Drama u Boru: Lekari se bore za život žene teške 300 kilograma

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Da li su ljudi koji sebi dozvole da se ugoje 300 kilograma, svesni da automatski zbog zakona fizike lekarima 10 puta otezavaju bilo kakvu intervenciju i pomoc?

OK, razumem da do gojaznosti moze doci zbog posledice odredjenog hormonskog poremecaja, i to je totalno druga stvar, ali u vecini slucajeva je cista lenjost u pitanju.

A onda, krece bacanje kamenja na lekare kako ne rade svoj posao kako treba.

To je isto kao da krivis automehanicara sto ti auto ne ide dobro, a ti ga ne vozis kako je proizvodjac propisao, vec ga teras kao manijak.

Po meni, ovo je cist mazohizam! :confused:

https://www.krstarica.com/vesti/srb...kilograma-konopcima-je-izvlacili-iz-saniteta/
 
Ne znam da li se secate one nesrece sa vozom, kod Podgorice, u januaru 2006. godine?
Tada sam bio na privremenom radu u Pg, i prikljucio se akciji spasavanja - izvlacenja povredjenih (posto sam se u to vreme bavio malo alpinizmom i imao svu potrebnu opremu).

Imali smo slucaj coveka teskog oko 200kg, kojeg je trebalo da izvucemo. Da skratim pricu, izvlacenje njega je oduzelo toliko vremena i ljudi, da smo dok smo njega izvlacili, mogli da izvucemo minimum 15 drugih ljudi. A bilo nas je tako malo obucenih za takvu vrstu izvlacenja, a toliko povredjenih, uz to vetar je duvao tako jako da smo se ljuljali kao lisce na konopcima.

Ovaj clanak me tako uboo, i podsetio na taj dogadjaj.....danas, mislim da bih ga ostavio da ceka, i izvlacio one druge, koji malo vise vole zivot.
 
bolesno proždiranje hrane neprekidan protok kroz dve raspoložive rupe. takvi ljudi koji neprekidno jedu verovatno su non stop na otvoru za pražnjenje creva i verovatno provode veći deo dana u smradu sopstvenih govana. šta taj um može pametno da smisli ako udiše smrad non stop
imam zaista veoma malo tolerancije za debljinu tako da verovatno zvučim užasno grubo ali to je jače od mene.
 
Otkud nama takva žena ?
Nije do sada pisano da postoji na našim prostorima
taj kolos od žene !

Verovatno je 200 ( kg), ta je zena mogla da se krece, ovi sa 300 ipak samo gu da leze.
Pravo da ti kazem nisam ni ja nikada ni cula da u Srbiji (manje , vise ni u Evropi) postoje takvi slucajevi,
ali je cinjenica da je po svetu sve vise i vise tih kolosa od po 300 kg.
 
Gledala sam par puta na tv te ljude od 300kg... nema tu nista smesno. Ne jedu ceo dan, ali jedu dosta. Rekla bih da im je poremecen metabolizam i totalno je nezamislivo u kakvom su problemu. Da, oni imaju psihicke probleme, a i ta tezina im pravi probleme i psihicke i fizicke.

To jeste vrzino kolo (uzrocno posledicna stvar), ali ono sto je ovde u pitanju, jeste da zbog necijeg nemara, resursi u kriticnim situacijama (gde minuti odlucuju o zivotu i smrti) mogu biti nepravedno rasporedjeni.
Recimo, u ovom primeru, jako veliki broj medicinskog osoblja je satima bio angazovan oko nje, da joj ukazu pomoc, za koju bi (da ima do 100kg tezine) bilo potrebno nekoliko minuta. Za to vreme, mogla se ukazati pomoc mnogim drugima.

Ista prica mi kada smo izvlacili ovog coveka od oko 200kg tezine, skoro cela ekipa koja je bila na tom delu je zaglavila izvlaceci ga, dok su drugi putnici dole zapomagali.
Zvucim surovo, ali tada mi je bilo doslo da ga gurnem dole u Moracu, i ko ga yebe, da idem da izvlacim ostale. Bukvalno smo deset ljudi mogli da izvucemo dok smo njega izvukli, i sreca pa niko nije bio teze povredjen od tih ljudi koje smo tu izvlacili.
 
To sto ona ima ~300 kg nije niti smesno, niti bi ti ljudi smeli biti predmet podsmeha.
Vecina njih ima problem sa dugogodisnjim prejedanjem, ali ih za to ne bi trebalo osudjivati.
Na zapadu je lecenje gojaznosti proces koji zahteva multidisciplinarni pristup.
Ali ja ne bi da placam porez i doprinose da bi o mom trosku te i takve osobe bile lecene.
Isto vazi i za alkose, ljude koji puse, uzimaju drogu. Ne, nemam nikakve empatiju za sve njih.
Usput i ne zelim da moje pare idu na njihova prevaspitavanja.
 
Ali ja ne bi da placam porez i doprinose da bi o mom trosku te i takve osobe bile lecene.
Isto vazi i za alkose, ljude koji puse, uzimaju drogu. Ne, nemam nikakve empatiju za sve njih.
Usput i ne zelim da moje pare idu na njihova prevaspitavanja.

Normalno, ja to ne bi ni lečio ! Za mene savaka normalna osoba koja prebaci već prvih 20-ak kilogroma od neke uobičajne i propisane težine, trebala bi da se zabrine i obrati neznam kome već psihijatru ili odredjenim zdravstvenim ustanovama
Gledam na Tv-u poplava je takvih emisija, uglavnom iz Amerike i Engleske.
Pošto su napravali "Izdegenerisanu " naciju ( Čast izuzetcima) Prvo su godinama pokušali da ih ubede da prihvate sebe kao takve i da im ublaže kompleks.
Normalno ( Prase kao prase sklono prejedanju i ždranju ) umiri savest i neume da se zaustavi ili da preduzme nešto .
E kad prebace 200 -300 kg žive vage počne kukumavčenje i cmizdrenje.I sada treba poreski obaveznici da plate njihovo prežderavanje.
Meni to nejasno i nelogično !
Opravdavam neki težak poremećaj u metabolizmu, ali i to se moglo sprečiti na vreme !

- - - - - - - - - -

После кажу у Бору се гладује..
:mrgreen:
Crnjak !
 
Poslednja izmena:
pratite trendove..gledate TLC sa sve onim nilskim konjima koji treba da izazovu sažaljenje..:zcepanje:
Ponekad i u šoku sam , čak šta više ružno mi glrdati i nikada mi neke stvari neće biti jasne kod takvih ljudi.

Dotakne me ponekad njihova radost kad uspeju da naprave pomak ka mršavlljenju , ali ih onda još odvratnije gledati sa onom ( Šar-pej) kožom za 5 brojeva većom.
Neznaš šta je gore :D
 
Ponekad i u šoku sam , čak šta više ružno mi glrdati i nikada mi neke stvari neće biti jasne kod takvih ljudi.

Dotakne me ponekad njihova radost kad uspeju da naprave pomak ka mršavlljenju , ali ih onda još odvratnije gledati sa onom ( Šar-pej) kožom za 5 brojeva većom.
Neznaš šta je gore :D

prvo treba psihijatri da ih leče..
aj njih..
ali ne valja to gledati..i publikum je za psihijatriju :zcepanje:
 
Nisi shvatila poentu !
Da nisu ždrali toliko ne bi nagurali do te kilaže. Sami su odgovorni za svoju kilažu i nekontrolisano ponašanje, prejedanje !

naravno da sam shvatila..jer misao nije niti filozofska..niti neešto što između redova treba da se tumači,proizvoljno po nahođenju..po najmanje duhovito..
bolesno i verujem zabavno ljudima koji u familiji nisu imali logoraše.
 

Back
Top