Koja je cena slobode?

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
Gledam nešto sve te zaposlene žene što se muvaju po zgradama, nose te neke fascikle, rokovnike..kako su sve bitne, zadihani fah-idioti koji 8 sati okreću neke telefone, pričaju samo o poslu, poslu, poslu..

Kao opsednute. Kada ih pitaš bilo šta što nema veze sa poslom, dobiju izraz lica kao da si ih pitao nešto na starojermenskom, za sekund se resetuju i onda opet nastave da posluju, posluju, posluju..

I ne mogu da se otmem utisku da im je sav taj posao zapravo maska.
Ali ne mogu da se otmem ni utisku da vole tu masku.

Verovatno su ispod svega toga nežne, vesele, opuštene, zavodljive, sexy..ali opet, one će nositi tu masku dobrih 40 godina.
40 najboljih godina života, nosiće neke fascikle, okretati telefone.
Kažu da se pred kraj života ljudima odmota ceo film pred očima – šta će one videti? Račune, menice, bankarske garancije, šoljice kafe i kisele vode, štampače, tonere..?

Šta ih tera da noću, dok ostali pijuckaju hladne koktele u pozorištu, one prave ručak za sutra?
Šta ih tera da ustaju u 6 da bi oprale i osušile kosu, našminkale se i po kišnom danu gužvale se po autobusima sa mamurnim ljudima?
Odakle im snaga da 8 sati pričaju i misle samo o poslu? Zar su to sanjale kada su se kao devojčice igrale sa lutkama? Zar su ih za takav život spremali?

Da li je to što imaju „svoj dinar“ sloboda ili robija?

typing-working-focused-busy-concentration-woman-girl-pretty-attractive-fanbridge-office-tour-bi-dng.jpg
 
Gledam nešto sve te zaposlene žene što se muvaju po zgradama, nose te neke fascikle, rokovnike..kako su sve bitne, zadihani fah-idioti koji 8 sati okreću neke telefone, pričaju samo o poslu, poslu, poslu..

Kao opsednute. Kada ih pitaš bilo šta što nema veze sa poslom, dobiju izraz lica kao da si ih pitao nešto na starojermenskom, za sekund se resetuju i onda opet nastave da posluju, posluju, posluju..

I ne mogu da se otmem utisku da im je sav taj posao zapravo maska.
Ali ne mogu da se otmem ni utisku da vole tu masku.

Verovatno su ispod svega toga nežne, vesele, opuštene, zavodljive, sexy..ali opet, one će nositi tu masku dobrih 40 godina.
40 najboljih godina života, nosiće neke fascikle, okretati telefone.
Kažu da se pred kraj života ljudima odmota ceo film pred očima – šta će one videti? Račune, menice, bankarske garancije, šoljice kafe i kisele vode, štampače, tonere..?

Šta ih tera da noću, dok ostali pijuckaju hladne koktele u pozorištu, one prave ručak za sutra?
Šta ih tera da ustaju u 6 da bi oprale i osušile kosu, našminkale se i po kišnom danu gužvale se po autobusima sa mamurnim ljudima?
Odakle im snaga da 8 sati pričaju i misle samo o poslu? Zar su to sanjale kada su se kao devojčice igrale sa lutkama? Zar su ih za takav život spremali?

Da li je to što imaju „svoj dinar“ sloboda ili robija?

typing-working-focused-busy-concentration-woman-girl-pretty-attractive-fanbridge-office-tour-bi-dng.jpg

Moj ti zoro...to kod nas je jos cisti neizivljeni kompleks. Znas ono, sto se vise nema to se vise mora pokazati :). Tako je i sa tim kvazi zaposlenim licima. Ja kada dodjem dole i tako kroz neku pricu cujem pitanje cime se bavim, kao, pricali bi o poslu...kazem da radim na bausteli...posto, sta ako mu kazem sta radim, utiltacu ga u tri rjeci. Al' nebitno je to sve...ono sto zelim da kazem je da je to o cemu ti pises, neizivljan kompleks koji sa pravom i ozbiljnom poslovnom obavezom nema nikakvu vezu :).
 
hajde da izuzmemo situacije gde se taj muskarac glava porodice zaljubi i odlepi za nekom drugom, pa na porodicu zaboravi
hajde da pricamo o situaciji gde ti muskarci finansijske baze porodice mogu da se razbole i neplanirano umru
a zena ostaje sa troje dece, neplacenim racunima, bez izvora prihoda, bez realne sanse da odmah nadje posao, narocito posao za koji ima kvalifikacije
 
da ali mnoge ni ne pomišljaju da ne rade.
Muž im recimo fino zarađuje, taman za oboje..ali ne, one hoće da se "ostvare"

I onda mlataraju artijom A4 formata 40 godina..?
msm udafak..

Можда воле да имају свој џепарац, да се осећају корисно и равноправно.
 
hajde da izuzmemo situacije gde se taj muskarac glava porodice zaljubi i odlepi za nekom drugom, pa na porodicu zaboravi
hajde da pricamo o situaciji gde ti muskarci finansijske baze porodice mogu da se razbole i neplanirano umru
a zena ostaje sa troje dece, neplacenim racunima, bez izvora prihoda, bez realne sanse da odmah nadje posao, narocito posao za koji ima kvalifikacije

Idemo od toga da je zivotno osiguran i da je ona toliko prisebna da ce naci posao. Pricao sam sa mnogo ostvarenih zena i sve i jedna kaze da je najljepsi dio zivota bio onaj u kojem su dizale svoju djecu.
 
Moj ti zoro...to kod nas je jos cisti neizivljeni kompleks. Znas ono, sto se vise nema to se vise mora pokazati :). Tako je i sa tim kvazi zaposlenim licima. Ja kada dodjem dole i tako kroz neku pricu cujem pitanje cime se bavim, kao, pricali bi o poslu...kazem da radim na bausteli...posto, sta ako mu kazem sta radim, utiltacu ga u tri rjeci. Al' nebitno je to sve...ono sto zelim da kazem je da je to o cemu ti pises, neizivljan kompleks koji sa pravom i ozbiljnom poslovnom obavezom nema nikakvu vezu :).

mene zanima odakle im snaga za to?

treba da imaš neki opasan motor da se 40 godina ponašaš kako si sva važna i zadihana i da 8 sati misliš o poslu, polsu i samo poslu
 
Idemo od toga da je zivotno osiguran i da je ona toliko prisebna da ce naci posao. Pricao sam sa mnogo ostvarenih zena i sve i jedna kaze da je najljepsi dio zivota bio onaj u kojem su dizale svoju djecu.

slazem se da je to najlepsi deo zivota
ja bih donela zakon po kome svaka majka rodjenjem deteta stice platu i socijalni mir
pa da moze da bira, da li zeli da se bavi porodicom ili karijerom
na zalost, kod nas jako mali broj porodica ima tu privilegiju da samo jedan partner moze da radi
 
mene zanima odakle im snaga za to?

treba da imaš neki opasan motor da se 40 godina ponašaš kako si sva važna i zadihana i da 8 sati misliš o poslu, polsu i samo poslu

Не, ми имамо свич.

Кад се заврши радно време онда мислимо на породицу.

Кувамо, перемо, чистимо, пегламо, успављујемо децу...

А кад се заврши и друга смена, онда смо вамп жене :mrgreen:

Ако не заспимо пре тога :lol:
 
Можда воле да имају свој џепарац, да се осећају корисно и равноправно.

ravnopravno..?

ko želi da bude ravnopravan u takvom životu?

Zamišljam ženu koja svako jutro kroz svoj prozor, u svilenoj haljini i pufnastim papučama, sva mirišljava i napuderisana, gleda smorene sive činovnike kako im vetar lomi kišobrane, taksisti prskaju bare po njihovim pantalonama..i onda kaže "iebeš ovo..hoću da budem kao oni !"
 
Не, ми имамо свич.

Кад се заврши радно време онда мислимо на породицу.

Кувамо, перемо, чистимо, пегламо, успављујемо децу...

А кад се заврши и друга смена, онда смо вамп жене :mrgreen:

Ако не заспимо пре тога :lol:

svič..?
ne znam, nisam siguran.
gde vam je taj svič?
 
mene zanima odakle im snaga za to?

treba da imaš neki opasan motor da se 40 godina ponašaš kako si sva važna i zadihana i da 8 sati misliš o poslu, polsu i samo poslu

Odakle im snaga? Pa gledaj na to kao na Facebook ili Instagram. Potrebna je konstantna dopuna lajkova i osjecaja vrijednosti. To je jednostavno kao kada si kupis skupocjen automobil (zanas kako to muskarci u krizi tih nekih sredjih godina znaju raditi), sjednes u njega i kao ti si taj a u stvari, prazna ljustura :).
 
ravnopravno..?

ko želi da bude ravnopravan u takvom životu?

Zamišljam ženu koja svako jutro kroz svoj prozor, u svilenoj haljini i pufnastim papučama, sva mirišljava i napuderisana, gleda smorene sive činovnike kako im vetar lomi kišobrane, taksisti prskaju bare po njihovim pantalonama..i onda kaže "iebeš ovo..hoću da budem kao oni !"

Знаш како, Зоро, кад сам завршила факултет, била сам без посла.

Није пријатно од родитеља, или касније мужа, тражити новац за шминку, улошке, нове ципеле...

Осећаш се као паразит.

Прихватила сам посао ван струке само да бих себи приуштила те ситнице, а да не зависим ни од кога.

То се зове самопоштовање.

- - - - - - - - - -

svič..?
ne znam, nisam siguran.
gde vam je taj svič?

Ја сам га пронашла кад сам родила дете.

Обично буде у глави, мада зависи од жене :lol:
 
I ako u Austriji 90% zena radi, jos uvek vlada uverenje da muskarac mora toliko da zaradi da zena, ako to pozeli, moze da ostane sa decom i o njima se stara dok ne odrastu (15-16 godina).
Biolozi tvrde da su zene izdrzljivije. Odatle valjda i ta snaga. A novac koji zarade daje osecaj sigurnosti i slobode, tj cinjenicu da finansijski ne zavise od bilo koga. Verovatno je prisutan i osecaj moci, potvrda da mogu biti sve.
Samostalnost.
 
slazem se da je to najlepsi deo zivota
ja bih donela zakon po kome svaka majka rodjenjem deteta stice platu i socijalni mir
pa da moze da bira, da li zeli da se bavi porodicom ili karijerom
na zalost, kod nas jako mali broj porodica ima tu privilegiju da samo jedan partner moze da radi

O ovome sam juce otvorio temu. Za mene je porazavajuce procitati da to nije tako...u smislu da zena i muz odvajaju ti dijele prihode. Pobogu, ako je rodila i kuci je, treba da ima pravo na kompletna primanja kao i on koji ide da radi. O ustedjevini da ne pricam. Zato ne mogu zamisliti sliku zene sa troje djece bez igdje icega.
 
Знаш како, Зоро, кад сам завршила факултет, била сам без посла.

Није пријатно од родитеља, или касније мужа, тражити новац за шминку, улошке, нове ципеле...

Осећаш се као паразит.

Прихватила сам посао ван струке само да бих себи приуштила те ситнице, а да не зависим ни од кога.

То се зове самопоштовање.

- - - - - - - - - -



Ја сам га пронашла кад сам родила дете.

Обично буде у глави, мада зависи од жене :lol:

naravno da je prijatno. Ko ih iebe, što su te rađali ?
A i taj muž, ko i njega iebe, ako hoće da budeš njegova žena i da te zarobi u svoj i samo svoj vetkre, neka se postara da ti ništa ne fali.
Šta su bre pare ako ti je uzeo srce?
 
naravno da je prijatno. Ko ih iebe, što su te rađali ?
A i taj muž, ko i njega iebe, ako hoće da budeš njegova žena i da te zarobi u svoj i samo svoj vetkre, neka se postara da ti ništa ne fali.
Šta su bre pare ako ti je uzeo srce?

Срце сам му сама дала :)

Стварно, не могу да замислим да од неког жицам новац.
 

Back
Top