Ideja za dobar web sajt

Poruka
23
Nemam ideju za neki dobar websajt, pokusao sam nesto na foru Skidorw reload i nije mi bas bilo zanimljivo za rad. taj sajt je izgledao ovako i ako ste ga pogledali napisite mi u komentar kakav je i neke zamerke link sajta je www.onerekt.tk , druga ideja mi je nesto slicno serijal ( sajt sa serijama ) ali nisam siguran u to zato sto su skoro zatvorili par takvih sajtova u srbiji i plasim se da ne budem krivicno gonjen zbog krsenja autorskih prava.
Imao sam te dve ideje ali vise mi nista ne pada na pamet da napravim a da bude privlacno za posetioce sto je i najvaznije.
Sve u svemu zelim nesto da napravim da bude poseceno i da imam neku zaradu, barem da mogu da otplatim host i domain.
 
Licno misljenje (ne mora da znaci da je merodavno, jer u frontendu radim 10% svog vremena, 90% radim backend, i ovo je vise misljenje user-a nego developer-a):
Ovaj sajt sa linka je odvratno ruzan. Bolje sto si odustao da to pravis.
Treba da imas dve dominantne boje na sajtu, plus najvise dve varijacije tih boja, i to je to.
Sadrzaja ne sme da bude previse, i mora da bude pregledno.
Mora da bude responsive-design.
Do zeljenog sadrzaja, mora da se stigne za najvise tri-cetiri koraka od home page-a.

E, to je bilo sto se tice interfejsa i interakcije.

Drugo, ne kapiram najbolje, da li ti trazis ovde i ideju za sam sajt koji ce nekome da pruza neke usluge i/ili informacije, i da nakupis dobar broj poseta, pa da udaris neke reklame i da zaradjujes od toga?

To je vec prilicno komplikovanija prica.....stvar biznisa, menadzmenta....zahteva dublju diskusiju.... :think:
 
valjda ako oćeš sam da napraviš a da izgleda prosečno ok uzmeš wordpress? ne znam
a za sadržaj tj zaradu ja ne razumem te mehanizme zarade, a ako je nešto da oni treba da plate, ja evo u zadnje vreme baš izbegavam da platim, čak i kad nije do para nego ne volim internetsko plaćanje :roll: ok kao odvojiš karticu za internet
ne znam jel kriptovalute pomažu ovde ko tema
imaš i video kanale valjda ko izvor zarade ali ni to ne razumem ... postani neki tešitelj to prođe dobro :D
ima one priče o nišama tj nađeš neku temu, mislim da sam čitala kod istoka pavlovića al još ranije, možda ti je on neki izvor istokpavlovic.com valjda
 
Za sajt je najvažnija tema svakako, a originalna tema će pre dovesti publiku (i zaradu?) nego nešto što postoji na već hiljadu drugih sajtova. Pre svega nešto originalno, dakle ne sajt sa video klipovima, smešnim slikama, vicevima... Ako imaš neki hobi, npr fotografija, crtanje, pisanje, pa podstakneš posetioce da i sami ostavljaju svoje radove i vremenom stvoriš malu zajednicu. Platiš malo reklamu na fb ili google (nije skupo) da privučeš posetioce kada popuniš neki sadržaj.
Teško da ima brzo rešenje za publiku i zaradu, ali ako stvarno uložiš trud, pre svega u 'content', na duže staze možeš dobiti nešto dobro i produktivno, jer je najbolje ako drugi održavaju tvoj sajt kroz kreiranje sadržaja. Tada će ti se stvoriti mogućnosti i za postavljanje reklama na posećene sajtove od kojih najbolje i možeš da zaradiš, kao i donacije posetilaca kroz patreon/paypal, koji time dobijaju eventualno pristup i nekom posebnom sadržaju...
Što se tiče tehnologije, wp jeste najlakše za nešto ovog tipa, mada nisam lično ljubitelj tih cms rešenja.
 

Back
Top