limfne žlijezde

liar100

Početnik
Poruka
6
e ovako ljudi, ne znam ni smijem li počinjat novu temu nit bilo šta tek sam se registrovao iz jednog razloga, imam par pitanja o navedenoj temi .. naime ovako, prvo da kažem da sam se naravno načitao na internetu svega i svačega i upućivanja na najgore ali čitao sam i iskustva ljudi i ne mora uvijek biti crno čak većinom su upale, infekcije itd .. ovako, prije 2 sedmice tačno iznad ključne kosti sam napipao uvećanu limfnu žlijezdu, tako sam bar zaključio, znači može se pomjerati i to je otprilike nešto kao dvije skroz male loptice, nisu ni loptice baš je malo ali nebitno dva krugića spojena u jedan, kontam da je to od toga što me prije toga što sam napipao zub na istoj strani lijevoj par dana bolio, i da kažem da sam siguran da nije tu već odavno uvećano već od skoro, znam da trebam ići doktoru ali zanima me vaše mišljenje?
onda još nešto kad sam već tu, iznad hiodne kosti, znači na bradi po sredini je ali na kraju brade, imam isto kao neki mali krugić ili nešto takvo, čitajući sam zaključio da je to neki "submental lymph nodes" isto kao uvećani čvor, vidim i po internetu da ljudima baš zna nateći, znači meni nije natekao uopšte samo ga mogu napipati, i da napomenem da sam taj po sredini brade napipao dosta prije ovog iznad ključne kosti .. da napomenem da na vratu nemam nikakvih kvržica, ispod uha i tako dalje .. izvinjavam se na opširnom postu i nadam se da će neko odgovorit, ja sam malo šokiran pa često razmišljam o ovom i zbog toga i pišem .. inače imam 20 god
 
evo ja opet čitam o glpuostima i zamaram sebe ali prije nego iko odgovori da vam napišem još par stvari koji bi možda mogli biti uzrok: za upalu i bol zuba sam već napisao, što se tiče infekcija na toj lijevoj strani par dana prije toga su mi se pojavile dvije "grupice" nekih čudnih bubuljica koje dosada nisam imao, znači na ramenu više na ledjima i s prednje strane, grupice od po nekoliko bubuljica, i sad sam ja sumnjao ili na upalu ili na infekciju kod ovog ključne kosti, i pipao sam vrat i ostale "jame" nije bilo nigdje kvržica, ali zvučim očajno i prestravljeno jer sam se baš sinoć sjetio tog što imam na sredini brade i počeo kucat i otkrio da se i tu čvorovi mogu povećati usljed raznih razloga, i onda mi je čudno bilo što imam baš na dva mjesta nekarakteristična, s obzirom da na našim forumima nisam naišao još na ovo u bradi, iako nije veliko ali tu je konstantno, prvo sam mislio da je to sastavni dio nečega dok nisam sinoć naišao na te submentale i tako dalje .. nadam se odgovorima
 
e ovako ljudi, ne znam ni smijem li počinjat novu temu nit bilo šta tek sam se registrovao iz jednog razloga, imam par pitanja o navedenoj temi .. naime ovako, prvo da kažem da sam se naravno načitao na internetu svega i svačega i upućivanja na najgore ali čitao sam i iskustva ljudi i ne mora uvijek biti crno čak većinom su upale, infekcije itd .. ovako, prije 2 sedmice tačno iznad ključne kosti sam napipao uvećanu limfnu žlijezdu, tako sam bar zaključio, znači može se pomjerati i to je otprilike nešto kao dvije skroz male loptice, nisu ni loptice baš je malo ali nebitno dva krugića spojena u jedan, kontam da je to od toga što me prije toga što sam napipao zub na istoj strani lijevoj par dana bolio, i da kažem da sam siguran da nije tu već odavno uvećano već od skoro, znam da trebam ići doktoru ali zanima me vaše mišljenje?
onda još nešto kad sam već tu, iznad hiodne kosti, znači na bradi po sredini je ali na kraju brade, imam isto kao neki mali krugić ili nešto takvo, čitajući sam zaključio da je to neki "submental lymph nodes" isto kao uvećani čvor, vidim i po internetu da ljudima baš zna nateći, znači meni nije natekao uopšte samo ga mogu napipati, i da napomenem da sam taj po sredini brade napipao dosta prije ovog iznad ključne kosti .. da napomenem da na vratu nemam nikakvih kvržica, ispod uha i tako dalje .. izvinjavam se na opširnom postu i nadam se da će neko odgovorit, ja sam malo šokiran pa često razmišljam o ovom i zbog toga i pišem .. inače imam 20 god
Moras kod lekara. Ja sam imala iza uha tako nesto, kao neki mali rog, nisam se mnogo uzbudjivala, ali je jednog dana nateklo, pocelo da bolipa sam otisla kod lekara. Odmah mi je tp izvadio ( minijaturna hirurska intervencija, trajala je valjda nekoliko minuta) ali je poslao taj isecak na analizu, posle nekoliko dana mi je rekao da nije nista, nikada se nije ni vratila. Ja sam bila zaprepascena jer sam mislila da ce mi dati neke antibiotike,, ali e taj hirurg poznat po brzoj reakciji, a mozda je tako i najbolje. Sacekaj jos dve, tri nedelje, moguce je da ce se povuci , ali ako ostanu ipak idi radi svog mira jer to uvek kopka coveka.
 
e ovako ljudi, ne znam ni smijem li počinjat novu temu nit bilo šta tek sam se registrovao iz jednog razloga, imam par pitanja o navedenoj temi .. naime ovako, prvo da kažem da sam se naravno načitao na internetu svega i svačega i upućivanja na najgore ali čitao sam i iskustva ljudi i ne mora uvijek biti crno čak većinom su upale, infekcije itd .. ovako, prije 2 sedmice tačno iznad ključne kosti sam napipao uvećanu limfnu žlijezdu, tako sam bar zaključio, znači može se pomjerati i to je otprilike nešto kao dvije skroz male loptice, nisu ni loptice baš je malo ali nebitno dva krugića spojena u jedan, kontam da je to od toga što me prije toga što sam napipao zub na istoj strani lijevoj par dana bolio, i da kažem da sam siguran da nije tu već odavno uvećano već od skoro, znam da trebam ići doktoru ali zanima me vaše mišljenje?
onda još nešto kad sam već tu, iznad hiodne kosti, znači na bradi po sredini je ali na kraju brade, imam isto kao neki mali krugić ili nešto takvo, čitajući sam zaključio da je to neki "submental lymph nodes" isto kao uvećani čvor, vidim i po internetu da ljudima baš zna nateći, znači meni nije natekao uopšte samo ga mogu napipati, i da napomenem da sam taj po sredini brade napipao dosta prije ovog iznad ključne kosti .. da napomenem da na vratu nemam nikakvih kvržica, ispod uha i tako dalje .. izvinjavam se na opširnom postu i nadam se da će neko odgovorit, ja sam malo šokiran pa često razmišljam o ovom i zbog toga i pišem .. inače imam 20 god
Pravac kod lekara!!!
Tako sam ja na listu noge napipala kvrzicu, pa su me kljukali antibioticima, pa slalo na vaskularno i tamo davali kao neke terapije...a to je raslo. Sve u svemu posle skoro 3 godine bilo je velicune vece mandarine, ispostavilo se da je u oitanju sarkom..pa ooeracija i zracenja i potouni trajni invaliditet.
Nista od ovoga ti ne zelim da dozivljavas, ali idu kod lekara i trazi uput za strcna luca nemoj da te lece u DZ...cast izuzetcima, ali neki ne znaju a neki nisu ni zainteresovani.
Srecno.
 
kod mene nit raste, nit boli, nit se smanjuje, nit nestaje, tu je konstantno i daleko od tog da je kao mandarina :D ne znam ni jesul ova dva kruga kao dva zrna kafe, odlučio sam sačekat još 7 dana jer će tada biti mjesec od kako sam napipao, ako ništa ne bude znam šta mi je činit :) btw pored ovog usljed čega može doći do "povećanja" žila, jer na par mjesta osjetim nešto vjerovatno žila jer pulsira, da li je možda od toga što sam stalno dirao tražeći sve i svašta, pa da j e nabubrilo?
 
kod mene nit raste, nit boli, nit se smanjuje, nit nestaje, tu je konstantno i daleko od tog da je kao mandarina :D ne znam ni jesul ova dva kruga kao dva zrna kafe, odlučio sam sačekat još 7 dana jer će tada biti mjesec od kako sam napipao, ako ništa ne bude znam šta mi je činit :) btw pored ovog usljed čega može doći do "povećanja" žila, jer na par mjesta osjetim nešto vjerovatno žila jer pulsira, da li je možda od toga što sam stalno dirao tražeći sve i svašta, pa da j e nabubrilo?
Pa ni mene nije bolelo i nije raslo odmah. Bila je samo jedna mala kvrzica kao zrno graska ako i tolika, neko je ne bi ni primetio. Polako, je prvo raslo neprimetno, pa onda brze i tek kad je pocelo da dobija tezinu i pritiska tkivo ispod pocelo je da boli, a taj bol je bio od nekroze koja se stvarala ispod (to mi je rekao lekar), i bolje bi bilo da je pre pocelo da boli verovatno bi pre i bilo odstranjeno.
Moj savet je da ides kod ozbiljnog lekara, a tvoj je izbor sta ces ti uraditi.
 
e ovako ljudi, ne znam ni smijem li počinjat novu temu nit bilo šta tek sam se registrovao iz jednog razloga, imam par pitanja o navedenoj temi .. naime ovako, prvo da kažem da sam se naravno načitao na internetu svega i svačega i upućivanja na najgore ali čitao sam i iskustva ljudi i ne mora uvijek biti crno čak većinom su upale, infekcije itd .. ovako, prije 2 sedmice tačno iznad ključne kosti sam napipao uvećanu limfnu žlijezdu, tako sam bar zaključio, znači može se pomjerati i to je otprilike nešto kao dvije skroz male loptice, nisu ni loptice baš je malo ali nebitno dva krugića spojena u jedan, kontam da je to od toga što me prije toga što sam napipao zub na istoj strani lijevoj par dana bolio, i da kažem da sam siguran da nije tu već odavno uvećano već od skoro, znam da trebam ići doktoru ali zanima me vaše mišljenje?
onda još nešto kad sam već tu, iznad hiodne kosti, znači na bradi po sredini je ali na kraju brade, imam isto kao neki mali krugić ili nešto takvo, čitajući sam zaključio da je to neki "submental lymph nodes" isto kao uvećani čvor, vidim i po internetu da ljudima baš zna nateći, znači meni nije natekao uopšte samo ga mogu napipati, i da napomenem da sam taj po sredini brade napipao dosta prije ovog iznad ključne kosti .. da napomenem da na vratu nemam nikakvih kvržica, ispod uha i tako dalje .. izvinjavam se na opširnom postu i nadam se da će neko odgovorit, ja sam malo šokiran pa često razmišljam o ovom i zbog toga i pišem .. inače imam 20 god

Idi do lekara. Verovatno nije ništa ali sebe radi idi.
 
hvala vam na odgovorima, poslušat ću vas al tek naredne sedmice, realno ja kod doktora bio par puta na sistematskom nikad van toga, zadnji put u martu ove godine vadio krv, urin i ostalo osnovne stvari, hvala Bogu nikad nisam bio bolestan ozbiljnije od temperature i to ne sjećam se kad zadnji put, al me ovo kopka dosta pa ću provjerit za svaki slučaj
 

Back
Top