Laslo Đere

162b9e0ed315914a5545d4fb1c3f86d9.jpg


Laslo Đere zabilježio je pobjedu na čelendžeru u Kordenonsu u Italiji.

Većina tenisera igra na svim kontinentima. Laslo skoro da ne drma iz Italije. :D Nadajmo se da će uskoro početi igrati ATP turnire i onda više putovati.
 
4a1b438633429549e8f2dadf6da10ab9.jpg


dde1a1f6e3ab8ebe92b081d5d2e653b5.jpg


Laslo Đere napravio je iznenađenje na turniru u Moskvi. On je, kao 90. na ATP listi savladao 40. na listi Italijana Lorencija. Nadamo se da će dalje napredovati na listi i da će sve manje igrati čelendžere, a sve više ATP turnire. Bravo Laslo. :super:
 
Đere: Ne smem da se zadovoljavam postignutim

Laslo Đere kaže da je razočaran, ali da ipak sa pozitivnim utiscima odlazi iz Melburna posle poraza u prvom kolu od Iva Karlovića – 7:6, 6:3, 7:6.

Djere.jpg


“Vrlo težak meč, pre svega mentalno. Dobro sam riternirao u prva dva seta. Najteže mi je bilo da vraćam servise u trećem setu, u oba taj brejka je vrhunski servirao, mislim da nije promašio nijedan prvi servis“, kaže srpski teniser i dodaje:

“Ovo mi je novo iskustvo, igrati sa takvim igračem, ali mislim da sam bio koncentrisan uprkos tome što je on retko promašivao prvi servis na nekim mojim prilikama. Morao sam da budem strpljiv, ali nije mi dao mnogo šansi. Malo sam razočaran, ali dobro, ima i pozitivnih stvari - prvi glavni žreb na AO, dobro sam se držao i motivisan sam da nastavim da radim“.

Meč je bio neizvesniji nego što konačni rezultat govori.

“Osećao sam da sam tu, inao sam set loptu u prvom setu, na djusu sam promašio laku paralelu. U drugom setu mislim da je bila sudijska greška kada mi je napravio brejk, ali dobro“, kaže 85. igrač sveta i dodaje:

“Treba mi iskustva i da se ne zadovoljavam postignutim. Ušao sam među 100, to mi je bio cilj, ali moram i dalje da budem gladan uspeha“.

Laslu sada sledi Dejvis kup, zatim odlazak u Sofiju, pa Dubai ili Sao Paulo.
 
Kraj za Đerea na startu Sofije

Srpski teniser Laslo Đere ispao je u prvom kolu turnira u Sofiji posle poraza od Slovenca Blaža Kavčića 2:0 u setovima.

GettyImages-172618992.jpg


Slovenac, 111. teniser sveta, savladao je Đerea, koji je 88. na listi, po setovima 6:4, 6:4 za 80 minuta igre.

U prvom setu je na samom startu viđeno tri brejka, posle kojih je Kavčić poveo sa 3:1 i do kraja meča rutinskom igrom na svoj servis poveo, dok je u drugom viđena ujednačena igra sve do samog finiša. U devetom gemu Kavčić je iskoristio jedinu brejk loptu, poveo sa 5:4 i u sledećem došao do pobede.

Njegov rival u drugom kolu biće Rumun Mariuš Kopil.
 
Đere u glavnom žrebu IV, šansa za prekid lošeg niza

Srpski teniser Laslo Đere igraće u glavnom žrebu turnira iz Masters serije u Indijan Velsu.

Djere.jpg


Posle otkaza Stana Vavrinka, u kalifornijsku pustinju neće zbog povreda moći da dođu Žo-Vilfred Conga i Rišar Gaske, a njih trojicu zameniće Žeremi Šardi, Lukaš Lacko i 22-godišnji srpski teniser.

Đere je trenutno 90. na ATP listi, a ove sezone je u lošoj formi – ima pet poraza u nizu, a u sezoni je dobio samo jedan meč.

Indijan Vels jedan je od dva Mastersa, uz Majami, koji broji 96 takmičara u glavnom žrebu (sedam kola, nosioci slobodni u prvom). Turnir u Kaliforniji igra se od 8. do 18. marta.
 
Đere voli Istanbul: Pao i Sepi

Peti reket Srbije Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 250 u Istanbulu, pošto je savladao favorizovanog Italijana Andreasa Sepija u tri seta 6:3, 6:7, 6:3.

djere.jpg


Sepi koji je 48. teniser sveta, bolje je počeo meč. Napravio je dupli brejk i poveo 3:0. Međutim, 62 mesta lošije plasiran Đere nije se predavao, počeo je mnogo bolje da igra i vezao čak šest gemova za osvojen prvi set. U drugom setu vodila se velika borba. Oba tenisera su odlično servirala i malo su prilika davali za brejk. Đere je imao jednu, a Sepi dve, ali se ipak igrao taj brejk. Naličio je taj brejk na prvi set. Sepi je poveo 5:1, ali se Đere vratio i smanjio na 5:4 i imao dva servisa. Međutim, prvo se nezgodno okliznuo za 6:4, da bi Italijan dobio i naredni poen i osvojio set za 1:1.

Od tog pada Đerea je boleo zglob, ali je stisnuo zube u trećem setu. Prvi je došao do brejka i poveo 2:0. Sepi je ekspresno uzvratio na 2:2. Đere je u osmom gemu ipak došao do novog brejka i poveo 5:3, ali ovog puta nije ispustio prednost i ostvario jednu od najvećih pobeda u karijeri.

Za mesto u polufinalu boriće se sa pobednikom italijanskog duela Lorenci - Trungeliti.
 
Đererer kao stena, posle preokreta u polufinalu

Laslo Đere izjednačio je najbolji rezultat karijere na ATP turu, pošto se plasirao u polufinale turnira iz serije 250 u Istanbulu pobedivši Italijana Paola Lorencija posle tri seta i više od tri sata.

GettyImages-172610870.jpg


Odlično je počeo Đere, napravio startni brejk i držao ga sve do osmog gema, kada je Italijan izjednačio na 4:4. Do kraja su obojica čuvali servis i igrao se taj brejk. Na kraju je slavio Lorenci 7:5, ali utisak je da je imao mnogo sreće i da je više Đere više izgubio prvi set nego što ga je Italijan dobio.

Đere je i u drugom setu startovao brejkom, ali ga je momentalno izgubio. Ipak, 110. teniser sveta uspeo je da prelomi u 12. gemu, napravi brejk i dobije set 7:5 za izjednačenje. Za razliku od prva dva u trećem setu brejka nije bilo sve do sedmog gema, a prvi ga je, ovog puta, napravio Lorenci. Imao je tri vezane brejk lopte, Đere je spasao dve, ali je onda pogrešio i dozvolio protivniku da u nezgodnom trenutku stekne prednost.

U tim trenucima primetno je bilo da je predstavnik Srbije umoran, ali i pored toga demonstrirao je karakter. Uzvratio je u narednom gemu i izjednačio na 4:4. Stigao je prvi do meč lopti u 10. gemu i to dve, ali ih je obe spasao 76. igrač na ATP listi. Odluka je pala u taj brejku, a baš tada je Đere demonstrirao najjače udarce. Nije se plašio da gađa linije i uglove i to mu je na kraju donelo veliki trijumf pošto je dobio taj brejk 7:3 i posle tri sata i 16 minuta izborio tek drugo ATP polufinale.

Protivnik Đereu u polufinalu biće Malek Džaziri iz Tunisa a jedini prethodni duel iz 2016. dobio je Đere. Prethodno polufinale igrao je prošle godine, takođe na turniru serije 250 u Budimpešti.

U drugom polufinali sastaju se Taro Danijel, koji je u tri seta savladao Dutru da Silvu, i Žeremi Šardi sa ostvarenom najubedljivijom pobedom u četvrtfinalu, pošto je sa dva puta po 6:2 izbacio Italijana Fabijana.
 
ATP Istanbul: Džaziri zaustavio Đerea u polufinalu

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Istanbulu, pošto je u polufinalu od njega bolji bio Malek Džaziri u dva seta 6:3, 6:2.

GettyImages-172610870.jpg


Džaziri je na startu poveo 3:0, Đere je pokušao da se vrati kada je prišao na 3:2, ali je 78. teniser sveta nastavio da diktira ritam meča i stigne do svog mesta u finalu posle samo jednog časa i 33 minuta.

Teniser iz Tunisa će se za titulu u prestonici Turske boriti protiv Japanca Taro Danijela koji je u polufinalu nadigrao Francuza Žeremija Šardija sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:4.
 
Đere bez muke u polufinalu čelendžera u Rimu

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale čelendžera u Rimu pošto mu je domaći teniser Simone Boleli predao meč bez borbe zbog povrede.

GettyImages-172610870.jpg


Đere, koji u glavnom gradu Italije slovi za drugog nosioca, svakako je bio favorit u duelu sa 139. igračem planete, ali je do borbe za finale stigao lakšim putem.

Njegov rival u polufinalu biće 413. teniser na listi Nemac Kevin Kravic.

Čelendžer u Rimu se igra na šljaci za nagradni font od 42,5 hiljade evra.
 
Lion: Đere se izborio za glavni žreb

Srpski teniser Laslo Đere obezbedio je mesto u glavnom žrebu turnira u Lionu, pošto je u drugom kolu kvalifikacija pobedio Žorisa De Lura sa 7:5, 6:4.

GettyImages-172610868.jpg


Opravdao je Srbin ulogu prvog favorita u kvalifikacijama, pa je posle velike borbe savladao Belgijanca.

U seriji brejkova u prvom setu i zaostatka od 2:4, uspeo je Đere da preokrene rezultat i sa dva vezana brejka povede.

U drugom setu situacija je bila znatno jasnija. I jedan i drugi su bili sigurniji na servisu. Ključni brejk Srbin je napravio u trećem gemu, da bi potom u poslednjem spasao dve brejk lopte i došao do pobede.

Turnir u Lionu pripada seriji 250, a mečevi glavnog žreba počinju u ponedeljak.
 
Kližan prejak - Đere bez prve Gren slem pobede

Srpski teniser Laslo Đere završio je takmičenje na Rolan Garosu porazom od Slovaka Martina Kližana u četiri seta.

Laslo-Djere


Kližan je u duelu sa Đereom slavio sa 7:6 (8:6), 4:6, 7:6 (8:6), 6:1, posle tri sata i 23 minuta igre.

U narednom kolu, Slovaka čeka susret sa domaćim teniserom Gaelom Monfisom, koji je u francuskom duelu bio bolji od Eliota Benšetrija sa 3:6, 6:1, 6:2, 6:1.

Mladi srpski teniser je odigrao odličan meč u kojem je svom rivalu parirao tokom tri seta, da bi posustao u četvrtom. Đere je imao šansu da dođe do prve Gren slem pobede, ali pošto je izgubio treći set u taj-brejku ostao je bez šanse da parira znatno iskusnijem teniseru.

Đere je odlično ušao u meč, nije ispuštao poene na svom servisu, a u četvrtom gemu je došao do brejka. Ipak, tri gema kasnije, Kližan je uzvratio i u narednim gemovima nije bilo brejkova, da bi taj-brejk bio odlučen na razliku.

Srpski teniser nije dozvolio da ga gubitak prvog seta poremeti, brzo je stigao do brejka, Kližan je odmah uzvratio, ali mu je Đere oduzeo servis i u gemu koji je sledio. U narednim gemovima su obojica imali šanse za brejk, koje su odbranjene, a Laslo je od tada uspeo da zadrži svoju prednost.

Treći set je doneo gotovo identičan rasplet kao prvi, ponovo je Đere prvi stigao do brejka, a Kližan mu uzvratio tri gema kasnije. Slovački teniser je imao priliku da set završi i pre taj-brejka, ali se Laslo odbranio i ozbiljno ga izazvao, ali je opet izgubio na razliku. Od tog trenutka, Kližan nije dozvolio svom rivalu da se vrati u meč, odmah je napravio brejk, Đere je osvojio samo treći gem, a potom je do kraja osvojio samo tri poena.
 
Đere i Krstin u četvrtfinalu Milana

Srpski teniseri Peđa Krstin i Laslo Đere plasirali su se u četvrtfinale čelendžera u Milanu.

GettyImages-172610870.jpg


Prvi je na teren izašao Krstin koji je za sat i 44 minuta opravdao ulogu šestog favorita protiv Francuza Matijasa Burgea - 6:4, 6:4.

Srbin je u prvom setu jednom oduzeo servis protivniku, u drugom dva puta, ali je i jednom dozovlio Francuzu da napravi brejk. Krstin će se u borbi za plasman u polufinale sastati sa boljim iz duela Grenie - Silva.

Prvi nosilac Laslo Đere je bio još ubedljiviji i Španca Bernabea Zapati Miraljasa je savladao sa 6:4, 6:3 za sat i 21 minut.

U prvom setu Zapata Miraljas je dva puta uspeo da vrati brejk, poslednji put kod rezultata 4:4, ali ne i treći, što je bio uvod u mnogo sigurnije izdanje Đerea u drugom setu.

Srpski teniser je oduzeo servis protivniku za 2:1, a potom i u poslednjem gemu.

Đere će u četvrtfinalu igrati protiv Đustina ili Domingesa.
 

Back
Top