План Б: Могу ли Кинези да замене Италијане?

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.722
Само два дана пошто су економски саветник Владе Србије и државни секретар у министарству привреде најавили могућност сељења „Фијата“ из Крагујевца у Пољску, министар привреде Горан Кнежевић је рекао да Влада нема такве информације.

А да ли ипак постоји резервни план ако се то деси, и даље је непознаница. .....


https://rs.sputniknews.com/analize/201707171111959371-fijat-kragujevac-odlazak-1/
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Velik je ovaj svet :D .......
 
Питање је за кога се намештеним штрајком спрема терен, кинези, немци, французи.. небитно, видећемо врло брзо, тек радници у Крагујевцу, без обзира колико били (не)задовољни својим положајем, сами нису способни да се организују овако добро без јаке политичке залеђине, а ту залеђину им пружа странка малог алека која би да изгура Фиат који руку на срце је само штета за Србију.

Направили су возило које не могу нигде да продају, није им помогао ни Папа да га продају у САД, ни Путин да га продају у Русији, тек по нешто мало у Италији и овде у Србији.
 
Питање је за кога се намештеним штрајком спрема терен, кинези, немци, французи.. небитно, видећемо врло брзо, тек радници у Крагујевцу, без обзира колико били (не)задовољни својим положајем, сами нису способни да се организују овако добро без јаке политичке залеђине, а ту залеђину им пружа странка малог алека која би да изгура Фиат који руку на срце је само штета за Србију.

Направили су возило које не могу нигде да продају, није им помогао ни Папа да га продају у САД, ни Путин да га продају у Русији, тек по нешто мало у Италији и овде у Србији.

Kad je krsina koja je mnogo precenjena.


P.S> Vozilo je vlasnistvo Fiata ne vidim zasto treba Vucic da ga prodaje bilo kome, ocigledno je do sada auto nekom prodavan.
 
Питање је за кога се намештеним штрајком спрема терен.

Opel-logo-2002-2048x2048.png
 
Kad je krsina koja je mnogo precenjena.


P.S> Vozilo je vlasnistvo Fiata ne vidim zasto treba Vucic da ga prodaje bilo kome, ocigledno je do sada auto nekom prodavan.

Да је кршина није баш, али није ни нешто нарочито.

Возио сам га службено и оно што му стављам као плус су мотор и простор, мада су седишта тврда и ауто постаје неудобан за сваку вожњу преко 150 км.

Такође, иако су Италијани мајстори дизајна онај ко је дизајнирао овај ауто је направио пре грдобу него леп ауто, као да је радио све преко "оне ствари"

На крају испао је прецењен за оно што нуди и није уопште чудно зашто се нигде не продаје.

Фиат је завршио посао због којег је дошао овде, а за кога мали алек сада чисти терен видећемо врло брзо

Није ни чудо зашто се не продаје
 
Направили су возило које не могу нигде да продају, није им помогао ни Папа да га продају у САД, ни Путин да га продају у Русији, тек по нешто мало у Италији и овде у Србији.

Kolega, osvrnuo bih se na ovo.
Fiat 500L je tržišni lider u svom segmentu (Monovolumen B klase, mini MPV) u Evropi sa 25% od ukupne prodaje.
Problem je što sam taj segment je opadajući poslednjih 2 godine (zbog rastuće tražnje za SUV-look vozilima koji su zahvatili i ovaj tržišni segment)
 
Poslednja izmena:
Kolega, osvrnuo bih se na ovo.
Fiat 500L je tržišni lider u svom segmentu (Monovolumen B klase, mini MPV) u Evropi sa 25% od ukupne prodaje.
Problem je što sam taj segment je opadajući poslednjih 2 godine (zbog rastuće tražnje za SUV-look vozilima koji su zahvatili i ovaj tržišni segment)

Мени то колега личи као када би се неко хвалио да је први у свом селу у којем сем њега живе још две три душе, јер су се остали одселили у град :)
 
Kolega, osvrnuo bih se na ovo.
Fiat 500L je tržišni lider u svom segmentu (Monovolumen B klase, mini MPV) u Evropi sa 25% od ukupne prodaje.
Problem je što sam taj segment je opadajući poslednjih 2 godine (zbog rastuće tražnje za SUV-look vozilima koji su zahvatili i ovaj tržišni segment)

Manja prodaja = manja proizvodnja = treba manje radnika


Pitanje je zasto im ne daju da proizvode neki drugi model u Kragujevcu?
 
Ja bi vise voleo da kinezi zamene Hrvate.

Misliš, da napravimo dil sa Kinezima ?
Oni svoj višak presele u Hrvatsku, malko se zgusnu...
A, nama prepuste Jadran !
Koji će njima očin Jadran ?
Već imaju 2-3 okeana i 5-6 mora....
Evo, ja sam "za".
Di treba da čvokim potpis ?
----------------
A, Hrvati ?
U postojbinu.
Neka sami izaberu gde to bejaše !
 
Misliš, da napravimo dil sa Kinezima ?
Oni svoj višak presele u Hrvatsku, malko se zgusnu...
A, nama prepuste Jadran !
Koji će njima očin Jadran ?
Već imaju 2-3 okeana i 5-6 mora....
Evo, ja sam "za".
Di treba da čvokim potpis ?
----------------
A, Hrvati ?
U postojbinu.
Neka sami izaberu gde to bejaše !

Koji će **** i tebi Jadran kad ni sa makadama ne silaziš? Da si ga zaslužio, e vala nisi!
Bila je to prilično aktivna opcija devedesetih, al tada si **** zavukao bratu rođenom pero Drine i krivio ga za svoju nesreću jer ne možeš na ljetovanje u Makarsku! Sad si raspoložen da ti ga netko sa strane pokloni, pa makar bili to i Kinezi. E more se tako lako ne dobiva!
Tebi takvom Jadran ne treba!
 
Poslednja izmena:
Мени то колега личи као када би се неко хвалио да је први у свом селу у којем сем њега живе још две три душе, јер су се остали одселили у град :)
Taj je auto lep ( ali izdaleka), a za to sto nudi uzasno je skup, zato ga niko i ne kupuje, a inace jeste "izgledan".
 
Да је кршина није баш, али није ни нешто нарочито.

Возио сам га службено и оно што му стављам као плус су мотор и простор, мада су седишта тврда и ауто постаје неудобан за сваку вожњу преко 150 км.

Такође, иако су Италијани мајстори дизајна онај ко је дизајнирао овај ауто је направио пре грдобу него леп ауто, као да је радио све преко "оне ствари"

На крају испао је прецењен за оно што нуди и није уопште чудно зашто се нигде не продаје.

Фиат је завршио посао због којег је дошао овде, а за кога мали алек сада чисти терен видећемо врло брзо

Није ни чудо зашто се не продаје

a jeste vala , mada je lepši od multiple koja je baš baš ružna . Što se tiče motora , on je zaista dobar , recimo šabački taksisti koji voze mareu , svi prelaze preko 500.000 km što je za većinu evropskih kola nedostižna cifra .
 
Manja prodaja = manja proizvodnja = treba manje radnika


Pitanje je zasto im ne daju da proizvode neki drugi model u Kragujevcu?

Fiat Argo (naslednik Punta) je moguća opcija

- - - - - - - - - -

Мени то колега личи као када би се неко хвалио да је први у свом селу у којем сем њега живе још две три душе, јер су се остали одселили у град :)

Tržišni segment, štaviše NIŠA-podsegment B klase automobila, od 400.000 vozila (koliko ih je prodavano u 2013. godini. ok, a sada 300.000) nije baš mali za evropsko tržište automobila.
Fiat 500L je od strane tržišta prihvaćen kao pun pogodak.
Prosto, kupuje se u inostranstvu.
 
Koji će **** i tebi Jadran kad ni sa makadama ne silaziš? Da si ga zaslužio, e vala nisi!
Bila je to prilično aktivna opcija devedesetih, al tada si **** zavukao bratu rođenom pero Drine i krivio ga za svoju nesreću jer ne možeš na ljetovanje u Makarsku! Sad si raspoložen da ti ga netko sa strane pokloni, pa makar bili to i Kinezi. E more se tako lako ne dobiva!
Tebi takvom Jadran ne treba!
Bumo ga, bumo ....
Uhitili.
Naš je bil, naš znova bude....!
A, ti ronzaj dok ne krepaš,
ti bokca !
 
Само два дана пошто су економски саветник Владе Србије и државни секретар у министарству привреде најавили могућност сељења „Фијата“ из Крагујевца у Пољску, министар привреде Горан Кнежевић је рекао да Влада нема такве информације.

А да ли ипак постоји резервни план ако се то деси, и даље је непознаница. .....


https://rs.sputniknews.com/analize/201707171111959371-fijat-kragujevac-odlazak-1/
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Velik je ovaj svet :D .......

Добра инфраструктура је направљена у Крагујевцу.

Кад Фијат оде, доћи ће друге фирме да преузму пословни простор. Не морају то да буду аутомобили и кооперанти аутомобилској индустрији.
 

Back
Top