Wamp radi, ali ustvari NE radi.

brajel

Obećava
Poruka
52
Ka da sam instalirao Wamp trebao sam da podesim port 80, da usnimim neki .dll fajl itd....i sve sam to uradio i pojavila se zelena lampica :super: , ali nece nista da ocita. Nece ni osvonu stranicu localhost, nece ni phpMyAdmin, nece ni neki uradjen kod...za sve to prikaze praznu (belu) stranicu. :dash:

Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je resio?:worth:
 
Ka da sam instalirao Wamp trebao sam da podesim port 80, da usnimim neki .dll fajl itd....i sve sam to uradio i pojavila se zelena lampica :super: , ali nece nista da ocita. Nece ni osvonu stranicu localhost, nece ni phpMyAdmin, nece ni neki uradjen kod...za sve to prikaze praznu (belu) stranicu. :dash:

Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je resio?:worth:

Instaliraj XAMPP. Promeni port na skype.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Instaliraj XAMPP. Promeni port na skype.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne verujem da je problem sa portom ukoliko pise da se server podigao i da osluskuje na portu 80.

- - - - - - - - - -

Ka da sam instalirao Wamp trebao sam da podesim port 80, da usnimim neki .dll fajl itd....i sve sam to uradio i pojavila se zelena lampica :super: , ali nece nista da ocita. Nece ni osvonu stranicu localhost, nece ni phpMyAdmin, nece ni neki uradjen kod...za sve to prikaze praznu (belu) stranicu. :dash:

Da li je neko imao ovakav problem i kako ga je resio?:worth:

A ukoliko navedes localhost/nepostojeci_path, izbacuje li gresku da ne postoji taj path?
Nisam siguran sta bi tacno mogao da bude problem. Ako imas team viewer, mogu da pogledam, ili daj malo vise informacija.
Pogledaj ima li neki source na toj praznoj stranici kad ides na "view page source".

Ako server radi, morao bih malo da pogledam konfiguraciju za apache.

Pre pokretanja i posle pokretanja servera pokreni
i pogledaj da li se osluskuje na portu 80 pre i posle pokretanja
 
Poslednja izmena:
Skype nemam...deinstalirao sam ga bas zbog Wamp-a.
localhost/nepostojeci_path - NIšta ne prikazuje. Opet prazna stranica
view page source - isto ništa ne prikazuje...prazna stranica

Malo sam izmenio poslednju poruku, probaj da pokrenes netstat kao sto sam napisao. Mada pretpostavljam da je server podignut, inace bi se bunilo da ne zna sta je localhost.
Moguce je da neka podesavanja apache-a zezaju, mada ako je sve po defaultu, ne znam zasto bi.

Nemam ideju sta bi moglo da bude, da nemas u www folderu neki .htaccess koji vrsi url rewriting?
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je da instaliraš XAMPP da se me mučiš sa tim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je vec instalirao WAMP, neka pokusa da resi, ne mora da odustaje odmah. Doduse i ja koristim XAMPP na win, i LAMP na linuxu, ali ne vidim razlog da WAMP ne odradi posao.

- - - - - - - - - -

Gde i kako da pokrenem netstat -an ?

Pokreni windows cmd, znaci windows->search programs and files i u to polje kucas cmd, otvorice ti konzolu.
Tu unesi netstat -an i opali enter.
 
Znaci netstat pre i posle pokretanja servera odradi i proveri da li je nesto osluskivalo na 80 pre pokretanja, i osluskuje li nesto na portu 80 posle pokretanja. Mada mi deluje da server radi.
Verovatno je potrebno pogledati sta ima sve u tom folderu www, u slucaju da se iz nekog .htaccess vrsi url rewriting (tako mi deluje s obzirom da je isti odgovor za sve, pa cak ako path i ne postoji). Ili to, ili je potrebno precesljati konfiguraciju za apache da se pogleda ima li nesto neobicno.
 
Poslednja izmena:
NE RADI...i dalje prazna stranica.

Hvala miki208 na brzim odgovorima, izdvojenom vremenu i uloženom trudu :worth: , ali ja ODUSTAJEM od ovoga. Probacu sa XAMPP-om. jbl ih aplikacija, ako ja moram da uradim jos 10001 podešavanje. Ja treba da uključim i to da radi, a ne da se zjb sa glupostima...onaj ko je izmislio Wamp neka ga usavrši da bolje radi.
 
NE RADI...i dalje prazna stranica.

Hvala miki208 na brzim odgovorima, izdvojenom vremenu i uloženom trudu :worth: , ali ja ODUSTAJEM od ovoga. Probacu sa XAMPP-om. jbl ih aplikacija, ako ja moram da uradim jos 10001 podešavanje. Ja treba da uključim i to da radi, a ne da se zjb sa glupostima...onaj ko je izmislio Wamp neka ga usavrši da bolje radi.

Nema na cemu. A u folderu gde se nalaze skriptovi (nzm kako se zove na wampu, verovatno www ili public_html), ima li neki .htaccess fajl?
Ukoliko hoces, mogu da pogledam na brzinu preko necega za share-ovanje screen-a (npr team viewera), pa da pokusam da sredim.
 

Back
Top