Зашто су Руси забранили Јеховине сведоке

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.303
Први закон о верским заједницама, који је требало да ограничи рад тоталитарних и деструктивних секти, у Русији је донет деведестих година прошлог века, али тада се лично председник САД Бил Клинтон заједно са папом умешао у причу тражећи од Бориса Јељцина да такав закон не доноси.
Забрана делатности Јеховиних сведока и њихово проглашење екстремистичком организацијом у Русији представља одлуку једне суверене државе како би се заштитило становништво од последица деловања религиозних организација које се у ствари маскирају под религијом да би остварили неке друге циљеве, сматра православни публициста Владимир Димитријевић.

Слобода вероисповести, објашњава он, мора остати апсолутно неугрожена, али се мора правити разлика између психоманипулативних техника и штетних поступака одређених тоталитарних групација које се маскирају у религију

„Овде није реч о верској слободи, већ о маскирању прича о верској слободи одређених врста понашања које су друштвено штетне и опасне по живот и здравље. Сличан случај је и са сајентологијом, са којом се није сукобила само Русија, већ и Немачка, која је својевремено забранила свим својим државним службеницима да буду чланови ове секте“, истиче он
https://rs.sputniknews.com/rusija/201707181111973379-zasto-su-rusi-zabranili-jehovine-svedoke-1/
 
Imas razne pravce Islama. I ove radikalnije.
Pa i njih zabranjuju ili imaju nameru.

I da sada ne bi ostali muslimsni a i svet, rekli da se Rusija okomila samo na Islam.

Onda su uracunali i svedocima da su radikalni.
I sada niko ne moze unutra i vani da kaze da su se urotili samo protiv Islama.

Kobajagi oni su protiv radikalnih.

Ali koliko mi je poznato, zabrana je samo za javnost.
Inace ne gone svedoke i oni se okupljaju.
 
Poslednja izmena:

Слобода вероисповести, објашњава он, мора остати апсолутно неугрожена,
али се мора правити разлика између психоманипулативних техника и штетних поступака одређених тоталитарних групација које се маскирају у религију
koji drkadžija. vera u Boga istnitoga nije vera u boga ko zna kakvog boga. protiv verovanja drugih ljudi u gluposti se trebamo boriti prosvećujući ih.
 
"Adam Smith, in his book The Wealth of Nations (using an argument first put forward by his friend and contemporary David Hume), states that in the long run it is in the best interests of society as a whole and the civil magistrate (government) in particular to allow people to freely choose their own religion, as it helps prevent civil unrest and reduces intolerance."

00pp0.jpg


Rusija je medju najvecim neprijateljima Slobodnog Drustva.
 
Pa, kad se venčavaš !
Samo mi ih zovemo kumovi.
A, imaš i onih bliskih sudstvu...
Pa, pokajnici, kao Ćume i Bagzi, na pr.

Ima i lažnih, doduše.
Oni se angažuju po potrebi i plaćaju u devizama.
Vrlo su bitni i mogu da budu veoma korisni...

Što se koristi tiče, uopšte ne sumnjam, posebno u njihovu ličnu korist. :D Uzgred, sećam se kada sam pre nekih desetak godina sedeo u kafiću kod "Pionira", taman u vreme kada se tamo održavao neki godišnji kongres Jehovinih svedoka. Sedim ja tako i popunjavam tiket, petak je bio, oni polako završavaju i izlaze iz hale (inače ih je bilo puno hiljada tada), a neke tri starije žene me pitaju da sednu za moj sto, koji je bio prazan. Rekoh da nema problema i tu krenusmo neku priču o religiji. Jedna mi ispriča kako je bivša katolkinja iz Zemuna, a ja joj kažem nešto tipa "dobro je da ste napustili tu sektu, gde ćete većeg bogohuljenja od pridavanja papi Božijih obeležja, poput nepogrešivosti". Kad ona tu skoči odjednom, te kako sam ja to pogrešno shvatio, počela da mi objašnjava neku svoju verziju, a ja se mislim kako je previše zapenila za bivšeg katolika :mrgreen:
 
"Adam Smith, in his book The Wealth of Nations (using an argument first put forward by his friend and contemporary David Hume), states that in the long run it is in the best interests of society as a whole and the civil magistrate (government) in particular to allow people to freely choose their own religion, as it helps prevent civil unrest and reduces intolerance."

Pogledajte prilog 448673

Rusija je medju najvecim neprijateljima Slobodnog Drustva.

Ако ти је америка слободно друштво онда вероватно јеси у праву.
За истински слободне људе углавном се ради о две стране исте медаље од којих једна оптужује другу што отворено ради оно што ова ради прикривено.
Питај афро-американце.
 
Међутим Руси нису неки пример врло сређене и просперитетне државе.

Можда је боље питати "зашто Швајцарци нису забранили Јеховине Сведоке"?

pa zato jer su do pre neku godinu prodavali decu kao roblje a sve donedavno su na kafanama imali natpise , zabranjem ulaz italijanima i psima .......po tvojim standardima , biće da se radi o veoma kulturnoj naciji
 
pa zato jer su do pre neku godinu prodavali decu kao roblje a sve donedavno su na kafanama imali natpise , zabranjem ulaz italijanima i psima .......po tvojim standardima , biće da se radi o veoma kulturnoj naciji

Za Italijane ne znam, ali za pse znam. Svuda je u Svajcarskoj moguce da budes zajedno sa svojim psom. U hotelu, restoranu, apartmanu, na jezerima.
U srbiji ( recimo) to nije moguce. Tu vec Italijani ( narocito u Kragujevcu) imaju prednost, rado su videjeni posetioci:D
A Rusija ko Rusija, u carskoj je Rusiji bilo sve dozvoljeno, kome i zasto smeta sacica ovih mirnih ljudi zna valjda samo drug putin.
Na celom svetu, a svet je kako znamo veliki, ima oko 8 miliona tih "ekstremista" koji ni mrava ne bi zgazili.
 
А шта очекивати од верника кагебеоваца него да бране и злостављају мање верске заједнице јер сад припадају великој цркви коју су до јуче кињили.

Па постоји ли нека будала која мисли да Путин у Бога верује?
 

Back
Top