Srpski nacionalni korpus- sta je to?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ovde cesto oni koji sebe smatraju za velike Srbe pominju nekakav nacionalni KORPUS...???

Sta bi to bilo, bas mi nije jasno...Ima li neko da mi objasni onako, kao detetu od 5 godina da razumem...?

Zvuci mi nesto jako nacionalisticki-militantno, sve samo ne nesto dobro i lepo...

Ili ja gresim?

Ko bi to da razbije i zasto? :think:

Sta se desi ako se razbije?
 
Ovde cesto oni koji sebe smatraju za velike Srbe pominju nekakav nacionalni KORPUS...???

Sta bi to bilo, bas mi nije jasno...Ima li neko da mi objasni onako, kao detetu od 5 godina da razumem...?

Zvuci mi nesto jako nacionalisticki-militantno, sve samo ne nesto dobro i lepo...

Ili ja gresim?

Ko bi to da razbije i zasto? :think:

Sta se desi ako se razbije?

Mogla je biti i Armija. Divizija. Nego im se svidelo to pa blebecu primaju se neka deca. Malo teretana, malo tattoo, malo Korpus... Ovo ono. Cool. nema veze sto je Srbija kulturno i ekonomski na nivou Mauritanije. Bitno da mi imamo Korpus.

To ti ono kad sedi bilder u busu trza misice kao izgleda opasno, a okolo sve boli **** :D

Sleparija Blajbi to ti je to.
 
Težnja da svi Srbi misle isto, u Srbiji i van nje, patriote večito kukaju kako Srbi se mnogo razlikuju medjusobno i kako su drugi narodi mnogo homogeniji a to je ionako glupost.

Ne postoji nacija gde vlada jednoumlje a iako postoji to je onda nametnuto pod pretnjom smrću ko u Severnoj Koreji i još nekim diktaturama.
 
Poslednja izmena:
Težnja da svi Srbi misle isto, u Srbiji i van nje, patriote večito kukaju kako Srbi se mnogo razlikuju medjusobno i kako su drugi narodi mnogo homogeniji a to je ionako glupost.

Ne postoji nacija gde vlada jednoumlje a iako postoji to je onda nametnuto pod pretnjom smrću ko u Severnoj Koreji i još nekim diktaturama.

Znaci to je dijametralno suprotno od demokratije...?
 
Znaci to je dijametralno suprotno od demokratije...?

Pa obično zagovarači tog jedinstvenog korpusa ako ne misliš kao oni kažu da nisi Srbin i svrstaju te u drugu naciju za par sekundi.

Mnogi Srbi definišu svoju naciju na osnovu razmišljanja i ideologije u poslednje vreme a ne na osnovu nekih drugih stvari.

Obično je to tako nakon izgubljenih ratova, verovatno su se i Nemci i Francuzi isto ponašali kad izgube rat u 19 veku i početkom 20.
 
Poslednja izmena:
Ispičaste se vas dvojica sve o 16 :hahaha:
No,mislim da ste omanuli.Kada se ovde pominjao taj 2srpski nacionalni korpus",nije se mislilo na jednoumlje,nego na celokupan broj Srba.Kako se meni čini,Crna Gora,tj.izjašnjavanje ljudi tamo kao Crnogoraca je pominjano na krstarici kao razbijanje,odnosno umanjenje, srpskog nac.korpusa
 
Mogla je biti i Armija. Divizija. Nego im se svidelo to pa blebecu primaju se neka deca. Malo teretana, malo tattoo, malo Korpus... Ovo ono. Cool. nema veze sto je Srbija kulturno i ekonomski na nivou Mauritanije. Bitno da mi imamo Korpus.

To ti ono kad sedi bilder u busu trza misice kao izgleda opasno, a okolo sve boli **** :D

Sleparija Blajbi to ti je to.

To ono tipa SrBska cast
Toliko su casni da na svakoj drugoj slici nose fantomke
 
Srpski nacionalni korpus je isto što i nemački nacionalni korpus, ili ruski nacionalni korpus, ili japanski nacionalni korpus. Može da odvede u jako lošem pravcu ako su na vlasti budale, kao u već pomenutim korpusima. Problem sa srpskim nacionalnim korpusom je što su budale neprekidno na vlasti.
 
I Srbi generalno misle da su samo oni oštećeni u tom smislu što u regionu ne žive svi Srbi u jednoj državi.

A šta ćemo sa Madjarima?

I njih ima dosta po njima okolnim državama.

Šiptari su ista priča,

Ima u Nemaca po Češkoj, Poljskoj, Švajcarskoj.

Ima i Italijana po Sloveniji, Švajcarskoj.

Francuza isto.

Ko god je pokušao svoju naciju da okupi u jednoj državi nije uspeo niti će.
 
Straks 92 -Potpuno se slazem,svaku rec,koju si napisao.MI Srbi,jednako kukumavcimo,kako ne zivimo u jednoj Drzavi.Pa vecina evropskih naroda,zivi u rasejanju.Pogledajmo
samo Madjare.Posle Prvog svetskog rata,Vojvodina,koja je do tada bila u sastavu Madjarskog carstva,pripojena je Srbiji,jer su Madjari,pobedjeni u tom rat.Posle Drugog
svetskog rata,Rumuni dobijaju deo teritorije Madjarske,i 2,OOO,OOO madjara,ostaje u Rumuniji.Istra koja je oduvek bila Italijanska,poklanja se posle Drugog svetskog rata,
Jugoslaviji,i ti stanovnici,Italijani,ostaju bez svoje dotadasnje Drzave Italije.Takvih primera uma u Evropi,na pretek.Mi smo izgubili rat devedesetih godina,proslog veka,i jedan
deo Srba,ostao je u toj novo proklamovanoj Drzavi Kosovo,za koju ne znamo,da li ce biti priznata,od strane Ujedinjenih nacija.Dakle,sustina cele stvari je u tome,da ni jedna
nacija,ne moze u svom punom sastavu,da zivi samo u jednoj drzavi.!
 
Straks 92 -Potpuno se slazem,svaku rec,koju si napisao.MI Srbi,jednako kukumavcimo,kako ne zivimo u jednoj Drzavi.Pa vecina evropskih naroda,zivi u rasejanju.Pogledajmo
samo Madjare.Posle Prvog svetskog rata,Vojvodina,koja je do tada bila u sastavu Madjarskog carstva,pripojena je Srbiji,jer su Madjari,pobedjeni u tom rat.Posle Drugog
svetskog rata,Rumuni dobijaju deo teritorije Madjarske,i 2,OOO,OOO madjara,ostaje u Rumuniji.Istra koja je oduvek bila Italijanska,poklanja se posle Drugog svetskog rata,
Jugoslaviji,i ti stanovnici,Italijani,ostaju bez svoje dotadasnje Drzave Italije.Takvih primera uma u Evropi,na pretek.Mi smo izgubili rat devedesetih godina,proslog veka,i jedan
deo Srba,ostao je u toj novo proklamovanoj Drzavi Kosovo,za koju ne znamo,da li ce biti priznata,od strane Ujedinjenih nacija.Dakle,sustina cele stvari je u tome,da ni jedna
nacija,ne moze u svom punom sastavu,da zivi samo u jednoj drzavi.!

Zato je Evropska Unija idealno resenje za sve te probleme, a Sengen jagoda na EU torti.
 
Ovde cesto oni koji sebe smatraju za velike Srbe pominju nekakav nacionalni KORPUS...???

Sta bi to bilo, bas mi nije jasno...Ima li neko da mi objasni onako, kao detetu od 5 godina da razumem...?

Zvuci mi nesto jako nacionalisticki-militantno, sve samo ne nesto dobro i lepo...

Ili ja gresim?

Ko bi to da razbije i zasto? :think:

Sta se desi ako se razbije?

Zaovstavština iz otomanskog perioda.
Po razmišljanu.
 
Ovde cesto oni koji sebe smatraju za velike Srbe pominju nekakav nacionalni KORPUS...???
Sta bi to bilo, bas mi nije jasno...Ima li neko da mi objasni onako, kao detetu od 5 godina da razumem...?
Zvuci mi nesto jako nacionalisticki-militantno, sve samo ne nesto dobro i lepo...
Ili ja gresim?
Ko bi to da razbije i zasto? :think:
Sta se desi ako se razbije?

korpus (l.corpus)

-.telo;
- celina ukupnost, skup;
- stalež;
- zbornik;
- vojnički: veći odred vojske pod jednim komandantom,
- in korpore* (l. in corpore) listom, svi zajedno.


А шта тачно значи СРПСКИ КОРПУС размисли сам...........и буди сигуран
ДА У ТОМ ИЗРАЗУ НЕМА БИЛО ЧЕГА РУЖНОГ или НЕДОСТОЈНОГ.

Srbi-okruzenje-527.jpg

 
Poslednja izmena:

korpus (l.corpus)

-.telo;
- celina ukupnost, skup;
- stalež;
- zbornik;
- vojnički: veći odred vojske pod jednim komandantom,
- in korpore* (l. in corpore) listom, svi zajedno.


А шта тачно значи СРПСКИ КОРПУС размисли сам...........и буди сигуран
ДА У ТОМ ИЗРАЗУ НЕМА БИЛО ЧЕГА РУЖНОГ или НЕДОСТОЈНОГ.

Srbi-okruzenje-527.jpg


Sta mu onda znaci Servian corpus delicti? :think:

Ili Corpus delicates, kako se kaze u narodu.....
 
Da i jedan majmuneros to s'vati, polkušaču ovako, to su ti:
Ličani,
Dalmatinci,
'Ercegovci,
Bosanci,
Slavonci,
Banijci,
Kordunaši
Crnogorci,
Srbijanci,
Sremci,
Bačvani,
Banaćani,
Baranjci
Srbi iz Amerike,
Njemačke,
Austrije,
Australije
........

Али зашто су личани ту на првом месту кад су реално на задњем? :think:
 

Back
Top