Preminuo Predrag Gojković Cune

acabg

Elita
Poruka
20.624
Umro je pevač Predrag Gojković Cune u 85. godini, potvrđeno je RTS-u.


6761539965971fad781679745277971_v4_big.jpg

foto: screenshot/youtube​
Predrag Gojković Cune je rođen 1932. godine. Cune je bio je srpski pevač narodnih pesama, starogradskih, sevdalinki, zabavnih i meksikanskih pesama.

Predrag Gojković je krenuo u prvi razred osnovne škole 1939. godine, u osnovnoj školi "Vojislav Ilić". Srednju školu je završio u Osmoj muškoj gimnaziji na Crvenom krstu u Beogradu, gde se družio i išao u školu sa kasnije proslavljenim glumcima Velimirom Batom Živojinovićem i Danilom Batom Stojkovićem.

Nakon gimnazije, studirao na Trgovačkoj akademiji, ali ga pevanje odvlači od studija, tako da nikad nije diplomirao.

Nadimak "Cune" je dobio, kako je sam objasnio u emisiji "Balkanskom ulicom" Radio-televizije Srbije, po majčinom dozivanju "Odi da te majka cune" (ljubi).

 
Шта ти је нечији живот.. Цео живот једеш, пијеш, певаш, веселиш се.. а онда дође смрт... и живот после смрти, где нема преједања, певања... већ мир или немир..зависи јесмо ли живели у Христу или не.

Вјечнаја памјат Предрагу, да му Бог милостиви подари свако добро. Саучешће породици преминулог.
 
Цуне Гојковић 1932-2017

Сећам се и плаката у јуну '41. када је цео Београд био облепљен двема сликама: Јосип Броз Тито и Дража Михаиловић. И један и други траже се живи или мртви, а ко их ухвати, добиће 100.000 рајхс марака. Јао, сви ми, деца, желели смо да ухватимо Броза! Па да добијемо паре и купимо бомбоне! Чича Дражу ни случајно не бисмо пријавили јер он је био наш драги комшија из Брегалничка улице са најукуснијим трешњама у дворишту које смо ми, клинци, редовно крали. А он је дрво намерно посадио уз уграду да би комшијска деца са улице могла да беру трешње. Седео би у дворишту, читао своје омиљене новине "Правду", посматрао нас и смејао се
 
Такву лакоћу певања имали су само он и Станиша Стошић.

Нека му је лака земља, господин човек увек био и остаће такав у нашим сећањима.
 

Back
Top