Malinari idu kod Vučića, prevarili ih za cenu

Tek će nakon posete Vučiću videti šta znači prevara !

Šta država ima sa tim? Valjda tržište reguliše cenu. Ako neki proizvod više nije popularan fabrika se zatvara i radnici dobijaju nogu. Ako im ne ide malina neka vade i sade drugo, a ne da se kuka državi. Tu su kao neke gazde i kapitalisti... čim im ne ide odma "vraćaj socijalizam".
Dosta je bilo tog určenja "ja sam svoj gazda" - nisi ti rođače gazda ako kukaš državi nego go ******.
 
Šta država ima sa tim? Valjda tržište reguliše cenu. Ako neki proizvod više nije popularan fabrika se zatvara i radnici dobijaju nogu. Ako im ne ide malina neka vade i sade drugo, a ne da se kuka državi. Tu su kao neke gazde i kapitalisti... čim im ne ide odma "vraćaj socijalizam".
Dosta je bilo tog určenja "ja sam svoj gazda" - nisi ti rođače gazda ako kukaš državi nego go ******.

Trziste kaze da je cena malina u rastu pogotovo sto je rod tog voca ove godine prepolovljen. Nije problem trzisna cena maline vec otkupna , razlika je ogromna .

- - - - - - - - - -

"Prošle godine oni su odustali od branja kupina jer su otkupljivane po 30 dinara, pa je rod propao."

:cepanje: :cepanje: :cepanje:

Nije smesno, jednostavno im se ne isplati , dok plate ljude koji ce da beru, nece im nista ostati.
 
Šta država ima sa tim? Valjda tržište reguliše cenu. Ako neki proizvod više nije popularan fabrika se zatvara i radnici dobijaju nogu. Ako im ne ide malina neka vade i sade drugo, a ne da se kuka državi. Tu su kao neke gazde i kapitalisti... čim im ne ide odma "vraćaj socijalizam".
Dosta je bilo tog určenja "ja sam svoj gazda" - nisi ti rođače gazda ako kukaš državi nego go ******.

ne regulise trziste vec mafija ujedinjena sa politicarima na vlasti

Cilj: opljackati seljaka postenog i obogatiti se i ziveti lagodno na tudjoj grbaci
 
Trziste kaze da je cena malina u rastu pogotovo sto je rod tog voca ove godine prepolovljen. Nije problem trzisna cena maline vec otkupna , razlika je ogromna .

- - - - - - - - - -



Nije smesno, jednostavno im se ne isplati , dok plate ljude koji ce da beru, nece im nista ostati.

Nek naprave kućne hladnjače i prodaju kad im odgovara i po ceni koja im odgovara.
 
Vise nego smesno.

Zamisli da se bavis poslom za koji unapred znas da se ne isplati. Kome je takav clan drustva potreban?

U svakom poslu ima odredjen rizik, verovatno im se ranije isplatilo a sada ne. Mada da je rec o trzisnoj logici onda bi ta ista cena malina i kupina bila bagatelna u radnjama ali nije, naprotiv ona raste sto govori da je ovde problem u lancu otkupljivaca koji imaju monopol.
 
U svakom poslu ima odredjen rizik, verovatno im se ranije isplatilo a sada ne. Mada da je rec o trzisnoj logici onda bi ta ista cena malina i kupina bila bagatelna u radnjama ali nije, naprotiv ona raste sto govori da je ovde problem u lancu otkupljivaca koji imaju monopol.

Naravno. Al' zato promenis posao. Ides kopat' njive u susedno selo. Sečeš drva. Kosiš. Diversifikujes portfolio.
 
U svakom poslu ima odredjen rizik, verovatno im se ranije isplatilo a sada ne. Mada da je rec o trzisnoj logici onda bi ta ista cena malina i kupina bila bagatelna u radnjama ali nije, naprotiv ona raste sto govori da je ovde problem u lancu otkupljivaca koji imaju monopol.

Taj problem su sami stvorili. Neka nemeste zadrugu pa neka pune svoju hladnjaču i kraj priče. U mom mestu je postojala zadruga još krajem 19. veka. Problem u nas Srba je što svi volimo da budemo glavni, samo što to ne može kad si mali. Neka uče od žabara, njihove zadruge prave čokolade.
 
Šta država ima sa tim? Valjda tržište reguliše cenu. Ako neki proizvod više nije popularan fabrika se zatvara i radnici dobijaju nogu. Ako im ne ide malina neka vade i sade drugo, a ne da se kuka državi. Tu su kao neke gazde i kapitalisti... čim im ne ide odma "vraćaj socijalizam".
Dosta je bilo tog určenja "ja sam svoj gazda" - nisi ti rođače gazda ako kukaš državi nego go ******.

Nije problem u plasmanu.
Ide voće, traži se...
Ali, držaca je alava, preterano se ugrađuje.
Proizvođač jedva pokriva troškove..
.
Tu je suština, a ti sedaš u pogrešan voz, zemljače !
 

Back
Top