Karma...

Slavenaa

Poznat
Poruka
7.551
Sta mislite o tome? Da li verujete u njeno postojanje...?
Neka vasa iskustva ..itd..itd..


Nisam od onih sto veruju ali ovo me podstaklo na malo dublje razmisljanje...


- Nisi u prilici da se opustas. Dug koji karmicki imas moras da vratis i to kroz emotivnu pricu.
Idu bolji dani za tebe...
 
Ja verujem
Počela sam kad sam shvatila da je to po meni jedino logično objašnjenje za toliku patnju i nepravdu u svetu

Nisam isla tako daleko, ali zar ne mislis da su ljudi glavni i po meni jedini krivci za sve sto se desava u svetu? Zasto kriviti nesto sto mozda i ne postoji za sve ljudske gluposti?
Samo razmisljam...
 
Sta mislite o tome? Da li verujete u njeno postojanje...?
Neka vasa iskustva ..itd..itd..


Nisam od onih sto veruju ali ovo me podstaklo na malo dublje razmisljanje...


- Nisi u prilici da se opustas. Dug koji karmicki imas moras da vratis i to kroz emotivnu pricu.
Idu bolji dani za tebe...

princ tame ne vraca vec uzima :lol:
a karma... kako se kaze mos mrzet odbacivat neverovat zlo uvek nadje nacin da ti pokaze zasto dobro nema izgleda na uspeh... u toj konstelaciji snaga kad tad se predajes odjednom ili deo po deo...
 
Ja verujem
Počela sam kad sam shvatila da je to po meni jedino logično objašnjenje za toliku patnju i nepravdu u svetu

nema boga posto nikakav dug ne postoji
samo u plemenskoj zajednici tipa duklje ili albanije cast se pere krvlju naslednika... za zlo u svetu su krivi samo retardi i budale koji slede ko ovce lazne ideologe
 
Nisam isla tako daleko, ali zar ne mislis da su ljudi glavni i po meni jedini krivci za sve sto se desava u svetu? Zasto kriviti nesto sto mozda i ne postoji za sve ljudske gluposti?
Samo razmisljam...

Pa slažem se u potpunosti
Homo sapiens je najveći predator
Ali to ne isključuje karmu
Zakon uzroka i posledice
Svakim svojim činom mi stvaramo dobar ili loš uzrok
E zato nam je data svest koju malo ko koristi
Ne krivim karmu za ljudsku zlobu
Ona je posledica
Npr. ako neko nevino dete strada koje za svog kratkog života nije uspelo da napravi loše delo, jedino za mene logično je da plaća dug iz prethodnog života
I parovi koji imaju neraščišćene odnose se ponovo susreću tokom narednih inkarnacija
To je moje mišljenje ali nemam nameru da nikom to namećem
 
princ tame ne vraca vec uzima :lol:
a karma... kako se kaze mos mrzet odbacivat neverovat zlo uvek nadje nacin da ti pokaze zasto dobro nema izgleda na uspeh... u toj konstelaciji snaga kad tad se predajes odjednom ili deo po deo...

uvek se drzim svetle strane ulice, otkud sad taj dugm i princ tame...u mom zivotu..? :p :lol:

a sta je sa onim da dobro uvek pobedjuje? ujedno to je i moj nacin razmisljanja...
 
Pa slažem se u potpunosti
Homo sapiens je najveći predator
Ali to ne isključuje karmu
Zakon uzroka i posledice
Svakim svojim činom mi stvaramo dobar ili loš uzrok
E zato nam je data svest koju malo ko koristi
Ne krivim karmu za ljudsku zlobu
Ona je posledica
Npr. ako neko nevino dete strada koje za svog kratkog života nije uspelo da napravi loše delo, jedino za mene logično je da plaća dug iz prethodnog života
I parovi koji imaju neraščišćene odnose se ponovo susreću tokom narednih inkarnacija
To je moje mišljenje ali nemam nameru da nikom to namećem

Pa zato tu i jesmo da razmenimo misljenja ...
 
uvek se drzim svetle strane ulice, otkud sad taj dugm i princ tame...u mom zivotu..? :p :lol:

a sta je sa onim da dobro uvek pobedjuje? ujedno to je i moj nacin razmisljanja...

cela filozofija je sadrzana u ovom quoteu...

General Corman: Well, you see Willard... In this war, things get confused out there, power, ideals, the old morality, and practical military necessity. Out there with these natives it must be a temptation to be god. Because there's a conflict in every human heart between the rational and the irrational, between good and evil. The good does not always triumph. Sometimes the dark side overcomes what Lincoln called the better angels of our nature. Every man has got a breaking point. You and I have. Walter Kurtz has reached his. And very obviously, he has gone insane.
 
a da li imas neko konkretno misljenje o uvodnom postu ( tice se licno mene )

Što se tiče ovoga da nemaš priliku da se opuštaš - po meni, najveći broj ljudi nema taj luksuz da se opusti, sem onih koji su basnoslovno bogati. Naročito kod nas.

Što se tiče plaćanja karmičkog duga kroz emotivne veze - da li si primetila da ti je to polje života van kontrole, da ne možeš puno da utičeš na njega? Naročito s obzirom na to da ti slede bolji dani, znači da bi sad bio haos.

Bitno je i ko ti je rekao to što si napisala.
 
Nisam isla tako daleko, ali zar ne mislis da su ljudi glavni i po meni jedini krivci za sve sto se desava u svetu? Zasto kriviti nesto sto mozda i ne postoji za sve ljudske gluposti?
Samo razmisljam...

Pa mislim da je to i rekla, da za sva srannja sto se desavaju u svetu, su neka vrsta responsa karme, na sva srannja koja mi ljudi pravimo u svetu. Pogotovo jedni prema drugima.
 
Sta mislite o tome? Da li verujete u njeno postojanje...?
Neka vasa iskustva ..itd..itd..


Nisam od onih sto veruju ali ovo me podstaklo na malo dublje razmisljanje...


- Nisi u prilici da se opustas. Dug koji karmicki imas moras da vratis i to kroz emotivnu pricu.
Idu bolji dani za tebe...

Ne verujem u karmu. To je podkategorija greha po hrišćanstvu.
 
Evo jedne tibetanske priče o karmi
Može se shvatiti bukvalno ili simbolično-smisao je isti
Poznato je da se ljudi sa veoma razvijenom svešću uz ogroman duhovnih rad sećaju nekih od svojih inkarnacija
Takav jedan lama došao u neko mesto i meštani mu prirede svečani doček na gradskom trgu
I tad on ugleda jednog čoveka koji besomučno bije psa i nasmeja se
Svi prisutni se sablazniše
A onda je objasnio
"Tog čoveka i psa gledam već više života
Počelo je tako što je on iz nekog razloga izudarao psa i ubio ga
Onda se on rodio-kao pas a pas ko čovek kome je ostao neraščišćen uzrok
I sad je on njega ubio od batina
I onda sve iz početka-stalno se smenjuju uloge žrtve i krvnika
A to bi stalo kad bi se jedam od njih odrekao osvete
Smejem se jer se pitam kako im više ne dosadi"
 
Poslednja izmena:
Zakon Uzroka i Posledica koji je u minulim vremenima dobijao različite nazive, poput Kako poseješ tako i žanješ, Zakon Zub za Zub, Karma, Sudbina i dr. jeste oduvek bio prisutan u negativnom polu kreacije, tj. u nižim svetovima. Njegovo postojanje omogućuje, ili, bolje rečeno usmerava naše učenje života i okretanje prema ispravnijem pristupu životu što na kraju donosi laganu ekspanziju svesti nas duhovnih Bića, Duša.
Otuda, ovaj zakon kači nas kao Dušu ili jedino svesno Biće a ne neko od naših tela, a naročito ne naše fizičko telo.

Sviđalo se nama ili ne, voleli mi to ili ne, prihvatili ga svesno ili ne, on je na snazi svake sekunde i uključuje naše misli, reči i dela. Zahvaljujući njemu došli smo do ovog stanja ili stadijuma svesti, tačnije, svako je došao da svog ličnog stadijuma duhovne evolucije svesti.
Svako ko se otisne na put svesnog prihvatanja i vođenja računa o ovom, i još nekoliko duhovnih zakona, ima mogućnosti da još u ovom životu odradi svoju zaostalu karmu iz ranijih života, prekine dalju reinkarnaciju i uđe u svetove čiste, duhovne svesti. To su svetovi koje religije nazivaju Carstvom Nebeskim a koje filozofija naziva čistom svesti (verujući da su to oblasti uma (što svakako nisu).
Oni koji svesno rade na svom duhovnom razvitku mogu zaviriti u zapise svojih ranijih života i pogledati odakle potiču problemi sa kojima se sada suočava bilo u porodici, bilo na poslu, školi, komšiluku u ljubavi i zdravlju...
Ovaj zakon nije stvar nečijeg verovanja ili prihvatanja već je osnovna postavka i realnost koju čovek odbija sagledati jer ne želi prihvatiti odgovornost za svoje misli, reči i dela.

Zainteresovani da saznanju o svojim nekim prošlim životima iz kojih potiču neki današnji problemi mogu pre spavanja odraditi laganu duhovnu vežbu, tačnije praktikovati je nekoliko dana da bi prvo produhovili svoj um i uskladili se bliže sa duhovnim tokom da bi u toku spavanja (snova) na Kauzalnom svetu pogledali isečke iz ranijih života i sagledali koren svog današnjeg problema.
Zakon Uzroka i Posledica ili Zakon Karme je čisto duhovni zakon; Zakon Svetoga Duha.
Kako retko ko ima predstavu o tome šta je to Sveti Duh evo nešeto za osnovnu predstavu: Sveti Duh je suština života koja izvire iz samog Srca Kreatora (Boga) i prostire se u svim pravcima prožimajući sve svetove i univerzume pa i ovaj ovde onako kako to čine radio talasi. Ova suština života poznata je pod nekoliko desetina drugih imena od kojih su ovde poznata Melodija Sfera, Glas ili Reč Boga, Shadba, Bani, Komforter...
Mnogi ljudi u poslednje vreme imaju iskustva sa ovom suštinom (Svetim Duhom) tačnije sa Njegova dva aspekta, Svetlosti i Zvukom koje iskuse svojim duhovnim čulima bilo u budnom stanju, u toku kontemplacije ili meditacije, bilo u toku snova (što je boravak na višim svetovima nas Duša).
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o tome? Da li verujete u njeno postojanje...?
Neka vasa iskustva ..itd..itd..


Nisam od onih sto veruju ali ovo me podstaklo na malo dublje razmisljanje...


- Nisi u prilici da se opustas. Dug koji karmicki imas moras da vratis i to kroz emotivnu pricu.
Idu bolji dani za tebe...

Neka kosmicka ravnoteza postoji. Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo, ili ne dajemo, bez obzira sto u nekim momentima to ne deluje tako.
Stvari treba samo dovoljno dugo i siroko posmatrati.
 
Neka kosmicka ravnoteza postoji. Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo, ili ne dajemo, bez obzira sto u nekim momentima to ne deluje tako.
Stvari treba samo dovoljno dugo i siroko posmatrati.

nena ravnoteze u kosmosu jer sfera nije kosmos
da postoji ravnoteza ne bi deca svaki dan bila ubijana kao snoplje... danas postoji samo nepatvoreno i najcistije zlo u svetu... da bi ga pobedio moras biti gori od njega
 
Sta mislite o tome? Da li verujete u njeno postojanje...?
Neka vasa iskustva ..itd..itd..


Nisam od onih sto veruju ali ovo me podstaklo na malo dublje razmisljanje...


- Nisi u prilici da se opustas. Dug koji karmicki imas moras da vratis i to kroz emotivnu pricu.
Idu bolji dani za tebe...

Ja verujem jer sam bila svedok da se ljudima vraca a i gore nego sto su uradili. Lepo kazu "Carma is a bit..sch"
 
Dugovi iz prethodnih zivota se prenose u sadasnji.
Nista ne prolazi dok nas ne nauci onome sto treba da znamo.

ponavljate ko papagaji dug pa dug... svaki covek ima dug prema nekome, to znaci da svaki ima karmickog blizanca... jel tako?
e pa nije tako, jer karma je privilegija a ne moranje her neki ljudi nisu zasluzilu ni taj jedan zivot a kamoli vise njih..., kad sa tih merdevina pocnete da posmatrate sebe onda cete razumeti sta je sfera za koju mislite da je iznad a ne ispod horizonta vaseg nerazumevanja kosmosa i vas u njemu
 
Poslednja izmena:
Što se tiče ovoga da nemaš priliku da se opuštaš - po meni, najveći broj ljudi nema taj luksuz da se opusti, sem onih koji su basnoslovno bogati. Naročito kod nas.

Što se tiče plaćanja karmičkog duga kroz emotivne veze - da li si primetila da ti je to polje života van kontrole, da ne možeš puno da utičeš na njega? Naročito s obzirom na to da ti slede bolji dani, znači da bi sad bio haos.

Bitno je i ko ti je rekao to što si napisala.

Emocije... za sve krivim emocije.
 
Ja na to gledam kao na neki mehanizam. Nema nikakvog bica koje odredjuje sta ce se kome i kako vratiti.
U sustini dobijamo sta smo sami trazili. Treba nauciti traziti na pravi nacin i pravu stvar.
 

Back
Top