"Ko je?" - koliko to ima smisla?

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Trebalo je da, pošto mi je usput, predam knjigu nepoznatoj osobi.

Našao sam adresu i pozvonio. Iznutra je neko dete povikalo: "Ko je?"

Ćutao sam. Bilo mi je neprijatno da vičem u hodniku.

Koliko ima smisla iz stana vikati: "Ko je?" kada već postoje špijunke? Ako su deca mala ne treba ni da se javljaju, niti da kome otvaraju vrata.

Odrasli mogu da pogledaju kroz špijunku. Mislim da je vikati iz stana: "Ko je?" odraz nevaspitanja i bezobrazluka.
 
Trebalo je da, pošto mi je usput, predam knjigu nepoznatoj osobi.

Našao sam adresu i pozvonio. Iznutra je neko dete povikalo: "Ko je?"

Ćutao sam. Bilo mi je neprijatno da vičem u hodniku.

Koliko ima smisla iz stana vikati: "Ko je?" kada već postoje špijunke? Ako su deca mala ne treba ni da se javljaju, niti da kome otvaraju vrata.

Odrasli mogu da pogledaju kroz špijunku. Mislim da je vikati iz stana: "Ko je?" odraz nevaspitanja i bezobrazluka.

На таква питања одговарам са "Жика"
...Можда је требало да им покажеш белу шапу?---ко у басни Коза и седам јарића
 
Trebalo je da, pošto mi je usput, predam knjigu nepoznatoj osobi.

Našao sam adresu i pozvonio. Iznutra je neko dete povikalo: "Ko je?"

Ćutao sam. Bilo mi je neprijatno da vičem u hodniku.

Koliko ima smisla iz stana vikati: "Ko je?" kada već postoje špijunke? Ako su deca mala ne treba ni da se javljaju, niti da kome otvaraju vrata.

Odrasli mogu da pogledaju kroz špijunku. Mislim da je vikati iz stana: "Ko je?" odraz nevaspitanja i bezobrazluka.

Slazem se sa tobom.
 
Ko je je najnormalnije moguce pitanje, i ako se vidi kroz spijuna nepoznata osoba izvoli predstavi se eventualno pokazi licnu kartu pre otvaranja vrata

Najnormalnije naravno.

Kog je blam da se razumno predstavi, šetnja doviđenja.

Živim u kući sa dvorištem i tablom za upozorenje da je u dvorištu opasan pas.

Na interfonu prvo postavljam pitanja KO JE, ŠTA OĆEŠ?

Ko neće da odgovori, može samo da produži.

Identitet kriju samo smutljivci i kojekakvi verski fanatici.
 
Poslednja izmena:
Trebalo je da, pošto mi je usput, predam knjigu nepoznatoj osobi.
Našao sam adresu i pozvonio. Iznutra je neko dete povikalo: "Ko je?"
Ćutao sam. Bilo mi je neprijatno da vičem u hodniku.
Koliko ima smisla iz stana vikati: "Ko je?" kada već postoje špijunke? Ako su deca mala ne treba ni da se javljaju, niti da kome otvaraju vrata.
Odrasli mogu da pogledaju kroz špijunku. Mislim da je vikati iz stana: "Ko je?" odraz nevaspitanja i bezobrazluka.

ja virnem na spijunku, ali ako mi je osoba nepoznata, obavezno iz stana pitam `ko je? Sta treba?`...i obavezno ni tada ne otvaram vrata (ako traze neku osobu, uputim ih da zvone na interfon predsedniku stanara-on zna ko gde stanuje...nista ne kupujem, akcije prikupljanja pomoci za neku `obolelu` osobu-ne podrzavam...u ankete ne ucestvujem....ne potpisujem se za podrsku sns-u...eto to su razlozi posete neke nepoznate osobe, ne vidim zasto bi neko nepoznat zvonio na vrata i naravno da sa nepoznatima pricam iz stana)

slazem se sto rece za decu.

lose je to sto si cutao na necije pitanje, izazvao si mozda osecaj straha kod deteta...
i ja sam isla kod nepoznatih kada nesto kupim/prodam preko limunda ili dok sam bedinovala po tudjim kucama, ali se valjda prvo dogovorim telefonom o vremenu i kazem svoje ime i prezime, i nikada nisam dozivela neprijatnost (osim kod jedne polu dementne bake)..
 
ja virnem na spijunku, ali ako mi je osoba nepoznata, obavezno iz stana pitam `ko je? Sta treba?`
Da je iko virio kroz špijunku i dalje ne bih vikao kroz hodnik. Podigao bih knjigu da je vidi. Ako je to dovoljno - u redu, ako nije - opet u redu.


ne znam de zivi ovaj ribar al nenajavljeni su svakako uljezi kojima se ne otvara,nisu ovo 80e da nema fixnog pa im deda nosi sa sela kokosku i jaja
Ne moraš nikome da otvoriš vrata ali ne očekuj da vičem ili govorim u hodniku.

Nisu ovo ratne godine pa da iz daleka vičem ko sam. Ako može bez vike - dobro, ako ne, neću da vičem, vratio bih knjigu i mir.
 
Kako god, pitanje itekako ima smisla.

Dete će ovako moći ukućanima da kaže da je dolazio neki čika koji nije želeo da kaže ko je i zašto dolazi.

Isto tako, da je čika rekao ko je i zašto dolazi, dete je moglo i da trkne do kuhinje ili kupatila i pozove starije koji su verovatno zauzeti kuhinjskim ili kupatilskim zanimacijama pa se nisu javili na zvono .

- - - - - - - - - -

....a moglo je i da kaže ćutljivom čiki da dođe kasnije jer mama i tata nisu kod kuće, a njemu su rekli da ne otvara vrata nepoznatima.
 
Da je iko virio kroz špijunku i dalje ne bih vikao kroz hodnik. Podigao bih knjigu da je vidi. Ako je to dovoljno - u redu, ako nije - opet u redu.


Ne moraš nikome da otvoriš vrata ali ne očekuj da vičem ili govorim u hodniku.

Nisu ovo ratne godine pa da iz daleka vičem ko sam. Ako može bez vike - dobro, ako ne, neću da vičem, vratio bih knjigu i mir.
na vecini zgrada pise da ne primaju reklamni materijal,cak neki prete tuzbom,dojadila im svakakva zvrckanja i cimanja,prosjacenja,kofa tople vode za pranje hodnika,kradje bicikala i obijanje podruma,prodaja kineskih prevara i uvaljivanje naivnim matorcima bofl top shop priozvoda,tim istim matorcima se ne moze objasniti da se ne javljaju na interfon,nikom nisu bitni iako su zeljni s nekim da prozbore koju,po milioniti put se zajebu kad postar zvoni na 5 tastera odjednom ne bi li mu otvorili ulazna vrata,i posle 3x ko je ,psuju mater sto ih neko cima dustaju
 
Trebalo je da, pošto mi je usput, predam knjigu nepoznatoj osobi.

Našao sam adresu i pozvonio. Iznutra je neko dete povikalo: "Ko je?"

Ćutao sam. Bilo mi je neprijatno da vičem u hodniku.

Koliko ima smisla iz stana vikati: "Ko je?" kada već postoje špijunke? Ako su deca mala ne treba ni da se javljaju, niti da kome otvaraju vrata.

Odrasli mogu da pogledaju kroz špijunku. Mislim da je vikati iz stana: "Ko je?" odraz nevaspitanja i bezobrazluka.

Odraz nevaspitanja je da nekom zvonis na vrata i neces da se predstavis.
Da ne bi uznemiravao dete koje je verovatno samo u kuci, knjigu si mogao ostaviti u postansko sanduce.
 
ne znam de zivi ovaj ribar al nenajavljeni su svakako uljezi kojima se ne otvara,nisu ovo 80e da nema fixnog pa im deda nosi sa sela kokosku i jaja

:ok: ...Нису ни 60-70-те када нико није закључавао врата...:aha2:

Ја никоме не отварам врата ако се предходно није најавио.

Можда одмарам, можда радим " рупице - боце ", можда се купам, можда бацам пеглу, а можда имам озбиљног посла...кад ми није много до друштва....:think: :aha2:

Ово је 21 век...има телефон, мобилни ...СМС, ММС...има интернет и још пуно начина да се " некоме најавиш " ...:think:

МОЈЕ ЖИВОТНО ВРЕМЕ - ЈЕ САМО МОЈЕ...и ако дозволиш да ти га " неко " организује " ...то је онда ...најчешће...ИЗГУБЉЕНО ВРЕМЕ...:aha2:
 
odvratno je vikati kroz hodnik, i svi od reda su nevaspitani i deru se kroz hodnik, bar u zgradi gde stanujem...ali - recimo da tebi neko pozvoni na vrata i ti iz stana pitas `ko je`..a ta osoba cuti...kako bi se osecao? sta bi pomislio? (samo nemoj reci-nikad ne bih pitao iz stana)
Pa šta drugo da kažem? Zaista mi nikad ne bi palo na pamet da iz stana pitam: "Ko je?" upravo zato što se slažem s tobom kada kažeš: "odvratno je vikati kroz hodnik".
 
Poslednja izmena:

Back
Top