Beskonačnost

da li bi voleli da naučnici otrkiju način da se zaustavi starenje i idefinitivno zbegne smrt?

Možete li čovek da iz svoje sveti izbaci konačnost, ne samo kada je život u pitanju, već bilo koja datost ?

https://www.minds.com/blog/view/704480298603126804

Zanimljivo.
Sto se tice odgovora na pitanje...ne znam. Na prvu loptu zvuci sjajno, ali kako bi se resilo pitanje potomstva? U kratkom vremenskom roku Zemlja bi postala krcata.

Razmisljala sam o dugovecnosti, smrti, zivotu u uopste i dosla do nekog svog zakljucka da bi zivotni vek od 300 godina bio sasvim dovoljan. Naravno "mladost" (sadasnje godiste od 20 do 40) bi bio najduzi period zivota.
 
Ha! Proces starenja će,očigledno,u dogledno vreme,biti zaustavljen! Genoolozi,ali i fiziolozi su "na tragu" tog postupka,ali...
Statistički jednu od tako uvećanih brojeva nesreća (šlepera,pada avijona,cunamija,zvezdotresa i sl.),nema šanse da tako
dugovečan čovek preživi!Čak iako ga pokrpe,ako ga odnese cunami i poručkaju mrski psi -nema tu šta da se krpi.Mrlja na moretu bre...?
Osim toga,morala bi se i psiha ,a i id človeka hoblovati i genoološki "privesti nameni" večnog životinjarenja...Dosada bi poubijala
takve ljudiće-to već ne bi preživali!;)
 
Pa ko to od ,ovakvih ,ljudi i može...
Rekoh:id ljudski bi se morao prilagoditi većnom življenju sa sve insektima i nagonima...:mrgreen:
Mi smo jedna demoralisana gomila (svojom smrtnošću) što reče Cane...
 
Čudno je to kako neko ima nadu da unutar konačnog stvori beskonačnost sa datim početkom. Početak po Zorou bi bio momenat kad naučnici smisle... ali bekonačnost nije u jednom smijeru. Beskonačnost nema početak niti kraj. Kad naučnici smisle to što treba da smisle... to će biti početak nečega konačnog. Sve što ima početak ima i svoj kraj.

I sam apsolut je konačan(to je što je: sve-što-jest) dok iz sebe stvara beskonačnost manifestacija. Pri tom ne postoji manifestacija (kreacija) koja je beskonačna. Samo je proces kreacije beskonačan.

- - - - - - - - - -

Pa ko to od ,ovakvih ,ljudi i može...
Rekoh:id ljudski bi se morao prilagoditi većnom življenju sa sve insektima i nagonima...:mrgreen:
Mi smo jedna demoralisana gomila (svojom smrtnošću) što reče Cane...

Večno življenje je proces, beskonačni proces rađanja i umiranja. Već smo prilagođeni.
 
Čudno je to kako neko ima nadu da unutar konačnog stvori beskonačnost sa datim početkom. Početak po Zorou bi bio momenat kad naučnici smisle... ali bekonačnost nije u jednom smijeru. Beskonačnost nema početak niti kraj. Kad naučnici smisle to što treba da smisle... to će biti početak nečega konačnog. Sve što ima početak ima i svoj kraj.

I sam apsolut je konačan(to je što je: sve-što-jest) dok iz sebe stvara beskonačnost manifestacija. Pri tom ne postoji manifestacija (kreacija) koja je beskonačna. Samo je proces kreacije beskonačan.

- - - - - - - - - -



Večno življenje je proces, beskonačni proces rađanja i umiranja. Već smo prilagođeni.

Ja nisam-ne ide mi nešto...:mrgreen:
 
Čudno je to kako neko ima nadu da unutar konačnog stvori beskonačnost sa datim početkom. Početak po Zorou bi bio momenat kad naučnici smisle... ali bekonačnost nije u jednom smijeru. Beskonačnost nema početak niti kraj. Kad naučnici smisle to što treba da smisle... to će biti početak nečega konačnog. Sve što ima početak ima i svoj kraj.

ima li krug početak i kraj?
 
Izaberes zivot, vreme i mesto i zivis beskonacno.

Taman sve resis, a ono naidje ledeno doba ili naleti kometa i

pokvari nam posao.

U ovom slucaju bi zanimljivo bilo baciti se na putovanje svemirom

ima najmanje sanse da te nesto ubije, ako se pod beskonacnim resavaju i

egzistencijalni problemi.
 
Ono što mi se moglo zbuniti za beskonačno u tom krugu jeste kretanje tvoje pažnje od bilo koje izabrane tačke u njemu ka tačkama koje slijede, ali pri tom, opet, bilo koja tačka u krugu koju izabereš da od nje počneš kretati pažnju ka drugoj je početak tog kretanja a tamo gdje staneš bit' će i kraj tog kretanja.

Sam krug nije kretanje.
 
Ono što mi moglo biti beskonačno u tom krugu jeste kretanje tvoje pažnje od bilo koje izabrane tačke u njemu ka tačkama koje slijede, ali pri tom, opet, bilo koja tačka u krugu koju izabereš da od nje počneš kretati pažnju ka drugoj je početak tog kretanja a tamo gdje staneš bit' će i kraj tog kretanja.

Sam krug nije kretanje.

što mora da bude kretanje?
imaš kristalnu loptu koja stoji i u koju gledaš
 

Back
Top