Skandal u EU: Ista milka i prašak za sve, ili embargo na zapadnu robu u Slovačkoj

Poruka
19.613
Premijer Slovačke Robert Fico dao je rok do jeseni EK i njenom šefu Žan-Klodu Junkeru da počnu da rešavaju problem različitog sastava istih namirnica.

Zbog različitih proizvoda za tržišta "stare" i "nove Evrope", Fico je zapretio da bi Slovačka mogla da uvede jednostrani embargo i protera zapadne namirnice iz slovačkih restorana."To prerasta u veliki međunarodni skandal, istu atmosferu osećam u susednim zemljama. Ne mogu da prihvatim da od Slovaka prave neke građane nižeg reda", rekao je Fico.

Slovački premijer najavio je da će se nastojanja da i Poljaci, Česi, Slovaci i Mađari za isti novac dobiju pdojednako kvalitetne proizvode kao Nemci, i da prestanu da budu "kanta za đubre Zapada" i nadnacionalnih kompanija naći na dnevnom redu sustrašnjeg susreta premijera Višegradske četvorke u Budimpešti.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=07&dd=18&nav_id=1283921

Tako se premijer bori za svoju zemlju i svoj narod. Ovaj naš bi verovatno rekao da smo lenji, neradnici i nezahvalnici i da budemo zahvalni šo EU rilagođava svoju robu srpskom tržištu.

Ako Slovacima i Česima uvaljuju đubre, šta li nama tek izvoze?
 
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=07&dd=18&nav_id=1283921

Tako se premijer bori za svoju zemlju i svoj narod. Ovaj naš bi verovatno rekao da smo lenji, neradnici i nezahvalnici i da budemo zahvalni šo EU rilagođava svoju robu srpskom tržištu.

Ako Slovacima i Česima uvaljuju đubre, šta li nama tek izvoze?

Какво је то питање??? Па једноставно ПРАЗНЕ СВОЈЕ КОНТЕЈНЕРЕ ОД ЂУБРЕТА ...... и још им се наш
егоманијак захваљује и клања........
 
Ako Slovacima i Česima uvaljuju đubre, šta li nama tek izvoze?

Znas kako, kad prave robu za Slovake i Cehe uvek bude i nekog skarta ... a grehota je da se to baci :hahaha:

Salim se, u istoj smo grupi sa njima, okreni Milku pa procitaj na kojim sve jezicima imas sastav i videces gde se sve izvozi.

Znam kako su Slovenci pizdeli zbog ovoga. U Ljubljani imas Milku u svakoj radnji ali imaju i 2-3 Muller robne kuce u kojima se prodaje Milka zanemacko trziste. Cena ista, razlika vise nego ocigledna :per:
 
Какво је то питање??? Па једноставно ПРАЗНЕ СВОЈЕ КОНТЕЈНЕРЕ ОД ЂУБРЕТА ...... и још им се наш
егоманијак захваљује и клања........

Retoričko pitanje. Kad sam kupovao veš mašinu u Tehnomaniji, ispod serijskog broja je bilo malo C4, što znči Cluster 4, ili zemlje klastera 4, Srbija, Makedonija, Hrvatska, BUgarska, Rumunija, Grčka. Najlošiji kvalitet. Kupio sam polovnu, sa oznakom C1, što znači zemlje EU, razlika je primetna.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=07&dd=18&nav_id=1283921

Tako se premijer bori za svoju zemlju i svoj narod. Ovaj naš bi verovatno rekao da smo lenji, neradnici i nezahvalnici i da budemo zahvalni šo EU rilagođava svoju robu srpskom tržištu.

Ako Slovacima i Česima uvaljuju đubre, šta li nama tek izvoze?

Nama dolazi roba najgoreg kvaliteta. Ako kupujete hemiju u Mađarskoj ili Grčkoj, već se oseti velika razlika. Naši deterdženti i njihovi ( a tek nemački ), nemaju veze jedni sa drugima. Jedan Lenor npr. nigde nije isti. A tek sniženi deterdženti u pakovanjima od 10 ili 15 kg , pa još poklon uz njih...to ne vredi ničemu. O čokoladama i slatkišima tek da ne govorim. Ove naše Milke su prosto odvratne...sami šećer.
 
Nama dolazi roba najgoreg kvaliteta. Ako kupujete hemiju u Mađarskoj ili Grčkoj, već se oseti velika razlika. Naši deterdženti i njihovi ( a tek nemački ), nemaju veze jedni sa drugima. Jedan Lenor npr. nigde nije isti. A tek sniženi deterdženti u pakovanjima od 10 ili 15 kg , pa još poklon uz njih...to ne vredi ničemu. O čokoladama i slatkišima tek da ne govorim. Ove naše Milke su prosto odvratne...sami šećer.

Mi smo kanta za đubre EU.
 
Retoričko pitanje. Kad sam kupovao veš mašinu u Tehnomaniji, ispod serijskog broja je bilo malo C4, što znči Cluster 4, ili zemlje klastera 4, Srbija, Makedonija, Hrvatska, BUgarska, Rumunija, Grčka. Najlošiji kvalitet. Kupio sam polovnu, sa oznakom C1, što znači zemlje EU, razlika je primetna.

Šta, sad su ti gaće čistije? :mrgreen:
 
Retoričko pitanje. Kad sam kupovao veš mašinu u Tehnomaniji, ispod serijskog broja je bilo malo C4, što znči Cluster 4, ili zemlje klastera 4, Srbija, Makedonija, Hrvatska, BUgarska, Rumunija, Grčka. Najlošiji kvalitet. Kupio sam polovnu, sa oznakom C1, što znači zemlje EU, razlika je primetna.

овде се не ради о машинама НЕГО О ХРАНИ, О НАМИРНИЦАМА.....

цитат:

Упозорење премијера и ултиматум Европској комисији да нешто предузме до јесени, долазе после великог званичног теста у суседној Чешкој где је, на захтев Министарства пољопривреде, тестиран 21 производ у варијантима за тржишта Немачке, Аустрије, Чешке, Словачке и Мађарске, чиме се показало да су на истоку Европе само три била истог квалитета као за западна тржишта.
Чешки министар пољопривреде Марјан Јуречка представио је резултате теста на министарском заседању у Бриселу, а пред западним колегама се огорчено размахивао с две кутије прерађене замрзнуте рибе за пржење („фисх фингерс“) за немачко и чешко тржиште – производима који су у тесту најгоре прошли.
И премијер Фицо је пред данашње обраћање новинарима такође је пошао у мали лични тест и куповину намирница.
Фицо је показао да су те рибље прерађевине („фисх фингерс“) истог назива и интернационалног произвођача у истом паковању за аустријско тржиште имале 300 грама, а за словачко 280 грама, да је аустријски купац добио 65 одсто меса, а словачки свега 58 одсто, и све ипак за исту цену од 2,99 евра.
 
Znam da se radi o hrani, ali radi se i o svemu ostalom.

Jednom prilikom sam prisustvovao priči o hrani za pse, jedna iz Srbije druga iz Grčke. Pitao čovek u fabrici zašto njegov pas neće da jede tu hranu ovde u Srbiji, a hoće kad donese iz Grčke. Odgovor je bio jasan, pokazao mu je dve proizvodne trake. Obe imaju isti sastav u procentima, sve po zakonu, ali je kvalitet drugačiji.
 
Dolaze 2 drugara koji su sa sela od malena , trenutno rade godinama u Beogradu. Na rucku u mom selu-patka, piletina i svinjetina. Komentar "Alaaa je ovo sve ukusno, ono iz Rode nit mirisa nit ukusa" . Sam ranim i koljem

- - - - - - - - - -

Милка и Нутела, ко то уопште купује.

Samo Whey americkih proizvodjaca njopam.
 

Back
Top