Penzioneri u prvim borbenim redovima

waikiki (:

Ističe se
Poruka
2.040
* Blago meni i mojim unucima. Uveče pred spavanje moći ću da im kažem: "Mirno spavajte, deda vas čuva"

Novopostavljeni ministar odbrane Aleksandar Vulin, čini se, ne veruje baš mnogo svom prethodniku i Rusima.
Izgleda da sumnja da će u Srbiju sleteti "besplatni" migovi, još više da će stići oni raketni sistemi. Sumnja Vulin i u samog sebe, odnosno u njegovu ideju da treba ponovo uvesti obavezno služenje vojske. Nisam siguran da li Vulin sumnja u svoje "saborce" iz vladajuće stranke da će taj zakon proći, ili pak ne veruje u našu omladinu ("rado Srbin ide u vojnike, dvojica ga vuku, trojica tuku"), tek odlučio se ministar za stari oprobani recept. Kada su već prvi u plaćanju svih nameta državi, penzioneri će biti i u prvim borbenim redovima.

Slušao sam poslednjih meseci razne priče na ovu temu od mojih ispisnika (a i starijih) i slatko se smejao, sve dok mi nije došlo da zaplačem. Zaigrala mečka i pred mojim vratima, tj. u mom poštanskom sandučetu. Umesto računa zatekao sam koverat Ministarstva odbrane u kome me centar Ministarstva odbrane (u daljem tekstu MO) obaveštava da su oni obavešteni od MO Vračar da se tamo nisam odjavio i da moram da se u roku od osam dana prijavim u MO Čukarica. Šta ću drugo pa kao svaki savesni građanin (da ne kažem penzioner) odoh u MO Čukarica i prijavio se i pokušah da objasnim...

Pre više od tri godine, posle poplave u Obrenovcu preživeo sam infarkt. U kakvim uslovima rade lekari i koliko ih je o(p)stalo - to što sam preživeo može se smatrati čudom. Januara prošle godine mi je konstatovano maligno oboljenje glasnih žica i četiri šestine istih mi je operacionom zahvatom odstranjeno. Rešenjem Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje broj 182.1 -1 01649/16 "utvrđuje se se od 12. 08. 2016. godine potpuni gubitak radne sposobnosti zbog bolesti".

Vojni rok sam odslužio (za razliku od nekih) od aprila 1979. do maja 1980. godine. Bio sam posle u rezervnom sastavu, dodeljen Narodnoj armiji (saborci mi bili Milorad Komrakov, Vanja Bulić...) Tokom devedesetih godina u ratovima koje Srbija "nije vodila", nisu me zvali. Nisu me zvali ni u vreme "ničim izazvane NATO agresije". Tada je moj tadašnji glavni urednik Grujica Spasović svakodnevno podnosio raport tadašnjem ministru informisanja Aleksandru Vučiću. Morao je da objasni postojanje ne samo svakog slova, već i znakove interpunkcije. Sa tačkama i zarezima je, uglavnom, bilo u redu, drugi znakovi su bili noćna mora

- Šta će ti ovo? Šta to znači!? Zar nije dovoljna tačka.

Elem, tada kada sam bio koliko-toliko zdrav i mnogo mlađi vojsci nisam trebao. Danas sa punih 60 godina i invalidski penzioner vojsci sam preko potreban. Blago meni i mojim unucima. Uveče pred spavanje moći ću da im kažem "Mirno spavajte, deda vas čuva". Oni će mi možda i poverovati. A vi?

Autor je bivši novinar, sada invalidski penzioner
http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=351991&title=Penzioneri+u+prvim+borbenim+redovima

To da se zahvali onima sto ih glasaju :mrgreen: Kako god, dobra je ova ideja, omladinu ne dirati :ok:
 
Није тебе Живо туга спопала зато што те нису звали кад је требало!А зар је требало да те зову ?
Могао си 90-тих да се добровољно пријавиш дежурном официру најближе касарне (ако су те из Војног отсека заобилазили) и наредних три месеца имао би прилику да браниш државу ако ти је до ње стварно стало.
Тако се неби десило да ја (и многи други) из Тимочке крајине у августу 1995г., као добровољац на описани начин, јер ме Војни отсек није позивао, дођем у твоју АП (Визић, Нештин, Сусек, Баноштор,......) и станем на границу према Хрватској. Да те потсетим, тада је била хрватска Олуја а на границу смо дошли да хрватски зулум не ескалира и у Србију.
Тада, размештени по земуницама на терену, по пољопривредним фармама (Нештин) и нешто по поменутим насељима, одуживали смо се држави Србији јер смо њени житељи и дужност нам је била да је бранимо. Тако војничка част налаже.
За то време ти си се башкарио у сопственој кући/стану чекајући да те неко позове, можда ракијом онако како се зове на сеоску славу. Чекао си а молио Бога да ипак не дођу.То што те сада позивају да средиш пријаве је зато што ниси Војном отсеку пријавио инвалидност са копијом Решења РФП бр.182.1 -1 01649/16 јер си био аљкав а као резервни старешина требало би да знаш да си војни обвезник до 65-те године старости. Наравно ако си здравствено способан.

Апсолутно сам сигуран, да ово твоје штиво није усмерено на твоје запостављање од стране војних органа већ да мало, по убеђењу или наређењу, попљујеш Вулина, Вучића, на руске авионе,зарезе на извештаје које сте достављали, .....итд.итд. Ипак је то ружно!
 
Poslednja izmena:
Pravo glasa treba oduzeti svim starijima od 65 godina. Naravno i vozacku dozvolu.

И пензије. Који ће им.
Дневно да се обезбеди четврт хлеба, тип "Сава", и четврт литре млека.
И да не седе по парковима залудни него да скупљају папириће и чисте, ионако их је пола повијено у 90 степени...
Дабоме.
 

Back
Top