VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u ....
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u ....

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    824

Thumbs up VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u ....

http://www.kurir.rs/sport/kosarka/2881865/vujoseviceva-lekcija-o-nacionalizmu-i-toleranciji-ne-dirajte-sulju-j-vas-u

LEGENDARNI TRENER I NJEGOVI STAVOVI

VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u ....

17.07.2017. 19:14h

Duško Vujošević, koji sada radi kao selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, poznat je kao veliki protivnik nacionalizma.

U prilog tome govori i anegdota koju je Vujošević svojevremeno ispričao.

"Ja sam građanin sveta. Imao sam prilike i sreće da puno putujem i znam da je svaki čovek slučajno ono što jeste. Samjuel Džonson je rekao da je patriotizam poslednje utočište hulje. To je apsolutno tačno. Neka mala ispoljavanja fašizma je nešto protiv čega sam se borio. Bio je izvesni Suljo koji je bio predsednik kućnog saveta u Bačkoj 13. gde sam tada živeo. Veći deo stanara je hteo da ga smeni. Bio je bio pedantan čovek, tražio da se zaključaju vrata, da se ne unosi benzin, a to je radio da da se ne bi sve zapalilo", prisetio se Vujošević i nastavio:

"Kada su počele da dolaze organizovane delegacije da menjaju Sulju, napisao sam jedini grafit u životu - Je*em vas u bu*u, vratite nam Sulju. Oni su to prefarbali, a ja sam napisao krupnije: "(i opet) Je*em vas u bu*u,vratite nam Sulju". Niko nema kristalne biografije, i nisu to ne znam kakvi aktovi hrabrosti, ali me mržnje, nacionalizam i ratne strasti, koje su i mediji u velikoj meri proizvodile uvek".

Vujošević je u intervjuu za Kurir odgovorio na pitanje ko je danas Sulja i da li se oseća kao Sulja.

"Ja se osećam dobro dok god sam u miru sa samim sobom i dok radim ono što mislim da treba. U jednom intervjuu sam rekao za Pavića, koga inače ne čitam mnogo, da jednu njegovu rečenicu volim: 'Nijedan neopaljeni šamar ne treba sa sobom poneti u grob'. Nije baš tako, ali čovek mora da drži do sebe. I smatram da car treba da služi narodu, a ne narod caru", zaključio je Duško Vujošević.

- - - - - - - - - -

Veoma poznat zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Podrazumevano Re: VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u

Dule Vujosevic je covek intelektualac. Svaki njegov potez je moralno cist i vidi se da vodi racuna.

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    521

Podrazumevano Re: VUJOŠEVIĆEVA LEKCIJA O NACIONALIZMU I TOLERANCIJI: Ne dirajte Sulju, j.... vas u

Јeбало га цело Југословенско спортско друштво у буљу.

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1429

Он, као декларисани Црногорац, противник је национализма? Које лицемерје са његове стране.
    ... Генерале, ако данас не будемо јахали заједно, сутра ћемо висити одвојено!

Domaćin Vlad88 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Vujosevic je stara jugo-komunjara

Elita Gruban (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    366

Citat Original postavio ivan_andj Pogledaj poruku
    Он, као декларисани Црногорац, противник је национализма? Које лицемерје са његове стране.
    Protivnik srpskog nacionalizma.Crnogorski nacionalizam mu ne smeta,.naprotiv.

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2636

Citat Original postavio zemunski kej Pogledaj poruku
    Dule Vujosevic je covek intelektualac. Svaki njegov potez je moralno cist i vidi se da vodi racuna.
    Taj je prešpart'o sito i rešeto !
    Teško je takvog izjebati....
    Poslednji put ažurirao/la Grof Vronski : 17.07.2017. u 23:20
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Aktivan član Дундурије (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Ваља се подсјетити када је он као црногорац Србе по Београду учио Српству, тада се представљао као некакав "Србин из црне горе". Сјећамо се да је управо ова наводна категорија, самозваних "Срба из црне горе" била највећи противник њеног одцјепљења и самосталности. Међутим десило се нешто што нам "господин" Вујошевић никад није објаснио, он је постао први селектор кошаркашке репрезентације управо те нове, самосталне црне горе.
    Сад је нашао да муслимане из БиХ учи реду и "родољубљу". Могао би нас све заједно поучити како доћи до украдене умјетничке слике или како својим саговорницима на спортском терену псовати мајку или како се таквим "господским"манирима учи багра и олош са трибине.

Aktivan član zaluđenik (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ime:  dule.jpg
Pregleda: 90
Veličina:  5,9 KB

Fin neki čovek...
    Don't wait for the perfect moment.
    Take the moment and make it perfect.

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    550

Citat Original postavio zaluđenik Pogledaj poruku

Fin neki čovek...
    To je vaspitno. Ni Bogdan mu nije zamerio.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1378

Citat Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
    To je vaspitno. Ni Bogdan mu nije zamerio.

Da je znao da će Grba postati sendvičar pridavio bi ga ko pile .
    The Show Must Go On...

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    550

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Da je znao da će Grba postati sendvičar pridavio bi ga ko pile .
    Није ни Грба мала маца.
    Шалу на страну, ово је било педагошки и Богдановић је после тога рекао да му је Вујошевић био тренер, друг и отац. Не свиђа се ни мени она горе изјава али лик је у реду.

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2636

Citat Original postavio zaluđenik Pogledaj poruku

Fin neki čovek...
    Davež, neviđeni !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Slične teme

1. Ajmo o toleranciji...
    Autor MocniRumendzer u forumu Politika
    Odgovora: 22