Deca u Srbiji neće smeti da pomažu roditeljima u ovim poslovima

acabg

Elita
Poruka
20.624
Deca u Srbiji neće smeti da pomažu roditeljima u ovim poslovima: Kazne su i do MILION dinara!

Svakodnevni rad na njivi, čak i kao pomoć roditeljima, rad na građevini, u rudniku, pekari, na uzgoju životinja... samo su neka od zabranjenih zanimanja koja se nalaze u Pravilniku o preventivnim merama za bezbedan i zdrav rad mladih koje je donelo Ministarstvo za rad i Ministarstvo zdravlja decembra prošle godine. Međutim, Vlada RS je uzimajući u obzir Preporuku MOR-a o zabrani i hitnoj akciji za ukidanje najgorih oblika dečijeg rada, donela Uredbu o utvrđivanju opasnog rada za decu 29. maja 2017. godine.


http://www.telegraf.rs/vesti/srbija...-u-ovim-poslovima-kazne-su-i-do-500000-dinara


:dash:
 
Neko pametniji od tebe je primetio da ta vrsta poslova ugrožava prihoftizičko zdravlje i razvoj dece.,Zato nemoj da se isčuđavaš jer ispadaš smešan a i jesi smešan,

.......а ти испадаш глуп а и јеси глуп као и сваки други СНС-бот ...... па јбт стотинама година уназад од када постоје сеоска домаћинства деца увек помажу родитељима и тако се и науче о свим пословима на њиви, у штали.... итд...и сви били нормално до доласка неписмених СНС-кретена.......

............. ......... ......... .
 
Poslednja izmena:
Deca u Srbiji neće smeti da pomažu roditeljima u ovim poslovima: Kazne su i do MILION dinara!


Svakodnevni rad na njivi, čak i kao pomoć roditeljima, rad na građevini, u rudniku, pekari, na uzgoju životinja... samo su neka od zabranjenih zanimanja koja se nalaze u Pravilniku o preventivnim merama za bezbedan i zdrav rad mladih koje je donelo Ministarstvo za rad i Ministarstvo zdravlja decembra prošle godine. Međutim, Vlada RS je uzimajući u obzir Preporuku MOR-a o zabrani i hitnoj akciji za ukidanje najgorih oblika dečijeg rada, donela Uredbu o utvrđivanju opasnog rada za decu 29. maja 2017. godine.


http://www.telegraf.rs/vesti/srbija...-u-ovim-poslovima-kazne-su-i-do-500000-dinara


:dash:

ЈБТ...АЛА БРИНУ О ДЕЦИ...:huh:

ОДМА КАЗНИТИ ПРЕДСЕДНИКА...:besan2:

Кад већ расипа паре грађана Србије...нека их ..РАСИПА НА СРПСКУ ДЕЦУ...а ...НЕ НА РОДНУ КУЋУ БАНА ЈЕЛАЧИЋА...:rtfm:
 
.......а ти испадаш глуп а и јеси глуп као и сваки други СНС-бот ...... па јбт стотинама година уназад од када постоје сеоска домаћинства деца увек помажу родитељима и тако се и науче о свим пословима на њиви, у штали.... итд...и сви били нормално до доласка неписмених СНС-кретена.......

............. ......... ......... .
Takvi zakoni koji zabranjuju rad dece po rudnicima i gradjevinama valjda postoje u Srbiji barem vec 50 godina unazad.
Ne znam kome je uopste trebalo da donosi zakone i da kao stiti decu koja se ubise od fejsbuka i smartfona.
 
Ja kad sam bio mali pricinjavalo mi je veliko zadovoljstvo da sa dedom idem na njivu, da sejem povrce u basti, da nahranim zivotinje imali smo izmedju ostalog (kokoske, patke, curke, svinje i ovce) ne vidim na koji nacin takve aktivnosti mogu da ugroze psihofizicki razvoj deteta. Izuzev ovo za rad u rudniku. To je verovatno zakljucio neki debil koji selo nije video, ako je dete u zdravoj sredini i medju normalnim roditeljima nema ni promil sanse da ove aktivnosti negativno uticu na razvoj deteta
 
Ja kad sam bio mali pricinjavalo mi je veliko zadovoljstvo da sa dedom idem na njivu, da sejem povrce u basti, da nahranim zivotinje imali smo izmedju ostalog (kokoske, patke, curke, svinje i ovce) ne vidim na koji nacin takve aktivnosti mogu da ugroze psihofizicki razvoj deteta. Izuzev ovo za rad u rudniku. To je verovatno zakljucio neki debil koji selo nije video, ako je dete u zdravoj sredini i medju normalnim roditeljima nema ni promil sanse da ove aktivnosti negativno uticu na razvoj deteta
Posto se u tekstu pominju i sekundarne sirovine onda se tacno zna o kojoj i cijoj se deci radi , ali kako moze u zakonu da stoji da se to odnosi samo na Rome?
 
Posto se u tekstu pominju i sekundarne sirovine onda se tacno zna o kojoj i cijoj se deci radi , ali kako moze u zakonu da stoji da se to odnosi samo na Rome?

Bolje da im uvedu kaznu za prodaju dece kod njih je obicaj da prodaju devojcice za udaju vec sa 12-13 godina i to za 1000 evra pa na vise rekord za koji sam ja cuo je 25.000 evra generalno nemam lepo misljenje o romima ali to je vec neka druga tema
 
Kako novinari (a i forumasi) vole da izvlace iz konteksta i da prave od komarca magarca.

Ne radi se o tome da se deci zabrani da pomazu, vec da ih neko izrabljuje. Takvi Zakoni postoje u svakoj normalnoj drzavi, i to ne znaci da dete ne sme da pomaze roditeljima oko nekih normalnih stvari kao sto je novinar protumacio, vec da ne sme da rinta ko konj na njivi po ceo dan za ko zna ciji interes (pa makar to bio i interes njegovog roditelja).
Ali ne, lakse je prosecnom Srbinu da veruje da to Soros finansira da razbije srBsku porodicu nego da downloaduje Zakon, procita ga, i ukapira o cemu se radi, a ne da mu novinari i drugi forumasi tumace.

Lenjost!
 
Njega ili nju i još oko 8 miliona nedostajućih programera.

S druge strane, možda je bolje da okopava luk i zaradi melearde, kako savetuje naš ekonomski stručnjak Tiksi.
sta ces nekog iz kursumlije koji je od ujutru u stali usto u 5h da nateras da sedne i uci programiranje tek tako ko da okrene list papira?
da bi napravio dostojan softver i zaradio, osim znanja mora da razumes proces za sta ga pravi... a to je posebna prica... moze da napravi aplikaciju za okopavanje pa fonom ko lopatom da kopa...
zato samo na appstore imas 30posto kopija tudjih softvera... to prvo nauce
 
Ulažeš pare pametno i ne treba ti penzija. Ako radi u nekoj firmi, sasvim sigurno će imati penziju.

- - - - - - - - - -

sta ces nekog iz kursumlihe koji je od ujutru u stali usto u 5h da nateras da sedne i uci programiranje tek tako ko da okrebe list papira?
da bi napravio dostojsn softver i zaradio, osim znanja mora da razume proces za sta ga pravi... a to je posebna prica... moze da napravi aplikaciju za okopavanje pa fonom ko lopatom da kopa...
zato samo na appstore imas 30posto kopija tudjih softvera... to prvo nauce

Tom iz Kuršumlije je već sudbina određena, ali njegovoj deci nije, sem ako seljo ne kaže ''neš ti meni učit te kompjuktere pa da odeš u amerku da te vrbuju za ciju''.
 
jel docekao neki programer penziju? zemljoradnika u penziji ima

tu gresis... programerii su kul ljudi... hardverashi su zivcani nervozni i nadrkani

- - - - - - - - - -

Ulažeš pare pametno i ne treba ti penzija. Ako radi u nekoj firmi, sasvim sigurno će imati penziju.

- - - - - - - - - -



Tom iz Kuršumlije je već sudbina određena, ali njegovoj deci nije, sem ako seljo ne kaže ''neš ti meni učit te kompjuktere pa da odeš u amerku da te vrbuju za ciju''.

od juce apple obriso sa servera najveci deo kloniranih programa za ios...
 
Kako novinari (a i forumasi) vole da izvlace iz konteksta i da prave od komarca magarca.

Ne radi se o tome da se deci zabrani da pomazu, vec da ih neko izrabljuje. Takvi Zakoni postoje u svakoj normalnoj drzavi, i to ne znaci da dete ne sme da pomaze roditeljima oko nekih normalnih stvari kao sto je novinar protumacio, vec da ne sme da rinta ko konj na njivi po ceo dan za ko zna ciji interes (pa makar to bio i interes njegovog roditelja).
Ali ne, lakse je prosecnom Srbinu da veruje da to Soros finansira da razbije srBsku porodicu nego da downloaduje Zakon, procita ga, i ukapira o cemu se radi, a ne da mu novinari i drugi forumasi tumace.

Lenjost!
Ma bre, dal stvarno mislis da takav zakon u Srbiji ne postoji barem vec 50 godina?
Nego Romi uzasno maltretiraju svoju decu, ali oni ce to i dalje ciniti ili mislis da ce neko platiti kaznu od milion
zato sto tera dete da krade sekiúndarne sirovine i da prosi,? Sviranje uz bubanj.
 

Back
Top