Misljenje o nekretnini u Bg?

To je ok, pogotovo ako je kreditno opterecen, normalno je da bi se tada vodio drugim motivima. No njemu je posao dobar, ne trazi dodatno investiranje, a nase banke su qurac u pogledu sigurnosti, kamate smešne, dakle kupice taj beton i neka stoji, ako se renta ok, ako ne - opet ok. Cuj, Jevreji dugorocno kupuju od domacih, hrvatskih i ukrajinskih tajkuna sve zitnice koje vrede u Evropi, krug sa najvaznijim pozicijama u evropskim centrima privode kraju - valjda nisu retardirani, ili mi trebamo biti pametniji od njih i izmisljati toplu vodu?

Велика је разлика између житнице и 4 зида, што рече један мој пријатељ Мађар, стан купиш, стално поправке, улагања, џабе, он свакако стари, купиш њиву, боли те уво, не може да остари, не може да ороне, може бомба да падне посред ње, само поравнаш и то је то.

Дакле, та два се не могу упоређивати, овде причамо о становима, ако бисмо причали о њивама, ја с тим имам поприлично искуства, што би неки рекли човек сељак, аренда за лепу њиву ти дође неких 3-4% годишњег прихода, мало мање него стан, али много сигурније, људи су јели јуче, једу дана,с а јешће и сутра како ствари стоје.

Да не причамо о томе да станова будале могу да наштанцују колико хоћеш, то и раде и то свакако обара цене ако нема још нешто да се људи занимају осим 4 зида на том месту, а обрадиве земље има колико је има. А и тржиште хране је одавно глобализовано.
 
To je ok, ako nisi citao, rekao sam i Bokiju a ponovicu, razumem ljude koji gledaju stvari na nacin da mu se to sto pre isplati ili da zaradi, ali postoje i ljudi koji kupovini stana ne prilaze na taj nacin, koliko ce se dugo rentati, da li ce neko u njemu ziveti, da li ce se otplatiti za 20 ili 25 godina, da li ce se ikada otplatiti - nebitno.

Ako je to sve tom coveku manje vise nebitno, onda je meni neshvatljivo da uopste zeli neki stan u centru Beograda jer za te iste pare ( mozda ipak malo vise) moze
da kupi apartman u Francuskoj, Spaniji, Italiji, Grckoj gde se zakoni ne menjaju svaki drugi dan, a fiksni troskovi odrzavanja zgrade kostaju naravno svuda tako da je
bas recimo ta stavka za mene bila presudna da ne kupujem nista i nigde ukoliko tu necu boraviti.

Kupovati nekretninu u Beogradu kao investiciju po meni je malo suludo.
 
Велика је разлика између житнице и 4 зида, што рече један мој пријатељ Мађар, стан купиш, стално поправке, улагања, џабе, он свакако стари, купиш њиву, боли те уво, не може да остари, не може да ороне, може бомба да падне посред ње, само поравнаш и то је то.

Дакле, та два се не могу упоређивати, овде причамо о становима, ако бисмо причали о њивама, ја с тим имам поприлично искуства, што би неки рекли човек сељак, аренда за лепу њиву ти дође неких 3-4% годишњег прихода, мало мање него стан, али много сигурније, људи су јели јуче, једу дана,с а јешће и сутра како ствари стоје.

Да не причамо о томе да станова будале могу да наштанцују колико хоћеш, то и раде и то свакако обара цене ако нема још нешто да се људи занимају осим 4 зида на том месту, а обрадиве земље има колико је има. А и тржиште хране је одавно глобализовано.

Zona 1 je pri kraju s "stancanjem"

- - - - - - - - - -

Ako je to sve tom coveku manje vise nebitno, onda je meni neshvatljivo da uopste zeli neki stan u centru Beograda jer za te iste pare ( mozda ipak malo vise) moze
da kupi apartman u Francuskoj, Spaniji, Italiji, Grckoj gde se zakoni ne menjaju svaki drugi dan, a fiksni troskovi odrzavanja zgrade kostaju naravno svuda tako da je
bas recimo ta stavka za mene bila presudna da ne kupujem nista i nigde ukoliko tu necu boraviti.

Kupovati nekretninu u Beogradu kao investiciju po meni je malo suludo.

Mozes ti u Srbiji u okolini kupiti deset nekretnina za ovu jednu. Nego, Beograd je Rim, Pariz, London ili Madrid, topla voda je prica o provinciji u EU. Evo pitaj Bokija, na 20 km od Ciriha treba ti za trosoban stan preko 500.000€.
 
Moj poznanik želi da kupi stan u Beogradu, i to 5,6 minuta pesice do pesacke zone u centru, dakle to je krug oko 500, 600 m do kilometar poluprecnika oko Knez M.
Voleo bih cuti vasa misljenja i savete, pa da argumentovano prenesem pluseve i minuse, šta i gde, Centar, koji dio Dorćola, Skadarlija, da li Terazije, London, je l Vracar predaleko i sl.
Hvala
PS
Moze i savet oko NS, mozda mu je bolja opcija zbog cene.
Neka zakupi mesto u marini na keju i kupi brodić-ima polovnjaka za 20 ljadi eura-najjeftinija
varijanta a trebe odlepljuju na "jahte"...:hahaha::rotf:
To ti je u krugu dvojke-pet minuta pjehe do Knez Mihajlove...;)
 
Stan na takvoj lokaciji je minimalno 120 000€, a verovatno i mnogo vise. Ali hajde da uzmemo tu cifru kao osnovu. Neka ga izdaje za 400€ mesecno i neka niti jedan mesec nije bez stanara i neka oko stana nema bas nikakvih troskova - trebace mu ravno 25 godina da bude na pozitivnoj nuli.
To je ok, ako mu novac nije problem, a stan ostavlja deci i sl. Kao bas dugorocna investicija moze da mu se isplati. A i nikad se ne zna kako ce se cene stanova kretati. Mozda jednom taj stan bude vredeo pola miliona.
 
Mozes ti u Srbiji u okolini kupiti deset nekretnina za ovu jednu. Nego, Beograd je Rim, Pariz, London ili Madrid, topla voda je prica o provinciji u EU. Evo pitaj Bokija, na 20 km od Ciriha treba ti za trosoban stan preko 500.000€.
Zato sto je pored Züricha grad Zug, a tu zive milijarderi, ne verujem da ima i dvosoban stan za milionche, ti si ovde poceo sa nekom apstraktnom pricom o nekakvom
prijatelju koji bi da se yebe al da mu ne udje, valjda ti je dosadno a smisljas tako teme za konverzaciju. Ko ima para zna i sta , gde, kako da ulaze pare
pa neka su to i nekretnine. Samo budala i zamlata moze i zeli da kupuje nekakav rshum u centru Beograda u kome jos i nece da zivi, nego onako kao
nekakvu spekulaciju.
 
Zato sto je pored Züricha grad Zug, a tu zive milijarderi, ne verujem da ima i dvosoban stan za milionche, ti si ovde poceo sa nekom apstraktnom pricom o nekakvom
prijatelju koji bi da se yebe al da mu ne udje, valjda ti je dosadno a smisljas tako teme za konverzaciju. Ko ima para zna i sta , gde, kako da ulaze pare
pa neka su to i nekretnine. Samo budala i zamlata moze i zeli da kupuje nekakav rshum u centru Beograda u kome jos i nece da zivi, nego onako kao
nekakvu spekulaciju.

Pa rece da covek oce u papucama do Kneza, znaci da mu je motiv izmedju ostalog i dzekiranje, ne samo investicija.
Jos ako tamo negde iz Slovenije, sve je jasno:mrgreen:
 
Mozes ti u Srbiji u okolini kupiti deset nekretnina za ovu jednu. Nego, Beograd je Rim, Pariz, London ili Madrid, topla voda je prica o provinciji u EU. Evo pitaj Bokija, na 20 km od Ciriha treba ti za trosoban stan preko 500.000€.

Moguće je kupio za te pare,ali verovatno pre više godina kada je kamata na novac u banku bila mnogo više.Drugo zavisi i u kom mestu je to,ako je već 20 kilometara udaljeno.
 
Zato sto je pored Züricha grad Zug, a tu zive milijarderi, ne verujem da ima i dvosoban stan za milionche, ti si ovde poceo sa nekom apstraktnom pricom o nekakvom
prijatelju koji bi da se yebe al da mu ne udje, valjda ti je dosadno a smisljas tako teme za konverzaciju. Ko ima para zna i sta , gde, kako da ulaze pare
pa neka su to i nekretnine. Samo budala i zamlata moze i zeli da kupuje nekakav rshum u centru Beograda u kome jos i nece da zivi, nego onako kao
nekakvu spekulaciju.

Da, i? Pet puta pišem da nemaju svi motiv kao gastarbajteri u kreditu, je l shvatas?

- - - - - - - - - -

Pa rece da covek oce u papucama do Kneza, znaci da mu je motiv izmedju ostalog i dzekiranje, ne samo investicija.
Jos ako tamo negde iz Slovenije, sve je jasno:mrgreen:

Objasni radnicima, ne razumeju :malav:

- - - - - - - - - -

Mozes ti u Srbiji u okolini kupiti deset nekretnina za ovu jednu. Nego, Beograd je Rim, Pariz, London ili Madrid, topla voda je prica o provinciji u EU. Evo pitaj Bokija, na 20 km od Ciriha treba ti za trosoban stan preko 500.000€.

Moguće je kupio za te pare,ali verovatno pre više godina kada je kamata na novac u banku bila mnogo više.Drugo zavisi i u kom mestu je to,ako je već 20 kilometara udaljeno.

Ma imam drugaricu u nekom Winterturu, Wintertorpu ili neki qurac sa winterom, tako mi je rekla
 
Pa rece da covek oce u papucama do Kneza, znaci da mu je motiv izmedju ostalog i dzekiranje, ne samo investicija.
Jos ako tamo negde iz Slovenije, sve je jasno:mrgreen:
Al pazi, gedza, gastos iz Slovenije bi bas u Knez Mihajlovu, a tamo je neka guzva, muzika, glasno, zivom coveku ne bi ni palo na pamet da tamo
pazari bilo kakvu nekretninu za stanovanje, mozda neki lokal da ga izdaje.
Cuo da je to kao neka adresa, dobro da nije izrazio zelju on nego prijatelj iz Celovca, pardon Klagenfurta, koji je eto bas lud za Knez Mihajlovom:zcepanje:
 
Ma imam drugaricu u nekom Winterturu, Wintertorpu ili neki qurac sa winterom, tako mi je rekla

Winterthur je već grad i imao je jaku industriju nekada.E sada kao što rekoh zavisi u koje vreme je kupio.Drugo kolika su plaćanja za upravu,domara,kao i održavanje pomenutog stana.
Može to biti prilična suma sve zavisi.
 
Al pazi, gedza, gastos iz Slovenije bi bas u Knez Mihajlovu, a tamo je neka guzva, muzika, glasno, zivom coveku ne bi ni palo na pamet da tamo
pazari bilo kakvu nekretninu za stanovanje, mozda neki lokal da ga izdaje.
Cuo da je to kao neka adresa, dobro da nije izrazio zelju on nego prijatelj iz Celovca, pardon Klagenfurta, koji je eto bas lud za Knez Mihajlovom:zcepanje:
Na sreću, balkanski kompleks zavisti nije izbio iz svih postova, ima ovde i normalnih ljudi :)
Naime, pitanje je za Beograđane ili ljude s iskustvom života tamo: koje ulice i delovi grada su najbolji ako se vec izabralo da ce to biti centar, i to pise i u uvodnom postu.
Medjutim, pojavila se velika grupa onih koji zive u tri chke materine da objasne kako je to glupost, neisplativo, uzasno i bla, bla
Al dobro, skontaces :)
 
Na sreću, balkanski kompleks zavisti nije izbio iz svih postova, ima ovde i normalnih ljudi :)
Naime, pitanje je za Beograđane ili ljude s iskustvom života tamo: koje ulice i delovi grada su najbolji ako se vec izabralo da ce to biti centar, i to pise i u uvodnom postu.
Medjutim, pojavila se velika grupa onih koji zive u tri chke materine da objasne kako je to glupost, neisplativo, uzasno i bla, bla
Al dobro, skontaces :)

Ма бре она живи у некој вукојебини од неког немачког града :mrgreen:
 
Na sreću, balkanski kompleks zavisti nije izbio iz svih postova, ima ovde i normalnih ljudi :)
Naime, pitanje je za Beograđane ili ljude s iskustvom života tamo: koje ulice i delovi grada su najbolji ako se vec izabralo da ce to biti centar, i to pise i u uvodnom postu.
Medjutim, pojavila se velika grupa onih koji zive u tri chke materine da objasne kako je to glupost, neisplativo, uzasno i bla, bla
Al dobro, skontaces :)

Ja nisam iz grupe koja nekoga odvraca od kupovine nekretetnine.
Meni je samo smesno da ti pitas za druga a ne za sebe.
To je malogradjanstvo, ali besmsieno. Ti odgovaras na pitanja koje neko ovde postavlja sta taj tvoj prijatelj zeli, sve znas,
a mogao si lepo da napises da nameravas, ili se nosis mislju, idejom da nesto pazaris u centru grada i da lepo kazes sta i kako
nameravas s tim pa bi dobio i tacnije, preciznije informacije.
Ovo kao kad neki klinci pitaju da li je normalno da je penis 10 cm jer njihov drug ima neki problem s tom duzinom. Nego ti nisi dete,
ne razumem cemu ove gluposti tipa : pitam za druga:D
 
Ja nisam iz grupe koja nekoga odvraca od kupovine nekretetnine.
Meni je samo smesno da ti pitas za druga a ne za sebe.
To je malogradjanstvo, ali besmsieno. Ti odgovaras na pitanja koje neko ovde postavlja sta taj tvoj prijatelj zeli, sve znas,
a mogao si lepo da napises da nameravas, ili se nosis mislju, idfejom da nesto pazaris u centru grada i da lepo kazes sta i kako
nameravas s tim pa bi dobio i tacnije, preciznije informacije.
Ovo kao kad neki klinci pitaju da li je normalno da je penis 10 cm jer njihov drug ima neki problem s tom duzinom. Nego ti nisi dete,
ne razumem cemu ove gluposti tipa : pitam za druga:D


Па да је рекао да се носи мишљу, овде би му рекли, носи се.
 
Boki, nemas potrebe za tim, mi smo dva sveta, procitaj poruke ponovo.

Rista, procitaj ih ti. Fino sam te upitao, sasvim prijatno i to mi govoris da "mene nesto intersuje"!? Nakon toga se covjek osjeca ko kreten sto se uopste ponudio da ti nesto kaze iz licnog iskustva. Nista vise.

- - - - - - - - - -

Ja nisam iz grupe koja nekoga odvraca od kupovine nekretetnine.
Meni je samo smesno da ti pitas za druga a ne za sebe.
To je malogradjanstvo, ali besmsieno. Ti odgovaras na pitanja koje neko ovde postavlja sta taj tvoj prijatelj zeli, sve znas,
a mogao si lepo da napises da nameravas, ili se nosis mislju, idejom da nesto pazaris u centru grada i da lepo kazes sta i kako
nameravas s tim pa bi dobio i tacnije, preciznije informacije.
Ovo kao kad neki klinci pitaju da li je normalno da je penis 10 cm jer njihov drug ima neki problem s tom duzinom. Nego ti nisi dete,
ne razumem cemu ove gluposti tipa : pitam za druga:D

Ma i da je za druga, ne treba spustati nekome ko mu se ponudi sa ljudskim komentarom.
 
Ja nisam iz grupe koja nekoga odvraca od kupovine nekretetnine.
Meni je samo smesno da ti pitas za druga a ne za sebe.
To je malogradjanstvo, ali besmsieno. Ti odgovaras na pitanja koje neko ovde postavlja sta taj tvoj prijatelj zeli, sve znas,
a mogao si lepo da napises da nameravas, ili se nosis mislju, idejom da nesto pazaris u centru grada i da lepo kazes sta i kako
nameravas s tim pa bi dobio i tacnije, preciznije informacije.
Ovo kao kad neki klinci pitaju da li je normalno da je penis 10 cm jer njihov drug ima neki problem s tom duzinom. Nego ti nisi dete,
ne razumem cemu ove gluposti tipa : pitam za druga:D

Pazi, sta te boli qurac za koga pitam, to je sustina prethodnog posta, nije tema onaj ko kupuje.
Al skontaces, pogotovo ces skontati da lažeš samu sebe jer ti zadnji post nije u skladu s onim sto pišeš u prethodnima

- - - - - - - - - -

Rista, procitaj ih ti. Fino sam te upitao, sasvim prijatno i to mi govoris da "mene nesto intersuje"!? Nakon toga se covjek osjeca ko kreten sto se uopste ponudio da ti nesto kaze iz licnog iskustva. Nista vise.

- - - - - - - - - -



Ma i da je za druga, ne treba spustati nekome ko mu se ponudi sa ljudskim komentarom.

Boki, mislim da sam objasnio kakav komentar ocekujem - tema je jasna, ko ne zna - ima drugih tema. Borka, i jos nekolicina su lepo shvatili i pisali
 
Па не знам, треба раздвојити емоције и инвестиције, ако купујеш из неких емоционалних разлога то је друго, а код инвестиције се гледа сигурност и исплативост, увек буду у реципрочном односу, што је већа исплативост мања је сигурност и већи ризик и обрнуто.
А не треба заборавити шта је уствари некретнина, некретнина су 4 зида која старе и пропадају временом, вредност им даје пре свега монопол једне, друге или треће врсте, у случају Београда то је монопол владања над овом и оваквом Србијом, за 20 или 30 година ко зна шта може да се деси с тим, да подсетим, пре 30 година је овде била Југославија од 22 милиона људи, и све је било другачије.

- - - - - - - - - -

А још кад видим како се на све стране зида по Београду, питам се шта ће ти људи да раде овде и шта ће да раде њихови потомци. Једино што рецимо центар остаје центар и кад се град шири, а Србадија воли центар, још увек. На Западу кажу д аније тако, да у центрима живи сиротиња и емигранти свих боја, а да господа и богаташи уживају на периферији.

U nekretnine se uvijek isplati uloziti, trziste svake godine raste i zgrade ce se praviti, uslovno.
 
Boki, mislim da sam objasnio kakav komentar ocekujem - tema je jasna, ko ne zna - ima drugih tema. Borka, i jos nekolicina su lepo shvatili i pisali

Bitna je namjera da bi ti mogao reci lokaciju. Kada sam gledao stan, bilo je bitno da li postoji potreba za parkingom ili ne...mnogo toga vuce jedno za drugim. Zato sam te upitao koliko je spreman da da i koliki stan zeli u koju namjeru. Ali nema veze, ja zavrsavam diskusiju na ovu temu.
 
U nekretnine se uvijek isplati uloziti, trziste svake godine raste i zgrade ce se praviti, uslovno.

Контрадикторан си, зграде ако се праве а нема доласка нових људи ни економије која би подржала тај долазак, онда цене падају.

Овде доводе целу Србију у Београд, извлаче се паре од људи јер се штедња не исплати, инвеститори у дилу са властодршцима зидају за у просеку 500€, а продају онда 3 пута скупље та 4 зида. Колико дуго то може да траје и да се исплати, и коме?
 

Back
Top