U Zagrebu preimenovan Trg Maršala Tita

Рацка варош

Aktivan član
Poruka
1.313
Zagrebački odbor za preimenovanje naselja, trgova i ulica većinom glasova usvojio je predlog da se Trg Maršala Tita preimenuje u Trg Republike Hrvatske.
hnk.jpg


Hrvatski mediji tvrde da je preminenovanje trga cena koju je gradonačelnik Milan Bandić platio novoformiranoj partiji kontroverznog Zlatka Hasanbegovića, kako bi mu obezbedili većinu u lokalnom parlamentu.

"Nije čin političko-stranačke samovolje ili takozvane političke trgovine, već konačno oživotvorenje četvrtvekovne političke i građanske težnje za poništenjem najvažnijeg simboličkog belega jugoslovenske komunističke vladavine u Zagrebu, a to je ime Trga Mašrala Tita", rekao je Hasanbegović.

Konačnu odluku o preimenovanju Trga trebalo bi da donese zagrebačka Gradska skupština sledećeg meseca.

- - - - - - - - - -

Мрзели или не кроасане они се одричу човека који им је поклонио Истру и Барању, док је овде више од половина људи и даље шугоносталгична, иако нас је управо њихов друг тито добрим делом увалио у говна из којих и дан данас не можемо да изађемо.

Неко своју шаховницу а неко туђу петокраку, видимо ко је горе прошао.
jhAhihm.jpg
 
SRAMOTA!

- - - - - - - - - -

inače za pućanstvo u Srbistanu da kažemo da je Zagrebačka gradska vijećnica uzurpirana od seljane isto kao kod nas

svoje nisu izgradili a došli naše da menjaju

valjda im gradonačelnik neki šaban iz Hercegovine

isto ko naš Vuk Drašović - nije imao pametnija posla nego menjao imena za preko 1200 ulica

čekale seljačinu

- - - - - - - - - -

lakše džiberu seljačkom da menja Beograd nego svoje da izgradi

nikad mi neće biti jasno da neko sme da se bavi vodovodom po BG-u a da jednu cev za govnovod nema u selu?

e takvi znaju šta kako da se zove i zbog čega...
 
inače za pućanstvo u Srbistanu da kažemo da je Zagrebačka gradska vijećnica uzurpirana od seljane isto kao kod nas

svoje nisu izgradili a došli naše da menjaju

valjda im gradonačelnik neki šaban iz Hercegovine

isto ko naš Vuk Drašović - nije imao pametnija posla nego menjao imena za preko 1200 ulica

čekale seljačinu

Sve ulice koje je vratio u predratno stanje - neka je.

Postoji istorija i pre 1941ve.

Za trg iz naslova... neka bude ono sto je pre bilo... Siguran sam da se nikakva republika nije pominjala.
 
Ако је неке правде на овом дуњалуку, вратиће се и оне земље које је Тито припојио Хрватској, на стање од пре него што их је Тито на лутрији огребао за Хрватску. :whistling:

Док наши лелемуде, премијер из суседне северне земље већ припрема повратак ових територија његовој земљи, под круну Светога Стефана. ;)
 
Sve ulice koje je vratio u predratno stanje - neka je.

Postoji istorija i pre 1941ve.

Za trg iz naslova... neka bude ono sto je pre bilo... Siguran sam da se nikakva republika nije pominjala.

Prijatelju ako neko da život da bi spasio narod od okupatora onda zaslužuje da ima svoju ulicu
na primer Rifat Burdžević

Ali ako neko pogine zato što je rasprodavao državu onda uopšte ne zaslužuje Bulevar
I taj Bulevar je imao svoje ime ranije a ovaj je mogao da ostane tamo gde je rodjen

- - - - - - - - - -

U pravu su Hrvati.
Šta će im Broz kad već imaju Pavelića !?
Treba i oni više da se odmore od ideoloških nedoumica.
Oba velikana su njihova deca, ali je ipak Ante bliži srcu !

Tito nije Hrvat, pitaj strance slobodno
 
Pitanje za Gracku Seljanu koja odredjuje imena ulicama...

KOJ ĆE NAM KURATZ:

dalmatinska, sarajevska, makedonska?

Blizu Zoketovog Platoja ima spomenik Moše Pijadi

Pa onda koj će nam kuratz Džordža Vašingtona? Običan lopov zlata i satanista

- - - - - - - - - -


i šta smo postigli promenama imena?

- - - - - - - - - -

i koj će nam kuratz Bulevar za neradnika i štetočinu od godinu dana radnog staža?

- - - - - - - - - -

i što ne primate penzije od ranije istorije nego od ove od koje se patite?

lepo odeš u PIO i kažeš - radilo se i kod kralja pa nije bilo penzija
 
Prijatelju ako neko da život da bi spasio narod od okupatora onda zaslužuje da ima svoju ulicu
na primer Rifat Burdžević

Ali ako neko pogine zato što je rasprodavao državu onda uopšte ne zaslužuje Bulevar
I taj Bulevar je imao svoje ime ranije a ovaj je mogao da ostane tamo gde je rodjen

Ako je neko namerno ubijao Nemce po Srbiji, a ovi streljali 100 za 1...
Mi smo svu svoju bitnu ulogu odigrali 27. martom. - mada ja to smatram budalastinom od koje se nismo do danas oporavili.

Razumem ja borbu protiv okupacije, ali razumem i to da nije bilo potrebno da se gine i po Srbiji, pored Jasenovca i ostalih logora. Previse je to glava... za nista.
 
Pitanje za Gracku Seljanu koja odredjuje imena ulicama...

KOJ ĆE NAM KURATZ:

dalmatinska, sarajevska, makedonska?
Ma koji ce nam krtz i Sekspirova, Geteova, Golsvortijeva, sve su to izdajnici, a li ako nisu, niko i ne zna ko su ti.
Treba to preimonovati u ulicu Udove Raznjatovic, Arkana, legiju tako, za njih bar znamo ko su, a kad lipsu, onda ajde Jovo nanovo.
Preskocih Tolstoja, al on je vec bio haj sosajeti.
 
Vi ljotićevci ste uvek bili slabi na ustaše i Germane.

Па није Љотић седео са усташким сатницима у Бања Луци него Радић и Дреновић,а Љотић је спасавао народ од усташа и заједно са Недићем их хранио. Нећемо извртати повесне чињенице.

То што је код вас кафанских националиста мржња примарна,то је за жаљење.
 
Nedić jeste spasao mnogo Srba i to je istorijska činjenica, ma šta ja mislio o toj debeloj kvislinškoj svinji.

Za razliku od njega Mita nije imao vremena za te trice. Bio je suviše zauzet ubijanjem četnika, partizana i uvlačenjem u nacističku guzicu.

Šteta što je zlotvor onako skončao i što ga se nisu dokopali crveni. Velika šteta.
 
Gde je BLAJBI da im ebe mamu sto oni tako sa "jugoslovenom" koji im poklonio istru baranju a srbiji propisno utero izmenama ustava???

on oce ovde u srpskoj zemlji da rovari i laze kako vecina srba zali za titom...


ja sam za apsolutno iste uslove zivot hrvata ovde, kao sto srbi zive u zg... mozete zamisliti kolko srbin mora spustiti glavu ili cutati i kriti to u javnosti da je srbin ...

i kako mu je tamo...

isto bi i mi tako trebali... ali ne mi smo budale koje se nece nauciti nikada... oni ovde zive u stanovima iz tog vremena, i ako su tamo srbi proterani, ovde rade u drzvnim ustanovama jos odonda i ako su tamo srbi odma otpusteni...

blajbi ovde parazitira a srbin tamo ko mis u rupi...
 
Не треба бити шовиниста колега и не треба негативно коментарисати све што се тиче Хрвата,или је то репер за процену колики смо Срби?

Fino si to rek'o !
Dopalo mi se...
Jeste reper.
Kao što je i Hrvatima reper broj pobijenih Srba.
Za ono koliko su hrabri !
 
Poslednja izmena:

Back
Top