Treba mi savet za obrok posle treninga

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Imam pitanje vezano za obrok posle treninga.

Da li posle treninga moram da uzmem samo whey 30g ili mogu da napravim sejk od 3 jaja,30g ovsenih pahuljica i 30g wheya?

Posto mi je cilj da smanjim procenat masti mislim da je prva opcija bolja, ali opet u drugoj unesem vise proteina,ugljanih hidrata i masti.

Znam da ako uzmem 2. opciju da trebam da uracunam kalorije koje sam uneo i da ne odstupam od mog dnevnog unosa kalorija.


Hvala vam u napred na odgovorima.
 
Imam pitanje vezano za obrok posle treninga.

Da li posle treninga moram da uzmem samo whey 30g ili mogu da napravim sejk od 3 jaja,30g ovsenih pahuljica i 30g wheya?

Posto mi je cilj da smanjim procenat masti mislim da je prva opcija bolja, ali opet u drugoj unesem vise proteina,ugljanih hidrata i masti.

Znam da ako uzmem 2. opciju da trebam da uracunam kalorije koje sam uneo i da ne odstupam od mog dnevnog unosa kalorija.


Hvala vam u napred na odgovorima.

Bilo koji whey da uzmeš ima oko 70% proteina i oko 30% holesterola.Ne zezaj se sa tim. Možda je bolje da ga popiješ nekoliko sati pre treninga. A za vreme i posle treninga popi elektrolite i jedi normalno.
 
Фитнес индустрија ће ти рећи да је најбоље да умутиш протеин.

Истина је да је мање, више, све једно да ли ћеш унети храњиве материје из овог, или оног извора, и колико ћеш грама унети.

Свако ко ти овде буде дао неки савет, биће у праву, а уједно и неће бити у праву. Можда дође и неки напаљенко па крене са контрирањем и објањшавањем зашто нешто не ваља, а оно друго ваља.

Све у свему, можеш и једно и друго што си набројао. А можеш и треће, четврто, пето. И за сваку од тих опција се може наћи много разлога зашто баш то, а може се наћи и много разлога зашто не то, него оно друго.
 
Pametnije je ići na gradjevinu
Em tegliš em tebi plaćaju em dobiješ žilavost mišića
Posle trećeg dana budiš se lako, čio i veseo, čini ti se kao da zgradu možeš da podigneš

Tad ne moraš da razmišljaš ko seka Persa šta da pojedeš a da se ne zalepi za dupe

- - - - - - - - - -

Evo ga pravi komentar.

moj komentar je bolji
eno forumašice s apolitike znaju da sam zgodan a ako i ne znaju a čule su

dalje, oslić i losos da, za ovo drugo teba keširati
ali som može i da se preskoči a i nema toliko omege u njemu

a i šta som jede?
onaj mulj i govna sa dna... aj beži...
 
Momak je fino i kulturno pitao,a dobio je odgovor poluretardinjosa na tu temu.Kad nesto ne znate nemojte ni komentarisati.Glupo ti je ovdje pitati brate strucnjake ovakve

'ajde ne budi nakraj srca. Momak je fino pitao i fino smo mu odgovorili.

Msm..mogli smo mi da mu odgovorimo kako se odgovara na sajtovima koji se profesionalno bave prodajom suplemenata:"Posle treninga pijes whey i eventualno dextrozu, jer ti posle treninga treba brzi protein koji ce odmah da deluje, a dextroza kao prosti secer takodje je bitan za brzu popunu glikogenskih depoa, a da posle pola sata od konzumiranja ovog jede cvrst obrok.
I da sejk pravi sa vodom, a ne sa mlekom, da bi se proteini brze apsorbovali kad im je najpotrebnije posle treninga. A da mu je ova druga opcija koju je pomenuo sa ovsenim komplikovanija, jer su ovsene sporoapsorbujuci hidrati, u trenutku kad mu trebaju brzoapsorbujuci.

Ali, pomislice covek da tako nesto stvarno pravi razliku rekreativcu pocetniku (a i ostalima), pa zato mislim da je bolje ovako.

Pazi, znamo mi svi te price, msm...vrapci na grani ih znaju, al' daj da ih ne ponavljamo k' o papagaji, nego da informacije obradimo i misaonim procesima.
 

Back
Top