Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

gtx 980 nema nista bolje sposobnosti od gtx 1060 . Koja kosta ispod 300 evra.

:pop::amen:

- - - - - - - - - -

Tacnije moze se naci za 230 evra 3 gb verzija

Gde to izvini molim Te 1060 kosta ISPOD 300 evra...?Mozda(osakacena)verzija sa 3 Gb memorije ali sa 6-u Srbiji je nema ispod dobrih 300 + evra...Takodej cela Tvoja filozofija"polovno ne vredi"ne pije vodu...Ali naravn kao i sve-novo, polovno nebitno-moras znati jako dobro STA I GDE kupujes...Znaci postoje serije stvari koje se TEZE/redje kvare i cesce/lakse...zavisi od klase proizvoda...
 
Gde to izvini molim Te 1060 kosta ISPOD 300 evra...?Mozda(osakacena)verzija sa 3 Gb memorije ali sa 6-u Srbiji je nema ispod dobrih 300 + evra...Takodej cela Tvoja filozofija"polovno ne vredi"ne pije vodu...Ali naravn kao i sve-novo, polovno nebitno-moras znati jako dobro STA I GDE kupujes...Znaci postoje serije stvari koje se TEZE/redje kvare i cesce/lakse...zavisi od klase proizvoda...

polovno ne vredi te pare. Vecina tih graficki se kupi na zapadu po realnoj ceni dok ovde dostigne cenu gotovo nove robe. Ne mozes naci ni jedan primer grafike koja se isplati uzeti polovna. Dobar deo grafika je plus 5 godina, a elektronika ne traje vecno.

- - - - - - - - - -

Da traje vecno garancija bi bila 100 godina, a ne max tri.
 
polovno ne vredi te pare. Vecina tih graficki se kupi na zapadu po realnoj ceni dok ovde dostigne cenu gotovo nove robe. Ne mozes naci ni jedan primer grafike koja se isplati uzeti polovna. Dobar deo grafika je plus 5 godina, a elektronika ne traje vecno.

- - - - - - - - - -

Da traje vecno garancija bi bila 100 godina, a ne max tri.
Boldovao sam kljucno KOJE su to bre TE pare!?!?Sta pricas Ti?Ja sam ovde pricao o NOVOM!Drugo opet mesas teze- evo ja imam nekoliko primera da mi je hardver premasio garanciju i po 2 cak 3 puta....Pa i vise..Maticna je stara 9 godina garancija mislim da je 2 god bila-znaci 4,5 puta...grafika je stara 6 godina garancija je bila 3-znaci duplo(i jos rade obe komponente..) Monitor jestar oko 8 godina garancija je bila 3...Itd itd...Ali zavisi kako odrzavas i na kakv primerak naletis...
Znaci da rezimiramo-elektronika/hardver NE VOLI-prljavo/prasinu,vlazno, toplo, vibracije, el.magn. i razna zracenja itd-voli suvo, hladno, cisto, stabilno, provetreno...Ako ispunis sve te uslove i ODRZAVAS-teoretski pa ne moze bas VECNO da traje ali moze prilicno dugo...
 
a ako ne palis traje vecno

ko kupuje dobre grafike- uglavnom igraci i osobe kojima ta grafika treba

oni je normalno maksimalno koriste , samim tim zagrevaju , dosta igraca klokuje i time ubrzavaju propadanje

dok solidne procesore i memorije mogu kupovati i kucni korisnici , koji gledaju youtube i idu na fejs

takodje i kancelarije tj firme mogu menjati racunare na nekoliko godina , jednostavno takav je plan zamene pa te niko ne pita da li je procesor 95 posto svog vremena proveo na 100 posto

ili je radio u wordu na 1 posto
 
a ako ne palis traje vecno

ko kupuje dobre grafike- uglavnom igraci i osobe kojima ta grafika treba

oni je normalno maksimalno koriste , samim tim zagrevaju , dosta igraca klokuje i time ubrzavaju propadanje

dok solidne procesore i memorije mogu kupovati i kucni korisnici , koji gledaju youtube i idu na fejs

takodje i kancelarije tj firme mogu menjati racunare na nekoliko godina , jednostavno takav je plan zamene pa te niko ne pita da li je procesor 95 posto svog vremena proveo na 100 posto

ili je radio u wordu na 1 posto
Ajde i Tebe da demantujem...Dakle-ja koristim komp AKTIVNO-znaci serije, filmovi, fotografija(obrada iste) poenki gajming-par online igara ali dosta graficki zahtevnih... I pored svega toga grafika je presla duplo svoju garanciju...OC maltene od prvog dana...ALI...ALi-u pitanju je Gainward GS-GOLDEN SAMPLE!Znaci pod tim sam mislio-kad bas moram da crtam-STA KUPUJETE!Znaci dajte ljudi bre naucite neke stvari-napajanje npr. je mnogo potrosnija roba i hard diskovi npr., ali grafika...sve zavisi od primerka opet podvlacim...Procesor mi je takodej sa default 2, 33 od prvog dana OC na preko 3Ghz
mislim da je 3,2 sad...A po Tvojoj logici moje komponente bi trebalo da su pokojne odavno...
 
tu se ne bih slozio

260 je malo bolji od moje stare 450 ( stigla 1050)

a u ravni im je r7 250

koji je 9 hilj

ali je 9 hilj i 1030

koja je dosta bolja

- - - - - - - - - -

http://www.game-debate.com/gpu/inde... Cyclone 1GB Edition-vs-AMD Radeon R7 250 2GB

http://www.game-debate.com/gpu/inde...idia GeForce GT 1030-vs-AMD Radeon R7 250 2GB

ali je onda blizu i rx 550 koja je jos bolja a kosta 11 hilj

- - - - - - - - - -

http://www.game-debate.com/gpu/inde...idia GeForce GT 1030-vs-AMD Radeon RX 550 2GB
 
Ajde i Tebe da demantujem...Dakle-ja koristim komp AKTIVNO-znaci serije, filmovi, fotografija(obrada iste) poenki gajming-par online igara ali dosta graficki zahtevnih... I pored svega toga grafika je presla duplo svoju garanciju...OC maltene od prvog dana...ALI...ALi-u pitanju je Gainward GS-GOLDEN SAMPLE!Znaci pod tim sam mislio-kad bas moram da crtam-STA KUPUJETE!Znaci dajte ljudi bre naucite neke stvari-napajanje npr. je mnogo potrosnija roba i hard diskovi npr., ali grafika...sve zavisi od primerka opet podvlacim...Procesor mi je takodej sa default 2, 33 od prvog dana OC na preko 3Ghz
mislim da je 3,2 sad...A po Tvojoj logici moje komponente bi trebalo da su pokojne odavno...

Ajde zajebi više sa tim prisiljavanjem OC-a na svaku sledeću poruku u hardverskom PDF-u. Koga je pa briga. Nije to tema.


@Topic : ne isplati se kupovati polovnu grafičku karticu jer to je komponenta koja ako želiš da igraš dobre video igre oraš da uložiš više no u ostale i zato bez škrtačenja.
 
Ajde zajebi više sa tim prisiljavanjem OC-a na svaku sledeću poruku u hardverskom PDF-u. Koga je pa briga. Nije to tema.


@Topic : ne isplati se kupovati polovnu grafičku karticu jer to je komponenta koja ako želiš da igraš dobre video igre oraš da uložiš više no u ostale i zato bez škrtačenja.

Vidis razlika izmedju Tebe, Pivosoka i opstalih botova i mene-ja pricam ARGUMENTIMA-svojim licnim iskustvima...Onim sto znam + licnim iskustvom...A Ti?Ti se bacas frazama...P.C. ta moja "krsh 260" ce smem da se kladim da pojede za dorucak neku noviju za 5 000(koliko okvirno vredi) pa i 10tak 000.....Dalje-ne mozes uloziti vise u grafiku nego u ostalo-jer ako CPU ne moze da isprati grafiku...dzaba sve.,..
 
Vidis razlika izmedju Tebe, Pivosoka i opstalih botova i mene-ja pricam ARGUMENTIMA-svojim licnim iskustvima...Onim sto znam + licnim iskustvom...A Ti?Ti se bacas frazama...P.C. ta moja "krsh 260" ce smem da se kladim da pojede za dorucak neku noviju za 5 000(koliko okvirno vredi) pa i 10tak 000.....Dalje-ne mozes uloziti vise u grafiku nego u ostalo-jer ako CPU ne moze da isprati grafiku...dzaba sve.,..

pojede za dorucak. hahha

evo recimo ova zotakova kartica
http://www.eponuda.com/graficke-kar...t-zt-p10300a-10l-graficka-kartica-cena-411175

cena 9000 dinara. radi se o gt 1030. A o performansama ne vredi trositi reci

- - - - - - - - - -

u poredjenju sa ovom tvojom
 
istina.jpg


- - - - - - - - - -

9000 dinara kartica je 2.3 puta brza od tvoje zveri, plus garancija, plus manja potrosnja , plus podrzava dx11 i dx12 plus je manja, plus ima manje temperature, plus je nova.
 
Pogledajte prilog 450319

- - - - - - - - - -

9000 dinara kartica je 2.3 puta brza od tvoje zveri, plus garancija, plus manja potrosnja , plus podrzava dx11 i dx12 plus je manja, plus ima manje temperature, plus je nova.

Znaci ajd reci da me zajebavsh..??poredis 3-4 generacije kartice, +je ova novaij i povrednosti DUPLO SKUPLJA...? I naravno, da je nova kartica softverski optimizovana za NOVE igre-a sem toga u veme moje to nije ni postojalo...Kako Ti lupash gluposti pa to je STRASHNO!
 
Znaci ajd reci da me zajebavsh..??poredis 3-4 generacije kartice, +je ova novaij i povrednosti DUPLO SKUPLJA...? I naravno, da je nova kartica softverski optimizovana za NOVE igre-a sem toga u veme moje to nije ni postojalo...Kako Ti lupash gluposti pa to je STRASHNO!

Evo samo da citiram tebe

"ta moja "krsh 260" ce smem da se kladim da pojede za dorucak neku noviju za 5 000(koliko okvirno vredi) pa i 10tak"

ja ti dam primer graficke koja kosta 9 hiljada ali je gotovo 2.5 puta jaca od tog tvog krsa. Plus nova plus trosi 5 puta manje struje.

- - - - - - - - - -

i nova je i ima garanciju.
 
Evo samo da citiram tebe

"ta moja "krsh 260" ce smem da se kladim da pojede za dorucak neku noviju za 5 000(koliko okvirno vredi) pa i 10tak"

ja ti dam primer graficke koja kosta 9 hiljada ali je gotovo 2.5 puta jaca od tog tvog krsa. Plus nova plus trosi 5 puta manje struje.

- - - - - - - - - -

i nova je i ima garanciju.

Znaci Ti si ret....ran...Nisi dao primer grafike za 5 000 !TACKA!+ je Tvoja tvrdnja samo tvrdnja potkrepljena kojim dokazima!!?NIKAKVIM!!Jer ih NEMA...
 
Znaci Ti si ret....ran...Nisi dao primer grafike za 5 000 !TACKA!+ je Tvoja tvrdnja samo tvrdnja potkrepljena kojim dokazima!!?NIKAKVIM!!Jer ih NEMA...

pa gt 730 je slabija 30 % od te tvoje, ali je svakako daleko bolji izbor. Ima garanciju, daleko manju potrosnju itd. za 5000 svakako vredi zrtvovati 30 % performansi da se dobije nova roba.
 
Vidis razlika izmedju Tebe, Pivosoka i opstalih botova i mene-ja pricam ARGUMENTIMA-svojim licnim iskustvima.


Razlika između nas je ogromna, to je odmah očigledno, jer ti si nesposoban da izvršiš jednostavnu komunikaciju bez da se iznerviraš, što dovoljno govori o tvom psihofizičkom stanju i tako dalje bih dodavao na tu temu ali si realno smor lik koji se samo pravi pametan kada je reč o hardveru i misli da je sada bog zna kako uber-pc-master. Paćenički, ali potpuno kapiram takve komplekse.

Jesi li KLOKOV'O nešto u poslednje vreme na ove vrućine?
 
Razlika između nas je ogromna, to je odmah očigledno, jer ti si nesposoban da izvršiš jednostavnu komunikaciju bez da se iznerviraš, što dovoljno govori o tvom psihofizičkom stanju i tako dalje bih dodavao na tu temu ali si realno smor lik koji se samo pravi pametan kada je reč o hardveru i misli da je sada bog zna kako uber-pc-master. Paćenički, ali potpuno kapiram takve komplekse.

Jesi li KLOKOV'O nešto u poslednje vreme na ove vrućine?

Vidi se ko je pacenik-ko odmah vredja-kao sto sam rekao nedostatak argumenata pa se odmah napada...
 
Odlucih pre par dana da promenim grafu. Gtx 650 bila je sasvim dovoljna za moje potrebe. Medjutim iritirala me je njena prevelika buka, koja se mogla porediti sa bukom fabrickog kulera sa amd 860k. Prodah moj gtx 650 po ceni od 60 evra i nabavih sebi danas jednu od najeftinijih grafi koja postoji na domacem trzistu. gt 1030ima tpd od 30w i koji je vise od duplo nizi od tpd gtx 650.

Gtx 650 je izgledala kao Golijat dok naspram nje gt 1030 lici vise na mreznu karticu. Medjutim kao i u zivotu, izgled moze da vara.


benchmark1.jpg


ovo su rezultati benchmarka moje stare graficke gtx 650


A gt 1030 nudi sledece.

maliali1.jpg



Gt 1030 se pokazala kao daleko mocnija kartica u svakom pogledu. A nova kosta jedva 75 evra.
 

Prilozi

  • benchmark.jpg
    benchmark.jpg
    38,8 KB · Pregleda: 8
  • maliali.jpg
    maliali.jpg
    45,3 KB · Pregleda: 9
  • Capture--.jpg
    Capture--.jpg
    78,6 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:

Back
Top