Crveni luk, ovoj namirnici definitivno nijedan antibiotik nije ravan

proka

Legenda
Poruka
57.100
Crveni luk

SUPERHRANAŠta sve leči jedna glavica crvenog luka: Štitna žlezda, creva i bubrezi rade kao sat!
Ovoj namirnici definitivno nijedan antibiotik nije ravan

Crveni luk je izuzetno moćan prirodni antibiotik, koji treba jesti u što većoj količini, jer potpuno transformiše i poboljšava rad sledećih organa!

Usna duplja
Žvakanjem crvenog luka 3-8 minuta svakodnevno, usna sluz postaje kompletno sterilna.Endokrine žlezdeCrveni luk ubrzava funkcije tiroidne žlezde i pankreasa, a takođe povećava i reguliše hormonalni sekret.

Disajni organi
Ovo moćno povrće umiruje kašalj, ubrzava iskašljavanje i pomaže kod tretiranja suvog kašlja, upale grla, upale pluća, bronhitisa i astme.

Creva
Crveni luk sprečava razvoj štetnih mikroorganizama u crevnoj flori, štiti crevnu sluz i umiruje upalu crevne sluzi.

- - - - - - - - - -

Foto: Shutterstock
Probava
Crveni luk povećava apetit, ubrzava i reguliše probavu, uklanja bilo kakve prepreke u procesu probave, poput konstipacije i nadimanja.

Bubrezi
Ovaj dar prirode stimuliše bubrege i izlučivanje urina, pomaže kod lečenja upale bubrega i bešike, kao i zgušćavanja urina.

Kosti i zglobovi
Crveni luk ubrzava izlučivanje vode i toksina iz tela, te pomaže pri lečenju reumatskog artritisa i gihta.


- - - - - - - - - -

http://stil.kurir.rs/nutricija/sta-...zda-creva-i-bubrezi-rade-kao-sat-clanak-67313

- - - - - - - - - -

ja ga samo malo prelijem uljem i posolim, ostavim pola sata i pojedem kao salatu u slast :D

- - - - - - - - - -

volite li crveni luk?
 
Pa, ondak udrobiš grožđe.
Sveže.
Afusali.
Slažu se.
Slatko grožđe i vruć 'leb.
Sećaš li se Banata ?
Kratkih pantola, prašnjavih sokaka....
A, ti jurcaš bosonog.
I guraš obruč od kace....!

Imao sam jednog kolegu u Institutu koji je svako jutro zderao crni luk.

Mogao sam tacno da mu idem za tragom i da znam u kojoj kancelariji je boravio i u koim delu laboratirije.
 
Jeste spas, ali ce bezati od vas. :lol:
Bolje ipak uvece, pred spavanje. ;)

a ti što beže zbog luka su vampiri, veštice i ostale krvopije
ionako ti neće ništa pomoći pa onda nek beže slobodno

- - - - - - - - - -

Ni jedna rec koja se zavrasva na LUK - ne valja!

OLUK? :think:
služi za usmeravanje kišnice da ne bi upropastili...
 
pa onda ČIVILUK... da ne gužvamo odeću i da je lepo složimo...

- - - - - - - - - -

PRAZILUK sas pržena jajaca - doručak i po

- - - - - - - - - -

canstock19571998.jpg


RAHATLUK za uz kafu i najnovije abrove i čapraz-divane po koječijim avlijama...

sirotinja izmislila zamenu - kocka šećera ili žele bonbona
 
Poslednja izmena:

Back
Top