Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

Cemu ljutnja , ako se ovde iznesu neka svoja vidjenja i iskustva ...?

Onaj ko je zainteresovan za kupovinu ili necije iskustvo , neka se sam odluci kome ce da ukaze svoje poverenje prilikom izbora i eventualne kupovine ...

Zato se iznos neistine...Veruj mi-bolje je nemati informaciju newgo imati pogresnu informaciju...Evo na temi o kupovini TVa se vodi diskusija a ja nzam ljude koji su pakao prosli sa Fox, Vox i ostalim krshevima i sad neko treba da kaze nekom "aa to je WAAAU TV"a TV je KRSH nevidjeni..!Koliko para toliko muzike nema tu sta puno...Mislim ako si imalo citao ovu temu video si dovoljno...
 
Mi ovde razmenjujemo neka svoja misljenja i iskustva i cini mi se da , mozda , bilo jednostavnije dati info o tome koji su proizvodjaci neki vrh , ko je sredina i ko bi mogao da bude , hajde recimo - neka treca kategorija ; kako po kvalitetu , tako i po ceni , ali i po licnom iskustvu sa pojedinim proizvodjacima i njihovim konkretnim proizvodima ...

Ja sam probao da obrazlozim ARGUMENTIMA svako svoje misljenje, svaki stav. Naime-ne ppostoje bez razloga klase-u IT industriji, auto, , garderobi, cemu god zelis...Pa je tvrdnja da kartica najnize ali bukvalno kategorije "oduva"onu stariju ali iz najvise...Sto sam i pokazao na konkretnom linku...To sto pricas za prozivodjace je malo nezgodno-jedni nestaju, preuzimaju ih neka druga imena pa treba znati sta se krije iza kojih...Kad bih rekao npr da su sigurno od bolji proizvodjaca graf. kartica neka imena za koja verujem da je dobar deo ljudi, retko i cuo-iz razlofga sto se kod nas valja samo jeftino!EVGA, Inno 3d, oduvek Gainward, mozda Palit,a tek u zadnje vreme su odskocili Gigabyte, Asus, i MIS , da sa njihovim Twin Frozr sistemima hladjenja...Neki su od najkvalitetnijih prozivodjaca...E sad svi oni imaju KLASE-cesto postoji naizgled isti model kartice-ali kad pogledas malo bolje nije identicaan! Neki su sa oz oznakama Gaming, OC, a i po izgledu se neretko vidi-bolje hladjenje, bolje se overclockuju,vise imaju prikljucaka, itd, itd
 
Zato se iznos neistine...Veruj mi-bolje je nemati informaciju newgo imati pogresnu informaciju...Evo na temi o kupovini TVa se vodi diskusija a ja nzam ljude koji su pakao prosli sa Fox, Vox i ostalim krshevima i sad neko treba da kaze nekom "aa to je WAAAU TV"a TV je KRSH nevidjeni..!Koliko para toliko muzike nema tu sta puno...Mislim ako si imalo citao ovu temu video si dovoljno...
Ovde jedini koji lupeta i iznosi gluposti si ti!
Na temi o televizorima mogao sam da iznesem i iskustvo brata koji takođe ima FOX od 24" i poseduje ga preko 4 godine i slika je na njoj lepa i dan danas ali naravno nije FHD , isto tako sam mogao izneti i iskustvo kolege kojem se preko noći iz čista mira upalio samsung 32" kada kažem upalio mislim i to bukvalno - srećom ljudi nisu spavali u tome momentu pa su isčupavši kabel iz struje sprečili mnogo goru stvar po njih -trovanje i gušenje dimom i otrovima u njemu.
A što se tiče tvojih tvrdnji da je bolje kupiti naprimer GTX295 nego novu karticu tamo sam ti lepo rekao ako misliš da igraš tetris sa njom ili neku praistorijsku igricu -onda možda , ali se novih igrica na njoj nećeš naigrati nikako a kamoli u nekoj kvalitetnijoj varijanti. Druga stvar je što svaka nova grafička kartica može da pokrene skoro sve nove igrice i da se igra sa njom , možda ne na UHD podešavanjima ali na nekoj pristojnoj rezuluciji svakako i da bude igriva. Ne mora niko da daje 200 + evra da bi zadovoljio tvoje hirove i lupetanja a igra se na 22 inčnom monitoru plafon.
I naravno rasprava da li je bolja stara kartica koja je bila u svoje vreme extra naprimer pomenuta GTX295 od nvidie ili neka novija ali slaba sa malo bita i mnogo memorije , takođe ne pije vodu jer pričamo o grafi od pre deset godina i o nekoj novoj grafi koja ima 10 generacija napredniji čip od one stare , naravno da je ta nova grafička jača što se tiče novih igrica iako ima manju propusnu moć naprimer gt1030 koja jeste krš ali nasuprot GTX295 sa njom možeš odigrati Crysis3 a sa gtx295 je nećeš ni pokrenuti.
Pa ti sada idi i dalje ubeđuj ljude da je bolje kupiti matoru drtinu nego noviju a po nekim merilima slabiju grafičku.
 
Ovde jedini koji lupeta i iznosi gluposti si ti!
Na temi o televizorima mogao sam da iznesem i iskustvo brata koji takođe ima FOX od 24" i poseduje ga preko 4 godine i slika je na njoj lepa i dan danas ali naravno nije FHD , isto tako sam mogao izneti i iskustvo kolege kojem se preko noći iz čista mira upalio samsung 32" kada kažem upalio mislim i to bukvalno - srećom ljudi nisu spavali u tome momentu pa su isčupavši kabel iz struje sprečili mnogo goru stvar po njih -trovanje i gušenje dimom i otrovima u njemu.
A što se tiče tvojih tvrdnji da je bolje kupiti naprimer GTX295 nego novu karticu tamo sam ti lepo rekao ako misliš da igraš tetris sa njom ili neku praistorijsku igricu -onda možda , ali se novih igrica na njoj nećeš naigrati nikako a kamoli u nekoj kvalitetnijoj varijanti. Druga stvar je što svaka nova grafička kartica može da pokrene skoro sve nove igrice i da se igra sa njom , možda ne na UHD podešavanjima ali na nekoj pristojnoj rezuluciji svakako i da bude igriva. Ne mora niko da daje 200 + evra da bi zadovoljio tvoje hirove i lupetanja a igra se na 22 inčnom monitoru plafon.
I naravno rasprava da li je bolja stara kartica koja je bila u svoje vreme extra naprimer pomenuta GTX295 od nvidie ili neka novija ali slaba sa malo bita i mnogo memorije , takođe ne pije vodu jer pričamo o grafi od pre deset godina i o nekoj novoj grafi koja ima 10 generacija napredniji čip od one stare , naravno da je ta nova grafička jača što se tiče novih igrica iako ima manju propusnu moć naprimer gt1030 koja jeste krš ali nasuprot GTX295 sa njom možeš odigrati Crysis3 a sa gtx295 je nećeš ni pokrenuti.
Pa ti sada idi i dalje ubeđuj ljude da je bolje kupiti matoru drtinu nego noviju a po nekim merilima slabiju grafičku.

|22 incha plafon"...jbt 22 incha je bio standard pre koliko godina...?to je ne plafon nego MINIMUM! Drugo ajd ssamo pogledaj sta ljudi savetuju kao MINIMUM grafickih za igraneje iole novijh igara NE NA MAX nego na srednjim ili jacim podesavanajima?GTX 1050 TI koja je 200-230 evra...!!!!a za te ultra varijante trebaju grafike od 600-900 evra...!!CITAJ NA INTERNETU!!NE LUPAJ!Za Tel;evizore/?Ti na vodis jedna ili dva primera za televizore koje nazalost ovde svi kupuju jeer smo BEDA i sirotinja ali realno suKRSH!"FOX 24 "ali NARAVNO NIJE FULL HD!?!?!?" FULL HD je naiem odavno vec takodje STANDARD tj. neki skoro pa minimum...HD TV na 32 " je smesno jeftn a na 24 mogu misliti...I onda se takav covek natravno teshi tvrdnjom "ma dobro je to"ne nije dobro jeftino jesyte ali DAKLEKO je od dobrog..!REalno jbg ali je tako!P.C. Inace ja Crisys 3 igram sa GTX 260 ane sa 295 koja je mnogo jaca toliko o Tvojim "argumentima"
 
|22 incha plafon"...jbt 22 incha je bio standard pre koliko godina...?to je ne plafon nego MINIMUM! Drugo ajd ssamo pogledaj sta ljudi savetuju kao MINIMUM grafickih za igraneje iole novijh igara NE NA MAX nego na srednjim ili jacim podesavanajima?GTX 1050 TI koja je 200-230 evra...!!!!a za te ultra varijante trebaju grafike od 600-900 evra...!!CITAJ NA INTERNETU!!NE LUPAJ!Za Tel;evizore/?Ti na vodis jedna ili dva primera za televizore koje nazalost ovde svi kupuju jeer smo BEDA i sirotinja ali realno suKRSH!"FOX 24 "ali NARAVNO NIJE FULL HD!?!?!?" FULL HD je naiem odavno vec takodje STANDARD tj. neki skoro pa minimum...HD TV na 32 " je smesno jeftn a na 24 mogu misliti...I onda se takav covek natravno teshi tvrdnjom "ma dobro je to"ne nije dobro jeftino jesyte ali DAKLEKO je od dobrog..!REalno jbg ali je tako!P.C. Inace ja Crisys 3 igram sa GTX 260 ane sa 295 koja je mnogo jaca toliko o Tvojim "argumentima"

BOLDOVANO I UVEĆANO
JA ĆU DA POJEDEM TU TVOJU GTX260 i TO BUKVALNO AKO TI SA NJOM UOPŠTE POKRENEŠ CRYSIS3
TO NEMERE BEZ DX11 GRAFIČKE -NI u SNU!!!


- - - - - - - - - -

Here are the Crysis 3 system requirements (minimum)

  • CPU: Dual core CPU
  • CPU SPEED: Info
  • RAM: 3 GB
  • OS: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
  • VIDEO CARD: DirectX 11 graphics card with 1Gb Video RAM (Geforce GTS 450/Radeon HD 5770)
  • SOUND CARD: Yes
Crysis 3 Recommended Requirements

  • CPU: Quad core CPU
  • CPU SPEED: Info
  • RAM: 4 GB
  • OS: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
  • VIDEO CARD: DirectX 11 graphics card with 1GB Video RAM (Geforce GTX 560/Radeon HD 5870)
  • SOUND CARD: Yes
https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/crysis-3/11526
a ti dete možeš to samo da sanjaš sa GTX260

- - - - - - - - - -

Crytech je stavio ograničenje na instalaciju Crysis 3 bez dx11 grafičke -ne možeš ni da je instaliraš na mašinu.
 
BOLDOVANO I UVEĆANO
JA ĆU DA POJEDEM TU TVOJU GTX260 i TO BUKVALNO AKO TI SA NJOM UOPŠTE POKRENEŠ CRYSIS3
TO NEMERE BEZ DX11 GRAFIČKE -NI u SNU!!!


- - - - - - - - - -


https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/crysis-3/11526
a ti dete možeš to samo da sanjaš sa GTX260

- - - - - - - - - -

Crytech je stavio ograničenje na instalaciju Crysis 3 bez dx11 grafičke -ne možeš ni da je instaliraš na mašinu.

Dete nisam, hvala :) OK nebitno ne mgou Cisys 3 igram 2jku, moja greska ali svejedno-evo gledam na YT-sa tom tvojom- 50tak FPS, na 1366x768, i na low/medium podesavanjima.....Znaci-o igranju na FHD nema govora...toliko o "zveri od graficke ":))S tim da, o pardon moja ima 7-8 godina a Tvoja -[ar meseci..:) i moja vredi 50 eevra a Tvoja...?100...tako da...a pricamo i poredimo graficke bar priblizno iste vrednosti da bi bilo realno jel?a ovoje razliak DUPLO! S tim da -260tka nema SOFTVERSKU podrsku ali hardverski bi poterala lagano...To je ono sto ljudi ne znaju a ti im ne objasnjavas(jer i sam ne znas)-kod grafickih je bitno koliko su softverski i hardverski jake-i jedno i drugo je bitno samo nesto za jedne a nesto za neke druge stvar/igre/aplikacije..
 
Poslednja izmena:
Dete nisam, hvala :) OK nebitno ne mgou Cisys 3 igram 2jku, moja greska ali svejedno-evo gledam na YT-sa tom tvojom- 50tak FPS, na 1366x768, i na low/medium podesavanjima.....Znaci-o igranju na FHD nema govora...toliko o "zveri od graficke ":))S tim da, o pardon moja ima 7-8 godina a Tvoja -[ar meseci..:) i moja vredi 50 eevra a Tvoja...?100...tako da...a pricamo i poredimo graficke bar priblizno iste vrednosti da bi bilo realno jel?a ovoje razliak DUPLO! S tim da -260tka nema SOFTVRERSKU podrsku ali hardverski bi poterala lagano...To je ono sto ljudi ne znaju a ti im ne objasnjavas(jer i sam ne znas)-kod grafickih je bitno koliko su softverski i hardverski jake-i jedno i drugo je bitno samo nesto za jedne a nesto za neke druge stvar/igre/aplikacije..
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_11_support
ovu listu sam postavio čisto da pogledaš šta sve možeš a šta sve ne možeš da igraš sa tvojom extra grafičkom...
 
Poslednja izmena:
Pa sad kad u pitanju featur-i koji uslovlajavaju dal ces nesto uopste moci da pokrenes ili ne - mislim da nema izbora ;)

Pih sto ces moci da pokrenes-u 720 p na medium podesavanjima 30-40 FPS...al ce se naigras u 3 lepe :) Al dobro svako zna svoje-ja znam da NAJNIZU klasu grafike NIKAD necu kupovati! I da je idiotluk reci za to da je "zver od graficke ili zmaj "kako vec rece kolega strucnjak:)I 1050 Ti razmisljam da li da kupim ili ne, to je minimum minimuma, 1060 bi bila ioidealna ali je zbog mininga cena otisla u nebesa...
 
"1050 Ti razmisljam da li da kupim ili ne, to je minimum minimuma, 1060 bi bila ioidealna ali je zbog mininga cena otisla u nebesa... "

Ma uzmi 1050 i ne razmisljaj. Ja imam 750ti koja je nesto slabija i sve sto sam probao u 1920x1080 radi lepo. Dobro malo se muci sa najnovijim HITMAN-om ali je igrivo ;)

Poenta price je-kupujes SAD da bi bio miran-neki broj godina,....Sa ovom 1050 Ti- par godina, mozda...sa 1060tkom , malo duze...jer ce doci na ed i 4 K monitor...ili bar 2 k...i TU nastaje problem...
 
"1050 Ti razmisljam da li da kupim ili ne, to je minimum minimuma, 1060 bi bila ioidealna ali je zbog mininga cena otisla u nebesa... "

Ma uzmi 1050 i ne razmisljaj. Ja imam 750ti koja je nesto slabija i sve sto sam probao u 1920x1080 radi lepo. Dobro malo se muci sa najnovijim HITMAN-om ali je igrivo ;)


ne bih bas rekao da je malo slabija
 
na budjavom benchmark forumu,koji je inace prepun prepotentnih pametnjakovica,pitao sam i trazio sta da kupim za dotu2,ubedjivali su me za rx460 ili 750ti...poslusao sam budale,iako sam znao od prilike sta kupujem. naleteh na xfx rx460 2gb single fan verziju za 11.500 rsd. istog trenutka kad sam usao u neke igre,gde je prethodno bila stara dobra hd5850+oc,nisam bio zadovoljan nimalo. rx460 je u nekim trenucima pokazivala manje frejmova. jer su drajveri nakrcani raznim stednjama energije. bila hladna i tiha,malo trosila. nije palila ventilator pre 60 stepeni. video sam par linija i artefakata pre nego sto sam drajver instalirao. crimson drajveri se sporo otvaraju i sporo reaguju,tromi su! nije hteo da se pokrene Radeon additional settings u zadnjim drajverima,morao sam da se mucim i napravim neko zaobilazno resenje sa starijim drajverom. nije htela da se clocka,cak ni 50mhz za gpu cip nisam mogao da izvucem stabilno. imao sam jako spor rad kartice dok sam koristio BIOS na maticnoj,zbog nekog ultra ultra low voltage/frequency moda,pretpostavljam. kartica je PREPUNA cuvara energije. to smece je pravljeno za laptop,ustvari bolje bi za mobilni telefon sluzila. da je napaja baterija,a ne iz stekera u zidu. obara sve zive clockove,poseduje cini mi se 7-8 rezima rada i frekvencija,koje se avtomacki podesavaju kad igras nesto. u budjavim i bagovitim crimson drajverima ima opcija amd chill,power efficiency,frame rate target control itd...sve to mora da pogasis i podesis,inace ce se slogiras kad udjes u igricu. to je napravljeno tako da dok stojis u igri,recimo u kanteru ili doti,fps bude 60. cim bude neko kretanje,pomeranje,cim stisnes dugme na tastaturi,fps se poveca. sto stvara osecaj velike tromoce i sporosti,ne znam zasto su debili uopste pravili takvo nesto. AMD se mnogo pokvario,neverujem da cu od njih vise ikada uzeti nesto. i jedan ispodprosecan korisnik ako recimo kupi tu karticu,sta ce on da radi ako ne zna da podesi sve te stvari u crimsonu? a lose mu rade igre,stednja energije ukljucena? sto puta mi izasla iz igrice i imao sam vise puta gpu not responding+recover posle toga. sve je to do losih drajvera. neki su mi tamo na benchu cak i preporucivali novu gt1030 za 9.000 rsd. tolko lud vec nisam bio,to sranje nek kupuje onaj ko namerava da surfuje netom i igra texas holdem poker. ja imam monitor od 120hz i gledam koliko toliko da ga iskoristim. nemam nista protiv,ali za mene nije. ko zna,mozda je ona i bolja od budjave rx460,a drajvere sigurno ima sto puta bolje.
video sam kakvo djubre sam kupio i prodao sam je. lekcija koju sam naucio jos davne 2008 u vezi 128-bit kartica,zaboravio sam je malo,iako 128-bit kartice jesu napredovale jer sada imaju L2 kes memoriju kao procesori. medjutim,nedovoljno. rx470 je prava prica,nista ispod toga. ako vec zelis da kupis nesto sto je jako,a novije generacije.
zatim sam uzeo gtx580.
odlicno se overclocka,ima ogroman hladnjak sa dva venta,ne prelazi 70c i trosi izmedju 244 i 260 vati pri opterecenju... prodao sam rx460 koju sam platio cak 11.500 rsd,a gtx580 sam platio 9.000rsd i duplo sam zadovoljniji. zavrsio sam pricu zauvek sa 128bit karticama,a bogami i sa AMD-om.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Alexanderhackler-da ne bih citirao celu Tvoju poruku-sta si ustanovio ustvari?isto sto i ja0najjeftinije kartice su DJUBRE! Sam si rekao-1030>ni u snu! Sa AMD tj Radeonom generalno sam imao slicno iskustvo ali ne mora d aznaci da su im sve kartice lose.Ali naravoucenije je , po meni, ono oko cega se vrtimo sve vreme-bolja polovna ali dobra nego nova ali low class/djubre!
 
na budjavom benchmark forumu,koji je inace prepun prepotentnih pametnjakovica,pitao sam i trazio sta da kupim za dotu2,ubedjivali su me za rx460 ili 750ti...poslusao sam budale,iako sam znao od prilike sta kupujem. nisam bio zadovoljan nimalo. bila hladna i tiha,malo trosila. nije palila ventilator pre 60 stepeni. video sam par linija i artefakata pre nego sto sam drajver instalirao. crimson drajveri se sporo otvaraju i sporo reaguju,tromi su! nije hteo da se pokrene Radeon additional settings u zadnjim drajverima,morao sam da se mucim i napravim neko zaobilazno resenje sa starijim drajverom. nije htela da se clocka,cak ni 50mhz za gpu cip nisam mogao da izvucem stabilno. imao sam jako spor rad kartice dok sam koristio BIOS na maticnoj,zbog nekog ultra ultra low voltage/frequency moda,pretpostavljam. kartica je PREPUNA cuvara energije. to smece je pravljeno za laptop,ustvari bolje bi za mobilni telefon sluzila. da je napaja baterija,a ne iz stekera u zidu. obara sve zive clockove,poseduje cini mi se 7-8 rezima rada i frekvencija,koje se avtomacki podesavaju kad igras nesto. u budjavim i bagovitim crimson drajverima ima opcija amd chill,power efficiency,frame rate target control itd...sve to mora da pogasis i podesis,inace ce se slogiras kad udjes u igricu. to je napravljeno tako da dok stojis u igri,recimo u kanteru ili doti,fps bude 60. cim bude neko kretanje,pomeranje,cim stisnes dugme na tastaturi,fps se poveca. sto stvara osecaj velike tromoce i sporosti,ne znam zasto su debili uopste pravili takvo nesto. AMD se mnogo pokvario,neverujem da cu od njih vise ikada uzeti nesto. i jedan ispodprosecan korisnik ako recimo kupi tu karticu,sta ce on da radi ako ne zna da podesi sve te stvari u crimsonu? a lose mu rade igre? neki su mi tamo na benchu cak i preporucivali novu gt1030 za 9.000 rsd. tolko lud vec nisam bio,to sranje nek kupuje onaj ko namerava da surfuje netom i igra texas holdem poker. nemam nista protiv. za mene nije. ko zna,mozda je ona i bolja od budjave rx460,a drajvere sigurno ima sto puta bolje.
video sam kakvo djubre sam kupio i prodao sam je.
zatim uzeo gtx580.
odlicno se overclocka,ima ogroman hladnjak sa dva venta,ne prelazi 70c i trosi izmedju 244 i 260 vati pri opterecenju... prodao sam rx460 koju sam platio cak 11.500 rsd,a gtx580 sam platio 9.000rsd i duplo sam zadovoljniji. zavrsio sam pricu zauvek sa 128bit karticama,a bogami i sa AMD-om.

lol ja sam isto imao problem sa amd driverom. skinuo sam najnoviji driver i konstantno plavi ekran. I onda sam instalirao amd catalist i radi perfektno.

gt 1030 je vrhunska grafa
 
Poslednja izmena od moderatora:
Alexanderhackler-da ne bih citirao celu Tvoju poruku-sta si ustanovio ustvari?isto sto i ja0najjeftinije kartice su DJUBRE! Sam si rekao-1030>ni u snu! Sa AMD tj Radeonom generalno sam imao slicno iskustvo ali ne mora d aznaci da su im sve kartice lose.Ali naravoucenije je , po meni, ono oko cega se vrtimo sve vreme-bolja polovna ali dobra nego nova ali low class/djubre!

stara high-end karta uvek bolja od nove entry-level iliti low-budget karte. to sam vec naucio u proslosti vise puta,a prvi put sa starom dobrom hd3850. preporucio bih svima trenutno da ne uzimaju ni nove ni polovne amd kartice,jer ocigledno imaju debelih problema sa drajverima. nadji nvidia kartu koja ti odgovara i deri. mnogo laksi i bolji drajveri sa opcijama,pravljenje profila sa puno podesavanja za svaku aplikaciju ponaosob itd...cak i ovako kad pogledam po oglasima,izgleda da se amd karte vise kvare. nasao sam bezbroj hd5970 modela pokvarenih. moja gtx580 je tu negde sa brzinom,mozda i malo brza. :)

- - - - - - - - - -

lol ja sam isto imao problem sa amd driverom. skinuo sam najnoviji driver i konstantno plavi ekran. I onda sam instalirao amd catalist i radi perfektno.

- - - - - - - - - -

gt 1030 je vrhunska grafa

da,imaju teskih problema sa budjavim crimsonom. to nikad nije trebalo da naprave,voleo sam ati catalyst dok je postojao...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top