emocije
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 96

Tema: emocije

Aktivan član MarieSoLong (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano emocije

sta su to emocije i kako nastaju. koji je njihov koren
    da li je od njih vise stete nego koristi? s obzirom na njihovu kumulativnu prirodu i nicanje gde se ne sade.

psihopata ne oseca strah niti je emotivno uslovljen. ( nema sposobnost da akumulira emocije i za njega nema frustracije i svako iskustvo je 'kao prvi put' nama predubedjenja memorisanih i predhodnig iskustava sto bi po meni bila i delimicna definicija emocije)

medjutim ima i gomilu negativnih osobina koje ga osujecuju (impulsivnost, nefokusiranost, dosadu, sklonost porocima i(ovo je moja opservacija) iq koji gotovo nikad nije iznad 120 )
    e sad , verovatno ce se jednom desiti mutacija koja ce stvorti superpsihopatu sa vecim iq i nemanjem ovih losih osobina
    kad se takva ljudska masina naoruza dovoljnom kolicinom zivotne energije i solidnim iq, nezaustavljiv je

sta mislite da li je to evolucijski pomak u ljudskom drustvu ? selekcija emocija

Aktivan član jagodinko (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: emocije

Ne znam. U svakom slucaju je cilj doci do stadijuma gde mi kontrolisemo emocije, a ne da one upravljaju nama.

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svaki živ stvor ima emocije.
    Manifestacije se razlikuju !

Domaćin wirdz (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

pa ako mozak shvatimo kao biokompjuter,
    onda to znači da može i da se programira i reprogramira,
    negativne emocije da se iskontrolišu ako se to shvati kao nešto štetno.

vremenom to možda dovodi do smirenoumlja,
    a smiren um jasnije opaža,
    tako da je moguće.

Domaćin
    Učlanjen
    11.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ljudi se dijele na psihopate i placipicke.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MarieSoLong Pogledaj poruku
    da li je od njih vise stete nego koristi? s obzirom na njihovu kumulativnu prirodu i nicanje gde se ne sade.

psihopata ne oseca strah niti je emotivno uslovljen. ( nema sposobnost da akumulira emocije i za njega nema frustracije i svako iskustvo je 'kao prvi put' nama predubedjenja memorisanih i predhodnig iskustava sto bi po meni bila i delimicna definicija emocije)

medjutim ima i gomilu negativnih osobina koje ga osujecuju (impulsivnost, nefokusiranost, dosadu, sklonost porocima i(ovo je moja opservacija) iq koji gotovo nikad nije iznad 120 )
    e sad , verovatno ce se jednom desiti mutacija koja ce stvorti superpsihopatu sa vecim iq i nemanjem ovih losih osobina
    kad se takva ljudska masina naoruza dovoljnom kolicinom zivotne energije i solidnim iq, nezaustavljiv je

sta mislite da li je to evolucijski pomak u ljudskom drustvu ? selekcija emocija
    duso tema ti pogresan naziv...
    aj da pokusam o psiopate te posto sam doktoriro... psiopata se ne radja vec taki postane kad naleti na psiopatu koji mu pokaze na dlanu sta radi ne smatrajuci za sebe da je psiopata vec samo saljivdzijka

- - - - - - - - - -

a emocije... ko je emotivan nema sanse da bude psiopata
    samo bezosecajna stoka nesposobna da dozivi i razume ekstaticko u sebi pa onda u drugom, zapada u regresiju i kao odbrambeni mehanizam koristi metodoligiju zaborava sta radi i podvodi ga pod zaebanciju.
    emotivac kad qara on saranjuje

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Grof Vronski Pogledaj poruku
    Svaki živ stvor ima emocije.
    Manifestacije se razlikuju !
    ne seri???
    des to procito?

Poznat Slavenaa (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    346

Emocije su deo nas, naseg genetskog koda, a kako se one manifestuju - rekla bih vise je do nacina zivota, vaspitanja... a samim tim i do samih misli koje nas pokrecu...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio jagodinko Pogledaj poruku
    Ne znam. U svakom slucaju je cilj doci do stadijuma gde mi kontrolisemo emocije, a ne da one upravljaju nama.
    Pa jeste ali nije lako... pogotovo ako smo emotivniji...
    Sta da ti kazem kad sve znas!

Legenda Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    97
    Reputaciona moć
    4450

Iq od 120 spada u iznadprosečne koeficijente.

Ne bih rekla da je psihopatija evolucijski pomak.
    Ali sociopatija je druga priča ...
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 24.07.2017. u 13:14 Razlog: da budem preciznija
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Iq od 120 spada u visoke koeficijente.

metodoloski i studiozno, tamna strana nam predstavlja u svakom vidu zabave da sociopatija ima izuzetno visok iq...
    e. g jaganjci for instance

Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio wirdz Pogledaj poruku
    pa ako mozak shvatimo kao biokompjuter,
    onda to znači da može i da se programira i reprogramira,
    negativne emocije da se iskontrolišu ako se to shvati kao nešto štetno.

vremenom to možda dovodi do smirenoumlja,
    a smiren um jasnije opaža,
    tako da je moguće.
    ali to reprogramiranje nije uopste lako
    i kad uspe uvek je delimicno i uvek si na korak iza onog sa ugradjenim programom

evo tuki je sjajn primer: osoba rodjena kao 'placipicka' koja se reprogramirala
    steta sto nema dece, pa da se posmatra na koji nacin reprogram utice na originalni program tj. odgij vs genetika (koja je ustvari esencija svih prethodnih odgoja + 'ono nesto sto jeste i na sta se sve ugradjuje'

Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio morlon Pogledaj poruku
    duso tema ti pogresan naziv...
    aj da pokusam o psiopate te posto sam doktoriro... psiopata se ne radja vec taki postane kad naleti na psiopatu koji mu pokaze na dlanu sta radi ne smatrajuci za sebe da je psiopata vec samo saljivdzijka

- - - - - - - - - -

a emocije... ko je emotivan nema sanse da bude psiopata
    samo bezosecajna stoka nesposobna da dozivi i razume ekstaticko u sebi pa onda u drugom, zapada u regresiju i kao odbrambeni mehanizam koristi metodoligiju zaborava sta radi i podvodi ga pod zaebanciju.
    emotivac kad qara on saranjuje

- - - - - - - - - -

ne seri???
    des to procito?
    a otkud taj psiopat no1 koji pokvari ostale?

emotivc nema sanse protiv regresivne stoke.
    sve manje je emotivaca i ta vrsta ce sigurno nestati..na zalost
    ovo povlaci sa sobom brda i doline.. od nestanka kreativnosti, umetnosti, pa i nauke koja ne moze bez ovog ekstatickog kako je cika marlon lepo primetio

Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Iq od 120 spada u iznadprosečne koeficijente.

znam da spada, ali to je GORNJA granica za psihopate, dok za normalce naravno nije
    ok ovde je napravljena razlika izmedju sociopatije (ogranicen i modifikovan vid psihopatije )
    nesto kao 'disciplinovani psihopata' recimo svaki drugi politicar

ili tramp sa njegovim niskim celom, albino majmun

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a otkud taj psiopat no1 koji pokvari ostale?

emotivc nema sanse protiv regresivne stoke.
    sve manje je emotivaca i ta vrsta ce sigurno nestati..na zalost
    ovo povlaci sa sobom brda i doline.. od nestanka kreativnosti, umetnosti, pa i nauke koja ne moze bez ovog ekstatickog kako je cika marlon lepo primetio
    jes u pravu si... polazim od sebe pa mislim da svaki emotivac ima enigmu i fau 1 u dzepu... ali emotivac ne moze nista izgubiti osim svog dostojanstva koje je u moru lucemerja mala cena za iskustvo koje ce steci...
    umetnost jeste izlaz ali kao vid oslobadjanja od kompromitacije autorovog ega koga neosetljiva okolina degradira... bas zbog njegove emotivnosti
    prvi psiopata? ne znam, al znam da situacija otvara pore ljudske zlobe i patologije... svejedno da li je internet ili rat

Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

e ovo

takav psihopata po mom skromnom iskustvu ne postoji
    nema hanibala van filma

nemaju oni strpljenje ni studioznost kod njih se sve resava u hodu (sto i jeste najbolji metod na ovom razvoju svesti) o5 na zalost

Domaćin
    Učlanjen
    11.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Oho, gospodin Marie zna cak i kako sam rodjen. Ma sta ima da se upoznajes sa ljudima, samo diktiraj brale.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e ovotakav psihopata po mom skromnom iskustvu ne postoji nema hanibala van filmanemaju oni strpljenje ni studioznost kod njih se sve resava u hodu (sto i jeste najbolji metod na ovom razvoju svesti) o5 na zalost
    ima jer nisi radila kriminalnu psihologiju i volontirala kao ja po zatvorima

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne seri???
    des to procito?

U svakom živom organizmu postoje emocije.
    Da ih nema ne bi bilo života !
    Poslednji put ažurirao/la Borac za prava zivotinja : 25.07.2017. u 09:25

Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Thucydides Pogledaj poruku
    Oho, gospodin Marie zna cak i kako sam rodjen. Ma sta ima da se upoznajes sa ljudima, samo diktiraj brale.
    ako sam pogresila, ja vam se najdublje izvinjavam draga gospo

pa tuki mogu da te 'nanjusim' ..tvoj strah.. jer sam hipersenzbilna retko pogresim, ali jbg i to se desava

a i da nisam...citam sta pises, i to je vid upoznavanja
    Poslednji put ažurirao/la MarieSoLong : 24.07.2017. u 14:04

Učlanjen
    09.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

ima jer nisi radila kriminalnu psihologiju i volontirala kao ja po zatvorima
    onda smo nahebali

premda... mozda imaju prividno bolje rezultate jer normalce ometa faktor emocija i prilikom resavanja testova.. ok , vidim da je ovo sasvim blizu racionalizaciji

koji je najveci iq koji imaju i kako takvi dopuste da zavrse u zatvoru?

Domaćin
    Učlanjen
    11.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ako sam pogresila, ja vam se najdublje izvinjavam draga gospo

pa tuki mogu da te 'nanjusim' ..tvoj strah.. jer sam hipersenzbilna retko pogresim, ali jbg i to se desava

a i da nisam...citam sta pises, i to je vid upoznavanja
    Ja koliko znam strah ide sa inteligencijom. Najvaznije je da strah nije povezan sa licnoscu, nego sa drustvom, tako se mozes smatrati glavom drustva. A sto se svemira tice, jos su stari Grci rekli da je to haos u kojem nemamo sanse i da je najbolja stvar na svijetu da se nisi rodio, a druga da umres sto prije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

onda smo nahebali

premda... mozda imaju prividno bolje rezultate jer normalce ometa faktor emocija i prilikom resavanja testova.. ok , vidim da je ovo sasvim blizu racionalizaciji

koji je najveci iq koji imaju i kako takvi dopuste da zavrse u zatvoru?
    dovoljno nekad 5 minuta sa osobom da skontas kako nemas posla sa adrenalinskom dilejom koja radi stvari u afektu... kriminologija je zanimljiva oblast jer si u kontaktu sa ekstremnim pa onda ili pocnes sebe da omalovazavas sto si uskogrud i limitiran vaspitanjem obrazovanjem kulturom iskustvom... i razumes coveka sa elementarnim nagonima kako reaguje i razmislja...dok ne naletis na osobu koja je olicenja zla, ne mozes da ne provalis ili je iskompromitujes ali instinktivno osecas patologiju ispred sebe... take osobe vrlo malo pricaju kada nesto kazu onda kazu viseznacno da mozes tumaciti na mnogo nacina ne shvatajuci da te tim uvlace u svoju mrezu kontrole zavisno od reakcije koju ispoljis...naebu iz trivijalnuh razloga, il ih neko cinka ili budu na pogresnom mestu ili pak precene sebe da mogu preveslati svakog kriminologa... da se ne lazemo, u policiji ima jako puno izvanrednih profesionalaca i treba zaista biti tezak maher i toliko ogrezao u glumi da njih prevaris... iq zavisi id toga sta im se desilo u detinjstvu kad je nastao kvrc i kako su uzgradili sizifreno polimorfno bice sa mnogo lica koja su u stanju da ekspresivno kontrolisu
    Poslednji put ažurirao/la morlon : 24.07.2017. u 14:38

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Sociopat
    Sociopat je naziv za osobu oboljelu od antisocijalnog poremećaja ličnosti. Oni nisu psihički ili fizički bolesni, već imaju kriva moralna i ostala uvjerenja. Nepoznati su im osjećaji krivnje, sućuti, kajanja itd. Ako se otkrije na vrijeme, poremećaj se može ispraviti.
    Simptomi su okrutnost prema životinjama, piromanija, i mokrenje u krevet dulje nego što je to normalno.
    Opis psihopata ili sociopata:
    napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni
    hladni i proračunati
    dobri su glumci, za njih ne vrijede zakoni i moralne norme
    često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima
    oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih
    ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivnju.
    vole lamentirati, od općeproznatih činjenica razvijati "dubokoumne" teme, biti u centru pažnje; pamte tuđe ideje te iste ponavljaju i predstavljaju kao svoje.
    vole svoj glas; u društvu su najglasniji; prema ljudima su ljubazni samo kad od istih imaju korist, u svim drugim odnosima su arogantni; sociopat je u stanju, prema istoj osobi, u jednom danu nekoliko puta, u potpunosti promjeniti način komunikacije, pa čak i boju glasa.
    protokom vremena sve teže kontroliraju laži koje se gomilaju
    ljude koji ih smatraju prijateljima u stanju su besramno prevariti; sjediti za istim stolom i činiti nešto loše ("iza leđa") kao npr: laganje, podkradanje, razaranje braka, ogovaranje itd.
    često moraliziraju ili se kriju iza neke humanitarne ili vjerske udruge
    Najpoznatiji sociopati su: Ted Bundy, Ed Gein, Rudolf Hess , Josef Mengele,Aleksandar Vučić....

Mental health stub.svg Nedovršeni članak Sociopat koji govori o psihijatriji treba dopuniti. Dopunite ga prema pravilima Wikipedije.Dopunjeno!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ovo ko hitlerov opis jevreja

Domaćin
    Učlanjen
    11.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kenjkanje u raznim tipovima je popularno u masama koje nemaju zakone. U sustini svi se tipovi mogu svesti na one koji su dovoljno jaki da postuju zakone i one koji to nisu. Sad se raspravlja o onima koji su izvan mase i onima koji nisu po pravilu "psihe", pri cemu se pod "psihom" pokusava ustanoviti da neka osoba nije usmjerena iskljucivo na cinjenje dobra i da nije ukljucila svoj stadni instinkt kao glavni orjentir. Dakle, staro stadno-psihicko etiketiranje na osnovu hriscanskog morala. Nema se dovoljno ljubavi prema vlastitoj snazi, pa se preferira socijalisticko mijesanje svih sa svima. Zeli se sacuvati stado pomocu kriminalizovanja opozicije i njihovog hospitalizovanja. Nesto sto je Nietzsche predlagao da se cini sa hriscanima prije 2000 godina.

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

posle zimskog sna, ako se prvi probudi, medved prvo pojede neko od mladunčadi...

eto tolko bih ja na ovu temu
    Sent from my Commodore 64

http://forum.krstarica.com/blog.php/102433

Slične teme

1. Sex i emocije
    Autor Kameni u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 22.01.2010., 14:54
  2. zasto devojke bliznakinje tesko pokazuje emocije?
    Autor Bliznakinja Ns u forumu Astrologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.01.2004., 20:38
  3. Da li su vase Emocije najvaznije ?
    Autor Stari Lisac u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.08.2003., 02:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku