Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
U Srbiji postoji veliko trziste polovnih grafickih kartica. Pogotovo je za naseg coveka zanimlji srednji cenovni rang. Polovne kartice mogu da budu popravljane, sumljivog kvaliteta bez garancije i opet papreno kostaju. Da li je ipak mozda bolje kupiti novu graficku. Analiziracemo postojece nove graficke karte na trzistu i uporediti ih sa polovnim kartama slicnih performansi.

Prva pristojna graficka kartica je gt 1030 koja se moze nabaviti za oko 9000 dinara na nasem trzistu.
Radeon HD 6870 - 50
GeForce GTX 460 -45
Radeon HD 5850 -50
GTX 650- 60
GTX 550ti-50
Ove graficke su veliki potrosaci, izuzevsi gtx 650 i trose 50ak vati vise.
Ako koristite pc oko 1000 sati godisnje potrosite oko 50kw vise ili oko 500 dinara, tako da bi za par godina se to otplatilo. Takodje ne postoji garancije.

Sledeca pristojna graficka na ponudi je rx 550. Moze se naci za oko 11000 dinara. Graficke slicnih performanci su
GeForce GTX 660 -85
Radeon HD 7850 -80
GeForce GTX 750 Ti- 80
GeForce GTX 560 Ti-50
GeForce GTX 650 Ti BOOST -80
Radeon HD 6970 -75
GeForce GTX 750 -70
Radeon R7 360- 80
Radeon HD 6950- 65
GeForce GTX 560 -60
Radeon R7 260X -65

Karte poput gtx 560 i 6950 su relativno povoljn ali ne treba zaboraviti da ne podrzavaju dx 12. Te stoga ne mogu se koristiti u modernim aplikacijama. Vecina kosta oko 10000 dinara, pa jasno se zakljuci da treba investirati 1000 dinara vise da bi dobili novu kartu.


Sledeca graficka solidnih performanci je rx 460 koja se moze nabaviti za 14000 dinara.

Radeon R9 270X

Radeon R7 370



Radeon HD 7870

Ove graficke su oko 100 evra. Sve u svemu nove karte su daleko bolji izbor.
 
Ne razumem poentu? Naravno da je isplatljivije kupovati polovne komponente.. samo da je prodavac pouzdan

poenta je da se ne isplati kupovati polovne komponente. Jer za 1000-2000 dinara vise dobijes novu robu dobrog kvaliteta.

- - - - - - - - - -

Нове карте су бољи избор јер имаш гаранцију ако нешто крене по злу него половне ја сам прошле године купио половну гф 9600гт за 5000 дин човеку требале хитно паре ево и дан данас ради ко змај

5000 dinara za ***** od graficke . bas si se usrecio-
 
Poslednja izmena:
Нове карте су бољи избор јер имаш гаранцију ако нешто крене по злу него половне ја сам прошле године купио половну гф 9600гт за 5000 дин човеку требале хитно паре ево и дан данас ради ко змај
Jel si Tisvestan da uskaces u polemiku sam sa sobom?Evo boldovao sam da bude ociglednije :) LOL

P.C.Apropo teme-sve zavisi...Jbg ja rabim sad Gainwardovu GTX 260 GTX GS(golden sample)vec mislim 5ta godina, i kostala je nova oko 150 evra...a danas za 150 evra realn-ako pricamo o MINIMALNO FUll HD gajmingu i nekjih jacim podesvanjima +naravno bar ekin 40/50/60 FPS...pa ne znam koja to grafika za te pare moze da isporuci...?realno Minimum minimuma je npr Nvidia GTX 1060 sa 6 GB RAM sto nije(u SRbiji) ispod 300 +evra...
I kao sto neko vec rece=zavisi OD KOGA kupujete-bilo novo bilo polovno...neko ce vas za polovno ispostovati a s nekim radnjama cete se boriti i garanciju da ostvarite...tako da...
 
Нове карте су бољи избор јер имаш гаранцију ако нешто крене по злу него половне ја сам прошле године купио половну гф 9600гт за 5000 дин човеку требале хитно паре ево и дан данас ради ко змај

hahah ja sam 8800gt platio 1800 dinara,radila je besprekorno dok je nisam prodao...ali zato pre par meseci me prevari lopov na kupujemprodajem,poslao mi neispravnu hd6870,za 4000 din sam u manjku.
 
hahah ja sam 8800gt platio 1800 dinara,radila je besprekorno dok je nisam prodao...ali zato pre par meseci me prevari lopov na kupujemprodajem,poslao mi neispravnu hd6870,za 4000 din sam u manjku.

******, zato uzimaj novu robu ili licno otidji i istestiraj. nikad ne veruj trgovcu na kupujem prodajem, ni kad pluseve donosi.
 
Upravo tako... ja ne bih ništa preko KP-a i sličnih uzimao bez predhodnog testiranja... ipak se sa takvim stvarima ne treba igrati, jer i ako ti bude radila kada probaš, niko ti ne garantuje da neće da crkne za par dana, a ti bez garancije :roll:

fora je da se ne isplati uzimati. jer za 2-3 hiljade vise dobijes novu robu .to ljudi ne kapiraju. cene polovne robe su prenaduvane
 
fora je da se ne isplati uzimati. jer za 2-3 hiljade vise dobijes novu robu .to ljudi ne kapiraju. cene polovne robe su prenaduvane

Nisi u pravu.Tj samo uslovno si u pravu...?Ako covek ZNA STA KUPUJE-i da proceni-onda se moze naci nesto polovno po dobroj ceni...Graficke kartice kao i hardver generalno-nisu nesto sto ce napreasno samo od sebe etop tako iznenada da crkne-pogotovo ako se vodi racuna...Primer-kupujete Gainward Golden semp-le-kao moja npr -seriju kartica-i VELIKE su sanse da ubodete savrseno ispravnu polovnu karticu...Ubodes je u komp,, instaliras drivere, pogledas temperature za sat-dva, pustis 3d mark, i bilo koju jacu igru-i SVE JE JASNO!Protom karticu ces latiti polovnu 40-50 evra-kao moja a nova je-kad je bilo novih-150 i vise evra...Tako da ta Tvoja prica"razlika par hiljada dinara" ne pije vodu...itd.itd
 
bas danas gledam 7850 za 60 evra

ali ne verujem da cu je uzeti , za 4 hilj vise ima rx550

novija tehnologija , manja potrosnja i garancija vrede vise od 4 hilj.

mada me gts450 i dalje sluzi , pre 7 god placena 150 evra a sad ne vredi ni 20

ali tera jos sve

- - - - - - - - - -

ali sam uzeo 4gb ddr3 za 10 evra

KUPOVINA POLOVNE MEMORIJE SE ISPLATI
i procesora .
 
Autore da li se isplati kupovina polovnih lap top racunara?

Naravno uz prethodno testiranje hdd-a, procesora i stabilnosti samog lap topa.

za sta ti treba laptop

- - - - - - - - - -

Gledao sam danas hd7950 kosta preko 130 evra polovan. A rx 560 koja je slicna performansama sa drasticno manjom potrosnjom i nova kosta 115 nova . Ali glupani ipak kupuju polovno
 
za sta ti treba laptop

- - - - - - - - - -

Gledao sam danas hd7950 kosta preko 130 evra polovan. A rx 560 koja je slicna performansama sa drasticno manjom potrosnjom i nova kosta 115 nova . Ali glupani ipak kupuju polovno

Lap top mi treba za rad u photoshopu,visual studiu i php stormu.
Isto tako bih zeleo da odigram neku igricu u slobodno vreme. Tipa cs go, cod4 i pes.
 

Back
Top