Vuciceva poseta Vashingtonu, uspeh, efekti

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
Za naseg je predsednika bilo najlepse to sto ga je Pens ispratio do limuzine.

Nije meni prvi put da sam u Beloj kući, ali prvi put da me je ispratio do vrata, da je čekao čak da uđem u automobil i pokazao je posebno poštovanje prema delegaciji Srbije, hvala mu na tome”, rekao je Vučić.


http://rs.n1info.com/a284404/Vesti/Vesti/Efekti-Vuciceve-posete-SAD.html
Medjutim, svaka istina ima dva kraja.

Iz pisma američke kongresmenke potpredsedniku Pensu povodom Vučićeve posete.




DRUGO, zabrinuta sam izveštajima da mala grupa, predvođena predsednikovim bratom Andrejom Vučićem i četvoricom njegovih bliskih prijatelja, Nikolom Petrovićem, Zvonkom Veselinovićem, Slavišom Kokezom i Nenadom Kovačem, nastavlja da rukovodi svim infrastrukturnim i javnim projektima. Njihova veza sa Aleksandrom Mihailovičem Babakovom, specijalnim izaslanikom ruskog predsednika Vladimira Putina, takođe treba da se ispita.



Kurir je objavio prevod celog pisma:

http://www.kurir.rs/...edajte-dokument

Birn je objavio PDF sa pismom i članak o njemu na engleskom.

Frustrian efektima posete, prezdident pravi nekakav sastanak sa lokalnim SNS funkcionerima i kao riba ih jer ne ispunjavajau
svoje zadatke, a tu je i ona lopina iz Bora, pajtas njegovog brata kome kao preti.

Blic: Vučić izribao lokalne šefove SNS, zamerke i Malom

Beograd -- Predsednik i lider SNS Aleksandar Vučić po povratku sa puta iz SAD okupio je u Beogradu lokalne stranačke funkcionere i oštro ih iskritikovao, piše "Blic".



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=07&dd=19&nav_category=11&nav_id=1284500

Ne, nije obicnom i normalnom coveku u Srbiji zivot jednostavan i lak, cak i ako nije gladan.
 
Za naseg je predsednika bilo najlepse to sto ga je Pens ispratio do limuzine.

Nije meni prvi put da sam u Beloj kući, ali prvi put da me je ispratio do vrata, da je čekao čak da uđem u automobil i pokazao je posebno poštovanje prema delegaciji Srbije, hvala mu na tome”, rekao je Vučić.

..........

Амерички Курц је то урадио само зато да буде сигуран да је АВ изашао из Беле куће. :lol:
 
pa iskreno, potpredsednik amerike i nije baš neko nebitan
A ko je Putinov ili Makronov potpredsednik? A ko je i Vucicev ili mi tako nesto i nemamo?
Naravno da je ispao budala, pre mozda mesec dana bili su razni predsednici na rukovanju kod Trampa
( predsednik Rumunije, recimo), valjda postoji protokol ko koga prima pa neka je i poseta samo za slikanje i rukovanje.
 
A ko je Putinov ili Makronov potpredsednik? A ko je i Vucicev ili mi tako nesto i nemamo?
Naravno da je ispao budala, pre mozda mesec dana bili su razni predsednici na rukovanju kod Trampa
( predsednik Rumunije, recimo), valjda postoji protokol ko koga prima pa neka je i poseta samo za slikanje i rukovanje.

tramp je tip predsednika koji se veoma oslanja na svoje saradnike

a vučićev slučaj sam ukratko objasnio u prvom postu na temu
 
Рајела, зашто ниси ставила оригинал наслов: Vučić zadovoljan posetom SAD, Trampu obećao najbolji doček

Уствари, разумем зашто - из наслова би неко могао погрешно да закључи да се видео и слатко испричао лично са америчким председником ... :lol:
 
Za naseg je predsednika bilo najlepse to sto ga je Pens ispratio do limuzine.

Nije meni prvi put da sam u Beloj kući, ali prvi put da me je ispratio do vrata, da je čekao čak da uđem u automobil i pokazao je posebno poštovanje prema delegaciji Srbije, hvala mu na tome”, rekao je Vučić.


http://rs.n1info.com/a284404/Vesti/Vesti/Efekti-Vuciceve-posete-SAD.html
Medjutim, svaka istina ima dva kraja.

Iz pisma američke kongresmenke potpredsedniku Pensu povodom Vučićeve posete.




DRUGO, zabrinuta sam izveštajima da mala grupa, predvođena predsednikovim bratom Andrejom Vučićem i četvoricom njegovih bliskih prijatelja, Nikolom Petrovićem, Zvonkom Veselinovićem, Slavišom Kokezom i Nenadom Kovačem, nastavlja da rukovodi svim infrastrukturnim i javnim projektima. Njihova veza sa Aleksandrom Mihailovičem Babakovom, specijalnim izaslanikom ruskog predsednika Vladimira Putina, takođe treba da se ispita.



Kurir je objavio prevod celog pisma:

http://www.kurir.rs/...edajte-dokument

Birn je objavio PDF sa pismom i članak o njemu na engleskom.

Frustrian efektima posete, prezdident pravi nekakav sastanak sa lokalnim SNS funkcionerima i kao riba ih jer ne ispunjavajau
svoje zadatke, a tu je i ona lopina iz Bora, pajtas njegovog brata kome kao preti.

Blic: Vučić izribao lokalne šefove SNS, zamerke i Malom

Beograd -- Predsednik i lider SNS Aleksandar Vučić po povratku sa puta iz SAD okupio je u Beogradu lokalne stranačke funkcionere i oštro ih iskritikovao, piše "Blic".



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=07&dd=19&nav_category=11&nav_id=1284500

Ne, nije obicnom i normalnom coveku u Srbiji zivot jednostavan i lak, cak i ako nije gladan.

Prvo prijem predsednika republike Srbije je jasno pokazao gde mu je mesto na političkoj sceni velikih i moćnih. Predsednika Srbije, primio je Pens a ne Tramp.. Po tome se može zaključiti vrlo mudra politka nekadašnjeg premijea Srbije a sadašnjeg predsednika, koji je zapravo podržao Klintonove protiv Trampa. Sa ovim prijemom Pensa umesto Trampa, pokazano je da je Srpska politika u SAD, odavno doživla fijasko. Kao i psimo koje je naš predsendik primio, pismo o zahtevima SAD.
 
Prvo prijem predsednika republike Srbije je jasno pokazao gde mu je mesto na političkoj sceni velikih i moćnih. Predsednika Srbije, primio je Pens a ne Tramp.. Po tome se može zaključiti vrlo mudra politka nekadašnjeg premijea Srbije a sadašnjeg predsednika, koji je zapravo podržao Klintonove protiv Trampa. Sa ovim prijemom Pensa umesto Trampa, pokazano je da je Srpska politika u SAD, odavno doživla fijasko. Kao i psimo koje je naš predsendik primio, pismo o zahtevima SAD.

Ne trči pred rudu, Vučko će te fakte ulaskom srbije u NATO,
prikazati ličnom pobjedom nad Trampom....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
i eto ponovo skoka rejtinga....
 
:)

Al` se "opremio" :

https://pbs.twimg.com/media/DFGwzN-XgAAU_Uh.jpg

DFGwzN-XgAAU_Uh.jpg
 
pa iskreno, potpredsednik amerike i nije baš neko nebitan

тај који га је примио ,пита се исто као ја ,ти и остало друштво са форума
бтв на крају крајева јел неки председник србије(био котуница,тадић...) који је ишао у русију био тамо а да га путин није примио:?:шта оћу да ти кажем магарац у рим још већи из рима ел се тако каже
 
tramp je tip predsednika koji se veoma oslanja na svoje saradnike

a vučićev slučaj sam ukratko objasnio u prvom postu na temu
Pens sigurno nije njegov saradnik, nametnut mu je, njegova je saradnica njegova cerka sa svojim muzem.
Tramp ima srece da cak ni demokrate ne zele da ga Pens zameni. O cemu, kome je mogao Vucic da diskutuje
sa ovim verskim fundamentalistom koji verovatno i ne zna da postoji Srbija. Tramp verovatno zna jer mu
je zena iz nasih krajeva, a i prva zena , pa tako i deca znaju da Srbija postoji.
Pens je jedna religiozna zamlata, ali je dobro da je barem on Vucicu ukazao cas i ces.
 
има свакаквих гостију. па кад оду видиш фали ово фали оно. што да лупаш главу, лепо до капије, па ногу у дупе.
Ali je Vucic presao ovaj silan put da bi samo 62 minuta razgovarao sa potpredsednikom Amerike, program mu je stalno pomeran jer je neka bakuta od 82 godine, pos
struci bolnicarka, ali je ceteres godina politicarka samo dan pre susreta obavestila Pensa , a sve u sitna crveca ko je Kokeza, brat Andrija i drustvo, usput



Šta imaju zajedničko Edi Bernis Džonson (82), bolničarka iz Dalasa, Teksas i Slaviša Kokeza (40), saobraćajni tehničar iz Beograda? Krstarenje dobijeno na nekoj nagradnoj igri? Ne. Jedno pismo.

U petak, 14. jula 2017. godine, samo tri dana uoči predviđenog sastanka sa Aleksandrom Vučićem, potpredsednik SAD, Majk Pens, dobio je to pismo.

Edi Bernis Džonson, članica Kongresa SAD iz Teksasa, tražila je od potpredsednika SAD da otkaže sastanak sa gostom iz Srbije i da umesto toga od srpske vlade zahteva objašnjenja na nekoliko vrlo zanimljivih pitanja.

Inače, tog petka, 14. jula, Edi Bernis Džonson je provela veći deo dana u Teksasu, u svojoj izbornoj jedinici u Dalasu, gde je prisustvovala komemoraciji povodom godišnjice ubistva pet policajaca u protestima protiv policijskog nasilja nad Afroamerikancima 2016. godine. Uveče je u Vašingtonu primila delegaciju srednjoškolki, sa kojima se slikala. Pismo je u kabinet Majka Pensa odneo neki revnosni saradnik. Da se ne lažemo: da je Edi zaista mislila da može da utiče na Majka Pensa da otkaže sastanak Vučiću, poslala bi mu pismo znatno ranije – ne bi čekala kraj radne nedelje. Naravno, njena ideja sa pismom bila je drugačija: htela je da o svojim saznanjima obavesti javnost, pre svega onu u Srbiji (za njenog birača teško da Andrej Vučić i Slaviša Kokeza baš mnogo znače).

I, da se ne lažemo oko još jedne stvari: i pre nego što su, u sredu uveče, portal BalkanInsight, a potom i list Kurir, objavili ovo pismo, u Beogradu su svi ključni opinion mejkeri znali da je ono napisano. Neki od njih su znali i njegovu okvirnu sadržinu, a nekolicina ljudi je imala i kopije pisma: savremena tehnologija je čudo. Čekalo se samo da se ono objavi, da bi moglo da se komentariše.

Na kraju ovog komentara nalazi se link na originalni tekst pisma Edi Džonson Pensu – dve strane, na engleskom jeziku – u PDF formatu. Savetujem da ga svakako pročitate i, pretpostavljajući da ćete taj savet prihvatiti, ja neću prepričavati celu njegovu sadržinu.

Umesto toga, postaviću svima nama šest pitanja.

1. Najpre, potpisnica ovog pisma, Edi Bernis Džonson, ima 82 godine, po struci je bolničarka, ali se već više od pola svog života (44 godine) nalazi u profesionalnoj politici: najpre je 20 godina bila predstavnik u oba doma Kongresa države Teksas, da bi potom, od 1993. godine, 24 godine bez prekida bila članica Predstavničkog doma Kongresa SAD iz svoje izborne jedinice u Dalasu, Teksas. Te davne 1972. godine bila je prva Afroamerikanka u istoriji koja je izabrana na javnu funkciju u – tada još uveliko rasističkom – Teksasu.

Šta Edi ima zajedničko sa radnikom Narodne banke Srbije, Andrejom Vučićem, i njegovim – kako ona kaže u pismu Pensu – “bliskim prijateljima” Nikolom Petrovićem, Zvonkom Veselinovićem, Slavišom Kokezom i Nenadom Kovačem?
 

Back
Top