Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

ja imam gt 1030 i zmaj je grafa 64 bita i 30 w potrosnja pasivno ladjenje

Blokirao sam Te da ne slusam TVoja baljezganja ali prosto ne mogu da odlim da Te pokopam :) Dakle-LINK SVE GOVORI!(kaosto i sam rekoh ne mozes da poredis graficke razlicitih klasa, a te sa 64 bit magistraliom suDJUBRE!!Uvek bile i bice...kao sto sam rekao 1000 puta-Ti i SNejks veze sa zivotom nemate a ne sa racunarima...
 
Blokirao sam Te da ne slusam TVoja baljezganja ali prosto ne mogu da odlim da Te pokopam :) Dakle-LINK SVE GOVORI!(kaosto i sam rekoh ne mozes da poredis graficke razlicitih klasa, a te sa 64 bit magistraliom suDJUBRE!!Uvek bile i bice...kao sto sam rekao 1000 puta-Ti i SNejks veze sa zivotom nemate a ne sa racunarima...

grafa je zmaj, ti nemas blage veze o racunarima. evo gtx 295 vs gt 1030 . jedna je 896 bitna, a druga je 64 bitna, koja je jaca.
 
Pivosok-da lbi Ti voleo da si normalan?:)
link Ti sve govori covece!! 1030tku sije prema linku 760tka i toDEBELO a kamoli 770..Drugo 896 bitna graficka NE POSTOJI tako da LUPASH GLUPOSTI SAMO TAKO!:rtfm::hahaha: Dalje GTX 295 je TOP GRAFICKA svpg vremana nista jace nijepostojalo i mislim da ima 2 GPU chipa na sebi...i porediti je sa low end 64 djubretom od graficke kakva je 1030 je NON_SENCE! Dalje postoji nesto sto se zove softverska podrska pa nbovije graficke , kakve god da su, dobiju odredjenu predost u odnosu na starije...ali i pored toga hardverski/fizicki jace imaju druge prednosti...No sve ovo je za tebe spansko selo ... Znaci daj ne blamiraj se vise...
 
Pivosok-da lbi Ti voleo da si normalan?:)
link Ti sve govori covece!! 1030tku sije prema linku 760tka i toDEBELO a kamoli 770..Drugo 896 bitna graficka NE POSTOJI tako da LUPASH GLUPOSTI SAMO TAKO!:rtfm::hahaha: Dalje GTX 295 je TOP GRAFICKA svpg vremana nista jace nijepostojalo i mislim da ima 2 GPU chipa na sebi...i porediti je sa low end 64 djubretom od graficke kakva je 1030 je NON_SENCE! Dalje postoji nesto sto se zove softverska podrska pa nbovije graficke , kakve god da su, dobiju odredjenu predost u odnosu na starije...ali i pored toga hardverski/fizicki jace imaju druge prednosti...No sve ovo je za tebe spansko selo ... Znaci daj ne blamiraj se vise...

896.jpg


i ova 64 bita je rasturi.
 
^^ Pa Ti si lud..OK ako racunas da 2x GPU-jer kartica ima 2 chipa na sebi pa je=2x 448 bita=896 bita, OK>..ali opet-evo Ti link gde je cak porede i sa 1050 i 1050 Ti, i prvu DERE a s drugom je , tu negde...mogu misliti kako ttiprolazi jadna 1030...dakle DOKAZ!(nesto sto Ti ne kontas sta je-ARGUMENT!!!)
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-295-vs-GeForce-GTX-1050
 
^^ Pa Ti si lud..OK ako racunas da 2x GPU-jer kartica ima 2 chipa na sebi pa je=2x 448 bita=896 bita, OK>..ali opet-evo Ti link gde je cak porede i sa 1050 i 1050 Ti, i prvu DERE a s drugom je , tu negde...mogu misliti kako ttiprolazi jadna 1030...dakle DOKAZ!(nesto sto Ti ne kontas sta je-ARGUMENT!!!)
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-295-vs-GeForce-GTX-1050

Ti mesas babe i zabe, jedno je low end grafika koja trosi manje od 70w a druga je bila highend za svoje vreme i trosil 300w. A da ne spominjemo razliku u ceni ( necu da ulazim u to da su cene sada 2-3x vece nego sto bi trebalo zbog kopanja ) koje je bila kada je izasla. Ako bi ti uzimao graficku koja ima 8+ godina od kada je izasla samo napred, ja takvo nesto ne bih stavljao u masinu ni da mi plate.
Stvar je u tome da sada sa jednim cipom 4x manjom potrosnjom dobijas bolje performanse nego sto si dobijao pre 8godina.
 
Poslednja izmena:
Ja sam odavno prestao da ga slušam , ne vredi objašnjavati nekome ko pojma nema i nije u toku , džaba je kartica nekada bila zver kada se pojavila , ajde neka pokrene Crysis3 sa njom :) , ja sam imao svojevremeno amd 5670 sa 512 mb i 128 bita koja je prešla celu seriju Crysis sva tri dela i nije ni štucnula. Taj gtx29*5 bi pojeo prva dva dela ali treći ne može ni da otvori :)
 
Ti mesas babe i zabe, jedno je low end grafika koja trosi manje od 70w a druga je bila highend za svoje vreme i trosil 300w. A da ne spominjemo razliku u ceni ( necu da ulazim u to da su cene sada 2-3x vece nego sto bi trebalo zbog kopanja ) koje je bila kada je izasla. Ako bi ti uzimao graficku koja ima 8+ godina od kada je izasla samo napred, ja takvo nesto ne bih stavljao u masinu ni da mi plate.
Stvar je u tome da sada sa jednim cipom 4x manjom potrosnjom dobijas bolje performanse nego sto si dobijao pre 8godina.

Znaci...odustajem..Eto zvanicno odustajem kupujte ko sta hoce...ali mislim da gresite...Pogotovo ako slusate ova dva strucnjaka Snejksa i PIvosoka...Za kraj-iz linka sa Youtuba samo pogledajte komentare ljudi za 1030tku...pametnom dosta...Ja takvo djubre od kartioce necu da kupujem dzabe da mi daju, dok ne budem imao za klasa karticu-1050 Ti, 1060 -necu ni da pazarim novo...E sad-svako ima pravo na svoj izbor...
 
Znaci...odustajem..Eto zvanicno odustajem kupujte ko sta hoce...ali mislim da gresite...Pogotovo ako slusate ova dva strucnjaka Snejksa i PIvosoka...Za kraj-iz linka sa Youtuba samo pogledajte komentare ljudi za 1030tku...pametnom dosta...Ja takvo djubre od kartioce necu da kupujem dzabe da mi daju, dok ne budem imao za klasa karticu-1050 Ti, 1060 -necu ni da pazarim novo...E sad-svako ima pravo na svoj izbor...

Sudeci po datumu kada si otvorio nalog ne bih moglo da se kaze da si klinac, pa mi zato nije jasno kako mozes da poredis graficku koja nije namenjena za igranje da prevashodno pruzi nesto sto APU nije u mogucnosti sa grafickom koja je pre 8-9god bila vrhunac i vlazni san svakog klinca.
Al neka ti i dalje mislis da tehnologija nije napredovala i da mala potrosnja znaci slabe performanse.

Pazi ako bi ti radije dao pare za graficku od skoro pa 10god, nego za novu 1050ti, samo napred, al znas onu nasu " Sto ne platis na mostu, platices na Cupriji "....
 
Sudeci po datumu kada si otvorio nalog ne bih moglo da se kaze da si klinac, pa mi zato nije jasno kako mozes da poredis graficku koja nije namenjena za igranje da prevashodno pruzi nesto sto APU nije u mogucnosti sa grafickom koja je pre 8-9god bila vrhunac i vlazni san svakog klinca.
Al neka ti i dalje mislis da tehnologija nije napredovala i da mala potrosnja znac
Pazi ako bi ti radije dao pare za graficku od skoro pa 10god, nego za novu 1050ti, samo napred, al znas onu nasu " Sto ne platis na mostu, platices na Cupriji "....

Gde sam ja to napisao..?da bih "dao pare za graficku staru 10 godina..?!?"i NISAM JA poredio graficke...citaj malo ...covek je poredio 1030 sa ne znam cim a ja sam postavio link koji to DEMANTUJE!Takodkje ako obratis paznju-T tvrdis da manja potrosnja znaci bolje performanse-sto nije istina!Ne neminovno...Ja sam samo napisao-da NECE da uzimamm graficku LOW CLASS-svaka graficka kjoja ima 64 bit magistralu i mnoge opd 128-to jeste! Znaci-ja sam napisao sta je neki MINIMUM koji cu uzimati...Ili cak i jace od toga-polovno-GTX 770, i R9 280/290X....sto mozes videti na YT jeste daleko jjace za gaming nego ove Low budget koje vi preferirate..

- - - - - - - - - -

o cemu pricate gt 1030 je itekako sposobna grafika za gejming. Imam je vec 6 meseci Mislim nisam puno igrao sa njom mozda par dana , ali sasvim je pristojna grafa. Nikad ne koci. zasto mora sve na ultra. Low ili medium seting na full hd moze skoro sve na pristojnom fps.


Pa ja igram sa mojom staroom 8 godina -SVE na medium ili vise na Full HD! Full HD nije problem... O cemu mi pricamo...? P.C. Pogledja link selajku pa vidi komentare oo 1030ci...bacanje para..
 
Gde sam ja to napisao..?da bih "dao pare za graficku staru 10 godina..?!?"i NISAM JA poredio graficke...citaj malo ...covek je poredio 1030 sa ne znam cim a ja sam postavio link koji to DEMANTUJE!Takodkje ako obratis paznju-T tvrdis da manja potrosnja znaci bolje performanse-sto nije istina!Ne neminovno...Ja sam samo napisao-da NECE da uzimamm graficku LOW CLASS-svaka graficka kjoja ima 64 bit magistralu i mnoge opd 128-to jeste! Znaci-ja sam napisao sta je neki MINIMUM koji cu uzimati...Ili cak i jace od toga-polovno-GTX 770, i R9 280/290X....sto mozes videti na YT jeste daleko jjace za gaming nego ove Low budget koje vi preferirate..


Sta tacno demantujes? Da je najjaca kartica u to vreme sa 2GPU jaca od najlabije graficke kartice koja da nema pomame oko mining-a bi kostala manje od 2kg kvalitetnog bifteka? Kako nije istina, pogledaj koliko trosi 295 a koliko 1050ti pa uporedi, ova prva trosi 4x vise a losije radi. VEca potrosnja nije merilo boljih performans pogotovo ne kada je rec o starijim grafickim karticamai, pitaj bilo kog miner-a i koliko se njaka oko BIOS-a ne bi li smanjio potrosnju a dobio bolje performanse nego sa fabrickim BIOS, A druga stvar, 1070ti trosi 30% manje od 980ti a radi bolje,
Da si procitao video bi da imam 980Ti tako da nemam pojma o cemu pricas nioti gde sam ja napisao da preferiram low budget, jedino sta sam napisao je da nikada ne bih uzimao polovne graficke pogotovo ne polovne kojima je istekla garancija da bih ustedo 100e a dobio iste ili slicne performanse kao sa low budget karticom novije generacije koja dolazi sa 3god garancije.
 
Poslednja izmena:
ne,necemo porediti gtx260 sa nekim novijima,to je vec jako stara ddr3 kartica. ali sam hteo da kazem na novijim primerima,nemojte da se zeznete. recimo,hd7870/gtx670/760 imaju slicnu cenu kao neki tamo rx460 ili r7 260x,te r7 i r9 kartice,kod njih sam malo izgubio kompas jer ne pratim zadnjih godina sta budjavi amd izbacuje,ali tu nikako nemoj niko da se neko zezne da kupi 128-bitnu karticu,jer cene su jako slicne,a 128 i 256 bita prave razliku veliku!!! cene su slicne samo zato jer ove 128-bitne trose manje struje,manje opterecuju napajanje,hladnije su i tihe su u radu! ali ko zeli prave performanse,ne treba da mu bude bitno koliko trosi napajanje i ako bude tek malo veca buka,to je za zanemariti! a i grejanje u danasnje vreme pocevsi od 28nm cipova je vec dosta slabo,ne bi trebala ni jedna 256-bit kartica trebala praviti probleme oko temprature,jedino ako pasta nije menjana skoro ili se hladnjak odvojio od gpu cipa.
 
koliko li Gigatron, Emmi, WinWin i ostala bratija placaju ovog Pivosok-a :think:

:hahaha:

+1Moja Gainwardica izgurala dve i po svoje garancije a ta njegva sirota 103otka(ili Snejksova al nebitno)ako izgura garanti rok evo glave :) Nek radi ko sta hoce al je zlo sto zamlacuje ovaj neuki svet ovde...Postoje KLASE-kad uzmes kola srednje/jace klase koliko god da su matora-KVALITETNIJA su od ovih jnajnizih klasa i DUZE JEBENO TRAJU!To je naprosto jebeno tako za sve zivo-biciklove, kola, racunare...cak i garderobu..."nisam toliko bogat da mogu da kupujem jeftino">UVEK bilo i bice!
 

Back
Top