Šokiraće se: Đake od 1. septembra čekaju ogromne promene u školama

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Šokiraće se: Đake od 1. septembra čekaju ogromne promene u školama
skola-616x410.jpg

Tri redizajnirana predmeta su fizičko i zdravstveno vaspitanje, tehnika i tehnologija, informatika, a ministar je dodao da će se kroz međupredmetno povezivanje uvesti i preduzetništvo, kao i finansijska pismenost.

„Kako bi se deca masovnije bavila sportom u školama, oročili smo da se školske sale mogu izdavati tek posle 21 sat. Potrebno je pojačati sportsku infrastrukturu koja je, nažalost, slaba. Ukoliko bi imali para trebalo bi da se rade sportske sale isto kao i računarske kabinete“, rekao je ministar za Tanjug.

U okviru informatike, koja se uvodi kao obavezan predmet, đaci će učiti programiranja, a Šarčević je pojasnio da je preko kredita Evropske banke nabavljeno 4.600 novih računara za škole, te da će sa kompjuterima koje su donirale kompanije škole od 1. septembra biti solidno opremljene za taj posao.

„Ono što je bitno sve škole su podignute na AMRES mrežu, do poslednje škole došao je internet. Mi sada imamo samo sedam odsto škola koje će internet dobiti putem mobilne telefonije“, pojašnjava ministar.
https://www.krstarica.com/vesti/srb...1-septembra-cekaju-ogromne-promene-u-skolama/


Ako sprovedu ovo u delo mora im se odati priznanje da su uradili najvise u oblasti skolstva u zadnjih 50 godina.

Koliko gradjana Serbije je funkcionalno pismeno?

A koliko je gradjana informaticki i finansijski pismeno?


Samo se nadam da im na casovima predmeta ,,Preduzetnistvo`` nece pricati o samoupravljanju i ostalim budalastinama.
 
Што више спорта и лектире !

Ali da se cita u 21. veku korisno stivo tipa 1984, zivotinjska farma ili ,,Kapitalizam i sloboda`` od Miltona Fridmana.

A ne neke glupavi pesmice od pre 300 godina sa 0 upotrebljive vrednosti, to da bude preporuceno ali na svoju ruku da se cita.

- - - - - - - - - -

То што ће учити о предузетништву им неће помоћи када буду радили за 200 евра
Или не буду радили уопште

I narednih 10 ce da rade za te pare ako se nista ne menja.
 
Причаће им како је његов бабо могао да купи Ганц Нову Дачију шесетинеке, а сад човјек наставник не мере ни...

У међувремену ће се клинци играти на телефонима и превртати очима.

Знаш ли да смо ми из географије имали лекцију "Привреда Србије и Црне Горе" у којој је професор буквално набрајао све мртве фабрике које су пар година пре тога биле приватизоване?

То је била нека 2006, Гимназија у Крагујевцу. Прва, разуме се.

И неко је рекао "Али професоре, Мерима више не постоји, сад се зове Хенкел".

"Ма немој, јел се Хенкел зове? Јеси ти неки много паметан?"

Ученик 2: "А професоре, што нам спомињете Железару у Никшићу, кад ем што не не постоји, ем што Црна Гора није више у истој држави?"

Професор: "Није заувар да знате... Вратиће се опет...Море, вади дволиснице. Контролни!"
 
"Јеси ти неки много паметан?"

На мене је наставник во времја оно полудео јер сам из зезе математички задатак одрадио са доларима а не са динарима. Неки трећи, четврти основне.

Мора да се страшно изненадио оним што се издешавало пар година касније :(
 
Ми имамо основну школу која се зове по мајци народног хероја. :heart:

Ћути, моја школа се звала (и још се зове) "Ослободиоци Београда". Фронталну фасаду краси мозаик који приказује тај процес 'ослобађања'.
 
Како се очекује повеће отпуштање кадра, надам се да ће "теткице" да одрађују наставни програм....ако и оне преостану, тј. не добију "шут карту"...

Није то ништа, након укидања Домаћинства су наставнице истог предмета након неког курса (заправо, надам се да је било неког курса) све почеле да предају Хемију.

Прави професори хемије су их звали "Домаћинке".
 

Back
Top