Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 214

Tema: Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Podrazumevano Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

U Srbiji postoji veliko trziste polovnih grafickih kartica. Pogotovo je za naseg coveka zanimlji srednji cenovni rang. Polovne kartice mogu da budu popravljane, sumljivog kvaliteta bez garancije i opet papreno kostaju. Da li je ipak mozda bolje kupiti novu graficku. Analiziracemo postojece nove graficke karte na trzistu i uporediti ih sa polovnim kartama slicnih performansi.

Prva pristojna graficka kartica je gt 1030 koja se moze nabaviti za oko 9000 dinara na nasem trzistu.
    Radeon HD 6870 - 50
    GeForce GTX 460 -45
    Radeon HD 5850 -50
    GTX 650- 60
    GTX 550ti-50
    Ove graficke su veliki potrosaci, izuzevsi gtx 650 i trose 50ak vati vise.
    Ako koristite pc oko 1000 sati godisnje potrosite oko 50kw vise ili oko 500 dinara, tako da bi za par godina se to otplatilo. Takodje ne postoji garancije.

Sledeca pristojna graficka na ponudi je rx 550. Moze se naci za oko 11000 dinara. Graficke slicnih performanci su
    GeForce GTX 660 -85
    Radeon HD 7850 -80
    GeForce GTX 750 Ti- 80
    GeForce GTX 560 Ti-50
    GeForce GTX 650 Ti BOOST -80
    Radeon HD 6970 -75
    GeForce GTX 750 -70
    Radeon R7 360- 80
    Radeon HD 6950- 65
    GeForce GTX 560 -60
    Radeon R7 260X -65

Karte poput gtx 560 i 6950 su relativno povoljn ali ne treba zaboraviti da ne podrzavaju dx 12. Te stoga ne mogu se koristiti u modernim aplikacijama. Vecina kosta oko 10000 dinara, pa jasno se zakljuci da treba investirati 1000 dinara vise da bi dobili novu kartu.

Sledeca graficka solidnih performanci je rx 460 koja se moze nabaviti za 14000 dinara.

Radeon R9 270X

Radeon R7 370

Radeon HD 7870

Ove graficke su oko 100 evra. Sve u svemu nove karte su daleko bolji izbor.
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Podrazumevano Re: Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

Ne razumem poentu? Naravno da je isplatljivije kupovati polovne komponente.. samo da je prodavac pouzdan

Domaćin acabg (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Podrazumevano Re: Da li se isplati kupovati polovne graficke karte na trzistu u Srbiji

Нове карте су бољи избор јер имаш гаранцију ако нешто крене по злу него половне ја сам прошле године купио половну гф 9600гт за 5000 дин човеку требале хитно паре ево и дан данас ради ко змај

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Ne razumem poentu? Naravno da je isplatljivije kupovati polovne komponente.. samo da je prodavac pouzdan
    poenta je da se ne isplati kupovati polovne komponente. Jer za 1000-2000 dinara vise dobijes novu robu dobrog kvaliteta.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio acabg Pogledaj poruku
    Нове карте су бољи избор јер имаш гаранцију ако нешто крене по злу него половне ја сам прошле године купио половну гф 9600гт за 5000 дин човеку требале хитно паре ево и дан данас ради ко змај
    5000 dinara za ***** od graficke . bas si se usrecio-
    Poslednji put ažurirao/la pivosok : 26.07.2017. u 01:43
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

isplati se ponekad , kad naleti gtx 660 za 60 evra

ili ova http://www.kupujemprodajem.com/gtx-570-48662288-oglas.htm msi twin frozr 570 , isto 60 evra

inace se ne isplati

inace za 14 hilj je bolja rx560
    ccc , u sta sve covek veruje ;)

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

gtx 570 je losa grafika za 60 evra. Prvo sto ima ogromnu potrosnju struje. Drugo je to sto ne podrzava dx 12. daleko je bolji izbor 7850 koja je slicnih performansi

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Jel si Tisvestan da uskaces u polemiku sam sa sobom?Evo boldovao sam da bude ociglednije LOL

P.C.Apropo teme-sve zavisi...Jbg ja rabim sad Gainwardovu GTX 260 GTX GS(golden sample)vec mislim 5ta godina, i kostala je nova oko 150 evra...a danas za 150 evra realn-ako pricamo o MINIMALNO FUll HD gajmingu i nekjih jacim podesvanjima +naravno bar ekin 40/50/60 FPS...pa ne znam koja to grafika za te pare moze da isporuci...?realno Minimum minimuma je npr Nvidia GTX 1060 sa 6 GB RAM sto nije(u SRbiji) ispod 300 +evra...
    I kao sto neko vec rece=zavisi OD KOGA kupujete-bilo novo bilo polovno...neko ce vas za polovno ispostovati a s nekim radnjama cete se boriti i garanciju da ostvarite...tako da...
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Aktivan član aleksandarhakler1992 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    56

hahah ja sam 8800gt platio 1800 dinara,radila je besprekorno dok je nisam prodao...ali zato pre par meseci me prevari lopov na kupujemprodajem,poslao mi neispravnu hd6870,za 4000 din sam u manjku.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio aleksandarhakler1992 Pogledaj poruku
    hahah ja sam 8800gt platio 1800 dinara,radila je besprekorno dok je nisam prodao...ali zato pre par meseci me prevari lopov na kupujemprodajem,poslao mi neispravnu hd6870,za 4000 din sam u manjku.
    ******, zato uzimaj novu robu ili licno otidji i istestiraj. nikad ne veruj trgovcu na kupujem prodajem, ni kad pluseve donosi.

Obećava dominion (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    4

Upravo tako... ja ne bih ništa preko KP-a i sličnih uzimao bez predhodnog testiranja... ipak se sa takvim stvarima ne treba igrati, jer i ako ti bude radila kada probaš, niko ti ne garantuje da neće da crkne za par dana, a ti bez garancije

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio dominion Pogledaj poruku
    Upravo tako... ja ne bih ništa preko KP-a i sličnih uzimao bez predhodnog testiranja... ipak se sa takvim stvarima ne treba igrati, jer i ako ti bude radila kada probaš, niko ti ne garantuje da neće da crkne za par dana, a ti bez garancije
    fora je da se ne isplati uzimati. jer za 2-3 hiljade vise dobijes novu robu .to ljudi ne kapiraju. cene polovne robe su prenaduvane

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio pivosok Pogledaj poruku
    fora je da se ne isplati uzimati. jer za 2-3 hiljade vise dobijes novu robu .to ljudi ne kapiraju. cene polovne robe su prenaduvane
    Nisi u pravu.Tj samo uslovno si u pravu...?Ako covek ZNA STA KUPUJE-i da proceni-onda se moze naci nesto polovno po dobroj ceni...Graficke kartice kao i hardver generalno-nisu nesto sto ce napreasno samo od sebe etop tako iznenada da crkne-pogotovo ako se vodi racuna...Primer-kupujete Gainward Golden semp-le-kao moja npr -seriju kartica-i VELIKE su sanse da ubodete savrseno ispravnu polovnu karticu...Ubodes je u komp,, instaliras drivere, pogledas temperature za sat-dva, pustis 3d mark, i bilo koju jacu igru-i SVE JE JASNO!Protom karticu ces latiti polovnu 40-50 evra-kao moja a nova je-kad je bilo novih-150 i vise evra...Tako da ta Tvoja prica"razlika par hiljada dinara" ne pije vodu...itd.itd
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

bas danas gledam 7850 za 60 evra

ali ne verujem da cu je uzeti , za 4 hilj vise ima rx550

novija tehnologija , manja potrosnja i garancija vrede vise od 4 hilj.

mada me gts450 i dalje sluzi , pre 7 god placena 150 evra a sad ne vredi ni 20

ali tera jos sve

- - - - - - - - - -

ali sam uzeo 4gb ddr3 za 10 evra

KUPOVINA POLOVNE MEMORIJE SE ISPLATI

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Sada treba sacekati i videti sta ce biti sa BTC-e, ako je pukla jedna od najvecih berzi dosta njih ce poceti da rasprodaje rig-ove, pa ce se zasititi trziste. Mozda tako kupiti neku polovnu RX 470/480 graficku koja je jos u garanciji....
    Poslednji put ažurirao/la markons82 : 27.07.2017. u 21:29
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    bas danas gledam 7850 za 60 evra

ali ne verujem da cu je uzeti , za 4 hilj vise ima rx550

novija tehnologija , manja potrosnja i garancija vrede vise od 4 hilj.

mada me gts450 i dalje sluzi , pre 7 god placena 150 evra a sad ne vredi ni 20

ali tera jos sve

- - - - - - - - - -

ali sam uzeo 4gb ddr3 za 10 evra

KUPOVINA POLOVNE MEMORIJE SE ISPLATI
    i procesora .

Aktivan član Wizzzz (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Autore da li se isplati kupovina polovnih lap top racunara?

Naravno uz prethodno testiranje hdd-a, procesora i stabilnosti samog lap topa.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio Wizzzz Pogledaj poruku
    Autore da li se isplati kupovina polovnih lap top racunara?

Naravno uz prethodno testiranje hdd-a, procesora i stabilnosti samog lap topa.
    za sta ti treba laptop

- - - - - - - - - -

Gledao sam danas hd7950 kosta preko 130 evra polovan. A rx 560 koja je slicna performansama sa drasticno manjom potrosnjom i nova kosta 115 nova . Ali glupani ipak kupuju polovno

Aktivan član Wizzzz (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

za sta ti treba laptop

- - - - - - - - - -

Gledao sam danas hd7950 kosta preko 130 evra polovan. A rx 560 koja je slicna performansama sa drasticno manjom potrosnjom i nova kosta 115 nova . Ali glupani ipak kupuju polovno
    Lap top mi treba za rad u photoshopu,visual studiu i php stormu.
    Isto tako bih zeleo da odigram neku igricu u slobodno vreme. Tipa cs go, cod4 i pes.

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

najvise volim kad me neko pita

ima li neki povoljan komp, da nije mnogo skup, ne mora mnogo jak

za sta ti treba

da dete igra IGRICE

hteli bi za 100 evra da dete igra najnovije igrice godinama

ja sam ipak resio da se isprsim za 1050

- - - - - - - - - -

posto imam i5-2400 , 10gb rama steta je stavljati nesto slabije od 1050

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Vredi kupiti i polovan deo,ali najbolje je ako znas od koga,ali i takvi polovni delovi nisu nas jeftini.Pa kad ljudi kazi necu mnogo da radim na njemu,malo surfovanja,... i poneku igricu,ili da dete igra igrice,a deca i od 5 god.vis ne igraju nek slabe igrice.Zato gtafuka mora dabude dobra,a dobra ne moze da se kupi za sitne pare.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1064

Dakle , moglo bi se reci da se isplati , ako je u fukciji i ako potraje do prve prilike da se kupi nesto novo i kvalitetnije ...
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

polovni delovi nisu jeftiniji.

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    467

Ali polovnu GTX980 možeš da dobiješ za 300 evra, a novu za 550-600

Isplati se kupovati novije kartice koje su još u garanciji, recimo godinu ili više.
    Poslednji put ažurirao/la Watchman : 31.07.2017. u 00:08

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio Watchman Pogledaj poruku
    Ali polovnu GTX980 možeš da dobiješ za 300 evra, a novu za 550-600

Isplati se kupovati novije kartice koje su još u garanciji, recimo godinu ili više.
    gtx 980 nema nista bolje sposobnosti od gtx 1060 . Koja kosta ispod 300 evra.

- - - - - - - - - -

Tacnije moze se naci za 230 evra 3 gb verzija

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    467

gtx 980 nema nista bolje sposobnosti od gtx 1060 . Koja kosta ispod 300 evra.

- - - - - - - - - -

Tacnije moze se naci za 230 evra 3 gb verzija
    U pravu si, nema šta

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Da li se isplati kupovati polovne racunare
    Autor pivosok u forumu Hardver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.08.2015., 22:11
  2. Driver od Graficke karte?
    Autor dzorz u forumu Hardver