Karma...

Verujem da su to iskusenja. Da nas Bog stavlja na razlicite zadatke i puteve sa odredjenim razlogom. Svako od nas nosi svoj krst i prolazi kroz stradanja na putu do spasenja. Malo neastrolosko vidjenje.
Ја верујем у управо супротно. Астрологија у својој сржи носи мисао која се подудара са учењем из предодређења или предестинације. Учење по којем је човек потчињен Вољи Господа, који се не пита ни за шта у животу, који се просто наводи силама и креће путевима које му Виша Сила постави, се слаже са суштином Астрологије. Суштина Астрологије се крије у тумачењу судбине - настојању астролога да на основу проучене прошлости садржане у натусовој карти, одгонетне шта ће му се десити у будућности, зато што се прошлост кроз садашњост надовезује на будућност, сва три времена су део једног контиуума.
 
Kako spojiti astrologiju i hrišćanskog boga?!
Zar stvarno verujete da neki bog misli o vama i bira za vas?
Ja se ne dam toj vrsti utehe.
Kao da su ljudi slepi i ne vide da svet je džungla.
 
Kako spojiti astrologiju i hrišćanskog boga?!
Zar stvarno verujete da neki bog misli o vama i bira za vas?
Ja se ne dam toj vrsti utehe.
Kao da su ljudi slepi i ne vide da svet je džungla.
meni je nespojivo takođe
Al mnogi to rade
A neki su mi dali i vrlo logična objašnjenja
No pojam KARMA nikakve veze sa božanstvima nema
 
meni je nespojivo takođe
Al mnogi to rade
A neki su mi dali i vrlo logična objašnjenja
No pojam KARMA nikakve veze sa božanstvima nema
Нема директне везе.
Што се тиче хришћанства и астрологије, исправније је поставити питање - које хришћанство има везе, тј. спојено је са астрологијом?
Пошто смо сведоци да је кроз историју хришћанско учење било.... ревидирано, чишћено, дорађивано. Реинкарнација је била део изворног хришћанског учења све до почетка четвртог века када је 325. године сазван Први васељенски сабор у Никеји који је заслужан за избацивање учења о реинкарнацији и искључивање свих канона, светих списа у којима се спомиње реинкарнација, из новог система проповедања религије за који су се залагали апостоли. Ми данас имамо мноштво гностичких списа (Pistis Sofija је један од тих списа) који су у супротности са официјелним учењем заступљеним како у Православним црквама, тако и у Ватикану, али опет, што се тиче астрологије - сведоци смо да се у неким храмовима и црквама налазе међу иконама и портретима светаца насликани и астролошки симболи. У Библији, постоји један занимљив одељак (Књига пророка Данила) који се бави етапама или циклусима кроз које ће проћи човечанство (златно, сребрно, бронзано, гвоздено) и зверима које прате та доба, другим речима - свака звер је аналогна том добу, особине те звери се подударају са тим добом. Нпр. за прво доба (Златно доба) је представник Лав са орловим (Шкорпија) крилима који је креиран да стоји као човек (Водолија) и коме је подарено људско срце.

''Danilo progovori i reče: vidjeh u utvari svojoj noću, a to četiri vjetra nebeska udariše se na velikom moru. Jer. 49, 36. Dan. 8, 8.
I četiri velike zvijeri izidoše iz mora, svaka drugačija. Dan. 7, 17. Zah. 6, 1. Otkr. 13, 1.
Prva bijaše kao lav, i imaše krila orlova; gledah dokle joj se krila poskuboše i podiže se sa zemlje i stade na noge kao čovjek, i srce ljudsko dade joj se.''
 
Te 4 zveri su 4 elementa-4 fiksna znaka
Gnostički spisi su po meni najautentičniji i najlepši izvori hrišćanstva
Jer nisu trpeli cenzuru i prepisivačke i prevodilačke greške
Inače sam ovde kačila ranije i pravoslavne i katoličke crkve u kojima je naslikan zodijački krug
A Hristov simbol je Riba
I sa njim je počela astrološka era Riba
Sad smo-u Vodoliji
 
I da razjasnim-karma i reikarnacija nisu sinonimi
Karma je zakon uzroka i posledice koji ne utiče samo na ponovna rođenja već i na ceo život pojedinca
Reinkarnacija (ponovo u mesu-telu) je verovanje u seobu duše
I neke jevrejske škole su verovale u to
I taj pojam se razlikuje od naroda do naroda
Neki priznaju samo ljudske inkarnacije dok drugi smatraju da je to moguće i u više ili niže (životinje npr) egzistencijalne forme
 
Po nekima je samoubistvo najgora karma i ta duša mora da prođe 10000 godina inkarnirana u kristal (smatraju ga oblikom života) dok ponovo ne zasluži ljudski oblik
To je samo priča ali princip je bitan
Karma je promenljiva
Možemo je očistiti raznim dobrim delima
Kao i napraviti novu lošim
 
Poslednja izmena:
Te 4 zveri su 4 elementa-4 fiksna znaka
Или тзв. четири знака Јеванђелиста, који по Рудолфу Штајнеру, представљају фазе у еволуцијском спиритуалном развоју човека.

Кад смо код Штајнера, после не знам колико времена, сам поново узео у шаке његову књигу: ''Реинкарнација и карма'' зато што ме је ова тема навела на тај поступак (''да обновим градиво'') и зато што сам хтео да упоредим становишта различитих аутора поводом карме и реинкарнације. Твој став који си изнела поводом карме и реинкарнације:

Karma je zakon uzroka i posledice koji ne utiče samo na ponovna rođenja već i na ceo život pojedinca
Reinkarnacija (ponovo u mesu-telu) je verovanje u seobu duše

је универзалан и општеприхваћен, с тим што постоје различити углови гледања на те две ствари. Сваки аутор нуди неко своје аутентично виђење, неки аутори попут нпр. Гурђијева уносе стилске финесе у објашњавање узрочно-последичног ланца, додају појмове који су у домену психологије и настоје да та два појма инкорпорирају у један - судбину. Гурђијев је велио:

''Sudbina stvarno postoji, ali ne za svakoga. Većina ljudi su odvojeni od svoje sudbine i žive samo pod uticajem Zakona Slučajnosti. Sudbina je rezultat planetarnih uticaja koji su u odgovarajućoj vezi sa tipom čovjeka. Govorićemo o tome kasnije. U međuvremenu morate shvatiti jednu stvar. Čovjek može da ima sudbinu koja odgovara njegovom tipu ali u praksi, on je nikada nema. To je usljed toga što se sudbina čovjeka odnosi samo na jedan njegov dio, tj. njegovu suštinu (istinsko Ja).

Jedno malo dijete još uvijek nema ličnost. Ono je ono što ono stvarno jeste. Ono je suština. Njegove želje, ukusi, ono što ono voli ili ne voli, sve to izražava njegovo biće onakvim kavo ono jeste.”

Međutim, čim se počne sa njegovim tzv. ‘obrazovanjem’, ličnost počinje da raste. Ličnost se obrazuje dijelom namjernim uticanjima drugih ljudi, odnosno, ‘obrazovanjem,’ a dijelom i spontanim oponašanjem njih od strane samog djeteta. U obrazovanju ličnosti veliku ulogu igra i ‘pružanje otpora’ ljudima iz svoje okoline u pokušaju da se očuva ono što je stvarno ‘svoje’ i što je ‘istinsko’.

Suština je istina u čovjeku; ličnost je laž. Proporcionalno sa razvojem ličnosti, čovjekova suština se manifestuje sve rjeđe i rjeđe i često se događa da ta njegova suština zaustavi svoj razvoj u veoma ranom dobu tako da više ne raste.
Vrlo često se događa da suština jednog odraslog čovjeka, čak i onog koji je veoma inteligentan u onom smislu koji se pod tim danas podrazumjeva, veoma obrazovanog čovjeka, prestane sa svojim rastom na nivou djeteta starosti od 5 do 6 godina. To znači da sve što mi u tom čovjeku vidimo, nije ‘njegovo lično.

"Ono što je stvarno njegovo lično svojsvo, tj. njegova suština, ona se obično manifestuje samo u obliku njegovih instikata i najednostavnijih emocija. Međutim, postoje slučajevi kada se čovjekova suština razvija paralelno sa njegovom ličnošću. Ovi slučajevi predstavljaju vaoma rijetke izuzetke, pogotovo u okolnostima civilizovanog života.”

Suština ima više šanse da se razvije kod ljudi koji žive bliže prirodi, u teškim životnim uslovima i koji se nalaze u jednoj stalnoj opasnosti i bitci za opstanak.

Međutim, po pravilu, ličnost kod takvih osoba je veoma malo razvijena. Oni imaju više onoga što je njihovo lično od onoga što ‘nije njihovo’, tj. fali im obrazovanje i kultura.

Kultura stvara ličnost i istovremeno je produkt i rezultat ličnosti. Mi ne možemo da pojmimo da je cijeli naš život, sve ono što nazivamo ‘civilizacijom’, sve ono što smatramo pod naukom, filozofijom, umjetnošću i politikom, stvoreno od strane ljudskih ličnosti, tj. od strane onoga u njima, što u suštini ‘nije njihovo’.

Taj elemenat tj. ono što ‘nije suštinski njihovo’, razlikuje se od onoga što ‘jeste njihovo’ po samoj činjenici da se ono može izgubiti, izmjeniti ili oduzeti od njih, na vještački način.

Postoje načini da se eksperimentalno verificira veza između ličnosti i suštine. U istočnjačkim školama postoje metode uz pomoć kojih je moguće odvojiti čovjekovu suštinu od njegove ličnosti. Za te svrhe oni ponekad koriste hipnozu, nekad specijalne narkotike ili određene vrste vježbi.''

Раде Сибила у својој књизи: ''Карма, реинкарнација и ослобођење'' поред тога што нуди своје виђење карме и реинкарнације, објашњава како да човек спозна себе, своју праву нарав (а то је прилично слично спони личности и суштине коју је споменуо Гурђијев) и које технике су кључ за постизање те сврхе:

''Karma nije samo nagrada i kazna za učinjena djela, to je jednostavno zakon uzroka i posljedice. Nitko ne biva kažnjen zbog svojih grijeha - nagrada i kazna izviru iz njega samoga. Nagrada i kazna proističu iz posljedica koje proizlaze iz naših djelovanja, nastojanja i težnji. Ne rađa se duša u zemaljski život protiv svoje volje, želja za zemaljskim životom daje poticaj ponovnog rođenja. Dakle svatko tko se ponovno rodio nije se vratio protiv svoje volje, naprotiv. Onaj koji se vraća žudi za ispunjenjem svojih želja, a one nestaju kada se ta žudnja zadovolji ili smiri. To vrijedi za sve razine postojanja. Karma je automatska, tu nema pogađanja ili subjektivnosti. Sve što činim ostavlja tragove koji donose rezultate, dobre ili loše. Karma može predstavljati okove vezivanja i sredstvo oslobođenja (iako ne isključuje zamisao Božje milosti).

Kanna je moralni i etički prirodni zakon, jedan od mnogih drugih prirodnih zakona, utemeljen u naravnom zakonu (Božjoj volji prema Maharishiju). Kao što nam prirodne znanosti omogućavaju da razumijemo funkcioniranje prirode, tako nam kozmički moralni zakon karme može pomoći razumijevanju reda u moralnom i etičkom svemiru.

Reinkarnacija nam pomaže razumjeti kako borba u biološkom razvoju ima svoj duplikat u borbi za moralni razvoj. Karmičko načelo se može shvatiti kao borba za moralni razvoj, a u biološkom razvoju kao borba u smislu preživljavanja najboljeg, najjačeg i najsposobnijeg. Preživljavanje najboljeg u moralnom smislu je u rastu ljubavi prema bližnjem, suosjećaju, blagosti i opraštanju te unutrašnjoj i izvanjskoj samospoznaji.

Saznanje da žanjemo što smo posijali, sada ili milijune života kasnije, je istovrsno sa saznanjem o ljudskoj slobodi izbora. Iz života u život, ja sam sam stvorio zatvor iz kojeg se moram sam izvući. Prema tome, iako je karmičko načelo bezosjećajno i neizbježno poput zakona fizike mi ipak nismo bespomoćno zarobljeni u njezinom zahvatu. Svojim djelovanjem stalno stvaramo novu karmu i trošimo staru. Naš je zadatak da se je oslobodimo tako da je transcendiramo - a to je stanje u kojem ne stvaramo novu, a oslobodili smo se okova stare karme. Oslobođenje nije stvaranje bolje i povoljnije kanne, već izlazak iz polja djelovanja (karme).

Učenje karme, reinkarnacije i oslobođenja naglašava važnost uloge pojedinca. Moja karma je samo moja, to je moja kazna i moja nagrada. Izlazak iz polja kanne rezultat je mog nastojanja. Sigurno trebam pomoć učitelja, ali ja sam sam odgovoran za ono što sam sada i odgovoran za ono što ću biti. Površno izgleda kao da nemam izbora, moram odraditi stvorenu karmu. Ali svaki čovjek ima slobodu izbora - rast ili propast.

Proces cjelokupnog duhovnog razvoja može se shvatiti kao čišćenje: čistimo se od svega što nas vezuje za karmu, a iako čišćenje može biti bolno, čistoća donosi sreću, a oslobođenje blaženstvo.

Da bi se vratio u svoje prvobitno božansko stanje jedinstva (yoga), čovjek valja spoznati sebe, svoju pravu narav. Za to postoje dva osnovna puta:

(1) putem ciklusa stalnog rađanja i umiranja, nakon dugog niza života,

sakupljena je mudrost koja dovodi do samospoznaje ili

(2) za života aktualnog tijela redovitom vježbom transcendiranja svih razina postojanja

(tijelo, duh i duša) čovjek se utvrđuje na razini bez promjena, razini najunutarnijeg sebstva, bitka, almana - prosvjetljenje. Pomoću predane meditacije i znanja, prakse i teorije, moguće je prekinuti ciklus reinkarnacije i postati svjestan, a to je cilj života, vlastite božanske naravi za vrijeme tekuće reinkarnacije na zemlji. To stanje mudraci nazivaju oslobođenje, mokša, nitya samadhi, prosvjetljenje, kozmička svijest, unio mistica, spokoj duše, nirvana i si
.''
 
Kako spojiti astrologiju i hrišćanskog boga?!
Zar stvarno verujete da neki bog misli o vama i bira za vas?
Ja se ne dam toj vrsti utehe.
Kao da su ljudi slepi i ne vide da svet je džungla.

Pa svrati nekada u neki manastir i videćeš koliko astrologije tu ima ili definiši jednostavne tekstove Biblije.

Povezanost religije i astrologije je masivna jer imaju zajedničke korene. Problem nastaje kada ljudi ono što je simbolično shvate kao bukvalno i tu dolazi do rascepa grane iako je koren isti.
 
Pa svrati nekada u neki manastir i videćeš koliko astrologije tu ima ili definiši jednostavne tekstove Biblije.
Чим би прошла кроз портал (црквена врата), и ушла у манастир, патосирала би се. Позлило би јој, онесвестила би се (не могу некрсти да апсорбују енергију из храма), морали би попови да је шамарају и поливају ладном водом, како би дошла себи.
 
Malo je oftopic ali me Tanatos podseti na jedno narodno verovanje
Crkve se uvek grade zapad (portal) -istok (apsida-oltar) da gledaju prema Jerusalimu
U kupoli je uvek glava Hrista Pantokratora(Svevladara)
Ispod kupole se ukrštaju zemaljska i nebeska osa
Kažu da ako je neko pod uticajem negativnih entiteta-neće moći da izdrži da stoji tamo
Ja uvek prvo tu idem da proverim i osećaj je prijatan
Ima i do sfernog oblika kupole koje akumulira enetgiju
 
Crkve se uvek grade zapad (portal) -istok (apsida-oltar) da gledaju prema Jerusalimu
U kupoli je uvek glava Hrista Pantokratora(Svevladara)
Мислиш - исток-запад. :mrgreen:

Да, олтар као есенција, срж, као најсакралнији и најважнији део храма (код Источњачког обреда или Православља) је окренут ка Истоку.
Исток - место са којег излази Сунце, Сунце као извор виталности и живота даје (симболички) енергију средишту храма (олтару) када се врши служба/ритуал. Обасјава све присутне.
А фигура Христа Пантократора сигнификује присутност Узвишеног. Пошто је Он на Врху, он самим тим све Посматра (каналише и усмерава енергију), даље - Христ (као и остали свеци) има Ореол око главе (још једна паралела са Сунцем), то га изједначава са очинском фигуром (фигура Оца је најчешће у астрологији представљена Сунцем) у породици која се стара о својим укућанима - жени, деци, итд...

Kažu da ako je neko pod uticajem negativnih entiteta-neće moći da izdrži da stoji tamo
У то сам се лично уверио, када сам присуствовао литургији у цркви Ставе (надомак Ваљева) и Милешеви.
У Стави је двоје људи када је ушло у објект, после неких пет минута, попадало ко снопље, а у Милешеви је неки лик само нервозно шетао, мрмљао себи у браду, и на крају сумануто изјурио из манастира. Отац ми је причао када је био у посети манастиру Острог, да одређени људи нису могли да прођу чак ни кроз портал.
Занимљиво би било причати о томе како нпр. добри људи или људи са позитивном енергијом се лоше осећају на местима која су кармички неисправна, која су проклета, која су била попришта ратних катастрофа, кланица, итд...

Ima i do sfernog oblika kupole koje akumulira enetgiju
Не мора само сферни облик да игра улогу приликом акумулирања енергије (или трансформације енергије - преображаја негативне у позитивну).
Погледај старе станове у Београду. Сви имају високе плафоне. Док сам живео у улици Максима Горког, нарочито у летњим периодима, нисам имао проблема са врућином. Топлота иде горе, висок плафон усисава топлоту, тако да сам без икакве климе, сасвим нормално функционисао.
 
Мислиш - исток-запад. :mrgreen:

Да, олтар као есенција, срж, као најсакралнији и најважнији део храма (код Источњачког обреда или Православља) је окренут ка Истоку.
Исток - место са којег излази Сунце, Сунце као извор виталности и живота даје (симболички) енергију средишту храма (олтару) када се врши служба/ритуал. Обасјава све присутне.
А фигура Христа Пантократора сигнификује присутност Узвишеног. Пошто је Он на Врху, он самим тим све Посматра (каналише и усмерава енергију), даље - Христ (као и остали свеци) има Ореол око главе (још једна паралела са Сунцем), то га изједначава са очинском фигуром (фигура Оца је најчешће у астрологији представљена Сунцем) у породици која се стара о својим укућанима - жени, деци, итд...


У то сам се лично уверио, када сам присуствовао литургији у цркви Ставе (надомак Ваљева) и Милешеви.
У Стави је двоје људи када је ушло у објект, после неких пет минута, попадало ко снопље, а у Милешеви је неки лик само нервозно шетао, мрмљао себи у браду, и на крају сумануто изјурио из манастира. Отац ми је причао када је био у посети манастиру Острог, да одређени људи нису могли да прођу чак ни кроз портал.
Занимљиво би било причати о томе како нпр. добри људи или људи са позитивном енергијом се лоше осећају на местима која су кармички неисправна, која су проклета, која су била попришта ратних катастрофа, кланица, итд...


Не мора само сферни облик да игра улогу приликом акумулирања енергије (или трансформације енергије - преображаја негативне у позитивну).
Погледај старе станове у Београду. Сви имају високе плафоне. Док сам живео у улици Максима Горког, нарочито у летњим периодима, нисам имао проблема са врућином. Топлота иде горе, висок плафон усисава топлоту, тако да сам без икакве климе, сасвим нормално функционисао.
Moj stan je star i plafoni su ogromni a zidovi bukvalno debeli pola metra
I do 35 ne treba klima
Ali iznad te temperature kao sada na primer,je isto ko i svuda- nepodnošljivo
Btw jeste istok zapad ali pošto se ulazi - počinje na zapadu,zato sam tako napisala
A i ja se osećam vrlo neprijatno na energetski lošim mestima
E sad da li mi je energija pozitivna ili sam samo hipersenzitivna od konjukcije Meseca i Vladara u Ribama:D
 
Poslednja izmena:
Ali iznad te temperature kao sada na primer,je isto ko i svuda- nepodnošljivo
Да, Београд се у скорије време није суочавао са таквом врућином.
Последњи пут када се суочио са таквом топлотом је била 1946. година. 9. септембар - тада је температура износила 41,8 степени.

A i ja se osećam vrlo neprijatno na energetski lošim mestima
E sad da li mi je energija pozitivna ili sam samo hipersenzitivna od konjukcije Meseca i Vladara u Ribama:D
Планетарни показатељи за нечију издржљивост, за нечију стабилност, снагу, па и адаптибилност, када се суочава са непријатним околностима или се налази на непријатном месту су:
1) Сунце (зато што означава нечију виталност, означава вољу, а воља је изузетно битан елемент како би се човек носио са одређеним проблемом, одређеном муком, одређеним изазовом, у случају о којем ми дискутујемо - потребно је да пружи човеку стаменост, јачину, када би се нашао на енергетски лошем месту, да све то амортизује, да или одбије негативну енергију или да је каналише у правом смеру)
2) Марс (зато што означава нагон, импулс, енергију; лоше позициониран Марс или афликтован Марс не може да блокира негативну енергију, што доводи до упијања и апсорбовања те негативне енегије од стране особе која има тог Марса, што доводи до компликација и проблема, и морало би под хитно да се то што се унело у физичко, етерично и астрално тело, избаци, како не би створило још даље компликације и погубније проблеме и ситуације)
3) Месец (зато што означава емоције, све зависи од тога у ком знаку је постављен и с којим планетама има аспекте, у сваком случају долази се до емотивног идентификовања са локацијом, и дешавањима која су се збила на тој локацији. Позитивна страна Месеца ће демонстрирати саосећање са патњом, боловима и катастрофом која се ту десила, и особа ће веома тешко поднети све то - то би био твој случај Агата зато што без обзира што је Месец у кон. односу са Сатурном обе планете су смештене у емпатичном знаку Риба + твоје Сунце је смештено у оптимистичном и весељачки настројеном Стрелцу, негативна страна Месеца ће показати усхићеност, узбуђеност, особа ће уживати, негативне вибрације тог места ће јој добро послужити као духовна храна, као средство којим ће задовољити/намирити своје.... побуде, мрачне потребе. Најбоља илустрација тога би била Garmonbozia из Твин Пикса, бол и патња којом се хране демони. Особа која је енергетски вампир ће се хранити вибрацијама и осећањима, енергијом са места у којима је инволвирана патња - гробље је најсавршенији пример. Гробље се често посећује, на њему се доноси туга и жалост, и савршен је терен за оне који функционишу на ниским/негативним фреквенцијама, нпр. за припаднике одређених секти)
4) Меркур (зато што означава умне активности - контемплацију, размишљање. Нужно се ствара у уму слика о том месту и о догађају, или догађајима. Зависности од тога да ли је ум мрачњачки или ''нормално'' устројен, створена слика о том месту ће се надовезати на осећања, енергију/нагон, вољу и развиће се реакција).

Добар пример за то (како се неко носио са негативном енергијом и како је ту енергију.. одбацио) је Лордан Зафрановић. Гостујући на РТРС-у дотакао се теме о Јасеновцу - како је направљен филм о Јасеновцу, околностима у којима је стваран, околностима са којима се суочавао он и његова екипа и како је излазио на крај са том мрачном тематиком. Рекао је:

''Сећам се да смо у комбију, јер смо били нека екипа, нешто смо снимали тамо око Јасеновца, после тог суочавања са тим документима и са фотографијама и са причама, у том комбију, та екипа се враћала у Загреб и неко је почео да пева оперске арије и сви смо прихватили и скоро до Загреба сат и по смо свом снагом, тако да су нам набрекле вратне жиле певали, да бисмо из себе избацили тај ужас који смо видели.''
 
E sad me poseti na jedno mesto blizu veterinarskog fakulteta gde sam se uvek osećala neprijatno bez vidnog razloga, a često tu prolazim kad idem kod oca
I on mi jednom slučajno ispričao da je kao mali gledao iz potkrovlja kako Rusi streljaju Nemce na tom mestu i kasnije zakopavaju
Dakle tu je masovna grobnica nasilno umrlih
Vrlo loše energetski
A za to niko ne zna
To je padina sa leve strane pasarele kod veterinarskog iznad autoputa
 
Ako tako gledas ceo Beograd je jedna velika klanica. Tamo gde sam ja, u blizini, su isto bila streljanja ali ne osecam gram negativne energije. Cak mi je i stan broj 4 sto je po feng suiju katastrofa. I krevet sam namestila da mi noge gledaju zinat ka vratima sto je jel samo kod mrtvih kako kazu i jos mi lepse :D

- - - - - - - - - -

A mozda je to zbog toga, sto me sve drugarice odreda zovu Djavolica :))
 
Znam da je klanica
Dorćol je nad gomilom nekropola, Taš, Studenski park i Karađorđev su groblja, u Pionirskom parku je stratište žrtava komunizma, Staro sajmište i Banjica su poznati, a kod mene na Vračarskom platou su se bitke za Beograd vodile
Svi hodamo po groblju
Nekom smeta nekom ne

- - - - - - - - - -

4 Kinezi smatraju nesrećnim zato što se izgovara isto ko i smrt
 
Kljuc svega je energija koju nosimo u sebi. Kao sto se ljudi preko energije privlace ili odbijaju, isto je kada zauzimamo neki prostor. Prepoznajemo ga u sebi ili nas odbija, bas kao zena ili muskarac. Jedinu stvar koju sam naucila u zivotu, to je da ne budem materijalni ili duhovni rob. Sama kreiras, sama editujes i sama finaliziras... ljudske odnose, enterijer, shvatanje ili ideologiju kojoj si naklonjena. Da li ce karma da te nagazi, neko iz n-te dimenzije, duh umrlih, na to nemas nikakav uticaj. Ako pozelis i to da drzis pod svojom kontrolom, onda ides u nesto sto se nikad po tebe dobro ne zavrsi. A toga sam se nagledala i naslusala iz prica i nikako ne mogu da verujem da su ljudi toliko glupi da se igraju sa stvarima koje mogu samo da im donesu nesrecu.

- - - - - - - - - -

U prethodnom stanu sam spavala na mestu gde je visak od bioenergeticara vitlao ko lud :))
 
Karma može i mora da se menja a to se postiže radom na sebi
Kakvim?
To zavisi od sklopa ličnosti i drugih faktora
Važno je biti svestan ali stvarno svestan sebe
A da li se veruje u karmu je irelevantno ako čovek ispravno živi
 
Ili ako je darovit pa prepoznaje ono sto drugi ne mogu da osete... Ali to je donekle prokletstvo.
Rad je koristan i neophodan, ali rad bez talenta ostavlja nas polovicnim. Kada bi rad bio stvar koja resava sve, onda bi Japan ili Nemacka bile zemlje genijalaca. A znamo da su bas na ta dva mesta ljudi najotudjeniji.
 

Back
Top