Radnici Goše počeli štrajk glađu, izvršitelji u fabrici

комшија

Stara legenda
Poruka
89.975
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2...celi-stajk-gladju-izvrsitelji-upali-u-fabriku

1233321_0802_ls-s.jpg


RADNIČKA PRAVA

SITUACIJA U GOŠI SVE GORA: Radnici počeli štajk glađu, izvršitelji upali u fabriku

Četvorica radnika Goše danas su počeli štrajk glađu. Oni su se na tu vrstu radikalizacije odlučili nakon više od 110 dana štrajka. Neke od kolega hteli su da se pridruže ali zbog lošeg zdravstvenog stanja nisu mogli.



Radnici Goše do sada su na po tri sata svakog dana blokirali pružni prelaz na međunarodnom železničkom koridoru Beograd - Solun. Od sutra, kako najavljuju u razgovoru za N1, blokade će se produžiti na pet sati u periodu od 7 do 12 časova svakog dana a ako ni to ne bude dovoljno da se ispune njihovi zahtevi, blokade će produžiti do 15 časova.



Kako ističu, ne mogu da veruju da država nema mehanizam da ih zaštiti. Za razliku od drugih radnika koji sada štrajkuju, napominju da oni ne traže nikakva povećanja plate već da im poslodavac isplati samo ono što su zaradili.



"Svi su nas ostavili", poručuju radnici Goše.



Prema njihovim rečima, za poslednja dva meseca su primili po 100 dinara a firma svakom od njih, na ime neisplaćenih plata, duguje izmedju 500.000 i 600.000 dinara.



Zbog toga što su radnici u štrajku firma nije u stanju da ispuni svoje obaveze prema kupcima a neki od njih su već podneli tužbu. Kako saznajemo, sudski izvršitelji su danas bili u fabrici i počeli su sa zaplenom.



(Kurir.rs/N1)

- - - - - - - - - -

http://rs.n1info.com/a283978/Biznis/Strajk-gladju-radnika-Gose.html
 
Pa kad ne primaš platu ti si primoran na glad
Kako to da objasniš strancu - počeli štrajk gladju jer ne primaju platu mesecima?

Ja s oproštenjem ne mem da prevedm ni na engleski ni na ruski da je Srbija pogasila svoje banke i da je valutu vezala za evro
a da političari serendaju o ekonomskom napretku sa ovakvom postavkom?

Reakcije su uglavnom - izbečene oči i neverica da li sam dobro preveo pa ponavljamo reč po reč i smisao sintakse
pa ad opet dodjemo na isto samo kažu: "au ibeote, pa kako to?"

VJEROVALI SMO SAVETIMA NAPREDNIJIH DRŽAVAMA, MISLILI SMO DA NAM KANE POMOĆ
demokracka usranka


naravno da bezočno lažu smrdljivci lopovski kad se stiglo do ovih rezultata
500 godina pod Turcima pa smo funkcionisali i napredovali
 
Poslednja izmena:
Ништа битно нису променили у својим животима.

Они ионако гладују.

Можда ће их овако неко погледати и чути.

Еј, за два месеца примили 100 динара, има ли горег понижења него да ти неко баци 100 динара и каже: заболе ме и за тебе и за твоју породицу.
 
Нема разлике, црева завијају и са 100 и са 6000.

Има ли горег него кад ти дете каже: Гладан сам.

Како ови људи нису постали агресивнији, или су већ толико убијени у појам...

И немој ми Ђинђића и његове слике, могла бих штошта да кажем.

И о њему и о осталима чија деца никада нису била гладна, а пуни су их медији сваког дана.
 
Uzasne posledice DOS privatizacije.

Keo Slo DS

Ha ha ha

Krempite

Ovi ljudi se zale na to sto im plate nisu isplacene poslednje dve godine i sto im zdrastvene knjizice nisu overene dve godine i pazi cuda vec pet godina su na celu svih institucija SNS kadrovi koji se i dalje prave da ovi ljudi ne postoje u nadi da ce se problem resiti sam od sebe.
 
Poslednja izmena:
a kakva je razlika dal ti je dao 100 dinara ili 6.000?

- - - - - - - - - -

1331022659.jpg


mamicu ti...

"Кад ме мој син пита тата шта радиш по цео дан ја му кажем, крадем сине да би ти могао мирно да живиш"

- - - - - - - - - -

Нисам сигуран да сам разумео шта траже извршитељи у фабрици, плене имовину да би се радницима исплатиле плате?
 
Radnicima "Goše" koji ste u štrajku,
mučenicima i roblju koje mori glad...
Budite jaki, nadjačajte tirane !
Nikad ili sad....

Баш бих волео да ми неко објасни, али паметан, какво је то незадовољство владом Србије и шта се очекује од власти, нека војна интервенција на фабрику или шта већ?
 
Ovi ljudi se zale na to sto im plate nisu isplacene poslednje dve godine i sto im zdrastvene knjizice nisu overene dve godine i pazi cuda vec pet godina su na celu svih institucija SNS kadrovi koji se i dalje prave da ovi ljudi ne postoje u nadi da ce se problem resiti sam od sebe.

ja jednostavno verujem da je Goša jedna od mnogobrojnih firmi koja svoje obaveze prema državi i radnicima direkno plaća ovim na vlasti .
Ne može biti drugačije objašnjenje zašto se ne podmiruju obaveze prema državi i radnicima :sad2:
 
Баш бих волео да ми неко објасни, али паметан, какво је то незадовољство владом Србије и шта се очекује од власти, нека војна интервенција на фабрику или шта већ?

А да власт примени закон?
 
bilo bi dobro da ovo krene da po ubrzanom postuprku puca po svim savovima, nema struje,nema vode,nema hrane,nema plate,nema zdravstveno,socijalno,penziono,bankarstvo...neka se sve urusi ko kula od karata...al neka tegoba potraje malo vise godina da se konacno naucimo pameti....
jedan kompletan RESTART ili RESET svega svega....

 
Poslednja izmena:
Мислиш на ратне услове?

Дефиниши шта држава треба да уради и онда ћу ти рећи да ли сам тражио баш твој одговор.

Ти си бре луд човек, у овој земљи постоје инспекције рада, постоје уговори о раду, колективни уговори, Закон о раду, јел ти мислиш да су се ти људи обавезали да раде за џабе, па се сад безвезе буне?
 
Ти си бре луд човек, у овој земљи постоје инспекције рада, постоје уговори о раду, колективни уговори, Закон о раду, јел ти мислиш да су се ти људи обавезали да раде за џабе, па се сад безвезе буне?

Јел неко звао инспекцију? Да ти објасним ситуацију у Гоши, нико није смео да писне док је Кена владао Паланком, кад је скинут с власти, лично је покренуо протест.
 
Јел неко звао инспекцију? Да ти објасним ситуацију у Гоши, нико није смео да писне док је Кена владао Паланком, кад је скинут с власти, лично је покренуо протест.

Инспекција може да дође и кад је нико не зове, ако је Вучић ишао тамо ваљда су и инспекције сконтале да нешто не штима.
А можда и ти људи примају плате, можда је тамо све у реду, можда ми ово само сањамо.
 
Баш бих волео да ми неко објасни, али паметан, какво је то незадовољство владом Србије и шта се очекује од власти, нека војна интервенција на фабрику или шта већ?

ja sam toliko pametan da uopšte i ne pokušavam da ti tako jednostavne stvari objasnim jer znam koliko si ti pametan :hahaha:
 
Инспекција може да дође и кад је нико не зове, ако је Вучић ишао тамо ваљда су и инспекције сконтале да нешто не штима.
А можда и ти људи примају плате, можда је тамо све у реду, можда ми ово само сањамо.

Ал ти лупеташ, јел знаш ко бира инспекторе на локалном нивоу? Република и нема инспекторе. Ово траје много дуже од Вучићевог одласка, цео Кенин претходни мандат.

- - - - - - - - - -

ja sam toliko pametan da uopšte i ne pokušavam da ti tako jednostavne stvari objasnim jer znam koliko si ti pametan :hahaha:

Тебе нисам тражио сигурно.
 
Ал ти лупеташ, јел знаш ко бира инспекторе на локалном нивоу? Република и нема инспекторе. Ово траје много дуже од Вучићевог одласка, цео Кенин претходни мандат.

- - - - - - - - - -



Тебе нисам тражио сигурно.

u Kurir su za 30 dana poslali 150 puta inspekciju i to radi neplaćanja nepostojećeg poreza
 
Баш бих волео да ми неко објасни, али паметан, какво је то незадовољство владом Србије и шта се очекује од власти, нека војна интервенција на фабрику или шта већ?

Kakvo je nezadovoljstvo vladom Srbije? Možda zato što dovršava uništavanje Srbije koje je započeo DS. Mislim, šef ti je pokupio najgori šljam i talog iz DS i postavio ih da vladaju Beogradom u njegovo ime. Vesić je uspešno opljačkao i uništio KK i Fk Zvezdu, a sad će i Beograd.
 
Kakvo je nezadovoljstvo vladom Srbije? Možda zato što dovršava uništavanje Srbije koje je započeo DS. Mislim, šef ti je pokupio najgori šljam i talog iz DS i postavio ih da vladaju Beogradom u njegovo ime. Vesić je uspešno opljačkao i uništio KK i Fk Zvezdu, a sad će i Beograd.

Али, у оквиру ове теме фигурише само ФК Јасеница, мало си се зајебунио?
 

Back
Top