SULUDO: Vučić i Tači jure Nobela za mir

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.277
SULUDO: Vučić i Tači jure Nobela za mir

Pošto je Vučić najavio nacionalni dijalog o južnoj srpskoj pokrajini, a predsednik Kosova poručio da će doći do priznavanja realnosti, Đorđe Vukadinović upozorava da to upućuje da će se Srbija odreći dela teritorije

1244985_untitled135466343546_ls-s.jpg


Nedugo pošto su srpski mediji preneli da Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, od septembra sprema nacionalni dijalog o rešavanju problema južne srpske pokrajine, oglasio i predsednik Kosova Hašim Tači i poručio da veruje da će uskoro doći do istorijskog sporazuma o normalizaciji odnosa i pomirenju između Kosova i Srbije.

Prema rečima Đorđa Vukadinovića ovakve izjave upućuju na to da će Srbija prihvatiti nezavisnost Kosova.

Politička cena

Tači je, pre dva dana, rekao da je krajnji cilj pomenutog pomirenja „priznavanje realnosti“.
- Verujem da će uskoro doći do istorijskog sporazuma o normalizaciji odnosa i pomirenju između Kosova i Srbije, čiji je krajnji cilj priznavanje realnosti - kazao je Tači komentarišući očekivanja od nastavka dijaloga u Briselu.
- To možda neće biti popularno ni za mene ni za Vučića, ali će biti dobro i za Kosovo i za Srbiju. Mi plaćamo političku cenu radi bolje budućnosti za naredne generacije - kazao je Tači, koji tvrdi da kosovski Srbiji veruju u tamošnje institucije, ali da je percepcija Beograda o njihovoj realnosti negativna.

Vukadinović navodi da ukoliko se ova Tačijeva izjava poredi sa izjavama Vučića o nacionalnom dijalogu, i cilju istog, to liči na racionalizaciju plana zbog kojeg je SNS i doveden na vlast.

Šta dobija Srbija

- Taj plan je „veliko pomirenje s Albancima“ uz faktičko prihvatanje kosovske nezavisnosti i pristajanje Srba na Kosovu na status nacionalne manjine. To mi na to liči, a istovremeno mi izgleda i kao kandidatura Tačija i Vučića za Nobela za mir za taj plan, kao što su to svojevremeno radili vijetnamski ili bliskoistočni pregovarači. Samo što su to bili sporazumi u kojima su obe strane nešto dobijale. Nije mi jasno šta u ovom slučaju dobija Srbija - kaže Vukadinović.

E. K.
Muk iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju
ĐURIĆ ĆUTI

Pitanja su poslata i Marku Đuriću, v. d. direktora Kancelarije za KIM, preko pres-službe, ali do zaključenja broja odgovori nisu stigli.



http://www.kurir.rs/vesti/politika/2884181/suludo-vucic-i-taci-jure-nobela-za-mir

Ктитеријум за Нобелову награду је то ко је већи крвник српског народа.

Тренутно је у вођству Хашим, али Аца златоусти се својски труди да га претекне и победи у фото финишу.
 
Amerikanci su smislili da VELEIZDAJNIK i sluga okupatora Vucic prizna Kosovo a da ga oni operu time sto ce mu dati zajedno sa Tacijem nobelovu nagradu za mir.

Vucicu necete spasiti paklenog ognja i strasnog suda bozijeg ni hiljadu nobelovih nagrada

Da znas Vucicu, da se izdajnici vere hriscanske nalaze, u najgorem devetom krugu pakla.

Ta sudbina tebe ceka ako se ne pokajes i ne odustanes od svoje pogubne veleizdajnicke politike.
 
Poslednja izmena:
Још се надаш да ће твој неорадикал да одустане од велеиздајничке политике?


Већ шеста година како се надаш и ништа.

ko se nada?

i NIJE ON NEORADIKAL ON JE NEOLIBERAL

Ceda2

NatasaKandic3

JudaIskariotski101

Ja sam od tog izdajnika davno digao ruke i pljunuo ga i prokleo sto se mene tice.
 

Back
Top