Tolkin!

Gost
Ne mogu da verujem da jos neko toliko voli Tolkina kao ja.Svi ovde u Srbiji su se nalozili na Tolkina samo zbog filma a knjigu ni otvorili nisu i nemaju pojma o cemu se prica.I normalno kad se brzo svi zagreju brzo ce se i ohladiti a ovo nije delo koje treba tek tako da padne u zaborav.
 
Anonymous:
Ne mogu da verujem da jos neko toliko voli Tolkina kao ja.Svi ovde u Srbiji su se nalozili na Tolkina samo zbog filma a knjigu ni otvorili nisu i nemaju pojma o cemu se prica.I normalno kad se brzo svi zagreju brzo ce se i ohladiti a ovo nije delo koje treba tek tako da padne u zaborav.

Upavu si kada kazesh da su se ljudi nalozili zbog filma, a shta je sa onim koji su se nalozili zbog muzike koju slushaju. Na primer neki slushaju Blind Guardian, kojima je Tolkien najveca inspiracija!!!!
p0z
 
Anonymous:
Ne mogu da verujem da jos neko toliko voli Tolkina kao ja.Svi ovde u Srbiji su se nalozili na Tolkina samo zbog filma a knjigu ni otvorili nisu i nemaju pojma o cemu se prica.I normalno kad se brzo svi zagreju brzo ce se i ohladiti a ovo nije delo koje treba tek tako da padne u zaborav.
Ja ne da ga volim, vec ga obozavam. Hvala Bogu da sam knjigu procitao jos mnogo pre no sto se i pricalo da ce da se snima film, jer bi ispalo da sam je procitao samo zbog filma.
PS. Ja sa vec pokusavao da otvorim slicnu temu ali izgleda da je ljudima vise dodijao i Tolkien i Gospodar. Niko ne zeli da diskutuje o temi, a smatram da ima o mnogo cemu da se prica!
 
citala sam knjigu mnogo pre nego sto je snimljen film i odusevila se. Posle gledanja filma, procitala sam i "Hobita", a sada mi je u planu "Silmarilion". Inace mislim da je film solidno uradjen, komercijalizovan onoliko koliko je neophodno. U suprotnom bi broj gledalaca bio priblizan broju citalaca, a cime onda da opravdaju tolike utrosene milione. Drago mi je ako je gledanje filma podstaklo bar nekoga da se lati i knjige, a licno poznajem mnoge fanove "Gospodara prstenova"
 
E pa ja ne poznajem licno mnogo fanova trilogije, ali vidim da ih ima podosta i drago mi je da nisam jedini. Ja sam Hobita procitao pre Lorda i mogu reci da me je odusevio skoro isto kao i sam LOTR a i Silmarilion!
 
Sta da ti kazem, verovatno se druzis sa pogresnim ljudima( bar sto se knjiga tice), postoji mnogo obozavalaca Tolkinovih dela. Ja sam prvi put citao Tolkina pre 6 godina, a najveca tuga mi je bila onog trenutka kada ja flim izasao.
Mislim pre nije svako znao ko je Strajder ili Golum, to je bio gotovo nacin raspoznavanja ljudi koji vole isto, a danas moze svaki napaljeni klinac da uzme kasetu ili da ode u bioskop,i da se posle sa ponosom potpisuje kao Aragorn...UZAS!
 
sluzimo narodu:
Sta da ti kazem, verovatno se druzis sa pogresnim ljudima( bar sto se knjiga tice), postoji mnogo obozavalaca Tolkinovih dela. Ja sam prvi put citao Tolkina pre 6 godina, a najveca tuga mi je bila onog trenutka kada ja flim izasao.
Mislim pre nije svako znao ko je Strajder ili Golum, to je bio gotovo nacin raspoznavanja ljudi koji vole isto, a danas moze svaki napaljeni klinac da uzme kasetu ili da ode u bioskop,i da se posle sa ponosom potpisuje kao Aragorn...UZAS!
Pa da, druzim se sa pogresnim ljudima. U mom okruzenju niko ne voli da cita, a jos tako obimnu knjigu kao sto je LOTR, sacuvaj boze.Mrzim ove koji se prave pametni, kobajagi gledali film i misle da znaju nesto. Nemaju pojma! Mrzi ih da knjigu procitaju, a film mora da se snimi da bi se setili da procitaju knjigu. Hvala Bogu da sam je procitao jos pre 5 godina, dok jos nije bilo govora o snimanju kavog filma. A stoke nisu ni Toma Bombadila prikazali, to je lik kome sam se najvise radovao (pored Gandalfa). U poredjenju sa knjigom film je bezvezan!
 
I meni je bilo zao sto Toma Bombadila nisu pokazali, i ne znam da li je neko primetio da su isekli onu scenu gde im Galadriela daje one sive kapuljace, a one se pojavljuju celo vreme u kraju prvog filma i u drugom filmu. Izostavili su i deo gde im Gladriela daje i razne druge poklone i ostavili samo onaj deo gde Frodo dobija onu flasucu sa svetlom. To mi je isto bila steta, ali istina je da nisu mogli da naprave duzi film pa su svasta mogli da secu. A takodje mislim da drugi film nije bio previse po knjizi, mnogi delovi nisu istiniti, samo je generalna ideja i tok radnje ostao netaknut sto me je jako nerviralo. Ali sta je tu je, ne mozemo mi sada da im kazemo da promene ceo film i da snime svaku scenu. Valjda su oni napravili taj film najbolje sto su mogli...
 
Da da, zamislite samo film koji traje 10 sati. Naravno da su morali da izostave mnogo toga. Do duse imamo priliku da na DVD-u vidimo malo sire izdanje. A da su odstupili od knjige, prvi deo i podnosim, ali me za drugi jos uvek dusa boli zbog one sprdacine sa voznjom "skejta"
 
UUUU, nemoj molim te o skejtu da mi pricas. Koliko su mu samo aplaudirali za to na premijeri, hteo sam da ih ubijem. Sada ispada da je on faca. Prvi deo je tacnije uradjen po knjizi za razliku od drugog. I mene nerviraju sto su izmenili tok radnje. Izbacili su i Hvorne. A entskup uopste nisu pokazali kako treba. Najvece nade polazem u treci deo, nadam se da me nece izneveriti!
 
Posto vidim da ste fanovi i da ste veoma ubedjeni da u BG-u vrlo malo ljudi voli Tolkina... imam da vam kazem sledece:

Poznajem barem 60 ljudi koji su najgori Tolkinovi fanovi (naravno, citaju oni i drugu epsku fantastiku - Legvin, Donaldsona, Zelaznija, Edingsa... itd)pa ako zelite da cujete nesto o fantasticnoj knjizevnosti i filmu dodjite u LAZAR KOMARCIC - KLUB LJUBITELJA FANTASTIKE.
Samo nazalsot, sezona predavanja je pri kraju pa cete morati da cekate do septembra.
Inace termin je DOM OMLADINE - PRVI SPRAT - SALA YA TRIBINE - SVAKI PONEDELJAK OD 19 CASOVA.
Ne postoji nikakva clanarina itd.

Inace procitao sam "Prstenove" tacno deset puta, od kojih su cetiri puta citao original na engleskom, a moram priznati da sam celo jedno citanje ove knjige bio pod uticajem THC-a. Eto, poznajem Tolkina iz vise uglova i perspektiva. Procitao sam SVE sto je ovaj covek napisao (ukljucujuci i njegove studije i predavanja sa faksa), kao i sve sto je njegov sin Kristofer objavio. Ali bas sve! I Tolkin je sigurno najbolji i najorigijalniji pisac epske fantastike. Mada, daleko od toga da je najbolji pisac svih vremena - ako tako nesto postoji.

Nego... lozite li se vi i na neku drugu fantasticnu prozu? Nije jedino Tokindobar pisac.

A?
 
Nyya:
Posto vidim da ste fanovi i da ste veoma ubedjeni da u BG-u vrlo malo ljudi voli Tolkina... imam da vam kazem sledece:

Poznajem barem 60 ljudi koji su najgori Tolkinovi fanovi (naravno, citaju oni i drugu epsku fantastiku - Legvin, Donaldsona, Zelaznija, Edingsa... itd)pa ako zelite da cujete nesto o fantasticnoj knjizevnosti i filmu dodjite u LAZAR KOMARCIC - KLUB LJUBITELJA FANTASTIKE.
Samo nazalsot, sezona predavanja je pri kraju pa cete morati da cekate do septembra.
Inace termin je DOM OMLADINE - PRVI SPRAT - SALA YA TRIBINE - SVAKI PONEDELJAK OD 19 CASOVA.
Ne postoji nikakva clanarina itd.

Inace procitao sam "Prstenove" tacno deset puta, od kojih su cetiri puta citao original na engleskom, a moram priznati da sam celo jedno citanje ove knjige bio pod uticajem THC-a. Eto, poznajem Tolkina iz vise uglova i perspektiva. Procitao sam SVE sto je ovaj covek napisao (ukljucujuci i njegove studije i predavanja sa faksa), kao i sve sto je njegov sin Kristofer objavio. Ali bas sve! I Tolkin je sigurno najbolji i najorigijalniji pisac epske fantastike. Mada, daleko od toga da je najbolji pisac svih vremena - ako tako nesto postoji.

Nego... lozite li se vi i na neku drugu fantasticnu prozu? Nije jedino Tokindobar pisac.

A?
Delim tvoje misljenje. Meni jos malo nedostaje da procitam sve sto je Tolkien napisao. Stvarno je genije. Sto se tive neke druge fantasticne proze, kao klinac sam obozavao da citam Zil Verna. 20 000 milja pod morem mi je svakako bila omiljena knjiga.
PS. Ako neko voli stripove(nije naucna fantastika) preporucujem Princa Valijanta od Harolda Fostera. Najbolji viteski strip svih vremena. Ilustracije su sjajne!
 
LOTR sam procitao prvi put pre nekih 5-6 godina i bio sam odusevljen.Čitav ep me je fascinirao i nisam mogao da verujem da je neko sve to izmislio.Knjiga uopšte nije dečija,likovi su sjajni,fabula je genijalna.Delo je X-puta bolje od hari potera,te zato preporučujem svakom da ga pročita.Film još nisam gledao ,jer čekam da izadju sva tri dela.
 
Jaoh,ja otvorih temu za pricanje i toliko vas!!!1stvarno mi je drago narode,moje vilenjacko srce poskakuje od radosti!!Tacno je sve sto ste rekli slazem se sa svima,za knjigu sam cula iz dela Dejvida Deja"Tolkinov prsten",pa procitala i zaplakala na kraju.Potom su i druge tolkinove knjige dosle na red!!procitala sam ga najmanje 10 puta i znam delove skoro napamet.To je bio deo koji sam trazila celog zivota:deo izgubljenog herojizma,snage,i neunistivosti,dobra i tuge.Takvi smo mi vilenjaci.Drago mi je sto se i ja zajedno sa vama razlikujem od drugih.I treba!!I treba se izdvojiti iz bezoblicne gomile!!!!!!
 
Vilenjak:
Jaoh,ja otvorih temu za pricanje i toliko vas!!!1stvarno mi je drago narode,moje vilenjacko srce poskakuje od radosti!!Tacno je sve sto ste rekli slazem se sa svima,za knjigu sam cula iz dela Dejvida Deja"Tolkinov prsten",pa procitala i zaplakala na kraju.Potom su i druge tolkinove knjige dosle na red!!procitala sam ga najmanje 10 puta i znam delove skoro napamet.To je bio deo koji sam trazila celog zivota:deo izgubljenog herojizma,snage,i neunistivosti,dobra i tuge.Takvi smo mi vilenjaci.Drago mi je sto se i ja zajedno sa vama razlikujem od drugih.I treba!!I treba se izdvojiti iz bezoblicne gomile!!!!!!
Pa mogu samo da ti se zahvalim na tome sto si otvorila temu. I ja sam pokusavao da je otvorim ali niko nije bio zainteresovan za diskusiju. Mislio sam da je ljudima vec dosadila ta tema. Meni je Tolkien jos kao klincu bio u potsvesti. Od kada znam za sebe znam i za to delo. Poceo sam da citam njegova dela tek pre 5-6 godina i jos se nisam zasitio iako sam ga procitao petnaes puta najmanje.
Ako ste raspolozeni ja bih zapoceo diskusiju o Golumu. Meni je to jedno od najinteresantnijih bica u Gospodaru. Zanima me sta bi bilo da se Sem nije onako grubo ponasao prema njemu. Onda kada je posmatrao Froda kako spava izgledalo je kao da ce se pokajati i osloboditi cini prstena ali Sem je, verujem nenamerno, upropastio stvar. Golum ih je ipak "isporucio" Selobi, a mozda ne bi da su se malo bolje(barem Sem) ponasali prema njemu. Mislim da bi ova tema bila zanimljiva za diskusiju.
PS. Ako neko zna, neka mi kaze sta nije uredu sa Krcmom jer ne mogu da otvorim stranicu. To je adresa www.tolkien.co.yu- Krcma Poni koji se propinje.
 
Meni se cini da sada ima bas mnogo ljudi koji tvrde da su citali Tolkina pre nego sto je film izasao, a ja, pre no sto je film, dakle, izasao, nisam mogla da nadjem jednu jedinu osobu sa kojom bih mogla da pricam o "Gospodaru prstenova". Mislim, drago mi je sto ima toliko ljudi, ali pitam se : "GDE STE BILI SVE OVE GODINE?????"[/i]
 
Tinuvjela:
Meni se cini da sada ima bas mnogo ljudi koji tvrde da su citali Tolkina pre nego sto je film izasao, a ja, pre no sto je film, dakle, izasao, nisam mogla da nadjem jednu jedinu osobu sa kojom bih mogla da pricam o "Gospodaru prstenova". Mislim, drago mi je sto ima toliko ljudi, ali pitam se : "GDE STE BILI SVE OVE GODINE?????"[/i]
To se i ja pitam, mada sam dobio internet tek ove god. Cak i sada niko nece da prica o ovoj temi. Pocnu pa stanu. Ja pokusam da zapodenem diskusiju, ali ne vredi. Skoro sam i odustao. A i kada je film izasao ima onih koje mrzi da procitaju knjigu, kazu sta ce mi knjiga kada sam gledao film! Kakav film. Film su upropastili. Nista nisu prikazali kako treba. i toliko su forsirali onu Liv Tajler da je to uzas. Pa Arena jedva da se pominje u knjizi. Samo u dodacima. A o Faramiru da ne pricam, njega su skroz pogresno prikazali! Pa pozdrav onda!
 
sluzimo narodu:
Sta da ti kazem, verovatno se druzis sa pogresnim ljudima( bar sto se knjiga tice), postoji mnogo obozavalaca Tolkinovih dela. Ja sam prvi put citao Tolkina pre 6 godina, a najveca tuga mi je bila onog trenutka kada ja flim izasao.
Mislim pre nije svako znao ko je Strajder ili Golum, to je bio gotovo nacin raspoznavanja ljudi koji vole isto, a danas moze svaki napaljeni klinac da uzme kasetu ili da ode u bioskop,i da se posle sa ponosom potpisuje kao Aragorn...UZAS!
Ja postujem i obozavam Tolkina.Treba biti takav majstor kao on pa od jednog realnog uzasa koji je pretio da unisti nas svet napraviti bajku u kojoj se branioci lepote i ljubavi bore protiv istog uzasa i na isti nacin (naravno bajkovito) kao i mi. A ti si sa tim svojim stavom najveci lik u forumu. Samo napred!Pozdrav!
 
Anonymous:
Ne mogu da verujem da jos neko toliko voli Tolkina kao ja.Svi ovde u Srbiji su se nalozili na Tolkina samo zbog filma a knjigu ni otvorili nisu i nemaju pojma o cemu se prica.I normalno kad se brzo svi zagreju brzo ce se i ohladiti a ovo nije delo koje treba tek tako da padne u zaborav.
E Tolkin je alfa i omega svetske knizevnosti nebitno da li govorimo o zanru epske fantastike.Ne znam jednostavno zasto ljudi uopste smatraju da epskoj fantastici nije mesto u ozbiljnoj knjizevnosti?To su verovatno ljudi koji su prerano odrastali uz Tolstoja i Dostojevskog,nije da imam nesto protiv ove dvojice, ali veca je fora razviti mastu do savrsenstva do koga to cini dragi nam pisac i preneti na papir na najlepsi moguci nacin.Mislim da nijedan Pulicer nije dovoljno velik da ovo delo bude nagradjeno i vrednovano na pravi nacin.Pozdrav tebi i svim obozavaocima Tolkina!
 
Nyya:
Posto vidim da ste fanovi i da ste veoma ubedjeni da u BG-u vrlo malo ljudi voli Tolkina... imam da vam kazem sledece:

Poznajem barem 60 ljudi koji su najgori Tolkinovi fanovi (naravno, citaju oni i drugu epsku fantastiku - Legvin, Donaldsona, Zelaznija, Edingsa... itd)pa ako zelite da cujete nesto o fantasticnoj knjizevnosti i filmu dodjite u LAZAR KOMARCIC - KLUB LJUBITELJA FANTASTIKE.
Samo nazalsot, sezona predavanja je pri kraju pa cete morati da cekate do septembra.
Inace termin je DOM OMLADINE - PRVI SPRAT - SALA YA TRIBINE - SVAKI PONEDELJAK OD 19 CASOVA.
Ne postoji nikakva clanarina itd.

Inace procitao sam "Prstenove" tacno deset puta, od kojih su cetiri puta citao original na engleskom, a moram priznati da sam celo jedno citanje ove knjige bio pod uticajem THC-a. Eto, poznajem Tolkina iz vise uglova i perspektiva. Procitao sam SVE sto je ovaj covek napisao (ukljucujuci i njegove studije i predavanja sa faksa), kao i sve sto je njegov sin Kristofer objavio. Ali bas sve! I Tolkin je sigurno najbolji i najorigijalniji pisac epske fantastike. Mada, daleko od toga da je najbolji pisac svih vremena - ako tako nesto postoji.

Nego... lozite li se vi i na neku drugu fantasticnu prozu? Nije jedino Tokindobar pisac.

A?

Naravno tu je i slatki cika koji voli parodije na fantastican nacin-Mr.Terry Prachet
 
Pa dobro, nema mu premca, takav pisac radja se samo jednom. Ajde sad malo da se proseravam o Tolkienu i njegovim delima. Ma jeeeeeste, pa nemam ja toliko vremena da pisem o ovom coveku jer bi trebao citav roman pohvala da mu se napise. Stvarno je genije...
Ide li neko kojim slucajem na svetsku premijeru filma?
Zanima me zato sto ja idem.
Pricacu vam kako je bilo:)
 
E, Feanore, potuno sam saglasna sa tobom, ber kad je Liv Tajler u pitanju. Tacno je da je ona i knjigi lik koji se pomene valjda dva - tri puta (pre trece knjige, naravno), ovde je napravise sveticom. Vode Rivendala su Gandalf i Elrond zajedno podigli, a ona ovde izgovori par bajalica i ladno ih podize. Sve je to cista komercijala.
 

Back
Top