PREDSEDNIK NA MUKAMA U VAŠINGTONU: Vučiću, odluči se, mi ili Rusija!

комшија

Stara legenda
Poruka
90.987
http://www.kurir.rs/vesti/politika/2881423/predsednik-na-mukama-u-vasingtonu-vucicu-odluci-se-mi-ili-rusija


1240781_0504-dragana-udovicic_ls-s.jpg


PREDSEDNIK NA MUKAMA U VAŠINGTONU: Vučiću, odluči se, mi ili Rusija!


Američka administracija izgubila strpljenje, pa će od šefa države biti traženo da se izjasni uz koju svetsku silu je Beograd


Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, u dvodnevnoj je poseti Vašingtonu i, bez obzira na to što kaže da će pokušati da dobije podršku za rešavanje problema na zapadnom Balkanu, prema procenama stručnjaka, biće stavljen pred ultimatum - moraće da se izjasni da li je Srbija za SAD ili Rusiju.


To znači da će Srbija ostati bez manevarskog prostora i da više ne može da vodi politiku balansiranja, te da se od nas očekuje da kažemo uz koju smo silu. Vučić je kazao da ga u Vašingtonu očekuju važni razgovori, a da će teme svakako biti i srpsko-ruski odnosi, slučaj braće Bitići, kao i paljenje Ambasade SAD u Beogradu, i da će pokušati da dobije podršku za politiku ozbiljnosti i odgovornosti.


Reakcija SAD


Međutim, izvor našeg lista navodi da će Vučić u Vašingtonu biti izložen dodatnim pritiscima ne bi li se Srbija već jednom izjasnila i odgovorila - na kojoj strani je Beograd. Da će američka administracija insistirati i na ovim odgovorima, smatraju i poznavaoci prilika.


Janoš Bugajski iz Centra za analizu evropske politike rekao je da je „krajnje vreme da Srbija odluči kome će se prikloniti, Zapadu ili Rusiji“.


Serija razgovora


- Crna Gora je odabrala, Makedonija takođe, sve zemlje u regionu su odabrale da budu ili deo NATO, ili zapadnog sveta, i odbace uticaj Rusije. Mislim da je Vučićeva poseta zato važna, jer će iz prve ruke saznati šta američka administracija očekuje od srpske vlade - rekao je Bugajski za Glas Amerike.


Da će tokom ove posete biti pojačan pritisak na Vučića, smatra i Vladan Živulović, predsednik Atlantskog saveta. On navodi da Amerikanci do sada nisu vršili tu vrstu pritiska, međutim, događaji u izvedbi Vlade Srbije - nabavka oružja, Rusko-srpski centar u Nišu... - očigledno su isprovocirali i ovu reakciju SAD.

- Sve vodi u tom pravcu, koji je očigledan - pritisak će biti pojačan. Pritisak raste, kao što će rasti pritisak i povodom članstva Srbije u NATO, od strane NATO zemalja. Verujem da ćemo brzo doći u situaciju da ćemo morati da se odlučujemo gde smo - navodi Živulović.


Vučić će osim s potpredsednikom SAD Majkom Pensom, imati sastanke i s predsedavajućim Komiteta za oružane snage Kongresa, senatorom Džonom Mekejnom, predsedavajućim i kopredsedavajućim Senatskog potkomiteta za Evropu, senatorima Ronom Džonsonom i Krisom Marfijem, kao i s kopredsedavajućima Srpskog kongresnog kokusa, kongresmenom Tedom Poom i Emanuelom Kliverom.


Ekipa Kurira
 
nek poniste greske koje su napravili prema nama, pa da budemo svim srcem uz nato

- - - - - - - - - -

Srbija okruzena NATO alijansom ali i dalje dovoljno opasna da se stavi pred ultimatum.

Koliko ce Tihija i Mickija poverovati u ove moronštine.

mada i ovo ima logike, nebitno smo slabi i okruzeni

- - - - - - - - - -

mada smo to bili i 41

ali smo poremetili planove za napad na rusiju ili englesku
 
nek poniste greske koje su napravili prema nama, pa da budemo svim srcem uz nato

- - - - - - - - - -



mada i ovo ima logike, nebitno smo slabi i okruzeni

- - - - - - - - - -

mada smo to bili i 41

ali smo poremetili planove za napad na rusiju ili englesku

NATO nije kao Vermaht. Jači je.

Ja msm da senatori prosipaju kafu po tastaturi kad im stigne neki intelligence briefing iz Srbije. Kad uporede sta mi mislimo o sebi s onim sta oni misle o nama.

Krajnje je vreme da se uozbiljimo.
 
http://www.kurir.rs/vesti/politika/...a-u-vasingtonu-vucicu-odluci-se-mi-ili-rusija


1240781_0504-dragana-udovicic_ls-s.jpg


PREDSEDNIK NA MUKAMA U VAŠINGTONU: Vučiću, odluči se, mi ili Rusija!


Američka administracija izgubila strpljenje, pa će od šefa države biti traženo da se izjasni uz koju svetsku silu je Beograd


Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, u dvodnevnoj je poseti Vašingtonu i, bez obzira na to što kaže da će pokušati da dobije podršku za rešavanje problema na zapadnom Balkanu, prema procenama stručnjaka, biće stavljen pred ultimatum - moraće da se izjasni da li je Srbija za SAD ili Rusiju.


To znači da će Srbija ostati bez manevarskog prostora i da više ne može da vodi politiku balansiranja, te da se od nas očekuje da kažemo uz koju smo silu. Vučić je kazao da ga u Vašingtonu očekuju važni razgovori, a da će teme svakako biti i srpsko-ruski odnosi, slučaj braće Bitići, kao i paljenje Ambasade SAD u Beogradu, i da će pokušati da dobije podršku za politiku ozbiljnosti i odgovornosti.


Reakcija SAD


Međutim, izvor našeg lista navodi da će Vučić u Vašingtonu biti izložen dodatnim pritiscima ne bi li se Srbija već jednom izjasnila i odgovorila - na kojoj strani je Beograd. Da će američka administracija insistirati i na ovim odgovorima, smatraju i poznavaoci prilika.


Janoš Bugajski iz Centra za analizu evropske politike rekao je da je „krajnje vreme da Srbija odluči kome će se prikloniti, Zapadu ili Rusiji“.


Serija razgovora


- Crna Gora je odabrala, Makedonija takođe, sve zemlje u regionu su odabrale da budu ili deo NATO, ili zapadnog sveta, i odbace uticaj Rusije. Mislim da je Vučićeva poseta zato važna, jer će iz prve ruke saznati šta američka administracija očekuje od srpske vlade - rekao je Bugajski za Glas Amerike.


Da će tokom ove posete biti pojačan pritisak na Vučića, smatra i Vladan Živulović, predsednik Atlantskog saveta. On navodi da Amerikanci do sada nisu vršili tu vrstu pritiska, međutim, događaji u izvedbi Vlade Srbije - nabavka oružja, Rusko-srpski centar u Nišu... - očigledno su isprovocirali i ovu reakciju SAD.

- Sve vodi u tom pravcu, koji je očigledan - pritisak će biti pojačan. Pritisak raste, kao što će rasti pritisak i povodom članstva Srbije u NATO, od strane NATO zemalja. Verujem da ćemo brzo doći u situaciju da ćemo morati da se odlučujemo gde smo - navodi Živulović.


Vučić će osim s potpredsednikom SAD Majkom Pensom, imati sastanke i s predsedavajućim Komiteta za oružane snage Kongresa, senatorom Džonom Mekejnom, predsedavajućim i kopredsedavajućim Senatskog potkomiteta za Evropu, senatorima Ronom Džonsonom i Krisom Marfijem, kao i s kopredsedavajućima Srpskog kongresnog kokusa, kongresmenom Tedom Poom i Emanuelom Kliverom.


Ekipa Kurira


Vučić i Pens u Beloj kući, "razgovor bez rukavica"

Kurir nastavlja da bude ono što je oduvek bio, običan toaletoid jer vređa inteligenciju svakog normalnog čoveka.

Treba ga ugasiti kao i PINK, Informer i sl. zbog štetnog uticaja na mentalno zdravlje građana.
 
Mislim da je pitanje NATO-a reseno na dan kada su Bugarska i Rumunija usle u alijansu.

Tada je Serbija ostala duboko iza linija.

A to danas sa ulaskom Crne Gore izgleda ovako>

1200px-Location_NATO_2017_blue.svg.png

Obzirom da je očito to postalo samo sebi cilj pošto se dalje, tj na Ruse ne smije (a objektivno i ne može), postavljaju se logična pitanja:
  • Koji **** sve to širenje kad si na kraju poljubio ZID kojem si na ignore???
  • Šta, radi čega, kako i kamo sad???

A tek kako je ulazak Crne Gore dramatično utjecao na ovu mapu, a u ***** materiju!!!:hahaha:
Uzgred, gdje je tu Crna Gora???
 
Poslednja izmena:
Vučić i Pens u Beloj kući, "razgovor bez rukavica"

Kurir nastavlja da bude ono što je oduvek bio, običan toaletoid jer vređa inteligenciju svakog normalnog čoveka.

Treba ga ugasiti kao i PINK, Informer i sl. zbog štetnog uticaja na mentalno zdravlje građana.

Slušam i ne vjerujem... Vučiću je najveći uspjeh posjete SAD to što ga je domaćin ispratio do kapije!:lol::lol::lol:
Pa niti jedan srbijanski medij ne propušta da iznese hvalospjeve na konto činjenice da je domaćin Vučiča odveo do semafora!
 
Obzirom da je očito to postalo samo sebi cilj pošto se dalje, tj na Ruse ne smije (a objektivno i ne može), postavljaju se logična pitanja:
  • Koji **** sve to širenje kad si na kraju poljubio ZID kojem si na ignore???
  • Šta, radi čega, kako i kamo sad???

A tek kako je ulazak Crne Gore dramatično utjecao na ovu mapu, a u ***** materiju!!!:hahaha:
Uzgred, gdje je tu Crna Gora???

Cilj je nada da će neko da se upeca i počne da plaća članarinu.
Uostalom,po meni je član samo onaj koji plaća članarinu,a to su trenutno Poljska i UK.Cenim da će uskoro početi da plaćaju i "baltički tigrovi".Veštački je stvorena tenzija tamo iz tog razloga.
 
E pa vidite. Da Vucic nije MI6 agent i placen da sjebe Srbiju on bi im rekao:
Dobro odlucicu se posto nam isplatite 100 milijardi dolara kao odstetu za bombardovanje Srbije.
On je jedan "marljivi" radnik!:lol: Što će mu toliki novci za Srbiju kada on sam osobno ima deleko manju cijenu, a opet dovoljno je utjecajan da dekretom iznajmi ili rasproda državu koja mu je povjerena?
 
Poslednja izmena:
Obzirom da je očito to postalo samo sebi cilj pošto se dalje, tj na Ruse ne smije (a objektivno i ne može), postavljaju se logična pitanja:
  • Koji **** sve to širenje kad si na kraju poljubio ZID kojem si na ignore???
  • Šta, radi čega, kako i kamo sad???

A tek kako je ulazak Crne Gore dramatično utjecao na ovu mapu, a u ***** materiju!!!:hahaha:
Uzgred, gdje je tu Crna Gora???

Pa uticao je, Serbija nema prilaz moru i okruzena je sa svih strana.

Jedino preko Bosne a to ne vodi nikuda.

Nije bas povoljna pozicija za vikanje da smo sa Rusijom u svakom slucaju.
 
Cilj je nada da će neko da se upeca i počne da plaća članarinu.
Uostalom,po meni je član samo onaj koji plaća članarinu,a to su trenutno Poljska i UK.Cenim da će uskoro početi da plaćaju i "baltički tigrovi".Veštački je stvorena tenzija tamo iz tog razloga.
Misliš reket?

- - - - - - - - - -

Pa uticao je, Serbija nema prilaz moru i okruzena je sa svih strana.

Jedino preko Bosne a to ne vodi nikuda.

Nije bas povoljna pozicija za vikanje da smo sa Rusijom u svakom slucaju.

A Srbija je pomorska sila pa je Amerikancima toliko bilo stalo da joj se uskrati prilaz Jadranu? Dajte ljudi ne valjajte gluposti! Što Amerima uopće znači dal jedna Srbija izlazi na slanu vodu kada je uonako opkoljena NATO-om? Sve je to jedna velika zayebancija od vojnog saveza! Ništa NATO nije jači, a ni slabiji sa ili bez Crne Gore.
Nebitni su! Jednom, kada se NATO bude raspadao (a po zakonima priroe sve ima svoj početak i kraj) sigurno je da članstvo CG u njemu neće prolongirati nestanak tog saveza, ali niti jedan jedini dan.
 
Poslednja izmena:

Upravo to.Ja drugu svrhu i smisao ne vidim.Čak štaviše,nisam primetio jedinstvo i poslušnost unutar NATO-a već 10 god.Jedni nešto hoće,ostali neće itd.Mislim da je pakt bio na svom vrhuncu početkom ovog veka,da bi sada postao prazna ljuštura.Suviše članica koje su tu reda radi.Da bi sve zajedno izgledalo brojno i moćno na papiru...
 
E pa vidite. Da Vucic nije MI6 agent i placen da sjebe Srbiju on bi im rekao:
Dobro odlucicu se posto nam isplatite 100 milijardi dolara kao odstetu za bombardovanje Srbije.

Шта вреди и да нам исплате 100 милијарди? Пола тога ће бити покрадено, а друга половина ће издржавати постојећи систем наредних пар деценија.
 
Misliš reket?

- - - - - - - - - -



A Srbija je pomorska sila pa je Amerikancima toliko bilo stalo da joj se uskrati prilaz Jadranu? Dajte ljudi ne valjajte gluposti! Što Amerima uopće znači dal jedna Srbija izlazi na slanu vodu kada je uonako opkoljena NATO-om? Sve je to jedna velika zayebancija od vojnog saveza! Ništa NATO nije jači, a ni slabiji sa ili bez Crne Gore.
Nebitni su! Jednom, kada se NATO bude raspadao (a po zakonima priroe sve ima svoj početak i kraj) sigurno je da članstvo CG u njemu neće prolongirati nestanak tog saveza, ali niti jedan jedini dan.

Pametni vodja Serbije je dao sva ovlascenja NATO-u, samo sto jos ne placamo i mi clanarinu i on nema obavezu da nas brani.
Sadasnja opcija je gora nego da smo u savezu.
 
Upravo to.Ja drugu svrhu i smisao ne vidim.Čak štaviše,nisam primetio jedinstvo i poslušnost unutar NATO-a već 10 god.Jedni nešto hoće,ostali neće itd.Mislim da je pakt bio na svom vrhuncu početkom ovog veka,da bi sada postao prazna ljuštura.Suviše članica koje su tu reda radi.Da bi sve zajedno izgledalo brojno i moćno na papiru...

Nedostaje im protivnik, a "bezobrazni" Rusi i Kinezi očito to nisu raspoloženi odglumiti. Nevjerojatno je to koliko truda zapadni mediji ulažu u spinovanje i satanizaciju ruskog i kineskoga faktora u svjetu sve u cilju opstanka NATO-a
Tu i tamo poneki zatucani bradonja i pokoja raketla onog nasmijanog gojaznog Korejca ... ,al uglavnom truba glede objektivnog opravdanja tolike skalamerije od vojnoga saveza.

Ima tu nečega što bismo mogli podvesti pod "povijest se ponavlja" glede nebrojeno puta potvrđene činjenice da svaka apsolutna sila, tijekom povijesti, narasta i dostiže svoj maksimum moći, a zatim se iznenada survava u svoj konačni nestanak i to redovno zbog jednog osnovnog razloga, ti. gubitka smisla vlastitog daljeg napredovanja i uopće postojanja.

Aleksandar Makedonski je osvajao sve što mu je oko moglo vidjeti i na kraju je stradao u besmislu takvog vlastitog ekspanzionizma. Vojnici su mu izgubili motiv i izlapjeli su osjećaji za razloge daljeg osvjanja. Poželjeli se ljudi obitelji i rodnog kraja... Na kraju je nesrećnog Aleksandra sjario sa konja i umlatio nekakav divljak u nekoj azijskoj šumskoj pički materini i to je bio pečat na njegov životni i povijesni put.

Rimljani su nešto drugačije, al jednako bizarno dočekali entropiju svoje moći. Objesni i razvratni u svojoj moći, narasli su i proširili se do krajeva u kojima više nisu mogli kontrolirati vlastitu vojsku. Vojskovođe su im otkazivale poslušnost i okretale se protiv samog Rima. I u toj priči imamo "gospodu" vandale koji su odigrali ulogu Božije ruke pravde.

Napoleon? Pa da je bio iole razuman, danas su mu potomci mogli je vladati barem s pola Europe (vjerojatnije i više od toga), al bilo mu to malo i bio je nestrpljiv pa vojsku bzveze poslao tamo na istok gdje mu, i da je pobijedio, ni danas nitko od sunarodnika vjerojatno nebi živio.

Austrougari? Zinula im goozica na vašljivu zatucanu Bosnu, pa zaratovaše sa svim i svakim po Europi do vlastita uništenja!

Ono što napisah za Napoleona, potpuno ista priča se odnosi i na blesavog Hitlera!

SSSR? Samo je valjda Staljin znao šta će mu vojni savez sa onolikim nacrtaanim ražimima čiji "vladari" vladaju sve do trenutka dok im Sovjeti ne izmaknu stolicu, a građani u tim zemljama sanjau pun tanjur za obiteljskim stolom!

...

Nepoznavanje ili ignoriranje granica vastitih mogućnosti i objektivnih potreba bio je, jeste i ostat će razlogom propasti svake imperije.
 
Poslednja izmena:
Nedostaje im protivnik, a "bezobrazni" Rusi i Kinezi očito to nisu raspoloženi odglumiti. Nevjerojatno je to koliko truda zapadni mediji ulažu u spinovanje i satanizaciju ruskog i kineskoga faktora u svjetu sve u cilju opstanka NATO-a
Tu i tamo poneki zatucani bradonja i pokoja raketla onog nasmijanog gojaznog Korejca ... ,al uglavnom truba glede objektivnog opravdanja tolike skalamerije od vojnoga saveza.

Dostojan (bezopasan) protivnik se bio pojavio.Asad i Sirija.Ali avaj,umešase se oni bezobrazni Rusi,pa većina pakta odusta od akcije...
 

Back
Top