Karma...

Misliš da i za rad na sebi treba talenat ili je do čiste volje potaknute pozitivnim stremljenjima?
Pošto pominješ talenat:)

- - - - - - - - - -

Pa ima genija iznad proseka u te dve zemlje
Nisam germanofil ali su oni bitan stub Evropske kulture -književnost,filozofija,slikarstvo,muzika,nauka
Nemci nisu otuđeni toliko
A Japanci su imali kult božanskog cara koji je izgubio taj status kad je potpisao kapitulaciju, pa su tu genetsku predispoziciju sublimirali kompanijom
Otud njihov fanatizam
I sidrom mravinjaka i hijerarhije
 
Ma, sta da ti kazem, ja sam donekle nemica a odnekle srpkinja tako da... :)) Naravno, za rad na sebi ti nisu potrebni joga, meditacija, mazenje sa kucama i macama vec uporan intelektualni rad, sto ti opet nista ne garantuje. Pre dve godine moja mama je pozvala druga bioenergeticara sa viskom. I dosao on u moju sobu a visak leti do plafona haha. Pita me kako vi podnosite ovo, a ja ga gledam i mislim se, toliko si godina matori sprco u te farmerke, a ne znas sta je potiranje energija.
Skoro sam se zaposlila u Arhivu grada i ono sto sam videla bas o lokacijama gde su bila streljanja zapanjilo me je. Kazes Vracarski plato, pa preko puta Hrama su napravili osnovnu skolu a tu je bila klanica. Sa druge strane nize u Tabanovackoj, ostavili su ceo kraj netaknut kao 1945 sto je sramota za grad.

- - - - - - - - - -

Mislila sam na nase savremenike, takve kulture na sta su danas spale.
 
Да, Београд се у скорије време није суочавао са таквом врућином.
Последњи пут када се суочио са таквом топлотом је била 1946. година. 9. септембар - тада је температура износила 41,8 степени.


Планетарни показатељи за нечију издржљивост, за нечију стабилност, снагу, па и адаптибилност, када се суочава са непријатним околностима или се налази на непријатном месту су:
1) Сунце (зато што означава нечију виталност, означава вољу, а воља је изузетно битан елемент како би се човек носио са одређеним проблемом, одређеном муком, одређеним изазовом, у случају о којем ми дискутујемо - потребно је да пружи човеку стаменост, јачину, када би се нашао на енергетски лошем месту, да све то амортизује, да или одбије негативну енергију или да је каналише у правом смеру)
2) Марс (зато што означава нагон, импулс, енергију; лоше позициониран Марс или афликтован Марс не може да блокира негативну енергију, што доводи до упијања и апсорбовања те негативне енегије од стране особе која има тог Марса, што доводи до компликација и проблема, и морало би под хитно да се то што се унело у физичко, етерично и астрално тело, избаци, како не би створило још даље компликације и погубније проблеме и ситуације)
3) Месец (зато што означава емоције, све зависи од тога у ком знаку је постављен и с којим планетама има аспекте, у сваком случају долази се до емотивног идентификовања са локацијом, и дешавањима која су се збила на тој локацији. Позитивна страна Месеца ће демонстрирати саосећање са патњом, боловима и катастрофом која се ту десила, и особа ће веома тешко поднети све то - то би био твој случај Агата зато што без обзира што је Месец у кон. односу са Сатурном обе планете су смештене у емпатичном знаку Риба + твоје Сунце је смештено у оптимистичном и весељачки настројеном Стрелцу, негативна страна Месеца ће показати усхићеност, узбуђеност, особа ће уживати, негативне вибрације тог места ће јој добро послужити као духовна храна, као средство којим ће задовољити/намирити своје.... побуде, мрачне потребе. Најбоља илустрација тога би била Garmonbozia из Твин Пикса, бол и патња којом се хране демони. Особа која је енергетски вампир ће се хранити вибрацијама и осећањима, енергијом са места у којима је инволвирана патња - гробље је најсавршенији пример. Гробље се често посећује, на њему се доноси туга и жалост, и савршен је терен за оне који функционишу на ниским/негативним фреквенцијама, нпр. за припаднике одређених секти)
4) Меркур (зато што означава умне активности - контемплацију, размишљање. Нужно се ствара у уму слика о том месту и о догађају, или догађајима. Зависности од тога да ли је ум мрачњачки или ''нормално'' устројен, створена слика о том месту ће се надовезати на осећања, енергију/нагон, вољу и развиће се реакција).

Добар пример за то (како се неко носио са негативном енергијом и како је ту енергију.. одбацио) је Лордан Зафрановић. Гостујући на РТРС-у дотакао се теме о Јасеновцу - како је направљен филм о Јасеновцу, околностима у којима је стваран, околностима са којима се суочавао он и његова екипа и како је излазио на крај са том мрачном тематиком. Рекао је:

''Сећам се да смо у комбију, јер смо били нека екипа, нешто смо снимали тамо око Јасеновца, после тог суочавања са тим документима и са фотографијама и са причама, у том комбију, та екипа се враћала у Загреб и неко је почео да пева оперске арије и сви смо прихватили и скоро до Загреба сат и по смо свом снагом, тако да су нам набрекле вратне жиле певали, да бисмо из себе избацили тај ужас који смо видели.''

Mogu li da ti preko pp pošaljem svoje podatke? Zanima me kakvi su moji natalni pokazatelji stabilnosti i izdržljivosti, snage.
 
Sad me podseti da je nekom budalastom rođaku mog druga i njegovoj majci, redovno dolazio u posetu i pravio zaštite, "čuveni ekstrasens" Dragan Dabić u narodu poznatiji kao Radovan Karadžić:zcepanje:
No Beograd je prepun podzemnih voda i jezera -veliko se nalazi ispod Narodne biblioteke a drugo ispod Pozorišta na Terazijama) pa skoro da nema potpuno geofizički zdravog prostora ovde
Crveni krst ima jednu zonu sa Telurskim - pozitivnim geo zračenjem
 
Meni je to uvek bilo smesno, pazis na ovo, pazis na ono. Sve sredis i hepi si pa izadjes na ulicu a klepi te auto, cigla ili neki azilant. :)))
Verovatno je najgora varijanta da zivis u stanu ili kuci gde se u bliskoj proslosti desio tezak zlocin. To mi deluje bas morbidno, jer znam kako bi razmisljala pre no sto legnem da spavam.
 
Meni je to uvek bilo smesno, pazis na ovo, pazis na ono. Sve sredis i hepi si pa izadjes na ulicu a klepi te auto, cigla ili neki azilant. :)))
Verovatno je najgora varijanta da zivis u stanu ili kuci gde se u bliskoj proslosti desio tezak zlocin. To mi deluje bas morbidno, jer znam kako bi razmisljala pre no sto legnem da spavam.

Pa tako nastaju "uklete kuće"- bilo da je zbog nasilne smrti duh ostao vezan za to mesto, bilo da je ostao "samo" energetski zapis bola i mržnje
Ja takve zapise osećam po bolnicama i to ne zbog smrti-ona oslobađa, već zbog bola i patnje koju su stotine pacijenata proživljavali i ostavili kao energetski otisak u tom prostoru
 
Pa tako nastaju "uklete kuće"- bilo da je zbog nasilne smrti duh ostao vezan za to mesto, bilo da je ostao "samo" energetski zapis bola i mržnje
Ja takve zapise osećam po bolnicama i to ne zbog smrti-ona oslobađa, već zbog bola i patnje koju su stotine pacijenata proživljavali i ostavili kao energetski otisak u tom prostoru

Ne spominji mi bolnice. Radije cu da umrem na ulici nego kod njih.
Evo vam jedna lepa karta Beograda iz 1922, nadam se da me moji iz Arhiva nece lincovati :D

IMG_0705.jpg
 
Meni su mape osim što ih volim i neophodne jer nemam dobar centar za orijentaciju
To mi je kao likovnom umetniku veliki hendikep jer ne osrćam dobro prostor
Mada kad sam krvavom mukom položila nacrtnu geometriju i perspektivu, bar se više ne gubim u rodnom gradu ko maloumna:zcepanje:
U svakom slučaju hvala još jednom, jer sam sigurna da će se i drugim korisnicima dopasti:)
 
Mogu li da ti preko pp pošaljem svoje podatke? Zanima me kakvi su moji natalni pokazatelji stabilnosti i izdržljivosti, snage.
Не. Престао сам да се бавим озбиљном, прецизном анализом наталне карте. Већ има четири године, откако сам изашао из те професије. Све оне особе којима сам радио детаљно и ''у фулу'' наталне карте су се суочиле са неким бизарним догађајима, да не говорим о себи - када сам самом себи написао астролошки профил (анализа личности, процена прошлости) - шта бих могао да очекујем у будућности, чега да се чувам, какви проблеми ће ме снаћи, какве добре ствари ће да ми се десе, не само оно што сам прогнозирао се десило, него су се десиле још црње ствари од оних које сам очекивао. Боље је решење, да не уплићем своје прсте у твоју карту, и тебе ће снаћи проклетство. Чак и да је све ово срање кроз густо грање, разумно решење је да се не бакћеш тиме шта би могло да ти се деси у футуру - колико ћеш имати деце, када ћеш се оженити, где ћеш радити, а што се тиче тога да анализираш своју личност, да утврдиш где си јак, где си слаб; имаш све потребне алате (изложени су на овом пдф-у) на основу којих ћеш утврдити све оно што те занима, довољно си паметан да тај посао обавиш и што је најважније - сам себе познајеш најбоље.
 
Не. Престао сам да се бавим озбиљном, прецизном анализом наталне карте. Већ има четири године, откако сам изашао из те професије. Све оне особе којима сам радио детаљно и ''у фулу'' наталне карте су се суочиле са неким бизарним догађајима, да не говорим о себи - када сам самом себи написао астролошки профил (анализа личности, процена прошлости) - шта бих могао да очекујем у будућности, чега да се чувам, какви проблеми ће ме снаћи, какве добре ствари ће да ми се десе, не само оно што сам прогнозирао се десило, него су се десиле још црње ствари од оних које сам очекивао. Боље је решење, да не уплићем своје прсте у твоју карту, и тебе ће снаћи проклетство. Чак и да је све ово срање кроз густо грање, разумно решење је да се не бакћеш тиме шта би могло да ти се деси у футуру - колико ћеш имати деце, када ћеш се оженити, где ћеш радити, а што се тиче тога да анализираш своју личност, да утврдиш где си јак, где си слаб; имаш све потребне алате (изложени су на овом пдф-у) на основу којих ћеш утврдити све оно што те занима, довољно си паметан да тај посао обавиш и што је најважније - сам себе познајеш најбоље.

Ok, razumem.
 
Не. Престао сам да се бавим озбиљном, прецизном анализом наталне карте. Већ има четири године, откако сам изашао из те професије. Све оне особе којима сам радио детаљно и ''у фулу'' наталне карте су се суочиле са неким бизарним догађајима, да не говорим о себи - када сам самом себи написао астролошки профил (анализа личности, процена прошлости) - шта бих могао да очекујем у будућности, чега да се чувам, какви проблеми ће ме снаћи, какве добре ствари ће да ми се десе, не само оно што сам прогнозирао се десило, него су се десиле још црње ствари од оних које сам очекивао. Боље је решење, да не уплићем своје прсте у твоју карту, и тебе ће снаћи проклетство. Чак и да је све ово срање кроз густо грање, разумно решење је да се не бакћеш тиме шта би могло да ти се деси у футуру - колико ћеш имати деце, када ћеш се оженити, где ћеш радити, а што се тиче тога да анализираш своју личност, да утврдиш где си јак, где си слаб; имаш све потребне алате (изложени су на овом пдф-у) на основу којих ћеш утврдити све оно што те занима, довољно си паметан да тај посао обавиш и што је најважније - сам себе познајеш најбоље.

Slazem se. Inicijacija zelje, svi je pogresno tumace. Misle, astrolog ce im reci da ce postati to sto zele, a onda ostatak zivota ili vremena, posvete svemu da postane to sta su analizom karte uobrazili.
 
Slazem se. Inicijacija zelje, svi je pogresno tumace. Misle, astrolog ce im reci da ce postati to sto zele, a onda ostatak zivota ili vremena, posvete svemu da postane to sta su analizom karte uobrazili.
То је посао астролога. Да делује сугестивно. Позитивно сугестивно. Да каже ствари које би особа желела да чује. Већина људи који се појаве код астролога, поставе основна питања - здравље, новац, брак, потомство, посао. Астролози онда говоре само позитивне ствари оног што су видели. Казаће - брак за две године, с таквом особом, биће супер, дете ће бити добар ђак или добар спортиста, неће бити оскудације што се тиче материјалног стања. Самим тим речима, сугестивно делују на те људе, мотивишу их (свесно или несвесно) да управо раде на ономе што су им рекли. Јер ако је нпр. астролог рекао особи А да ће особа Б његовог живота бити црнка кестењастих очију која ради у банци, онда ће та особа гледати на све могуће начине да дође у контакт са особом таквог описа. Свесно или несвесно, а пошто постоји мудра изрека која каже - шта тражиш, то и нађеш, коришћењем енергије из колективног несвесног (популарни - ''закон привлачења'') ће то и остварити. Астрологова сугестија + намера лица коме је упућена сугестија да је оствари + коришћење енергије из колективног несвесног доведу до решења. Ретко који астролог је рекао лошу страну нечије наталне карте. Нпр. мушкарцу да ће бити јалов, или да ће имати страшну саобраћајку, или да ће постати шворц, и много горе ствари. Ретки су људи који су дошли код неког са намером да управо сазнају лошу страну, јер већина људи воли лепе ствари, ствари које доносе радост, а астролози знајући да воле да чују само добре прогнозе, само ће им добре прогнозе и саопштити, уз евентуално добронамерна упозорења типа - ''пазите на срце, или немојте остављати тој особи имовину у наследство, потрошиће је....''.
 
Znas kad bi zelela da cujem kad cu umreti ili kako? Da li cu imati dece ili profesionalno uspeti u zivotu? Da li ce me bolest iscrpsti, ili da li cu se fatalno zaljubiti ili mozda naleteti na sizofrenog bolesnika? Nikad.
Ne trebas biti astrolog da bi manipulisao ljudima, njihovom ceznjama ili strahovima. Ko ume da gleda sve vidi. Valjda sam zato selektivna.
 
Znas kad bi zelela da cujem kad cu umreti ili kako? Da li cu imati dece ili profesionalno uspeti u zivotu? Da li ce me bolest iscrpsti, ili da li cu se fatalno zaljubiti ili mozda naleteti na sizofrenog bolesnika? Nikad.
Ne trebas biti astrolog da bi manipulisao ljudima, njihovom ceznjama ili strahovima. Ko ume da gleda sve vidi. Valjda sam zato selektivna.

Pa onda šta tražiš na ovom PDF-u ako si u totalnom sukobu sa astrologijom?! :lol: To je fora ''Želim da se bakćem sa astrologijom, ali baš neću da verujem u sudbinu''...

Ja uvek gledam karte i tranzite kada treba da radim sa nekim ljudima i kada će to da utiče na moj život jer život ma koliko da shvatamo kao ličnu stvar, on to nije i zavisi od mnogo toga što je izvan čovekove moći da se sa tim suoči. Čovek je socijalno, a ne asocijalno biće. Svi problemi koji se pojavljuju u stvarnom životu se svakako vide i u natalnoj karti, ništa više, ništa manje. Ali caka leži u tome da se predvidi u kom periodu treba sedeti, u kom periodu treba trčati.

Astrologija donosi spoznaju sebe na prvom mestu. Čovek misli da sebe najbolje poznaje, dok ne uvidi na koje sve načine sebe manifestuje i na koje je sve načine, u stvari, ranjivo biće. Da li treba živeti u zabludama ili srediti boljke je individualno za svakoga.

Neko ko zna šta će ga snaći može da se spremi i da završi poslove koji bi možda ostali postrani. I sam proces pripreme i prihvatanja nečega što je neizbežno je daleko, daleko olakšavajuća okolnost koja obogaćuje čovekov um i duh (Znanje).

I to je ono što Uran, planeta Astrologije, donosi sa sobom - Predznanje. Mogućnost da se čovek pripremi. Mogućnost da čovek sebe upozna. Mogućnost da se trnovit put kojim se mora poći ublaži ili da se kaže ''hej, kupi čizme, nemoj baš bos kroz trnje). Samim odlaskom kod astrologa i dobijanjem tih informacija se mogu neke neizbežne stvari ublažiti. I sam odlazak kod astrologa je sudbinski odlazak. Kome stoji u karti da ide kod astrologa će ići kod astrologa, a kome ne stoji - neće.

:)
 
Poslednja izmena:
mislim sestro, pametna si u 3pm al sta ce meni predznanje napr. u poslu koji mi sledi? da gledam kartu da li treba da zaginem ili da mu okrenem ledja i cekam neki gde ce da karta klimne potvrdno... isto je i za ljude. neko zeli da mu nesto profesionalno uradim, plati brate i raspascu se od posla ali ces dobiti to za sta si odvojio novac. mozes biti crni ciganin ili plave krve, svejedno. profesija je profesija. ljudi isto... upoznam nekog na koga drhtim iznutra, boli me uvce za tvoju kartu sta prica. ako cu da se igram abakusa sama sa sobom i sklapam rascepljenu svest po pitanju da li mu se svidjam ili ne, potrazicu tvoj savet samo da potvrdim iracionalnost osecanja. mlada jesam, ali sam namazana svim i svacim zahvaljujuci tome sto sam ucila od najboljih.

- - - - - - - - - -

moja kuma ne izlazi na ulicu dok ne pogleda kartu za taj dan...zato je sama jer trazi ideal, a sama je daleko miljama od njega.
 
Kada je neko svojeglav do maksimuma, tada astrologija se najbolje pokaže u praksi i planete rade savršeno.

Kada je neko svestan šta dolazi, svojstvo planeta se može umanjiti.

Tip Marsa treba da radi kako mu mozak i srce diktiraju i da se ne oslanja na astrologiju.

Poenta je - može i jedno, a i drugo. Isto je na kraju krajeva. Ali za one koji su znatiželjni da spoznaju i saznaju nešto više, astrologija je idealna i tu se dobija neka vrsta sigurnosti.

Što se kume tiče, kada su loši aspekti ni ja ne izlazim na ulicu dan-dva. :) Možda se posečem u kući ili udarim nogu o sto, ali barem me ne udari neki auto. To je poenta u astrologiji i način na koji astrologija pomaže.
 
karmickog potkoznog blizanca prepoznajem u bljesku. za karmickog blizanca koji nosi moje prokletstvo malo mi treba duze, a karmickog blizanca za koga znam da je sudjen srela sam i mimoisla se sa njim jer on nije verovao u ono sto mu se desilo, tako da sam bez ikakvog opterecenja spram buducih igranki koje mi je spremila sudbina.

- - - - - - - - - -

Kada je neko svojeglav do maksimuma, tada astrologija se najbolje pokaže u praksi i planete rade savršeno.

Kada je neko svestan šta dolazi, svojstvo planeta se može umanjiti.

Tip Marsa treba da radi kako mu mozak i srce diktiraju i da se ne oslanja na astrologiju.

Poenta je - može i jedno, a i drugo. Isto je na kraju krajeva. Ali za one koji su znatiželjni da spoznaju i saznaju nešto više, astrologija je idealna i tu se dobija neka vrsta sigurnosti.

Što se kume tiče, kada su loši aspekti ni ja ne izlazim na ulicu dan-dva. :) Možda se posečem u kući ili udarim nogu o sto, ali barem me ne udari neki auto. To je poenta u astrologiji i način na koji astrologija pomaže.
upoznacu te sa njom tako da mozete po ceo dan da glancate parket i brisete sudove :lol:
 
karmickog potkoznog blizanca prepoznajem u bljesku. za karmickog blizanca koji nosi moje prokletstvo malo mi treba duze, a karmickog blizanca za koga znam da je sudjen srela sam i mimoisla se sa njim jer on nije verovao u ono sto mu se desilo, tako da sam bez ikakvog opterecenja spram buducih igranki koje mi je spremila sudbina.

Sada već ne znam o čemu pišeš. :lol:

Što se Blizanaca tiče ja sam sa njimasuper, podznak mi je u Blizancima, naravno. :) Sve vezano za Merkur je kod mene top notch, ali recimo ne podnosim moderne mobilne telefone. :neutral:

- - - - - - - - - -

upoznacu te sa njom tako da mozete po ceo dan da glancate parket i brisete sudove :lol:

Koja je cifra u pitanju? :think:
 
zivot je jedan, prosli zivoti se preplicu jako retko sa ovim cije telo koristimo... i veruj da je jako opasno upustiti se u nesto sto ne znas kako i na koju stranu moze da se iskrene... ja sam riba ali ko god me upozna kaze ma ti si garant jarchica ili ovnica. :lol:
povrsnost je bezumlje koje ne podnosim, nepoznato je zanimljivo do granice kada njegov paroksizam preti da ubije moju primitivnu znatizelju i napravi me ocajnicom na putu gde ne znam cilj... nisam ja skali razumes, pre sam sersi iz gotha :p

- - - - - - - - - -

Sada već ne znam o čemu pišeš. :lol:

Što se Blizanaca tiče ja sam sa njimasuper, podznak mi je u Blizancima, naravno. :) Sve vezano za Merkur je kod mene top notch, ali recimo ne podnosim moderne mobilne telefone. :neutral:

- - - - - - - - - -



Koja je cifra u pitanju? :think:

mislila sam na duhovnog blizanca :))

ma :mrgreen: cifra je... spasavaj se haha
 
Život je jedan, ali samo za ovaj život. Karma mu je definisana kako ''silama'' koje su u našoj moći da menjamo, tako i ''silama'' koje nismo u stanju da menjamo. Sudbina je uvek jedna i predefinisana, i to je priroda postojanja čovekovog. To je nemoguće promeniti niti je moguće na to uticati na bilo koji način, osim odbijanjem ''verovanja u to'', što je svačije pravo i volja, naravno, da radi kako želi i odluči.

Ja sam po prirodi apsolutni fatalista, ali to ne znači da se u tome na nekoj osnovi ''gubi'' spontanost ili uživanje u ''sitnim stvarima u životu'', odnosno onim krupnijim.

Nema potrebe svaki čas gledati u kartu, osim ako nije poenta nešto novo naučiti. Postoje ljudi koji vole da analiziraju kako bi postigli apsolutnu tačnost, time gubeći vreme na ''proživljavanje'' u sferi spontanog, no to ne znači da je to i loše jer nekome je to potrebno sa karmičkog aspekta.

Život je veliki dar i veliko bogatstvo i treba ga živeti, što se kaže, punim plućima. Ali to ne znači da treba u sve srljati jer to može dovesti do naglih problema. Mozak nije tu za džabe, a astrologija je, definitivno, jedna od sfera ljudskog života koja spada u ''moždani'' deo. :)

Vreme treba iskoristiti pametno. Ko ide uz reku manje će postići u brzini plivanja.
 
mda... jos ako pijes iz te reke mudrosti nizvodno a uzvodno neki istetovirani filozof u nju mokri :rotf: karma je precenjena veruj, za iracionalno sam dr. mr. ph :lol:
nepoznato nam samo odskrine nekad vrata razuma, ne tvog muskog racionalnog koji je najgora stvar za zenu ako njime oseca, jer ce ostati nesretna ceo zivot na emo planu. pravi razum je bljesak prepoznavanja neizgovirene sustine. pusti price o kazni i dugu, to su blasfemije kao kada ti pop da tri ocenasa ako skruseno kazes da si smrc gurnula prstice u gacice i da ti je bilo lepo :p

moram da prekinem, ovaj trazi iphone, slepac ima gajbu i a/v za izlozbu, a nema jebeni komp :evil:
 

Back
Top