Bol u zglobu leve šake

MandaCNC

Početnik
Poruka
2
Simptomi

- oštar zatezajući bol prilikom pomeranja šake gore-dole, javlja se tik iznad zgloba, prema prstima sa gornje strane šake. Boli kada se nasloniš na nešto ( sa otvorenim dlanom). Primer - Možeš da uradiš sklek na pesnicama ali ne i normalno na dlanovima.

- nema otoka i crvenila

- u stanju mirovanja ne boli

Vidim da je bilo tema na ovaj problem , isti simptomi , ali nigde nije navedeno rešenje i šta je u pitanju! Neki su spominjali i tzv " karpalni sindrom", ali po definiciji vidim da su tu malo drugačiji simptomi.
 
Simptomi

- oštar zatezajući bol prilikom pomeranja šake gore-dole, javlja se tik iznad zgloba, prema prstima sa gornje strane šake. Boli kada se nasloniš na nešto ( sa otvorenim dlanom). Primer - Možeš da uradiš sklek na pesnicama ali ne i normalno na dlanovima.

- nema otoka i crvenila

- u stanju mirovanja ne boli

Vidim da je bilo tema na ovaj problem , isti simptomi , ali nigde nije navedeno rešenje i šta je u pitanju! Neki su spominjali i tzv " karpalni sindrom", ali po definiciji vidim da su tu malo drugačiji simptomi.

To je upala tetiva, jako nezgodno, nema tu prave terapije, ja sam to imala, ali poodavno, stavili su mi neki gips na ruku, ali sam mogla da ga skidam
i stavljam sama ( samo je donji deo bio gips) tako da sam nocu spavala bez toga, dugo je trajala ta cela prica, nekada je sama od sebe i nestala.
Preopterecujes tu shaku, gledaj da vise radis, kuckas levom rukom.
Medicinski naziv za to je:Tendovaginitis

Nema veze sa ovim karpalnim sindromom.
 
Simptomi

- oštar zatezajući bol prilikom pomeranja šake gore-dole, javlja se tik iznad zgloba, prema prstima sa gornje strane šake. Boli kada se nasloniš na nešto ( sa otvorenim dlanom). Primer - Možeš da uradiš sklek na pesnicama ali ne i normalno na dlanovima.

- nema otoka i crvenila

- u stanju mirovanja ne boli

Vidim da je bilo tema na ovaj problem , isti simptomi , ali nigde nije navedeno rešenje i šta je u pitanju! Neki su spominjali i tzv " karpalni sindrom", ali po definiciji vidim da su tu malo drugačiji simptomi.

Meni je to česta pojava zbog promene posla i prirode posla !
Uglavnom sam lečio klasično Hladne burove obloge i bandažiranjem zgloba.
Mislim da mi je vremenom zglob i ojačao i nekako su mi se ti simptomi proredili sami po sebi i zadnjh par godina je sve ok.
Još uvek vodim računa o opterećenju zglobova i tačno sam stekao osećaj do koje granice mogu da ih forsiram !
 

Back
Top