Opadanje kose

platinum

Početnik
Poruka
2
Pozdrav, imam malo duzu kosu i ranije mi se desavalo da mi kosa malo opada, po neka dlaka, sto je normalno otprilike, poslednja 2 meseca se desava da mi opada primetno vise, ne nesto posebno kad perem, nego ovako preko dana, ne pamtim da je tako opadala ranije. Mene je zanimalo moze li nedostatak odredjenog vitamina uzrokovati opadanje kose?
 
Pozdrav, imam malo duzu kosu i ranije mi se desavalo da mi kosa malo opada, po neka dlaka, sto je normalno otprilike, poslednja 2 meseca se desava da mi opada primetno vise, ne nesto posebno kad perem, nego ovako preko dana, ne pamtim da je tako opadala ranije. Mene je zanimalo moze li nedostatak odredjenog vitamina uzrokovati opadanje kose?

Pre ce biti da zbog testosterona i receptora na folikulama dlake opada kosa. Sto bi rekli ljudi "genetika". I miri se sa tim polako - sa godinama bice sve gore i gore.

Moze i nedostatak vitamina uzrokovati naravno ali nikada to skoro nije slucaj. Pre ce biti ovo sto sam napomenuo, ili pak neravnoteza hormona stitaste zlezde (hipotireoza/hipertireoza). Ako uz to imas nenormalno gojenje ili nenormalno mrsavljenje bez vidne promene ishrane i fizickih aktivnosti onda mozda da proveris i hormone stitaste zlezde i hipofize (TSH, fT4 )
 
Pozdrav, imam malo duzu kosu i ranije mi se desavalo da mi kosa malo opada, po neka dlaka, sto je normalno otprilike, poslednja 2 meseca se desava da mi opada primetno vise, ne nesto posebno kad perem, nego ovako preko dana, ne pamtim da je tako opadala ranije. Mene je zanimalo moze li nedostatak odredjenog vitamina uzrokovati opadanje kose?

postoji više razloga..ali prvo razmotri da li ti je ujak npr ili majčin otac ćelav..ćelavost se nasleđuje preko majke tj njene linije, ne preko oca.
 
Pozdrav, imam malo duzu kosu i ranije mi se desavalo da mi kosa malo opada, po neka dlaka, sto je normalno otprilike, poslednja 2 meseca se desava da mi opada primetno vise, ne nesto posebno kad perem, nego ovako preko dana, ne pamtim da je tako opadala ranije. Mene je zanimalo moze li nedostatak odredjenog vitamina uzrokovati opadanje kose?

Moraces da pocnes sa kratkom kosom, tako se manje primecuje i opadanje, a i zalisci. Nema tu pomoci i nemoj da se zanosis nekim terapijama,
vitaminima, nekima kosa pocne da opada i sa 18 godina, nekima sa 40, ali to ne znaci nikako da su muskarci sa zaliscima neatraktivni, samo je nekada
malo komicno duga kosa, a zalisci do sredine potiljka.
Ako se ne varam Agasi je tako imao jako dugu kosu, a onda je presao na brijanu glavu, jos uvek je atraktivan muskarac.
Kosa ne cini coveka;)
 
ja recimo imam problem s peruti, šampon ni jedan ne pomaže, al nije to malo peruti kao kod ostalih ljudi, kod mene se ne vidi ovako ali kad počnem otresat glavu to sipa bukvalno, možeš trljat 5 minuta i biće materijala, mjenjao šampone i šampone i ništa
 
ja recimo imam problem s peruti, šampon ni jedan ne pomaže, al nije to malo peruti kao kod ostalih ljudi, kod mene se ne vidi ovako ali kad počnem otresat glavu to sipa bukvalno, možeš trljat 5 minuta i biće materijala, mjenjao šampone i šampone i ništa
Ako ti kosa ne opada, onda je problem sa perutom prilicno minoran, ima shampona koji to resavaju, a i inace se perut vidi samo na kragni i ramenima ako
neko ima tamnu odecu, nevazno je to, a i sa temom nema veze.
 
Pozdrav, imam malo duzu kosu i ranije mi se desavalo da mi kosa malo opada, po neka dlaka, sto je normalno otprilike, poslednja 2 meseca se desava da mi opada primetno vise, ne nesto posebno kad perem, nego ovako preko dana, ne pamtim da je tako opadala ranije. Mene je zanimalo moze li nedostatak odredjenog vitamina uzrokovati opadanje kose?

Nije da se ne moze primetiti da danas mnogim mladim osobama opada kosa dosta rano.
Dakle, prva stvar je
- da se zastitis od poslednjih decenija aktuelno prejakoga dejstva Sunca,
ali, to je samo danas dodatni problem,
u svakom slucaju vreme cini svoje, ... dakle treba voditi racuna o vise stvari:
- samponi treba da budu prirodni
- kosu povremeno treba tretirati uljima (hladno cedjenim a tip u zavisnosti od masnoce kose)
- cesljevi treba da budu krupnih zubaca i kvalitetni (da ne stvaraju elektricitet i nemaju ostre rubove)
- kazu da izbegavati alkohol (ali nisam siguran)
- potrebna je raznovrsna ishrana i eventualno cajevi ili drugi napici za ishranu kose
- probaj povremeno neke metode stavljanja prirodnih elemenata (smesa) na kosu (nikako fabrickih),
- i pri tome nemoj koristiti ricinusovo ulje jer kod nekog procenta osoba to izaziva zavisnost (sto kasnije ima kontra posledice).

Dakle, brini se na sto vise nacina.
Da nisu hemijski i da nisu skupi. Menjaj ih i napreduj prateci sta ti godi.
 
Poslednja izmena:
...ćelavost se nasleđuje preko majke tj njene linije, ne preko oca.
a ja mislio preko zene tj. preko njenih hireva!
I taman pomislih spasao sam se, ... a kako sada i majke da se resim?
scratch_one-s_head.gif
 
Poslednja izmena:
Сви су све пробали, нема лека против опадања косе, једино да пробаш да мажеш главу говнима, мислим да то још нико није пробао
 
Сви су све пробали, нема лека против опадања косе, једино да пробаш да мажеш главу говнима, мислим да то још нико није пробао

Pa hoce to u Kalifatu (Хилаффет) da se desi.

Ali ne mazu se svi. ... Neki se i peru.

(Na nekim drugim mestima, ... da ne bi bilo zabune!)
 
Poslednja izmena:
Ali, da se vratim na temu, ovoga puta ignorisuci upotrebe ruznih izraza i namera na forumu.

Poenta je u tome da postoje vise razloga za opadanje (umanjenje) kose.
Ne znam koliko.
Ali ako bi smo ih za pocetak podelili na genetske i amortizacione (usled izlozenosti zivotu),
bar ova druga kategorija treba da ima sanse za popravak!

To sam zeleo da kazem,
i uzgred, ... to sam koristio.

Te ako neko misli da je pametan time sto
1) ili hoce da popije "pilulu",
2) ili skrsti ruke

to je njegov problem.

Inace sto se tice postavljaca teme, mozda postoji pilula za njega.
To bi bilo idealno.
Ali meni se cini da ne pstoje strucnjaci da je identifikuju.
 
Poslednja izmena:
... ricinusovo ulje ...

Nisam strucan, a tesko da iko i jeste.

Medjutim, kada sam pratio ovakve teme u vezi ricinusovoga ulja primetne su dve stvari:
1) kazu da deluje
2) kazu da u nekom procentu korisnika (ispod 50%) izaziva zavisnost. Te ako se prestane sa upotrebom kosa opada jos vise.
(Cuveni: "Bojanin sampon".)

Tako da ne bih preporucio rizik sa ovom supstancom i uvek proveravam da li ga ima/nema u sredstvima koje koristim.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre imala mnogo lepu i gustu kosu, tj. imam je i sad, gusta je i dalje u odnosu na tuđe kose, ali nije kao pre. Povezano je dosta toga sa štitnom žlezdom i generalno nerviranjem. Ja bih ti preporučila da odeš kod doktora i odradiš analize, pre svega, da proveriš da li je do toga. I sad, jedino šampon i genetika.. ali protiv toga se ne može mnogo
 
... Ja bih ti preporučila da odeš kod doktora i odradiš analize, pre svega, da proveriš da li je do toga. ... šampon i genetika.. ali protiv toga se ne može mnogo
Ne kazem da ne treba da ode kod lekara, ali gubljenje kose kao i mnoge druge stvari idu faktorom starenja, plus faktori uslova zivota, plus faktor genetika,
a sva tri faktora imaju po vise stavki.
Tako da tesko da doktor moze "ubosti" lek za splet raznih faktora.
Mada lek za neki deo problema mozda i pogodi, ali ...

... borba mora biti na mnogo frontova, i to ne samo u vezi kose.
 
Ja sam pre imala mnogo lepu i gustu kosu, tj. imam je i sad, gusta je i dalje u odnosu na tuđe kose, ali nije kao pre. Povezano je dosta toga sa štitnom žlezdom i generalno nerviranjem. Ja bih ti preporučila da odeš kod doktora i odradiš analize, pre svega, da proveriš da li je do toga. I sad, jedino šampon i genetika.. ali protiv toga se ne može mnogo


Eh, kakvu sam ja kosu imala kad sam bila mlada i lepa:D
Covek koji je postavio temu nije Devojcia nego je decak tako da nema mnogo smisla ovde pricati o devojackim rusim kosama.
Kod muskaraca je to opadanje kose neka klasika, moza ima veze sa hormonima, a mozda i nema, ljudi bi trebalo da se pomire s tim,
tu leka nema. Nikakve analize, shamponi i kojesta tu ne pomaze. Sudbina je to i sto se covek brze pomiri s tim, to manje problema u zivotu ima:
 
Dobro, to ste oboje u pravu.
Pretpostavila sam da ima dobre gene, tj. da i njegovi imaju i dalje kosu uprkos svemu, itd., itd... pa se brine što je izuzetak.
Ništa onda, nek se drži!
 

Back
Top