Tema u kojoj se ne piše o Đokoviću i Federeru

Montreal: Sabalenka stala na put Karolini

Beloruska teniserka Alina Sabalenka napravila je iznenađenje dana na Rodžers kupu u Montrealu pobedivši u drugom kolu Karolinu Voznijacki.

Arina-Sabalenka


Sabalenka je do trijumfa nad drugim nosiocem došla sa 5:7, 6:2, 7:6 (7:4), posle dva sata i 31 minuta igre i tako ostvarila najveću pobedu karijere. 20-godišnja Beloruskinja je prethodno pobedila samo jednu teniserku koja je među deset najboljih na svetu – Karolinu Pliškovu, na turniru u Istbornu pre dva meseca.

Nju do kraja dana čeka još jedan meč, pošto je njen duel sa Voznijacki trebalo da bude odigran u sredu, ali je kiša poremetila planove organizatorima. Sabalenku tako čeka i duel sa Elise Mertens iz Belgije.

Sabalenka je do trijumfa nad Voznijacki došla posle velikog preokreta, iako je prva u prvom setu došla do brejka prednosti. Međutim, posle njegov vođstva 5:3 Dankinja je nanizala naredna četiri gema i povela u setovima, ali je brzo usledio preokret.

Od početka drugog seta Beloruskinja je kontrolisala rezultat, napravila je brejklove u četvrtom i osmom gemu, što joj je bilo dovoljno da izbori treći set. Činilo se da će Voznijacki doći do pobede, pošto je napravila brejk u sedmom gemu, a potom dva gema kasnije imala i tri meč lopte, ali se Sabalenka odbranila. Uvela je meč u neizvesnu završnicu i u taj-brejku obezbedila trijumf karijere.
 
Petrović iznenadio na startu kvalifikacija za USO

Srpski teniser Danilo Petrović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za US open, pošto je pobedio 113. tenisera sveta Adrijana Menendes-Maceiras sa 6:3, 6:3.

teren.jpg


Petrović, koji je trenutno 232. na ATP listi, pobedio je u meču dugom 81 minut, a u drugoj rundi ga čeka Italijan Lorenco Gjustino, 255. na svetu.

U utorak igra Peđa Krstin sa Francuzom Umberom, Miomir Kecmanović igra sa 211 cm visokim Rejlijem Opelkom, a Nikola Milojević za rivala ima Portugalca Elijaša.

Glavni žreb US opena počinje 27. avgusta.
 
US Open: Cibulkova izbacila Kerber za osminu finala

Slovakinja Dominika Cibulkova plasirala se u osminu finala US Opena. Ona je nadigrala Anđelik Kerber sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:3).

cibulkova.jpg


Četvrta teniserka sveta je sigurno otvorila meč, u kome je važila za favorita. Već na startu meča je stigla do brejka i najavila dobru igru,

Ipak, Cubulkova je u nastavku zaigrala agresivnije i koristila sve greške protivnice. Slovakinja je na početku drugog seta povela sa 3:0 lako stigla do izjednačenja.

U trećem setu prva je do brejka stigla cibulkova za 3:1, Kerber je odmah uzvratila, ali je slovačka teniserka još jednom oduzela servis protivnici i rešila duel u svoju korist.

Njena naredna protivnica biće Medison Kiz, koja je nadigrala srpsku teniserku Aleksandru Krunić sa 2:1.
 
Milman: Nemam iluzije, znam kako ću protiv Novaka

Australijanac Džon Milman izjavio je da će morati da odigra najbolji meč na turniru kako bi pobedio Srbina Novaka Đokovića i plasirao se u polufinale US Opena.

Milman


Četvrtfinalni meč između Milmana i Đokovića igraće se u večernjem terminu na stadionu Artur Eš i to ne pre 2:30 po srednjeevropskom vremenu.

"Možda će ovo zvučati malo dosadno, ali moram da kontrolišem svoju stranu terena. Potrebno je da greške svedem na minimum i koristim svako priliku, ako mislim da ga ugrozim na bilo koji način. Sve kratke lopte moram da kaznim. Nemam iluziju, moram da odigram najbolji meč na turniru ukoliko želim da pobedim. Novak je fizički vrlo spreman, ali iskoristiću svaku malu prednost koju imam", rekao je Milman.

29-godišnji Australijanac će prvi put u karijeri igrati četvrtfinale jednog Gren slema. Đoković i Milman u karijerama su se sastali samo jednom, ove godine u Kvinsu, kada je Srbin slavio maksimalnim rezultatom.
 
Žangđijang: Kecmanović u četvrtfinalu

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Žangđijangu u Kini.

kecmA.jpg


Miomir Kecmanović je do pobede u drugom kolu protiv Jurija Rodionova došao nakon preoktera i tri odograna seta - 2:6, 6_3, 6:3.

Kecmanović je u prvom setu u startu pretrpeo dva brejka, poveo je Radionov sa 4:0 i rutinski priveo set kraju.

U drugom delu meča, u šestom gemu, Kecmanović je propustio četiri bejk lopte, a nakon toga je u narednom gemu u kome je servirao Radionov to ispravio u vratio se u meč.

U odlučujućem setu je Kecmanović prvi od dva brejka napravio u petom gemu, a na isti način je i završio meč.

U borbi za polufinale Kecmanoviću će rival biti bolji iz meča u kome se sastaju Vu i Ito.
 
Bajin za SK: Naomi da ne misli o rezultatu, Nole osvaja

U prethodnih godinu-dve znala je da bljesne, zatim je ove sezone osvojila titulu u Indijan Velsu i ušla u Top 20, pa se veliki rezultat Naomi Osake na Gren slem turnirima već neko vreme kuvao.

Bajin.jpg


Dočekala ga je na US openu, gde je tri meča pobedila za manje od sat igre, uključujući i trijumf 6:0, 6:0 nad Alijaksandrom Sasnovič, a Ukrajinku Lesju Curenko deklasirala je 6:1, 6:1 u četvrtfinalnom okršaju.

Neposredno posle tog duela našli smo se sa trenerom 20-godišnje Japanke – Sašom Bajinom. Nasmejan i radostan posle velikog uspeha, Saša se prvo osvrnuo na pobedu u četvrtfinalu.

“Veoma sam srećan i ponosan na nju. Nije bilo lako, pogotovo zato što nikada ranije nije igrala četvrtfinale, a tada se nikada ne zna kako će se igračica ponašati... Bio je prvi meč dana, još je bila favorit i svi su govorili da treba da dobije, što je bio dodatni pritisak, ali jako dobro je uradila posao i, ponavljam, veoma sam ponosan na nju“, počinje Bajin za Sport klub.

Nikada pre Naomi se nije borila za plasman u polufinale – iako je delovala staloženo na terenu, rekla je da je iznutra bila veoma nervozna. Upravo je na mentalnoj pripremi bio akcenat u pripremi duela.

“Rekao sam joj da ne misli o rezultatu, već samo o onome što ona može da kontroliše – dakle, da se fokusira na svoje udarce, na svoje noge i kretanje, kao i da gleda loptu sve vreme. To sve zavisi od nje i ako to uradi kako treba, rezultat će doći. Takođe, razgovarali smo o tome da ne pokušava previše odjednom i da ne pokušava prerano da završava poene“.

Osaka.jpg


U borbi za finale igraće sa pobednicom duela između Medison Kiz, prošlogodišnje vicešampionke, i nezgodne Karle Suares Navaro, od koje je nedavno izgubila u Montrealu.

“Ona je sa Medison igrala tri puta, izgubila je ovde u Njujorku pre dve godine, a ja sam bio sa njom nedavno kada je izgubila od nje na Rolan Garosu. Tada Naomi nije igrala dobro, ali znamo šta da očekujemo – snažan servis, odličan forhend i publiku na strani Medison. Naomi voli kada rivalka igra brže, dok se malo više bojim igračica kao što je Suares Navaro koje igraju i slajs i spin, menjaju ritam. Mi ćemo se ipak koncentrisati na sebe, na to da Naomi napreduje kao i do sada, a onda mi je u suštini svejedno ko je na drugoj strani mreže“.

Saša i Naomi već imaju ustaljenu rutinu od koje neće odustajati ni pred polufinalni susret.

“Gledam narednu protivnicu i zapišem joj dve-tri stvari za koje smatram da su važne da ih Naomi zna. Onda idemo na teren na dan meča, odradimo svojih 25 minuta, potom sednemo na klupu i razgovaramo o osnovnim taktičkim stvarima koje treba da zapamti“.

Za kraj, pitali smo Sašu za kratak komentar muškog turnira.

“Još u Parizu sam igrao da će se Novak jako brzo vratiti. On je moj najdraži igrač. Mnogi misle da će Nadal osvojiti titulu, mislim da će pobediti Del Potra u četiri seta, ali za mene je Nole glavni favorit uprkos tome što nije igrao svoj najbolji tenis za sada“, zaključio je Bajin za Sport klub.
 
Kecmanović kroz tri seta do polufinala Šangaja

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale Čelendžera u Šangaju pobedom protiv kineskog igrača Dija Vua. Rezultat je bio 2:1, a po setovima je bilo 3:6, 6:3 i 6:1.

GettyImages-694061186.jpg


U prvom setu Kecmanović je bio veoma daleko od brejka, dok je Vu najpre imao jednu brejk šansu u momentu kada je vodio 2:1, da bi ključni brejk ipak napravio pri kraju seta. Tada je poveo 5:3, a gem u kom je servirao za set dobio je sa nulom.

U nastavku međutim Kecmanović pravi prvi brejk i uspeva da povede sa 3:1. Vu je ispustio svoju brejk šansu u narednom gemu, a do kraja više nije uspeo da zapreti srpskom igraču. Tako je Miomir dobio set 6:3.

Treći set je srpski igrač počeo brejkom, da bi do kraja uspeo da napravi još dva te je tako uzeo poslednji set 6:1.

Kecmanović će u polufinalu ovog Čelendžera igrati protiv boljeg iz duela Blaž Kavčič - Alesandro Bega.
 
Dona predajom prošla dalje, ispala Ostapenko

Hrvatska teniserka Dona Vekić plasirala se u drugo kolo turnira u Vuhanu, njoj je Koko Vandevej predala meč u trećem setu zbog povrede skočnog zgloba (6:4, 3:6, 2:1).

Dona.jpg


Igrale su odličan i uzbudljiv meč, ali je Amerikanka iskrenula zglob dok je jurila lopticu posle jednog drop šota rivalke, pa nije završeno na lep način.

Ipak, Vekićeva je pružila dobru igru i nastavila je u istom ritmu od prošle nedelje, kada je igrala polufinale u Tokiju.

Donu u drugoj rundi čeka Anet Kontavejt, Estonka sa kojom se do sada nije sastajala.

Ešli Barti pobedila je Džoanu Kontu sa 6:4, 7:5, Darja Gavrilova bila je bolja od Jelene Ostapenko 6:2, 6:4, dok je Garbinje Mugurusa deklasirala Alison van Ujtvank 6:4, 6:0.

Dalje su prošle i Sabalenka, Stricova, Cibulkova, a eliminisana je Polona Hercog, od koje je bolja bila Kineskinja Žang 6:2, 7:5.
 
Halep ima diskus herniju i verovatno je završila sezonu

Prva teniserka sveta Simona Halep je zbog povrede leđa predala meč prvog kola turnira u Pekingu. Ona je Tunišanki Ors Žabur predala meč posle poraza u prvom setu od 6:1.

Simona-Halep


Finalni WTA turnir ove sezone se održava u Singapuru i on počinje 22. oktobra. Kako stvari stoje na tom turniru neće biti najbolje teniserke sveta Rumunke Simone Halep koja ima diskus herniju.

"Imala sam magnetnu rezonancu i imam diskus herniju. Razgovaraću sa lekarima narednih nekoliko dana, ali se nadam da ću se vratiti uskoro. Obaveštavaću vas šta se dešava i hvala za podršku", kazala je Simona Halep.

Rumunka je ove sezone osvojila tri titule, osvojila je Rolan Garos kao i Rodžers kup i turnir u Šenženu. Uz Aželik Kerber i Naomi Osaku ona je jedina koja je obezbedila mesto na završnom turniru.
 
Del Potru stradalo koleno - kraj sezone?

Argentinski teniser Huan Martin del Potro doživeo je frakturu čašice desnog kolena zbog čega će najverovatnije propustiti ostatak sezone.

Delpotro.jpg


"Veoma težak trenutak za mene. Tužan sam. Teško mi je da mislim o oporavku ponovo, nisam očekivao da se ovo dogodi", izjavio je Del Potro.

Argentinac je se povredio u meču trećeg kola Mastersa u Šangaju sa Bornom Ćorićem, kad je pred kraj prvog seta prilikom trka sapleo i pao.

Zbog bola u kolenu je morao da preda taj meč, a kasnija ispitivanja su utvrdila da je u pitanju fraktura čašice i da 30-godišnjeg Delpa čeka duža pauza.

Koliko će tačno vremena provesti van terena znaće se u narednim danima.
 
Ningbo: Preokret Kecmanovića za četvrtfinale

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Ningbou, pošto je savladao Alehandra Davidoviča Fokinu sa 3:6, 6:3, 6:4.

Miomir-Kecmanovic


Kecmanović, koji je nepuna tri meseca mlađi od Španca, propustio je dve brejk šanse u prvom setu i potom ga izgubio, da bi u drugom bio bolji nego što rezultat pokazuje i tako izborio treći set.

Vodio je Davidovič Fokina 3:0 u trećem setu, ali Miomir osvaja šest od narednih sedam gemova i dolazi do pobede.

Za plasman u polufinale igraće sa Viktorom Durasovićem, 487. teniserom sveta koji nastupa za Norvešku.

Turnir u Ningbou igra se za nagradni fond od 150.000 dolara.
 
Crvena grupa: Slavile Kiki Bertens i Sloun Stivens

Sloun Stivens i Kiki Bertens slavile su prvog dana takmičenja u Crvenoj grupi na Završnom turniru u Singapuru.

Kiki-Bertens


Sloun Stivens je u prvom meču Crvene grupe bila bolja od Naomi Osake i slavila sa 7:5, 4:6, 6:1.

Dva sata i 26 minuta trajala je borba dve igračice u potpunosti dostojna turnira na kome se nadmeću samo najbolje.

Praktično u svakom gemu prvog seta vođena je velika borba, a brejk više napravila je Stivens (tri u odnosu na dva Osake).

Slično je bilo i u drugom setu, ponovo veliki broj brejk prilika i tri brejka, jedan više za japansku igračicu.

Potpuno drugačije od prva dva seta, treći je protekao u dominaciji Sloun Stivens koja je rivalki prepustila samo jedan gem, ali nije ni malo lako došla do 6:1.

Velika borba vođena je i u drugom meču Crvene grupe u kome je Kiki Bertens nakon preokreta savladala Anđelik Kerber sa 1:6, 6:3, 6:4 nakon 122 minuta igre.

Kerber je bez mnogo muke osvojila prvi set prepustivši rivalki samo jedan gem, ali se Bertens sjajno vratila u ovaj meč i pored toga što je loše otvorila drugi set. Kerber je i u drugom delu meča povela sa 2:0, ali su onda usledila dva gema koja je osvojila Bertens koja je do kraja napravila još jedan brejk i uvela meč u treći set.

Prvih sedam gemova trećeg seta doneli su nam sedam brejkova. Pobedila je na kraju igračica koja je vezala dva osvojena gema na svoj servis.

Bertens je prva u Crvenoj grupi, slede Sloun Stivens, Anđelik Kerber i Naomi Osaka.

U narednom meču Stivens se sastaje sa Kiki Bertens, a Naomi Osaka sa Anđelik Kerber.
 
Povređeni Vavrinka završio sezonu

Trostruki Gren slem šampion Stan Vavrinka zbog povrede leđa povukao se sa turnira u Bazelu, čime je završio sezonu.

Vavrinka


Švajcarac se povredio tokom treninga sa Rodžerom Federerom u nedelju.

"Povlačenje je bila jedina ispravna odluka koju sam mogao da donesem", kazao je 68. teniser sveta.

Vavrinka je saopštio i da će propustiti Masters u Parizu, na kome je planirao da igra kvalifikacije, te da je završio sezonu.

Švajcarac je ove sezone pokušao da se vrati u vrh, pošto je propustio kraj prošle sezone zbog operacije kolena. Ovu godinu završiće sa 17 pobeda i isto toliko poraza.
 
Singapur: Pliškova prva do polufinala

Karolina Pliškova zabeležila je prvu pobedu u susretima sa Petrom Kvitovom. I to baš u pravo vreme, pošto joj je donela plasman u polufinale završnog turnira u Singapuru.

pliskova.jpg


Pliškova je zemljakinju savladala sa 6:3, 6:4 u poslednjem kolu takmičenja po grupama.

Drugu godinu zaredom Karolina će se boriti za finale turnira najboljih teniserki u sezoni.

Iako je imala samo šest vinera, Pliškova je odigrala znatno bolje od Kvitove, odlično je riternirala na drugi servis, pa je čak pet puta pravila prejk.

S druge strane, Petra je naprvila čak 32 neiznuđene greške, pa je takmičenje u Singapuru završila sa tri poraza.

Pliškova je odlučnije počela meč, pa je uz dva brejka povela sa 4:0. Uspela je Kvitova da uzvrati u petom gemu, ali to je bilo nedovoljno da zapreti zemljakinji.

Veća borba vodila se u nastavku. Petra je čak i povela sa 4:2, ali je Karolina preuzela inicijativu, pa je dobila naredna četiri gema.
 
Bertens u polufinalu, povreda jača od Osake

Holandska teniserka Kiki Bertens plasirala se u polufinale završnog WTA turnira u Singapuru nakon što joj je u trećem kolu crvene grupe meč predala Naomi Osaka.

Kiki-Bertens


Kiki Bertens tako sa dva pobede ide u polufinale gde će se iz crvene grupe naći će se ili Sloun Stivens ili Anđelik Kerber koje igraju u poslednjem meču grupne faze upravo za to jedno preostalo mesto u polufinalu.

Bertens i Osaka su odigrale samo jedan set koji je Bertens dobila sa 6:3 pre nego što je Osaka bila prinuđena da preda meč zbog povrede.

Iz bele grupe plasman u polufinale obezbedile su Elina Svitolina i Karolina Pliškova.
 
Agasi novi trener Grigora Dimitrova?

Bugarski teniser Grigor Dimitrov u velikoj je krizi ove godine, a novi korak u pokušaju da se ona reši izgleda da je dovođenje Andrea Agasija u tim.

Dimitrov.jpg


Agasi, koji je sarađivao sa Novakom Đokovićem, trenutno je u Parizu, bio je na terenu zajedno s Bugarinom i davao mu savete – rečju, ponašao se kao da mu je trener. Videćemo da li mu je samo savetnik ove nedelje ili će to prerasti u nešto dugotrajno.

Dimitrov jeste deseti na svetu, ali od toga je 1.500 bodova iz Londona prošle godine. Ove sezone neće učestvovati na završnom Mastersu, tako da ga čeka veliki pad – do sada je u 2018. imao siromašni skor 23-17, a na Slemovima je dvaput ispao u prvom kolu, jednom u trećem i jednom u četvrtfinalu (Australijan open).

Agasi ima 48 godina, tokom karijere je osvojio osam Gren slem titula, a u Novakovom timu bio je deset meseci, mada je srpski teniser tada uglavnom bio povređen.
 
Svitolina četvrta posle Singapura, Olga na 101. mestu

Pobedom na završnom WTA turniru u Singapuru Elina Svitolina je napravila najveću promenu na WTA listi za ovu sedmicu. Ona je sada četvrta teniserka sveta, dok na prve tri pozicije nema izmena.

Elina-Svitolina


Simona Halep je i dalje prva teniserka sveta iako nije učestvovala na završnom turniru u Singapuru. Ona ima 6921 poen, dok Anželik Kerber ima 5875 poena. Iza nje je Karolin Voznijacki, a četvrta je Elina Svitolina koja je pobedom u Singapuru došla do 5350 poena i ima zaostatak od 236 poena za Dankinjom Voznijacki. Pobeda Svitoline je pomerila Naomi Osaku na peto mesto, šesta je Sloan Stivens, a zbog uspeha Ukrajinke Svitoline Petra Kvitova je sada pala na sedmo mesto. Najboljih deset kompletiraju Karolina Pliškova, Kiki Bertens i Darija Kasatkina.

Serena Vilijams je 15. igračica sveta sa 2976.

Od srpskih igračica Aleksandra Krunić je najbolje plasirana. Ona ima 985 poena i nalazi se na 57. mestu na listi, dok je Olga Danilović opet ispala iz prvih 100. Ona je sada 101. igračica sveta.

Petra Martić i Dona Vekić su i dalje najbolje teniserke iz regiona. Ove dve hrvatske igračice su na pozicijama 32 i 34.

Tamara Zidanšek je 69. na svetu, Dalila Jakupovič je 73, a Polona Hercog 80. Crnogorka Danka Kovinić je trenutno 194. teniserka sveta.
 
Rubljov i Munar u polufinalu NextGen

Odigrani su odlučujući mečevi takmičenja po grupama na turniru "NextGen" u Milanu. Stefanos Cicipas, koji je ranije obezbedio prolaz u polufinale u poslednjem susretu grupne faze zabeležio je i treću pobedu. Mesto među četiri najbolja izborili su i Aleks De Minor, Đaume Munar i Andrej Rubljov.

andrej-rubljov.jpg


U prvom meču grupe B Andrej Rubljov je sa maksimalnih 3:0 pobedio domaćeg tenisera Liama Karuanu. Momaka koji je jedini takmičenje završio sa sva tri poraza, dobio je vajld kard za učešće na turniru u Milanu.

„Danas sam jednostavno pokušavao da se borim za svaki poen. Nije mi bio važan rezultat, samo sam želeo da slavim. Zadovoljan sam što sam uspeo da trijumfujem u tri seta, mada nije bilo toliko lako“ Rubljov.

Ubedljiv trijumf u grupi ostvario je i Aleks de Minor. On je nadigrao Tejlora Frica i zauzeo prvo mesto u grupi. Duel je trajao sedamdeset minuta.

Pobedu u prvom meču dana grupe A ostvario je Đaume Munar, koji 3:0 u setovima savladao Frensisa Tiafoa. Mladom Špancu je posle dva uvodna poraza, ovo prvi trijumf na turniru. Na drugoj strani, treći favorit takmičenja, Tiafo je posle uvodog trijumfa, doživeo dva poraza i ostao bez šanse za prolaz u polfinale. Munaru je plasman u polufinale doneo Stefanos Cicipas, koji je opravdao ulogu favorita protiv Huberta Hučaka i slavio maksimalnih 3:0
 
Šenžen: Jorovićeva u četvrtfinalu

Srpska teniserka Ivana Jorović plasirala se u četvrtfinale čelendžera u Šenženu pobedom nad Kineskinjom Šujue Ma 2:1

Ivana-Jorovic


Srpkinja, 185. igračica sveta, savladala je Ma, koja je 409. na listi, po setovima 6:3, 4:6, 6:4 za dva sata i 10 minuta igre i u borbi za polufinale igraće protiv Kanađanke Karol Žao.

U svakom setu su viđena tri brejka. Jorovićeva je u prvom, posle brejka na obe strane, bila konkretnija i još jednom oduzela servis rivalki, da bi u finišu drugog Ma zaigrala bolje i brejkom odvela duel u treći set.

Tamo je srpska igračica bila bolja od starta, povela sa 4:0 i kasnije bez mnogo problema privela meč kraju.
 
WTA: Jorovićeva iz Šenžena stigla do 135. mesta

Srpska teniserka Ivana Jorović na korak je od najboljeg plasmana u karijeri. Srpkinja je na novoj WTA listi 135.

GettyImages-463415719.jpg


Kako više nema WTA turnira, nije bilo ni promena u poretku prvih 30. Na vrhu je ostala Simona Halep, a slede je Anđelik Kerber, Karolina Voznijacki, Jelina Svitolina, Naomi Osaka...

Pozicije su menjale teniserke koje su učestvovale na ITF turnirima. Titula osvojena u Šenženu povukla je Ivanu Jorović 50 mesta naviše. 21-godišnja Srpkinja je od ponedeljka 135. na svetu, što je samo mesto iza najboljeg plasmana koji je ostvarila u karijeri.

Zanimljivo, Jorovićeva je u Šenženu osvojila drugu titulu ove sezone, pošto je prethodno slavila i u Obidosu.

Iako nije odigrala nijedan meč od oktobra, Aleksandra Krunić je napredovala dva mesta. Najbolja srpska teniserka je sada 55.

Olga Danilović je napravila sedam koraka unazad i sada je 110.

Hrvatice Petra Martić i Dona Vekić su i dalje 32. i 34. u poretku.

Slovenka Dalila Jakupovič je ostala 69, Tamara Zidansek je pala na 80, a Polona Hercog na 85. mesto.
 
Agnješka Radvanjska završila karijeru

Poljakinja Agnješka Radvanjska saopštila je da završava sa profesionalnim igranjem tenisa, pošto više ne može da održi željeni nivo forme i da se izbori sa zdravstvenim problemima.

Agnjeska-Radvanjska


"Nažalost više nisam u stanju da treniram i igram na način na koji sam navikla. U poslednje vreme moje telo ne može da isprati moja očekivanja", napisala je u saopštenju 29-godišnja Poljakinja.

Agnješka Radvanjska je u profesionalne teniske vode ušla 2005. godine, a najbolji plasman na WTA listi je imala 2012. godine, kada je bila druga na svetu.

Poljakinja je u karijeri osvojila 20 WTA titula, a pre šest godina je ostvarila najveći uspeh na Vimbldonu, kada je igrala finale. Tada je od nje na terenima Ol Ingland Klaba bila bolja u tri seta slavna Amerikanka Serena Vilijams.

Radvanska je dva puta igrala polufinale Australijan opena (2014, 2016), jedno četvrtfinale Rolan Garosa (2013), dok na US openu nije odmakla dalje od četvrte runde. U karijeri je bila i šampionka Završnog turnira 2015. godine, kada je u finalu u Singapuru pobedila Čehinju Petru Kvitovu.
 
Ameli Morezmo vraća zemljaka Puja na pravi put

Kako navodi L‘ekip, francuski teniser Luka Puj angažovao je Ameli Morezmo kao svog novog trenera.

Morezmo.jpg


Puj je sa sarađivao sa Emanuelom Plankom šest godina, a u novembru su okončali zajednički rad.

Francuz ima 24 godine i trenutno je 32. na svetu, ali sezona za nama bila je razočaravajuća. Jeste prvo došao do finala u Monpeljeu, Marseju i Dubaiju i do 10. mesta na svetu, ali od marta je sve krenulo nizbrdo – na Gren slem turnirima nije prošao dalje od treće runde.

Morezmo je bivša teniserka sveta i dvostruki Gren slem šampion, a trener nije bila dve i po godine otkad je sarađivala sa Endijem Marijem od juna 2014. do maja 2016. Za vreme njihove saradnje Škot nije uzeo nijednu Gren slem titulu.
 
Morezmo zbog Puja odbila Francuze

Legendarna francuska teniserka Ameli Morezmo odlučila je da ne preuzme Dejvis kup reprezentaciju svoje zemlje naredne sezone, već će sarađivati sa sunarodnikom Lukom Pujem.

Ameli-Morezmo


39-godišnja Morezmo je u junu potvrđena kao naslednica Janika Noe na mestu selektora Francuske i trebalo je da bude prva žena na klupi ‚Trikolora‘. Međutim, u četvrtak je zvanično saopšteno da je odustala od te uloge.

Francuskinja je dve godine sarađivala sa Endijem Marijem, a takođe je predvodila žensku reprezentaciju svoje zemlje do finala Fed kupa 2016. godine.

Puj je trenutno 32. teniser sveta, a najbolji plasman na ATP listi imao je u martu, kada je bio deseti.

Pod Noinim vođstvom, Francuzi su tri puta trijumfovali u Dejvis kupu, a ove godine su u finalu poraženi od Hrvatske.
 

Back
Top