Bihejvioristicko objasnjenje konverzivnih poremecaja?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Bihejvioristicko objasnjenje konverzivnih poremecaja?

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bihejvioristicko objasnjenje konverzivnih poremecaja?

Prvo, Hull-ova (Halova) teorija je ona koju i bihejvioristi i KBT i ostali kreteni koriste. Ona je mehanicisticka: ukratko, ona glasi "ljudska volja sastoji se u tome da se izluce suvisne materije, koje, zbog svoje suvisnosti, postaju o t r o v i, i da se unesu manjkave materije, koje, zbog svog manja, postaju lj e k o v i. Navike se formiraju tako sto se selektuje sistem na koji ja najlakse izluciti tj. unijeti te materije. SVE TO DA BI SE VRATILO STANJE "SA STO VISE MOGUCNOSTI" DA BUDE ORGANIZAM, DA BUDE U "RAVNOTEZI" I "PRIPREMLJEN ZA FIGHT OR FLIGHT RESPONSE (boriti se ili bjezati)". O kojoj je materiji rijec kod seksa, kod prijateljstva, kod (to postoji) ljubavi, to nije receno, mada postoje neki koji su iznijeli svoje tvrdnje o tome. Klark Hol nije znao ni rekao koje su to materije, tako da je ta "teorija" ustvari hipoteza. Ona je biologisticka. Oni priznaju evoluciju (bihejvioristi/bihevioristi oba naziva su taca) - i nalaze sa zivotinja uopstavaju na covjeka. SAMO da li kod zivotinja postoje konverzivne bolesti, na pr. da se kuce zacrveni u obrazu? DA GOLUB IMA LAZNU TRUDNOCU?

Histerija (konverzivni proemecaji) su oduzetosti mogucnosti koje jedan ili vise djelova organizma imaju, nastali bez registrabilnih poremecaja nervnog sistema. Recimo, palis mu upaljac pod palcem noge i on ne osjeca (psihogena anestezija) ili ne moze da pomjera ruku, ukocena je. Ali pod hipnozom mi vidimo da on koristi tu ruku! Bihejvioristi mrze hipnozu i izbjegavaju nalaze iz nje, jer je "nenaucna". Medjutim, oni naucnim oce da proglase samo izucavanje dijela istine, dok je Aristotel "trazite istinu u svakoj oblasti/domenu" rekao.

NAJVECI PROBLEM KOJI BIHEJVIORISA IMA KADA VIDI KONVERZIVNI PORMECAJ JE STO SE ON NE UKLAPA U TEORIJU O HOMEOSTAZI, jer HOMEOSTAZA JE TEZNJA DA ORGANIZAM IMA STO VISE MOGUCNOSTI, I "HOMEOSTATIZAM" TVRDI DA JE SVAKA BOLEST NASALA KAO POKUSAJ VRACANJA HOMEOSTAZE!! JASNO JE DA HISTERIJA (ODUZETOST MOGUCNOSTI) NIJE! ONI ZATVARAJU OCI PRED TOM CINJENICOM.

Kako oni lijece, i kako gledaju na etiologiju (http://vokabular.org/?lang=sr&search=etiologija&Submit=%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8) konverzivnih poremecaja?

EVO KAKO ONI DEPRESIJU objasnjavaju, objasnjavaju staviti pod znake navoda:
    Kada se mis bijeli (obavezno taj) ubaci u kavez sa dnom koje je svo od elektricnih resetaka a podijljeno je na lijevu i desnu resetku, tj. za svaku stranu po jedna, i kada se pusti struja u lijevu, on bjezi u desnu, poslije se i u desnu struja pusti, a u lijevu makne, on ide tamo, medjutim kad i to uradi pusti se struja u obije, on prvo ide tamo ovamo, bacaka se, muci se, ali kasnije se ukoci" (kao da zna da je to najbolje? Bihejvioristi iskljucuju mogucnost da i zivotinja nesto "zna" i to kao jer ona nema "Drugi signalni sistem" tj. jezik, koji je po njima neophodan za znjanje i misljenje, tj. misljenje je po njima kreiranje recenica itd.) Takvo stanje se zove "naucena bespomocnost" i vidjeh da ima tema a sa tim imenom koja sa tim nema veze. Isto tako, kao, kazu bihejvioristi, covjek moze da nauci bespomocnost i da se zatovri u kuci, i ne prima nikoga, i nista ne cita i ne programira, nista ne radi, nijedan hobi koji zna, a zna ih 10, gitara mu stoji okacena o klin i puna je paucine.

U ljubavnom pismu koje je John Watson (osnivac "radiklanog" biheviorizma, i biheviorizma uopste (sad je ovaj novi neobihejviorizam drugaciji od toga, kao, a ustvari je isti, samo oce da ga predstave drugacje) rekao da su misli ustvari svodive na mikropokrete govornih organa, jezika, jednjaka, larniksa itd. covjek je da bi mu dao primjer kako je glup, anesteziolog jedan, rekao da ga stave na aparate koji ce mu omoguciti disanje, i da mu daju najvise sto se moze nervnog otrova kurare, koji izaziva ne samo nemogucnost pokreta misica za udove: prste ruke i noge, nego i nemogucnost misica koji su potrebni za disanje, itd. Dok je bio u tom stanju, naravno, zatvorenh ociju jer nije mogao da mu radi, pa da digne misic za otvaranje ociju, citali su mu jednacine, i on je kada su ga "vratili" u normalno stanje, detoksifikovali, rekao odmah rezultate, sto naravno zanci da je John Watson kreten, jer misljenje nije mikropokret govorne muskulature. Pisacu jos na temi o greskama bihejviorizma i KBT.

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Bihejvioristicko objasnjenje konverzivnih poremecaja?

Djeticu, ti najbolji programeru u tvojU drzavU!

Anonymous man nije na forumu
    ٠ૐ٠"As above, so below, as within, sowithout, as the universe, so the soul"
    Domaćin Anonymous man (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    206

Jel ovo opet onaj klon?
    Vratio se,damnnnnn
    An old friend once told me something that gave me great comfort. Something he read. He said Mozart, Beethoven and Chopin never died. They simply became musicૐ

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio REIN Pogledaj poruku
    Ti na slici to stavio kao kako si borac, kako imas misice, pa se hvalis po forumu kako si programer, sve da bi smuvao ribe, a hvatas me kako kao ja ne znam da pretvorim negativan broj u pozitivan. Znam include <math.h> pa poslije funkcija varijabla = INT(varijabla); eto ti, ali si me uhvatio sto ne znam sto se to zove faktorijal, a sto ce mi naziv? Kao da ti znas sto je Aristotel imao na umu kad je pricao o tome da atomi ne postoje, sto je i danas od strane pamentih intelektualaca prihvaceno. Demokritovu i Aristotelovu pricu oko atoma, ajde da cujemo... Da vidimo znas li sto vaznije od programiranja i bildovanja, i jos nesto, ja sam u Sutomore, "svi putevi vode tuda" tu moras proc ako ides na more, sparing imamo kad god oces, ali bez rukavica i stitnika, ok?
    Kaze se "u Sutomoru", ne "u Sutomore"
    Ne sparingujem dok ne naucis matematiku

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    Kaze se "u Sutomoru", ne "u Sutomore"
    Ne sparingujem dok ne naucis matematiku
    Frederikr e brate mili...Sta da ti kazem.,...Iritiraas ga tom slikom boksera, mrzi boks....

Ti ga ispravljas za padez lokativ ako se ne varam, a to je za njega visa matematika.

Eno ga na pdf zdravlje upravo napisao SUMLJA. Hahahhaah sta je to SUMLJA ako neko ume da mi objasni? Ahahahhaha.

A vidim, i sa ovim novim klon nalogom odmah ga je prepoznalo 90% forumasa, vas puno znaci prati "njegov rad", i nema 1 jedine osobe da o njemu ne misli da je teska neobrazovana, nepismena, ohola, gorda, arogantna neznalica koaj uvek prva vredja i proziva.

Slične teme

1. Rock nation (objasnjenje)
    Autor Jimi u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 01:34
  2. POTREBNO OBJASNJENJE U VEZI MAX PAYNE 1>>>HiTnO
    Autor absonic u forumu Video igre
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.08.2004., 21:49
  3. Potrebno objasnjenje!
    Autor Blaza u forumu Internet
    Odgovora: 1