Tema u kojoj se ne piše o Đokoviću i Federeru

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
65.396
Što bi rekla Linejna ovaj pdf je vrzino kolo. 365 dana u godini piše se o ovoj dvojici tenisera, i to na 7-8 tema. U redu je što se piše dok traju turniri na kojima igraju, ali o njima dvojici se piše svaki dan. Zato pokrećem temu za one koji bi da pišu o Mareju, Nadalu, Raoniću, Timu, A. Zverevu, Čiliću i ostalim teniserima iz vrha. Tema je i za teniserke. sestre Vilijams, Muguruza, Halep, Kerber, Karolina Pliškova, Kvitova i ostale.

Ova sedmica je prva nakon Vimbldona. Igraju se ATP turniri serije 250 u Baštadu i Umagu. Ne igraju oni najbolji, ali igra dosta dobrih tenisera. Najbolje teniserke odmaraju ove sedmice.

Nadam se da će biti zainteresovanih za ovu temu.
 
Ево, ја бих прво поменула нашу Олгу Даниловић.

Освојило дете Вимблдон у јуниорској конкуренцији, али вест је и даље повреда Ђоковића.

Да излудиш.

Свака част, мала, и само настави, не обазири се на оне који те региструју тек кад уђеш у првих 10 на листи, јер толика им је култура праћења тениса.

Браво за Олгу!!!
 
Ево, ја бих прво поменула нашу Олгу Даниловић.

Освојило дете Вимблдон у јуниорској конкуренцији, али вест је и даље повреда Ђоковића.

Да излудиш.

Свака част, мала, и само настави, не обазири се на оне који те региструју тек кад уђеш у првих 10 на листи, јер толика им је култура праћења тениса.

Браво за Олгу!!!

Slažem se. I kad pređe u seniorsku konkurenciju i bude napredovala ka teniskom vrhu njeni rezultati će uglavnom prolaziti nezapaženo. Tako je npr. sada sa Aleksandrom Krunić.
 
Slažem se. I kad pređe u seniorsku konkurenciju i bude napredovala ka teniskom vrhu njeni rezultati će uglavnom prolaziti nezapaženo. Tako je npr. sada sa Aleksandrom Krunić.

Неће, јер то она неће дозволити.

Мислим да ће, за разлику од Александре, она напредовати муњевито.

Сем уколико је у томе не спрече повреде.

Много је рано почела са њима.

Даниловићева има добар генетски потенцијал и победнички дух.
 
Rezultati od juče:

fab877d830539f776af563a602e34445.jpg


03cd4c312c4a4dde3537c53decff53dc.jpg


508106931fdb4262d73dc8db297c5b00.jpg
 
Verujem u temu.
Ako nista, nas troje cemo pisati, ali doci ce i drugi.
I ja se radujem zbog Olge, mislim da ce ona dati sve od sebe da "bezbolno" predje iz juniorki u seniorke.
Volela bih da Sevastova nesto vise uradi u Rumuniji, mislim da je veliki potencijal i dopada mi se kako devojka igra.
U Gstadu igra Kontavejt, Estonka, cijoj se igri uvek radujem.
A sto se tice tenisera, najvise me zanima sta ce biti u Umagu, jer tamo igraju Dodig i moja nada, koji vise nije nada, vec se dokazao da moze mnogo, a to je David Gofan.
Videcemo sta ce biti. Ima tu jos dobrih tenisera, Kuznjecov, Erber, Veseli...
 
Ја сам некако више очекивала и од Гарбиње Мугурузе.

Била је у некаквом налету, већ сам је видела као нову Серену, а онда одједном затишје скоро 2 године.

Уопштено, има много тенисера од којих се много очекује у једном тренутку, а онда се напросто угасе.

Да ли је то психички моменат, физички премор, не знам, али су многи тако прошли.
 
Tako sam mislila kad sam prvi put videla Simonu Halep, da od nje nece nista biti.
Mnogi ne znaju da je ona bila bas obdarena sto se tice grudi i niko je nije video kao ozbiljnu teniserku, jer nije mogla da igra od ogromnih grudi.
Cim je operisala grudi, ljudi su videli njen teniski potencijal i eto gde je sada.
Mada mislim da su zene specificnije od muskaraca, osetljivije su i retke su one koje ne "zastrane" (mozda je to preteska rec), pa se vise prica o njihovom ljubavnom zivotu, primer Donne Vekic, neke se bave modelingom itd.
Primer u muskom tenisu je Ernests Gulbis. Mislila sam da ce od njega zaista nesto biti. Zaista se videlo da je talentovan, ali ga dugo nije bilo u tenisu.
Ne znam sta je razlog njegovog odsustvovanja, eto pojavio se na Vimbldonu, prosao kako je prosao i pitam se kada cu ga ponovo videti.
Isti slucaj je i Dastin Braun. Cas ga ima, cas ga nema.
 
ArenaSport prenosi turnir u Umagu. Sinoć sam gledao meč Gofan - Balaš. Mađar je bio na pragu pobjede, u drugom setu imao je dvije meč lopte. U trećem setu Gofan je lako slomio otpor Mađara. Gofan je prvi Belgijanac koji je ušao u top 10. Znači najbolji je belgijski teniser svih vremena.
Titulu u Umagu brani Fabio Fonjini. On danas startuje protiv nekog Kikera. derbi dana je meč Monfis - Dutra Silva.
U ženskom tenisu što ide vrijeme sve je više prisutna jedna tendencija: osim Serene i Šarapove dok je bila u vrhu svaka teniserka skoro u prvih 100 može dobiti svaku. Tako je i Garbinje. One je potencijal za top 10, ali ako ne pruži odličnu igru lako može izgubiti od Kerber, Halep, Karoline Pliškove, Voznijacki i ostalih iz vrha. Garbinje je bar uzela dva GS i još koji će, nadam se. Naša Jelena je bila broj 1, ali nije nikad osvojila GS. i Voznijacki je dugo bila broj 1, ali još nema osvojeni GS.
Gulbis je poseban slučaj. Da se ozbiljno posvetio tenisu mogao je biti u samom vrhu. Ali pošto mu je otac multimilijarder on skoro da rekreativno igra tenis. Prije godinu ili dvije osvojio je Masters, uz koji je išao veliki novčani ček. Neko vrijeme nakon toga otišao je za kazino i svu sumu koju je osvojio stavio je na crveno ili crno. I sve je izgubio za minut.
 
Znala sam da je Gulbis nestasan, on je imao problema i sa policijom. Neko opijanje sa devojkom ili devojkama je valjda bilo u pitanju.

Mada su pricali da je i kompjuteras i da sam pravi neke igrice i od toga zaradjuje svoju sopstvenu kintu, pored para sa turnira, ipak oceva lova je ucinila svoje.
Bio je on u prvih deset, dvadeset tenisera na svetu, ali sta vredi kad nema radne navike, bez obzira na beskrajni talenat koji poseduje, mora se i trenirati, a Ernests to ne voli, kako je i sam mnogo puta izjavljivao.
Secate li se Soderlinga? Pojavio se, ispobedjivao neka velika imena, zatim se razboleo od mononukleoze i vise se nikad nije vratio.
Kao sto se desilo i Hrvatu Ancicu, samo sto je Rob Soderling imao mnogo bolji rang na turu.
I verujem da ce se Serena vratiti u sam vrh tenisa, samo dok se porodi i oporavi.
Nece se ona tako lako oprostiti od tenisa.
Eto, Vika se polako vraca posle porodjaja tenisu, pa i Petra posle onog nesrecnog ranjavanja...

Sto se tice turnira koji se trenutno igraju, ja ne mogu da gledam nijedan, jer nemam Arena TV.
Jedino ako neki korisnik ne strimuje uzivo na YT.
Turnir u Umagu mi je najzanimljiviji upravo zbog Fabia, Dodika, a bogami najvise zbog Gofana... ;)
 
Šta jede Novak Đoković? :lol:

- - - - - - - - - -

Ево, ја бих прво поменула нашу Олгу Даниловић.

Освојило дете Вимблдон у јуниорској конкуренцији, али вест је и даље повреда Ђоковића.
U singlu?

- - - - - - - - - -

Slažem se. I kad pređe u seniorsku konkurenciju i bude napredovala ka teniskom vrhu njeni rezultati će uglavnom prolaziti nezapaženo. Tako je npr. sada sa Aleksandrom Krunić.

Kad su rezultati nikakvi :lol:
 
Ево, ја бих прво поменула нашу Олгу Даниловић.

Освојило дете Вимблдон у јуниорској конкуренцији.

Свака част, мала, и само настави, не обазири се на оне који те региструју тек кад уђеш у првих 10 на листи, јер толика им је култура праћења тениса.

Браво за Олгу!!!
јесте, браво :klap: само да олга буде правилно вођена, са минималним повредама....
 
Verujem u temu.
Ako nista, nas troje cemo pisati, ali doci ce i drugi.
I ja se radujem zbog Olge, mislim da ce ona dati sve od sebe da "bezbolno" predje iz juniorki u seniorke.
Volela bih da Sevastova nesto vise uradi u Rumuniji, mislim da je veliki potencijal i dopada mi se kako devojka igra.
U Gstadu igra Kontavejt, Estonka, cijoj se igri uvek radujem.
A sto se tice tenisera, najvise me zanima sta ce biti u Umagu, jer tamo igraju Dodig i moja nada, koji vise nije nada, vec se dokazao da moze mnogo, a to je David Gofan.
Videcemo sta ce biti. Ima tu jos dobrih tenisera, Kuznjecov, Erber, Veseli...
I taman kad je trebao da ostvari breakthrough, on se povređuje u 2. kolu RG i propušta celu sezonu na travi. Sad jedva tuče nekog Mađara...
 
Pa dobro, to je tvoje misljenje.
Ja verujem u Davida i bice od njega nesto.
Ne verujem da ce biti najbolji, znam vec ko ce biti broj jedan za par godina, ali Gofan je medju boljim teniserima danasnjice.
I molim te, hajde da se ovde ne pise o vodecim teniserima, vec teniserima koji ce izaci iz senke, da postujemo Ambidekstera koji je postavio ovakvu temu, jer su i oni zasluzili da se o njima kaze koja rec.
Pliiiiz.
 
Šta jede Novak Đoković? :lol:

- - - - - - - - - -


U singlu?

- - - - - - - - - -



Kad su rezultati nikakvi :lol:

Федереру, бегај са теме :lol:

У дублу је освојила, зар то умањује вредност?

Шта фали Зимоњићу, са Нестором био први.

Није ваљда да се рачуна само сингл?

Мада, мислим да Олга и у синглу може да уђе макар међу првих десет.
 
Na mnogim turnirima teniseri igraju u singlu i u dublu. Ovaj put Olga je osvojila titulu u Vimbldonu u dublu. Tek joj je 16 godina. Optimista sam da će osvojiti neku titulu u singlu kao juniorka.

Juče sam gledao dva meča iz Umaga: Fonjini je dobio Kikera 2:1. drugi set je dobio Kiker sa 6:1. Fabio u tom setu kao da je u mislima bio negdje drugo. Ni u trećem setu nije blistao, ali je protivnik posustao, pa je Fonjini dobio meč. Jako dobar meč odigrali su Monfis i Brazilac Dutra Da Silva. Meč je dobio Brazilac u 3 seta.

Kod žena se u Bukureštu igraju u četvrtfinalu 4 zanimljiva meča:

49e641f7f881af4f42429581e71ae8be.jpg
 

Back
Top