Uskoro kod nas: Merenje srednje brzine, kazne u sanduče
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Uskoro kod nas: Merenje srednje brzine, kazne u sanduče

Domaćin acabg (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Uskoro kod nas: Merenje srednje brzine, kazne u sanduče

Priprema projekta MUP-a o merenju srednje brzine vozača na autoputu je u završnoj fazi i uskoro će početi da se primenjuje, izjavio je danas Uprave saobraćajne policjie Nebojša Arsov.

Foto: Tanjug / Tanja Valić
    Kako je precizirao, policija za to neće koristiti radare, niti kamere, već postojeći sistem naplate putarina.

"“Kao što svi dobro znaju iz fizike kako se meri brzina, ako znamo tačno rastojanje izmedju dve naplatne rampe, ako znamo kada je neko ušao, a kada izašao na nekoj naplatnoj rampi, mi ćemo lako izmeriti srednju brzinu tim vozilima”, objasnio je Arsov.

Kaže da je Zakon o bezbednosti saobraćaja predvideo da može da se kazni vozač koji prekorači srednju brzinu kretanja na nekoj deonici, tako da, kada neko bude na nekoj naplatnoj rampi plaćao putarinu, tu će policija imati informaciju kolika je njegova srednja brzina.

Kako je dodao, policija će, u zavisnosti od načina rada, ili odmah kod naplatne rampe zaustavljati vozače, ili će prijave slati na kućne adrese.

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2017&mm=07&nav_id=1285045

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Uskoro kod nas: Merenje srednje brzine, kazne u sanduče

hhhhHaaahaaahahhaahah

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    214

Cekaj ceo svet uveo vinjete ovi nasi prave nove naplatne rampe i jos se hvale time + jos hoce da te ubede da je to izvodljivo? Pa kako ce da ti izmere srednju briznu kada cekas na naplatnoj rampi 15-20min ponekad!
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    17152

Lepo, to ce ti smanjiti srednju brzinu.
    Ja volim zvuk motora i kad škripe gume, a elektriku nek' voli onaj ko ne razume.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6220

Ako ide sporo opet po usima
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Han van Zem (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2193

Najbolje resenje je "crna kutija" u automobilu kojoj policija moze da pristupi i daljinski ocita sve podatke o brzini.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1013

Чиповаће људе и аутомобиле... Пратиће сваки наш дах.. Плакаћемо за старим "примитивним" временима Тита и Слобе кад је у питању слобода саобраћаја.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.01.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jos jedan biser nekog pametnjakovica mladjeg

Zainteresovan član tuzni decko (avatar)
    Učlanjen
    30.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Владан Pogledaj poruku
    Чиповаће људе и аутомобиле... Пратиће сваки наш дах.. Плакаћемо за старим "примитивним" временима Тита и Слобе кад је у питању слобода саобраћаја.
    Vec smo svi cipovani:licna karta,vozacka,saobracajna dozvola...

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

ljudi zure bez potrebe

na 180 km razlika je pola sata , izmedju lagane i sigurne voznje i ludog jurcanja punog opasnosti

citam komentare , prave se pametni da ce da popiju kafu da bi im prosek bio 120

ja vozim 120 , ponegd i 130 i puna kapa

najgori su mi oni sto se polome da te preteknu a onda , kad te preteknu - skrenu ili stanu
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2321

Citat Original postavio markons82 Pogledaj poruku
    Cekaj ceo svet uveo vinjete ovi nasi prave nove naplatne rampe i jos se hvale time + jos hoce da te ubede da je to izvodljivo? Pa kako ce da ti izmere srednju briznu kada cekas na naplatnoj rampi 15-20min ponekad!
    Na kucu ce da stigne sve, bez problema.

Nece da mere nista - od kad uzmes papir do kad platis putarinu, to je to.
    Nije poziv da se divlja i ugrozava okolina.
    Uostalom, nova naplatna rampa juzno od Beograda ima veci kapacitet, manje se ceka.

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Celu Evropu sam izvozao, i tacno, sto ides istocnije i juznije, to su retardiranija ogranicenja brzine.
    Pocev od autoputa (cak i u Hrvati su digli na 130), pa do lokalnih puteva, gde ako imas dve kuce pored puta, odmah ti stave ogranicenje od 50, kao da je u pitanju centar grada. Nije ni cudo sto ljudi toliko ginu, jer im je muka od retardiranih ogranicenja i propisa, pa se iznerviraju i onda preticu, voze, jure....
    Zatim traktori na magistralnim putevima, teska i spora vozila koja jos dodatno usporavaju saobracaj....
    Saobracaj mora da tece sto je brze moguce, i tada je najmanji procenat nesreca kada se saobracaj odvija brzo i tecno. Ali, mi smo vecito pametniji od celog sveta.

Moderator đavolčić (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    798

Ne ulazeći u to da li je ovo pametno ili ne neke stvari mi nisu jasne. Prvo ko će to i kako da određuje srednju brzinu? Šta radnik na naplatnoj rampi će da zagleda vrijema na svakoj onoj kartici ( ili kako se to već zove ) i da izračunava vrijeme za koje sam prešao neku dionicu? Ako to budu radili napraviće haos i zastoj. Drugo kako će slati na kućnu adresu kad na kartici koliko znam nema registarskog broja auta? Kako će u slučaju eventualnog sudskog odlučivanja dokazati da je to kartica od mog auta? Skidaće snimke sa nadzornih kamera na oba naplatna mjesta ili šta? I na kraju šta će raditi kada takav prekršaj napravi stranac.?

Aktivan član borisbg (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio đavolčić Pogledaj poruku
    Ne ulazeći u to da li je ovo pametno ili ne neke stvari mi nisu jasne. Prvo ko će to i kako da određuje srednju brzinu? Šta radnik na naplatnoj rampi će da zagleda vrijema na svakoj onoj kartici ( ili kako se to već zove ) i da izračunava vrijeme za koje sam prešao neku dionicu? Ako to budu radili napraviće haos i zastoj. Drugo kako će slati na kućnu adresu kad na kartici koliko znam nema registarskog broja auta? Kako će u slučaju eventualnog sudskog odlučivanja dokazati da je to kartica od mog auta? Skidaće snimke sa nadzornih kamera na oba naplatna mjesta ili šta? I na kraju šta će raditi kada takav prekršaj napravi stranac.?
    Nece radnik da odredjuje, odredjivace kompjuter kad radnik ubaci karticu. Ima broj tablice na kartici. Postoje i kamere snimaju svako vozilo i kad ulazis i kad izlazis sa auto puta, tako da nije nikakav problem da upari dve fotografije, ulaz/izlaz i vreme na svakoj.

Domaćin acabg (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Vozači koji su danas prošli neku od naplatnih rampi dobili su priznanice na kojima je jasno pisalo kojom prosečnom brzinom su vozili

U to su se uverili vozači koji su upravo danas prošli neku od naplatnih rampi. Dobili su priznanice na kojima je jasno pisalo kojom prosečnom brzinom su vozili.
    Na merenje srednje brzine između dve naplatne rampe je pre nepunih deset dana upravo i upozorio načelnik Uprave saobraćajne policije Nebojša Arsov. On je objasnio da će se za te potrebe koristiti postojeći sistem naplate putarine.
    Ne radi se o fiksnim kamerama koje mere brzinu u trenutku prolaska vozila, već je reč o sistemu koji na osnovu vremena ulaska i vremenu izlaska vozila sa predmetne deonice, izračunava prosečnu brzinu kretanja.
    Foto-ilustracija: Facebook/Igor Obradovic

- Neće biti kamera već ćemo koristiti postojeći sistem naplate putarine. Vozače koji su prekoračili brzinu zaustavljaćemo odmah na naplatnoj rampi ili ćemo im slati prijave na kućne adrese - kazao je načelnik Uprave saobraćajne policije.

http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/...o-123-kmh-foto

Значи почело је

COPOW nije na forumu
    Predsjednik građanske udruge "Mir u Svijetu Mir na Planetu"
    Početnik COPOW (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Uškopljavanje stanovništva ide galaktičkom brzinom, mislim da ljudi ne kuže kakav nam pakao predstoji kad se spoji (a sad se samo približava) tehnološka i autoritarna kamarila. Najslađi su mi ovi điberi koji kažu "pa šta, pa vozi po propisu".

Čudno kako sve teorije zavjere polako postaju prakse zavjere, a cijelo vrijeme nam govorili (nama koji to pratimo) da smo ludi. A kad tamo...

Električni auti će se masovno promovirat, opcija da auto "sam vozi", zbog baterija i punjenja doseg vozila budućnosti bit će 100-200 km, autonomija skraćena 3-4 puta, volan "nepotreban" dakle vozi malo i gdje ti mi dozvolimo, naravno uz to se odlično poklapa zatvorska nogavica koju svi imaju (neki Android neki iOS) ili u slučaju nove "teorije zavjere", jedna korporacija u Americi, 32M, svojim zaposlenicima već ugrađuje RFID čip u ruke.

Naravno, za beztestosteronce ovo je još jedan "pa šta, pa u čemu je problem" a kao benefiti RFID čipa u ruci navode se pogodnosti "otvaranja vrata bez diranja kvake" i "touch and get your coffee without paying".

Bit će sve bolje i jedva čekam da bude ne samo sve bolje nego najbolje.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2321

Citat Original postavio COPOW Pogledaj poruku
    Uškopljavanje stanovništva ide galaktičkom brzinom, mislim da ljudi ne kuže kakav nam pakao predstoji kad se spoji (a sad se samo približava) tehnološka i autoritarna kamarila. Najslađi su mi ovi điberi koji kažu "pa šta, pa vozi po propisu".

Čudno kako sve teorije zavjere polako postaju prakse zavjere, a cijelo vrijeme nam govorili (nama koji to pratimo) da smo ludi. A kad tamo...

Električni auti će se masovno promovirat, opcija da auto "sam vozi", zbog baterija i punjenja doseg vozila budućnosti bit će 100-200 km, autonomija skraćena 3-4 puta, volan "nepotreban" dakle vozi malo i gdje ti mi dozvolimo, naravno uz to se odlično poklapa zatvorska nogavica koju svi imaju (neki Android neki iOS) ili u slučaju nove "teorije zavjere", jedna korporacija u Americi, 32M, svojim zaposlenicima već ugrađuje RFID čip u ruke.

Naravno, za beztestosteronce ovo je još jedan "pa šta, pa u čemu je problem" a kao benefiti RFID čipa u ruci navode se pogodnosti "otvaranja vrata bez diranja kvake" i "touch and get your coffee without paying".

Bit će sve bolje i jedva čekam da bude ne samo sve bolje nego najbolje.
    Neki nasi putevi nisu ni za 120... koliko su sa rupama, kolotrazima i ispopravljani tako da samo skakuces gore dole...
    Nemci imaju odlicne puteve, pa imaju i ogranicenja u skladu sa time. Zna se ko, sta i gde radi, vozi itd.

A cipovanje... za vojsku i za novinare u ratnim podrucjima. Mozda i za kojekakve spijune i slicno. Ne pripadam medju te.

Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Idiotizam. Ceo svet ubrzava saobracaj, samo u Srbiji se sve usporava.
    Da se ubije narod u pojam sto vise.

Rocknrollsores nije na forumu
    Tri su najveća pada u istoriji čovečanstva,a to su:Adamov,Judin i papin!Sveti Justin Ćelijski
    Poznat
    Učlanjen
    20.09.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku
    Neki nasi putevi nisu ni za 120... koliko su sa rupama, kolotrazima i ispopravljani tako da samo skakuces gore dole...
    Nemci imaju odlicne puteve, pa imaju i ogranicenja u skladu sa time. Zna se ko, sta i gde radi, vozi itd.

A cipovanje... za vojsku i za novinare u ratnim podrucjima. Mozda i za kojekakve spijune i slicno. Ne pripadam medju te.
    koja ogranicenja ? Na njihovom autobanu nema ogranicenja ,cepas ga 300 km/h i vise

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3955

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    ljudi zure bez potrebe

na 180 km razlika je pola sata , izmedju lagane i sigurne voznje i ludog jurcanja punog opasnosti

citam komentare , prave se pametni da ce da popiju kafu da bi im prosek bio 120

ja vozim 120 , ponegd i 130 i puna kapa

najgori su mi oni sto se polome da te preteknu a onda , kad te preteknu - skrenu ili stanu
    upravo to

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Rocknrollsores Pogledaj poruku
    koja ogranicenja ? Na njihovom autobanu nema ogranicenja ,cepas ga 300 km/h i vise
    nisu svi putevi autobani
    mukami

Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DeeLite Pogledaj poruku
    upravo to

- - - - - - - - - -

nisu svi putevi autobani
    Nisu, ali su mnogo dobro regulisali ogranicenje brzine.
    Evo par cinjenica u vezi obicnih puteva: ogranicenje je 90 po default-u, ali su gde god moze stavili znak 100.
    Zatim, nema ono kao kod nas, naseljeno mesto od 3 kuce i spusta se brzina na 50, i to dva km ranije, i dva km kasnije od te tri kuce. Kod njih se tu uopste ne usporava. Eventualno se stavi ogranicenje 70, i to ako je ono bas puno kuca. Tek ako je bas pravo naseljeno mesto, tu se stavi 50.
    S druge strane, gde god su stambene cetvrti, gde se deca igraju na ulici, ogranicenje je 30, sto i treba da bude.

Recimo, moj prosek voznje magistralnim putevima u Srbiji je izmedju 55 i 60 na sat. U Nemackoj izmedju 80 i 90. To sve govori.

A Autobahn je posebna prica........

Slične teme

1. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 18.01.2013., 23:08
  2. merenje brzine net-a
    Autor RAJIC u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.01.2010., 18:36
  3. Simpaticno merenje brzine konekcije
    Autor codemaker u forumu Internet
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.10.2006., 18:16