Евгениј Василев – бугарски витез којег Срби не смеју да забораве
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Евгениј Василев – бугарски витез којег Срби не смеју да забораве

Domaćin Гамбино (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano Евгениј Василев – бугарски витез којег Срби не смеју да забораве

Twitter Facebook Google + Linkedin Comments
    Као што су велике и умне главе казале,данас у овом нејуначком времену опште окупације потпуно је незамисливо да неко погине у двобоју,у борби за руку вољене жене.

Згражавање ,,обичног,, света јавља се и када неко да свој живот за идеју или веру, посебно ако се то догоди стотинама или хиљадама километара од свог огњишта. Читајући недавно списак страних и палих Добровољаца Отаџбинских ратова, у мору Руса, Грка, понеког Румуна појави се и име овог Бугарина из херојске породице Василев.

Евгениј је приступио Војсци Републике Српске током 1993. године, распоређен је у јуначку 4ту Озренску бригаду која бранила Возућу и јужне падине Озрена. Ова бригада уз помоћ осталих Озренских јединица водила је од 1992 тешке борбе против чак два муслиманска корпуса 2.из Тузле и 3.из Зенице. Свакодневне тешке борбе и чување Немањићких манастира прославили су ову бригаду. Посебно тешка година је била 1995,у лето услед жестоких офанзива,Армије БиХ, НАТО све линије ВРС биле су на удару.

Помоћ у муницији,опреми и попуни јединица на Озрену изостала је. Приликом једног НАТО удара Евгениј бива рањен, међутим одбија наређење свог команданта да напусти линију и оде на лечење. Тако рањен дочекао је и зору 10.септембра 1995. Тога јутра у 5.часова два муслиманска корпуса кренуше у по ко зна коју офанзиву на Возућу и Озрен. Два корпуса на две лаке пешадијске бригаде,однос снага 16:1, на Возућу јуришају Муџахедини из Арабије, Туниса, Судана, Марока, Ирана… и баш они код Лозне заробљавају Евгенија. Код Завидовића,после страховитог мучења,су му одсекли главу.

1996.г Евгениј је одликован медаљом за храброст, годину дана касније његово тело пребачено је у Софију уз највеће државне почасти, испраћају посмртних остатака присуствовао је почасни вод ВРС. Тело овог витеза дошао је да прими његов рођени брат, Александар Василев, кога је угостила Председница РС Биљана Плавшић. Александар Василев је пошао стазама свога брата две године касније,1999. борио се као Добровољац на Косову и Метохији где је три пута рањаван…

Слава Бугарском витезу!

http://www.nacionalist.rs/2017/07/15...u-da-zaborave/
    ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4, PEGID4,ПЕГИД4

Starosedelac eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2017

Podrazumevano Re: Евгениј Василев – бугарски витез којег Срби не смеју да забораве

Слава му! Василев је ИЗУЗЕТАН ПОЈЕДИНАЦ.
    Али то све нема везе ни са Бугарима ни са Бугарском - јер ми са њима немамо ништа заједничког........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Берекин nije na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Zaslužan član Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    474

Podrazumevano Re: Евгениј Василев – бугарски витез којег Срби не смеју да забораве

"како је до непрепознавања доведена суштина преваре"

Starosedelac ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    725

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Слава му! Василев је ИЗУЗЕТАН ПОЈЕДИНАЦ.
    Али то све нема везе ни са Бугарима ни са Бугарском - јер ми са њима немамо ништа заједничког........
    Јок, овај је сигурно растао на Новом Зеланду.
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Aktivan član Obrad33 (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Према том Василеву и његовом подвигу све најбоље. Може се рећи да је изузетак од правила.

Напротив, о Бугарима као народу све најгоре на основу личног искуства и свег сазнања о њима.

Domaćin хан Ацо (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio Obrad33 Pogledaj poruku
    Према том Василеву и његовом подвигу све најбоље. Може се рећи да је изузетак од правила.

Напротив, о Бугарима као народу све најгоре на основу личног искуства и свег сазнања о њима.
    Лично искуство?Јел'те неко Бугарин тукао?

Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio хан Ацо Pogledaj poruku
    Лично искуство?Јел'те неко Бугарин тукао?
    Не. Само сте подли и љигави као нација. За мене би била велика срамота да мене бије неки буго кад знам да ми је прадеда потукао многе Бугаре који су то заслужили и за то добио одликовања за храброст.

Domaćin хан Ацо (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Не. Само сте подли и љигави као нација. За мене би била велика срамота да мене бије неки буго кад знам да ми је прадеда потукао многе Бугаре који су то заслужили и за то добио одликовања за храброст.
    Јел то из рата 1885?
    Poslednji put ažurirao/la хан Ацо : 15.07.2017. u 20:38

Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Јел то из рата 1885?
    Не него 1917. Онда када је Фердинанд у паници слао хитну депешу Вилхелму јер му се фронт распао, пошто су 'мртви устали међу живе'.

Domaćin хан Ацо (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Не него 1917. Онда када је Фердинанд у паници слао хитну депешу Вилхелму јер му се фронт распао, пошто су 'мртви устали међу живе'.
    Глупости,да нису били ваши савезници Енглеза и Француза српска војска још би била на Крфу.

Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Јел то из рата 1885?
    Што се безобразно убацујеш у сваки српски разговор кад те се и не спомиње ?
    Научи за почетак да говориш, онда можда и нађемо неку смислену тему...

Domaćin хан Ацо (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Што се безобразно убацујеш у сваки српски разговор кад те се и не спомиње ?
    Научи за почетак да говориш, онда можда и нађемо неку смислену тему...
    Спомиње се мој сународник,а ти спомињеш мој народ.

Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Глупости,да нису били ваши савезници Енглеза и Француза српска војска још би била на Крфу.
    А ти си неко меродаван да оцењујеш шта су глупости ?!

Довољно је да смо вам дали ногу у дупe 3 пута у само 43 године... Глупости, јашта... Наставите да правите глупости, па ће задњица још више да вас боли...

- - - - - - - - - -

Твој сународник је небитан за нас Србе, баш као и твој народ. Заборави.

Starosedelac Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2421

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Јок, овај је сигурно растао на Новом Зеланду.
    U Venecueli.
    Blajbišina škola i rad.
    Nisu važne godine u životu....
    Važan je život u godinama !

Domaćin хан Ацо (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

А ти си неко меродаван да оцењујеш шта су глупости ?!

Довољно је да смо вам дали ногу у дупe 3 пута у само 43 године... Глупости, јашта... Наставите да правите глупости, па ће задњица још више да вас боли...
    Када смо ратовали један на један ми смо вама "дали ногом у дупе"

Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2421

Када смо ратовали један на један ми смо вама "дали ногом у дупе"
    Ni si ti džaba Bugarin, more, "bratko" !
    Skrnaviš istoriju....

Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2421

Znam vas 20 -tak.
    Svi ličite karakterno.
    Ko da ste blizanci...
    Sve goli lažovi, prevaranti i nule od ljudi !

Za jednog od njih, koga sam znao, preko 20 godina,
    mogu reći da je najveća pogan koja hoda zemljom.
    Radili u istoj firmi, on poreklom iz Klisure, na granici.
    Umetnik da se zavuče pod kožu, da složi šuplju priču dok te gleda pravo u zenice

Početak tranzicije melje, građevinski giganti propadaju...
    On iz kraja gde bebema daju mistrije i fangle...
    Umesto zvečki i lopti.
    On, taj Bugarin, ima široku familiju građevinskih radnika koji su ostali bez posla.
    Nemaju 'leba da jedu, a dr.mr. kao zidari.
    Spremni su da rade jevtinije.
    Ja dovršav'o kuću, im'o kešovinu..
    Kuća je prethodno ozidana, grubo građevinski završena,
    trebalo je izvesti malterisanje, elektrifikaciju i kanalizaciju.

Nisam mog'o da živim od tog Gligora bugarina...
    Sporazumemo se mi, dam mu ja 20 hiljada dojč maraka u ruke.
    Prema specifikaciji poslova, on rek'o cenu, ja dao pare...
    I....., 'oćeš još da ti pričam ?
    ----------------------------------------
    On uz'o pare, a na gradilište dolazio svaki 12 dan.
    Znao sam gde živi, ali nisam redovno obilazio da vidim rade li..
    On se opustio...
    Našao majstore penzionere, nekada vrsne zidare, nekada...
    Sada imaju samo znanje, ali je snaga iscurila...Sve njegovi stričevi,ujaci...
    Ni jedan pfening ga nisu koštali, još od svog novca kupe tri kifle ili đevreka (!?),
    da bi imali šta da "ručaju"....!
    Komšije počele sa se sprdaju sa njim, u smislu - "Komšo, ka'će biti gotov ovaj
    Skadar na Bojani!?"
    Gligor !
    Najveći prevarant u mome životu.
    Uvek složi neku priču zašto ga nema na placu.
    --------------
    Nekako sam uspeo da isteram stvar.
    Danas ne bih pristao da mi radi o svom trošku, leb'a mi !
    Na kući je stotinu nedostataka, zakid'o na materijalu,
    jer je ugovorena varijanta - "ključ u ruke" !
    Daleko mu lepa kuća.
    Gligoru bugarinu.
    Najvećem šljamu koji hoda Planetom !
    I nemoj mi pričati o vama, neću da slušam, ni slovo !
    Sve ja vas nabijem na ovaj moj srpski kur'ac - od Todora Živkova
    do Gligora iz Klisure !
    Poslednji put ažurirao/la Grof Vronski : 15.07.2017. u 22:06

Aktivan član
    Učlanjen
    26.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Slava mu i hvala .

Inače, kad se pogleda lice ovog junaka, tu nema uobičajenih bugarskih crta . Bugari su azijatsko pleme, ovaj čovek je bio Sloven i Evropljanin .

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    9

Citat Original postavio Гамбино Pogledaj poruku
    Twitter Facebook Google + Linkedin Comments
    Као што су велике и умне главе казале,данас у овом нејуначком времену опште окупације потпуно је незамисливо да неко погине у двобоју,у борби за руку вољене жене.

Згражавање ,,обичног,, света јавља се и када неко да свој живот за идеју или веру, посебно ако се то догоди стотинама или хиљадама километара од свог огњишта. Читајући недавно списак страних и палих Добровољаца Отаџбинских ратова, у мору Руса, Грка, понеког Румуна појави се и име овог Бугарина из херојске породице Василев.

Евгениј је приступио Војсци Републике Српске током 1993. године, распоређен је у јуначку 4ту Озренску бригаду која бранила Возућу и јужне падине Озрена. Ова бригада уз помоћ осталих Озренских јединица водила је од 1992 тешке борбе против чак два муслиманска корпуса 2.из Тузле и 3.из Зенице. Свакодневне тешке борбе и чување Немањићких манастира прославили су ову бригаду. Посебно тешка година је била 1995,у лето услед жестоких офанзива,Армије БиХ, НАТО све линије ВРС биле су на удару.

Помоћ у муницији,опреми и попуни јединица на Озрену изостала је. Приликом једног НАТО удара Евгениј бива рањен, међутим одбија наређење свог команданта да напусти линију и оде на лечење. Тако рањен дочекао је и зору 10.септембра 1995. Тога јутра у 5.часова два муслиманска корпуса кренуше у по ко зна коју офанзиву на Возућу и Озрен. Два корпуса на две лаке пешадијске бригаде,однос снага 16:1, на Возућу јуришају Муџахедини из Арабије, Туниса, Судана, Марока, Ирана… и баш они код Лозне заробљавају Евгенија. Код Завидовића,после страховитог мучења,су му одсекли главу.

1996.г Евгениј је одликован медаљом за храброст, годину дана касније његово тело пребачено је у Софију уз највеће државне почасти, испраћају посмртних остатака присуствовао је почасни вод ВРС. Тело овог витеза дошао је да прими његов рођени брат, Александар Василев, кога је угостила Председница РС Биљана Плавшић. Александар Василев је пошао стазама свога брата две године касније,1999. борио се као Добровољац на Косову и Метохији где је три пута рањаван…

Слава Бугарском витезу!

http://www.nacionalist.rs/2017/07/15...u-da-zaborave/
    Слава мом сународнику.Да је жив и да је прочитао овде пар постова неких форумаша ,"јунака" који су највероватније уз кокице из фотеља пратили овај рат,шта мисле о народу из којег потиче вероватно би добро размислио да ли би био добровољац у том рату.Да додам и да ово није једини Бугарин који је ратовао као добровољац у војсци републике Српске.Од тих доборовољаца осим Евгениа погинуо је и Куцаров Јордан.Куцаров Јордан је рођен 1968. г. у Бугарској, у граду Стара Загора. Ратовао у извиђачком одреду “Бели вукови” (Пале Јахорина) Сарајевско Романијског корпуса Војске Републике Српске. Погинуо у борби на планинском масиву Трескавица 4. јула 1995. г. Посмртни остаци пренети и поново сахрањени у Бугарској.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio MÉH'DEL'AÉY Pogledaj poruku
    Slava mu i hvala .

Inače, kad se pogleda lice ovog junaka, tu nema uobičajenih bugarskih crta . Bugari su azijatsko pleme, ovaj čovek je bio Sloven i Evropljanin .
    Бугари су Словени бар колико и Срби.

Legenda zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    238

Hrabar momak ali bez veze izgubio glavu, Beograd bio pun pobeglih od rata a ovaj otisao da im brani kucu? Ono ih sada po Amerikama i Evropi drze nam pridike o srpstvu a pobegli glavom bez obzira.

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    9

Citat Original postavio zemunski kej Pogledaj poruku
    Hrabar momak ali bez veze izgubio glavu, Beograd bio pun pobeglih od rata a ovaj otisao da im brani kucu? Ono ih sada po Amerikama i Evropi drze nam pridike o srpstvu a pobegli glavom bez obzira.
    Управо тако.

Aktivan član
    Učlanjen
    26.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio zemunski kej Pogledaj poruku
    Svinja nikad ne može da razume čoveka . Ni njegov život, ni njegovu smrt. Zato je i kraj svinje uvek svinjski, ma koliko ona bežala od njega .

Starosedelac Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    549

Бугар или Македонац руског порекла .пре ће бити ово друго .

Било је јако много Македонских добровољаца на свим ратиштима од Хрватске до Космета
    Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    9

Citat Original postavio Komunistkinja Pogledaj poruku
    Бугар или Македонац руског порекла .пре ће бити ово друго .

Било је јако много Македонских добровољаца на свим ратиштима од Хрватске до Космета
    Мајка и отац су му Бугари.Мајка пореклом из Старе Загоре,отац из Хаскова.Оба места су у централној Бугарској.

Starosedelac Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    549

Citat Original postavio Cari-brod Pogledaj poruku
    Мајка и отац су му Бугари.Мајка пореклом из Старе Загоре,отац из Хаскова.Оба места су у централној Бугарској.
    Презиме Македонско а изгледом ми више личи на Македонца из Битоле него Бугарина
    Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Slične teme

1. Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 31.01.2012., 15:34
  2. Срби и анти-срби
    Autor commodore u forumu Politika
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 14.12.2005., 19:08
  3. СРБИ, БОСНА И НАЦИОНАЛНИ ИДЕНТИТЕТ
    Autor Marty Misterija u forumu Istorija
    Odgovora: 12