Александар Мартиновић (СНС)

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.367
Ако ме сећање добро служи, Александар Мартиновић се у српској политичкој јавности појавио као посланик СРС. У почетку се о њему причало (слабо ја пратим скупштинске седнице, па не знам, али се сећам прича) о томе како је млади Александар изузетно образован, елоквентан, често користи латинске сентенце у својим говорима. Затим, узимамо у обзир да је у питању млади асистент на факултету (касније и докторирао па постао доцент), да није издао Шешеља, већ да је остао веран СРС, без обзира на све што се дешавало између СРС и СНС. Фигурирао је за председничкког кандидата СРС кад је Шешељ издао и поставио своју лепшу половину за кандидата. На факултету (у Новом Саду) ради на предмету Уставно право.

Био је оштар критичар Српске напредне странке, па и када је иста дошла на власт.

“Између Бориса Тадића и Томе никакве суштинске разлике нема. То је лице и наличје исте прозападне, издајничке и антисрпске политике.” Александар Мартиновић изјавио у Бета, 02. 05. 2012. године.[2]


Дакле, млади и перспективни Мартиновић је имао сав потенцијал да постане политичар са кичмом. Политичар уз чије име би могло да иде велико поштовање.



а онда је Мартиновић прешао из СРС у СНС, да би сачувао привилегије и добио додатне.

И сад показује да је највећа слина на српској политичкој сцени. Он и Марјан Ристичевић и Вулин (и можда још по неко) су најгоре СНС слине од свих љигавих напредњака.


Шта се то десило, па је млађани Мартиновић решио да постане највећа слина у новијој српској политичкој историји?

Да ли је морао? Да ли је новац који тиме добија вредан свог овог бескичмењаштва и слинавства?
 
Ja išao kod njega na vežbe na trećoj godine pre 10 i kusur godina i delovao je sasvim ok , ni blizu nije bio iritantantan ko sada , mada se ispostavilo da je teška lopuža i prevarant pored toga što je naprednjak .


Је л' мислиш на ово?


Martinović kopirao svoj naučni rad
Novi Sad -- Potez potpredsednika SRS-a Aleksandra Martinovića, koji je 5 godina zaredom falsifikovao sopstveni naučni rad, šokirao kolege pravne stručnjake, piše "Pres".

IZVOR: PRESS PONEDELJAK, 3.10.2011. | 23:50
Podeli
Osim ocene da je Martinovićeva „prevara" moralno nedopustiva, smatraju da novosadski Pravni fakultet treba da pokrene disciplinski postupak i preispita njegovo zvanje asistenta.

Martinović je kao asistent na Pravnom fakultetu u Novom Sadu u naučnom časopisu te ustanove „Zbornik radova" objavljivao naučni rad iste sadržine samo pod drugačijim naslovima (od 2005. do 2009. godine) i za to dobijao autorski honorar.

Profesor Pravnog fakulteta Oliver Antić kaže da je Martinović izvršio klasičnu prevaru.

"To je zloupotreba, to se ne radi. Za univerzitet je to moralno nedopustivo. Njemu sada može da se osporava zvanje asistenta. Jer, za (re)izbor za svako univerzitetsko zvanje potreban je određen broj radova. Ako je Martinović pet godina zaredom falsifikovao sopstveni rad, objavljivao tekst iste sadržine samo pod drugim naslovom, i ako je to koristio da na (re)izboru za asistenta prijavi da umesto jednog ima pet radova, mora da se pokrene postupak za osporavanje njegovog izbora, zvanja asistenta. Ne možete za isti rad uzimati pet godina zaredom honorar i izdavač može da traži povraćaj novca. To je bedno, nisko. Radovi se objavljuju radi kredibiliteta", navodi Antić, i dodaje da protiv Martinovića može da se pokrene postupak za pravno neosnovano bogaćenje.

Antić, koji je bivši radikal, a sada u SNS-u, kaže da je iznenađen postupkom svog bivšeg partijskog kolege.

"On je inteligentan čovek, nije glup. Čudi me da je tako nešto sebi dopustio", ocenjuje profesor.

Rektor Univerziteta u Novom Sadu Miroslav Vesković kaže za "Pres" da će pogledati sva neophodna dokumenta u vezi sa „slučajem Martinović" i ako se utvrdi da ima nepravilnosti, biće razmatran na Etičkom odboru Univerziteta.

"Odbor će razmatrati to pitanje eventualnog falsifikovanja i dati preporuku da se protiv Martinovića pokrene disciplinski postupak na Pravnom fakultetu, koji donosi konačni sud u tom predmetu. Dajte mi samo malo vremena da pogledam taj slučaj" , kazao je Vesković.

Predsednik Nacionalnog saveta Srbije za visoko obrazovanje Srđan Stanković kaže da svaki univerzitet, pa i onaj u Novom Sadu, ima sud časti, koji treba da reaguje u slučajevima suprotnim pravilima profesionalne etike na fakultetima i ima mehanizam da propiše sankcije.
 
Ако ме сећање добро служи, Александар Мартиновић се у српској политичкој јавности појавио као посланик СРС. У почетку се о њему причало (слабо ја пратим скупштинске седнице, па не знам, али се сећам прича) о томе како је млади Александар изузетно образован, елоквентан, често користи латинске сентенце у својим говорима. Затим, узимамо у обзир да је у питању млади асистент на факултету (касније и докторирао па постао доцент), да није издао Шешеља, већ да је остао веран СРС, без обзира на све што се дешавало између СРС и СНС. Фигурирао је за председничкког кандидата СРС кад је Шешељ издао и поставио своју лепшу половину за кандидата. На факултету (у Новом Саду) ради на предмету Уставно право.

Био је оштар критичар Српске напредне странке, па и када је иста дошла на власт.

“Између Бориса Тадића и Томе никакве суштинске разлике нема. То је лице и наличје исте прозападне, издајничке и антисрпске политике.” Александар Мартиновић изјавио у Бета, 02. 05. 2012. године.[2]


Дакле, млади и перспективни Мартиновић је имао сав потенцијал да постане политичар са кичмом. Политичар уз чије име би могло да иде велико поштовање.



а онда је Мартиновић прешао из СРС у СНС, да би сачувао привилегије и добио додатне.

И сад показује да је највећа слина на српској политичкој сцени. Он и Марјан Ристичевић и Вулин (и можда још по неко) су најгоре СНС слине од свих љигавих напредњака.


Шта се то десило, па је млађани Мартиновић решио да постане највећа слина у новијој српској политичкој историји?

Да ли је морао? Да ли је новац који тиме добија вредан свог овог бескичмењаштва и слинавства?

On je veoma tačan primer vecine današnjih srba. Sve je na prodaju, razlika je samo da li je u pitanju litar ulja ili of šor.
 
Као ретко кад- могу да се сложим са мишљењима Алтер Ега.
У тој карактеризацији негде је и онај Алексић, који се увалио у Привредну комору; и он и Мартиновић били су бриљантни критичари власти као радикали, а постали потпуно неморални као СНС- кадар.
Жалосно.
 
Ceo SNS je sastavljen od takvih.Od ljigavaca i beskičmenjaka koji bi uradili sve za novac.Čak i ovi botovi su im ljigavci,a oni rade za siću.Jedan mi je čak u nekoj raspravi ovde i priznao da bi uradio apsolutno sve,samo da prehrani porodicu.
SNS je pokazatelj koliko smo kao narod moralno posrnuli.Pojava SNS-a i omasovljene članstva u takvoj stranci je razbila i poslednju iluziju o nama kao normalnom i dobrom narodu.Sada nam je valjda svima jasno kolika smo mi Srbi gofna.
Isto tako je svojevremeno dolazak Turaka na ove prostore pokazao koliko u svojim redovima imamo potkupljivih i labilnih.Turci su nam tada pročistili redove.Oslobodili smo se ljigavaca,koji su se tada poturčili.No sad je gore.Danas bi se svi poturčili...ili postali deo SNS-a
 
Ја мислим да АлеВу користи систем који је научио од Френк Андервуда.

Искомбиновао је уцену и награду. Уценио је Мартиновића да ће летети са факултета због тога што је 5 пута објавио исти рад (а можда и због нечега додатно га уценио) а поред уцене, понудио му је добру апанажу. Ако промени табор, задржаће постојеће без чега може да остане, плус додатни управни одбори, због којих месечно догура и до 500 000 динара.

Међутим, то има своју цену.

Зато Мартиновић мора да буде највећа слина у парламенту, и да ради најгоре ствари за Вучића. Нпр. да релативизује вулинов неодлазак у војску показивањем живковићевог војног картона. Или показивањем на конференцији за штампу фотографија чланова породице политичара, а који нису јавне личности.

Али, упао је у врзино коло, и сад нема назад.
 
Klempa je ŠEŠELJEV promašaj a ne sposobnost vučića . Ako se sećate svojevremeno je Šešelj dao prednost Šaroviću nad klempom jer navodno onaj prvi zna da napravi pare za stranku . AKo se sećate za Šarovića se vezuje afera naplate prekomerne "putarine" .

E sada je kelmpa u 10 odbora i inkasira lepe pare a šarov se i dalje druži sa vojom
 
Lurch-addams-family-5531118-400-300.jpg

1314440-06.jpg


- - - - - - - - - -

kakav otac - takav sin :D
 
Ја мислим да АлеВу користи систем који је научио од Френк Андервуда.

Искомбиновао је уцену и награду. Уценио је Мартиновића да ће летети са факултета због тога што је 5 пута објавио исти рад (а можда и због нечега додатно га уценио) а поред уцене, понудио му је добру апанажу. Ако промени табор, задржаће постојеће без чега може да остане, плус додатни управни одбори, због којих месечно догура и до 500 000 динара.

Међутим, то има своју цену.

Зато Мартиновић мора да буде највећа слина у парламенту, и да ради најгоре ствари за Вучића. Нпр. да релативизује вулинов неодлазак у војску показивањем живковићевог војног картона. Или показивањем на конференцији за штампу фотографија чланова породице политичара, а који нису јавне личности.

Али, упао је у врзино коло, и сад нема назад.
Pa koliko sam ja čuo od njegovih kolega predavača on je to činio kontinuirano više godina , jedne te iste radove objavljivao i menjao im samo naslove , a za to uzimao za naše uslove finu u lovu , pošto oni valjda dobijaju posebno lovu mimo plate kada objave te tekstove i radove za njihove zbornike i časopise ,takodje bilo je i nekih priča o korupciji i malverzacijama u njegovoj matičnoj opštini Ruma gde je inače on celu užu i širu familiju , rodjake i kumove uvalio u opštinsku upravu ... tako da je tačno da je njegova fioka dosta duboka i da je u potpunosti u vlasništvu AVa .
 

Back
Top