Zašto mi se gadi Aleksandar Vučić
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Zašto mi se gadi Aleksandar Vučić

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zašto mi se gadi Aleksandar Vučić

http://infozurnal.net/2017/07/18/zasto-mi-se-gadi-aleksandar-vucic/

Zašto mi se gadi Aleksandar Vučić

Nepotkupljivo i postojano ćirilične „Večernje novosti“ javljaju kako naš najnoviji predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, na razgovor za rešavanje pitanja oko Kosova i Metohije poziva Srpsku pravoslavnu crkvu, Srpsku akademiju nauka i umetnosti i političke stranke. U tom činu, nezavisno od onoga šta nam Novosti preporučuju da prihvatimo, uviđa se najpre da naša Crkva i Akademija taj poziv prihvataju sa odobravanjem i izvesnom nadom da će se usaglasiti mišljenja i stavovi.

Divota jedna! Eto nama dugo željene, dugo vapijući tražene simfonije svenarodne. Uveren sam da Željko Cvijanović klikće od sreće što je njegova voljna i misaona investicija u Aleksandra Vučića dosegla dramaturški klimaks, a la Vilijem Šekspir.

I zaista, da se čovek obraduje, posle toliko godina raspinjanja Srpske akademije nauka i umetnosti na stubu srama u Srbiji (sve me zabole lakat šta Zapad o tome misli) zbog ratnohuškačke delatnosti, izazivanja međunacionalne netrpeljivosti, srpskog ekskluzivizma, nacionalizma, u pokušaju planske otimačine tuđe zemlje… najzad vrh države Srbije uvažava prirodan i nužan položaj te narodne ustanove.

Najzad će ta ustanova pristupiti poslovima zbog kojih je i osnovana i u kojima se sadrži njena priroda i svrha. Zaista, da se oda priznanje na hrabrosti, odlučnosti i mudrosti Aleksandra Vučića. Najzad se isprsio ispred čitavog Zapada, da bi mu pokazao kakav je državnički baja – jer njegovim državotvorenjem Srbijom ne može da krmani ni Angela Merkel, da je auto-put do Tirane rezultat njegove genijalne državničke misli, ni gospodin Skot, u ruhu ekselencije, kada je u pitanju ruski špijunski centar u Nišu koji neće dobiti diplomatski imunitet jer ga već imaju vojnici USA.

Aleksandar Vučić je 100% autonomna ličnost

I najednom, Srpska pravoslavna crkva nije propagator pravoslavnog fundamentalizma, niti akter nedopuštenog uplitanja u poslove države i vlasti – jer Crkva je odvojena od države, niti je leglo trulih bogataša koji žive na grbači jadnog i tranzicijom osiromašenog naroda, a još manje da je izazivač ratova na tlu rasturene Jugoslavije.

Eto i ona stiče pravo da uz najvišu instanciju vlasti, ako se s njom već slika u svečanim i opscenim prilikama, može da kaže i nešto merodavno i delotvorno. Najzad i njen glas ima važnost glasa naroda koji je čini i kanonski i jevanđeoski. I možda će Aleksandar Vučić ipak uvažiti postojanje Kosovskog zaveta i neće toliko talambasati o nužnoj promeni svesti Srba, po uzoru na svest Dojčland uber ales, svest koja odriče postojanje Nebeske Srbije, da bi za tu priliku zaboravio (u tom diskursu – u, što sam pametan), što njemu nikad nije bivao problem, da je Martin Luter i za nas Srbe na vrata dvorske crkve u Vitenbergu zakucao svojih 95 teza.

A političke stranke, javljaju Novosti, premišljaju se da li da prihvate ili ne prihvate poziv na taj svenarodni razgovor o tome šta nam valja činiti oko Kosova i Metohije. U prevodu na politički nekorektan jezik to znači: političke stranke u procepu između svoje umišljenosti u močvarama taštine i odricanjanja od svesti o Srbiji gledaju kako da išibicare naklonost Srba, za neke nove izbore.

I kako čovek da ne oda priznanje preduzimljivosti, neumornosti, gotovosti da se stvari sateraju do kraja u javnom i državničkom delanju Aleksandra Vučića. Kako da još poneka devojka ne istetovira njegovo ime na svojoj podlaktici, kako da ga široke narodne mase ne uzdignu na ravan velikog državnika koji Srbiju vodi ne samo u nove regionalne integracije (koje zaudarju kao trula i crknuta Jugoslavija), nego u mir i stabilnost regiona, uz nesumnjivu neutralnost, sa USA vojskom na tlu Srbije i gomilom saradnika okupatora koji se nevino zovu Nevladine organizacije…! Kako da se ne poklonimo mudrosti i domišljatosti marljivog i žustrog Aleksandra Vučića.

I da ga čovek ne zapita: koliko se Srba vratilo na Kosovo i Metohiju, od onih minimum 250.000 i koliko je tamo spaljenih i opljačkanih srpskih kuća dovedeno u stanje u kavom su bile kada su Srbi odatle isterani uz pomoć velikbritanskog generala Majkija i USA vojske? Da ga ništa ne pitamo, u vezi sa tim i još koječime, da ga ne pitamo. Jer on ima viši cilj, daleko iznad naših moći poimanja, jer on je mozak za sve nas.

Ali ja ne mogu da dopustim sili njegovog rasuđivanja da utiče na mene, pa ću se zapitati, bez Željka Cvijanovića: Ko je ono potpisivao Briselske sporazume i ko nije dopustio Ustavnom sudu da se bavi pitanjima oko tih sporazuma.

Zar to ne bejaše Aleksandar Vučić, sadašnji predsednik države Srbije

I posle tih sporazuma zar nije Kosovo sa Metohijom dobilo granice sa graničnim prelazima, zar nisu sprovedeni mnogi potezi koji su dali status države toj svetoj srpskoj zemlji? I kome su to mazane oči sa zajednicom srpskih opština, kao da su one tamo negde oko Sombora, ili Negotina, a ne usred zemlje iz koje su Srbi isterani a oni koji su ih isterali u zadovoljstvu i miru blaženstvuju, osim ako se između sebe ne zakrve?

I taj isti Aleksandar Vučić koji je Kosovo i Metohiju gurnuo do same ivice ambisa, koji baca sve što je srpsko, sve što Srbina čini Srbinom, koji nije dopustio ni jedan jedini glasić da se javi protiv tog njegovog sumasišavšeg delanja – odjednom želi da Srpska pravoslavna crkva, Srpska akademija nauka i umetnosti, političke strane rešavaju to što je on razarao, uništavao, satirao…

Eto, zato mi se gadi Aleksandar Vučić. Ne usuđujem se da kažem zašto su mu potrebni ti stubovi srpskog društva i garanti srpskog nasleđa i čuvari srpske prošlosti… Naprosto, zanemeo sam. Ogavno. Nemam reči.

Srđan Volarević

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2569

Podrazumevano Re: Zašto mi se gadi Aleksandar Vučić

Koliko Vucic moze da uradi po pitanju Kosova kada je Amerika izjavila da "Kosovo vise nikada nece biti Srbija"?

Bojim se da moze da uradi veoma malo.

I imam utisak da cini sve sto moze.
    Kunem se, Tita mi!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2156

Вучић – егоманијак који треба Бриселу!

09 / 01 / 2017

Српски премијер је парадни пример ауторитарног и популистичког лидера у региону који све више скреће са пута демократије, пише Шпигел онлајн. У анализи се наводи да ЕУ трампи владавину права за стабилност.
    „У свим земљама Западног Балкана владају ауторитарни политичари и корумпиране клике које све више окрећу леђа демократији и владавини права. Европској унији су ипак потребни – стабилни партнери су важнији од принципа“, пише угледни недељник Шпигел на свом порталу. Дописник из Будимпеште Кено Ферзек, добар познавалац балканских прилика, даље се посвећује појединим примерима:
    „Шеф српске владе Александар Вучић радо се издаје за ватреног обожаваоца Европске уније и њених вредности. Периодично обасипа немачку канцеларку правим правцатим изјавама љубави у којима хвали њено хуманистичко и демократско држање. Бивши министар пропаганде диктатора Милошевића с гуштом наступа као апостол помирења у региону Западног Балкана.“

.......
    .....................
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Вучић – егоманијак који треба Бриселу!

09 / 01 / 2017

Српски премијер је парадни пример ауторитарног и популистичког лидера у региону који све више скреће са пута демократије, пише Шпигел онлајн. У анализи се наводи да ЕУ трампи владавину права за стабилност.
    „У свим земљама Западног Балкана владају ауторитарни политичари и корумпиране клике које све више окрећу леђа демократији и владавини права. Европској унији су ипак потребни – стабилни партнери су важнији од принципа“, пише угледни недељник Шпигел на свом порталу. Дописник из Будимпеште Кено Ферзек, добар познавалац балканских прилика, даље се посвећује појединим примерима:
    „Шеф српске владе Александар Вучић радо се издаје за ватреног обожаваоца Европске уније и њених вредности. Периодично обасипа немачку канцеларку правим правцатим изјавама љубави у којима хвали њено хуманистичко и демократско држање. Бивши министар пропаганде диктатора Милошевића с гуштом наступа као апостол помирења у региону Западног Балкана.“

.......
    .....................
    Mито, послушај ову емисију, траје пола сата >>> http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/24/radio-beograd-2/2806412/govori-da-bih-te-video.html

Iskusan црна брада (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    235

Gadi se svima samo ne onima koji primaju plate iz budžeta.I SNSovcama.

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    923

Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7994

Citat Original postavio BLAJBI Pogledaj poruku
    Koliko Vucic moze da uradi po pitanju Kosova kada je Amerika izjavila da "Kosovo vise nikada nece biti Srbija"?

Bojim se da moze da uradi veoma malo.

I imam utisak da cini sve sto moze.
    И ти ...КЕЊАШ КОЛИКО МОЖЕШ...
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7994

09 / 01 / 2017

...толико млатара језиком да ..РЕТКО ЗАТВАРА УСМИНЕ......
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Elita Gruban (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    365

I meni se gadi ali mi se više gade ljiubitelji tuđih nacionalizama, usrašuljci tipa Čanak,Čeda,Janković

Veoma poznat villaret (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    250

Citat Original postavio црна брада Pogledaj poruku
    Gadi se svima samo ne onima koji primaju plate iz budžeta.I SNSovcama.
    gadi se ponajvise bas tim koji primaju plate iz budzeta..nije im sad budzet na dohvat ruke ..

libe strasni nije na forumu
    почетак краја диктатора најавио је курир
    Veoma poznat libe strasni (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1343

лаж,лаж и опет лаж
    ништа без снс,пинка&дезинформера

Primećen član
    Učlanjen
    04.09.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

gde su botovi da se ne slazu sa ovakvim misljenjem? otisli sa vuckom na izlet u vasington

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2569

Ja bih se rado vratio u Srbiju i bio ministar za poljprivredu u Vuckovoj vladi.

Ima li ko da me predlozi?
    Kunem se, Tita mi!

libe strasni nije na forumu
    почетак краја диктатора најавио је курир
    Veoma poznat libe strasni (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1343

Citat Original postavio privmat Pogledaj poruku
    gde su botovi da se ne slazu sa ovakvim misljenjem? otisli sa vuckom na izlet u vasington
    време је за фитнес уз степенице.. подразумева се покретне

- - - - - - - - - -

Ja bih se rado vratio u Srbiju i bio ministar za poljprivredu u Vuckovoj vladi.

Ima li ko da me predlozi?
    ништа без снс,пинка&дезинформера

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2569

Citat Original postavio libe strasni Pogledaj poruku

Sta se ti smejes?

Imam bolje kvalidikacije od polovine ministara u srpskoj vladi.

A i vuckova politika mi se dopada.
    Kunem se, Tita mi!

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Opsesivnost do paranoje.... To je odnos ovog Komše prema AV....

Veoma poznat Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    50
    Reputaciona moć
    307

Sta se ti smejes?

Imam bolje kvalidikacije od polovine ministara u srpskoj vladi.

A i vuckova politika mi se dopada.
    Признај да си упрпио због фрке у Венецуели, па сад гледаш где да збришеш...
    Морамо опростити својим непријатељима, али не пре него што их- обесимо.
    Хајне

Moderator đavolčić (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    692

Nedozvoljen izvor.

Slične teme

1. VILA ALEKSANDAR - Palic