Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

Ako igras na 60fps onda ti 4k monitor nema smisla vec je bacena para.

To je nesto najmanje rekao sam,sa ovim setup-om imam preko 100 ali nekad pada i do 60 kod najnoviji igara na maksimalnom podesenju kod zahtevni scena....trebala bi mi jos jedan ova graficka da to drzi konstanto iznad 100...naravno ima tu i neoptimizacije igara...

- - - - - - - - - -

ovo je samo potvrda Mojih reči : koliko para toliko i muzike
ali je idiotluk i napisati da gajming u full hd-u ili 720p nije dovoljan za 99% korisnika , a to može da se uradi sa gtx1050 i sa rx550 i sa slabijim procesorom , a ono što je najgore od svega to trabunja lik koji ima gtx260 i svima ostalima ovde soli pamet

Uvek bilo i bice.....
 
Poslednja izmena:
ovo je samo potvrda Mojih reči : koliko para toliko i muzike
ali je idiotluk i napisati da gajming u full hd-u ili 720p nije dovoljan za 99% korisnika , a to može da se uradi sa gtx1050 i sa rx550 i sa slabijim procesorom , a ono što je najgore od svega to trabunja lik koji ima gtx260 i svima ostalima ovde soli pamet

te grafike NISU dovoljne za gaming na FULL HD! TACKA! 1050 i to Ti/titanijum je MINIMUM i ona se jedva bori s time i to ne na MAX/ne sve! Postavljao sam klip na YT gde je neko strucniji od tebe to ustanpvio...P.C ta moja 260tka je za tu tvoju `1030 pojam...Nemas ti pojma sta je Gainward GS-Golden Sample... I da viidm oce li tvoja biti ziva za 9 godina, koliko moja traje...nece ni za 3-4 a ne za 9...idi pokrij se usima..A Pivosok ako ti pored I5ica, i7ica, novih Ryzena itd stvarno mislis da je I3 dovoljan za gaming...e jbg...i jos sa 4 gb RAMA?(opet zavisi KAKVE igre)za neke nije dovoljno ni 8 a ne 4...
 
te grafike NISU dovoljne za gaming na FULL HD! TACKA! 1050 i to Ti/titanijum je MINIMUM i ona se jedva bori s time i to ne na MAX/ne sve! Postavljao sam klip na YT gde je neko strucniji od tebe to ustanpvio...P.C ta moja 260tka je za tu tvoju `1030 pojam...Nemas ti pojma sta je Gainward GS-Golden Sample... I da viidm oce li tvoja biti ziva za 9 godina, koliko moja traje...nece ni za 3-4 a ne za 9...idi pokrij se usima..A Pivosok ako ti pored I5ica, i7ica, novih Ryzena itd stvarno mislis da je I3 dovoljan za gaming...e jbg...i jos sa 4 gb RAMA?(opet zavisi KAKVE igre)za neke nije dovoljno ni 8 a ne 4...

Imam preko 30 igara, nijedna ne rabi vise od 3 i po kora... dakle pravljene su za 4. Jos 6-8 kora nije mainstream. To ce biti sledece godine.
 
Imam preko 30 igara, nijedna ne rabi vise od 3 i po kora... dakle pravljene su za 4. Jos 6-8 kora nije mainstream. To ce biti sledece godine.

Igre , kao i programi, kako koja koriste corove ili ne...Kod mene sigurnioo koristi 2 ili 4 jezgra...Za novije igre znam SIGURNO da neke koriste i vise(ako ih komp ima) takodje RAM memoriju...MMORPG koje ja igram npr sigurno "vole"sto vise RAMA tako da "4 Gb je dovoljno "ne pije vodu...
 
Igre , kao i programi, kako koja koriste corove ili ne...Kod mene sigurnioo koristi 2 ili 4 jezgra...Za novije igre znam SIGURNO da neke koriste i vise(ako ih komp ima) takodje RAM memoriju...MMORPG koje ja igram npr sigurno "vole"sto vise RAMA tako da "4 Gb je dovoljno "ne pije vodu...

Pa vidi ja imam 8 logickih korova i nijedna ne predje 4 nikad. Sto se tice rama imam nekoliko koje traze 8GB... trending je poceo sa prelaskom na 64 bitne procese...
 
ne znam, ja sam prodao moj komp za 400 evra i kupio ovaj za 50evra . 4 gb rama i i3 su vise nego dovoljni za prosecnog korisnika, mozda uzmem neku grafu tipa gt 730 ili slicno nesto.

- - - - - - - - - -



sta ti imas od konfiguracije? i3 je zmaj. mozete da kenjate koliko hocete.

- - - - - - - - - -

govorimo o racunaru cija je cena 50 evra. i cija racunarska sposobnost nije za baciti.
Na temi-bas sad gledao-gde je lik pitao da li da kupi sta od procesrora-niis preporucio I3! A sad ga kunes u zvezde!!Znaci da sizofrenija pcoinje da radi..:)) Ne znas sa koje si shupalj jadan..
 
Na temi-bas sad gledao-gde je lik pitao da li da kupi sta od procesrora-niis preporucio I3! A sad ga kunes u zvezde!!Znaci da sizofrenija pcoinje da radi..:)) Ne znas sa koje si shupalj jadan..

ne kunem ga u zvezde nego za casual gaming je sasvim ok. Za prosecnog korisnika. Koji recimo koristi facebook, word i exel. I odigra ponekad neku igricu.

- - - - - - - - - -

a sto se tice vaseg proseravanja kako je gtx 1080 standard, zasto onda ps4 zovu gejming konzola. da nije mozda zato sto je za gejming. vecina igara se i razvija za konzole. Najpopularnija igra danasnjice gta 5 radi bukvalno na intel dual core i nekoj grafickoj tipa gt 710. zasto je to tako zato sto timoovi koji razvijaju igrice imaju cilj da ta igrica bude dostupna i igriva sto vecem broju ljudi, a to je cista ekonomija. cim se neka igrica pojavi i bude hardverski zahtevna odmah njen razvojni tim radi na optimizaciji da bi mogli da privuku sto veci broj ljudi. cista ekonomija. drugo je sto si ti glup ko *****.

55.jpg



ovo ti je steam statistika. gtx 1080 koji je standard za gejming ne koristi ni 1.5% ljudi. Prosek je gtx 1050 za gejming u danasnje vreme i igrice koje stizu ce biti na tom nivou.
 
Poslednja izmena:
kakav je u odnosu na ips monitor. ja imam od dell 2515H

Pa ima bolji ugao vidljivosti, odnosno ne gube se toliko boje kao kod TN panmela, crne boje su daleko lepse, ima daleko lepsi kontrast, manje "sjasti" kada ga gledas iz uglova, jedina mana je ste ima malo losiji input lag u odnosu na IPS al ovaj moj, ima izmere koji je manji od 20ms.

Ja sam mojim prezadovoljan, jedina mana je ta sto ti treba veli sto i udaljenost veca od 50cm od ociju.

Evo ti review i objasnjenje panela

 
Poslednja izmena:
Kako to , kad se ubise na netu ljudi sa flashovima gde se razbijaju od nvidia graf kartica...
Pa zar nije danas stanje da je nvidia narucila previse graf procesora od fabrike pa sad ima malo vise zaliha, jer ih je zeznuo pad rudarenja..
Na pet mesta sam naleteo na procene kartica za rudarenje i svuda su rokali nvidia kartice...
Ne znam o tome nista, bukvalno , ali usput sam video bas iz tog razliga sto znam da ce onda takve kartice da se nadju kao second hand hardware..

Neko ih i ne flashuje back na orginalni bios...
 
to rudarenje se isplati samo sa nekim novijim nvidia karticama. sto se tice starijih,gde je isti cenovni rang za polovne kartice,tu ima mnogo vece sanse da je amd kartica rudarila i da ima neke mane zbog toga ili je pred kraj zivota. primer,tih nekih 9-11.000 dinara za rx460/550 iliti gtx580/660/670. tu rx ima daleko brze rudarenje i lako moze da se desi uzasno losa kupovina,kao sto se meni desilo sa rx460. jos od prve instalacije na racunar,pokazivala je artefakte,to jest znake istrosenosti,pregrevanja,komponenti na izdisaju i ko zna sta jos. i dan danas funkcionise,ali se srusi prvi put kad udjes u igru,posle toga sljaka dan i noc. cista sreca da sljaka i posle tog prvog rusenja. koliko je rudarila,to bog zna. i naravno,ocekuje se potpuna smrt,moze da bude sutra,moze kroz par meseci.
 

Back
Top