VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u ....

комшија

Stara legenda
Poruka
90.695
http://www.kurir.rs/sport/kosarka/2881865/vujoseviceva-lekcija-o-nacionalizmu-i-toleranciji-ne-dirajte-sulju-j-vas-u

1241351_dule-koki_ls-s.jpg


LEGENDARNI TRENER I NJEGOVI STAVOVI

VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u ....

17.07.2017. 19:14h

Duško Vujošević, koji sada radi kao selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, poznat je kao veliki protivnik nacionalizma.

U prilog tome govori i anegdota koju je Vujošević svojevremeno ispričao.

"Ja sam građanin sveta. Imao sam prilike i sreće da puno putujem i znam da je svaki čovek slučajno ono što jeste. Samjuel Džonson je rekao da je patriotizam poslednje utočište hulje. To je apsolutno tačno. Neka mala ispoljavanja fašizma je nešto protiv čega sam se borio. Bio je izvesni Suljo koji je bio predsednik kućnog saveta u Bačkoj 13. gde sam tada živeo. Veći deo stanara je hteo da ga smeni. Bio je bio pedantan čovek, tražio da se zaključaju vrata, da se ne unosi benzin, a to je radio da da se ne bi sve zapalilo", prisetio se Vujošević i nastavio:

"Kada su počele da dolaze organizovane delegacije da menjaju Sulju, napisao sam jedini grafit u životu - Je*em vas u bu*u, vratite nam Sulju. Oni su to prefarbali, a ja sam napisao krupnije: "(i opet) Je*em vas u bu*u,vratite nam Sulju". Niko nema kristalne biografije, i nisu to ne znam kakvi aktovi hrabrosti, ali me mržnje, nacionalizam i ratne strasti, koje su i mediji u velikoj meri proizvodile uvek".

Vujošević je u intervjuu za Kurir odgovorio na pitanje ko je danas Sulja i da li se oseća kao Sulja.

"Ja se osećam dobro dok god sam u miru sa samim sobom i dok radim ono što mislim da treba. U jednom intervjuu sam rekao za Pavića, koga inače ne čitam mnogo, da jednu njegovu rečenicu volim: 'Nijedan neopaljeni šamar ne treba sa sobom poneti u grob'. Nije baš tako, ali čovek mora da drži do sebe. I smatram da car treba da služi narodu, a ne narod caru", zaključio je Duško Vujošević.

- - - - - - - - - -

:bravo:
 
Ваља се подсјетити када је он као црногорац Србе по Београду учио Српству, тада се представљао као некакав "Србин из црне горе". Сјећамо се да је управо ова наводна категорија, самозваних "Срба из црне горе" била највећи противник њеног одцјепљења и самосталности. Међутим десило се нешто што нам "господин" Вујошевић никад није објаснио, он је постао први селектор кошаркашке репрезентације управо те нове, самосталне црне горе.
Сад је нашао да муслимане из БиХ учи реду и "родољубљу". Могао би нас све заједно поучити како доћи до украдене умјетничке слике или како својим саговорницима на спортском терену псовати мајку или како се таквим "господским"манирима учи багра и олош са трибине.
 
Da je znao da će Grba postati sendvičar pridavio bi ga ko pile . :mrgreen:

Није ни Грба мала маца. :lol:
Шалу на страну, ово је било педагошки и Богдановић је после тога рекао да му је Вујошевић био тренер, друг и отац. Не свиђа се ни мени она горе изјава али лик је у реду.
 

Back
Top