Trebinje polako postaje turisticka atrakcija!

zemunski kej

Elita
Poruka
20.177
Znate za ono pitanje ,koje je najlepse mesto gde zive Srbi? Trebinje ,ovaj grad u jugoistocnoj Hercegovini ,20km od mora sa oko 30 000 stanovnika,najveci grad u srpskom delu Hercegovine ,na ulazu u Popovo polje postaje turisticko mesto. Sto zahvaljujuci polozaju ,sto ugodnoj klimi a ponajvise ulaganjima Rodoljuba Draskovica dobilo je lep akva park.Pogledajte ovo je fotografija od pre par dana a od sutra krece sa radom.
akva-park-grad-sunca-trebinje-4.jpg

http://slobodnahercegovina.com/dras...aranje-akva-parka-prvih-deset-dana-besplatno/
Malo cemo se pozabaviti i Hercegovinom ubuduce,Pozdrav.
 
Херцеговина, Херцеговци, Херцеговачки, Требиње +1
Имао сам прилику да радим више од годину дана некада тамо после 2000-те све најбоље о том граду, људи, њихове животне навике, култура, музика, крајолик. клима-9 мјесеци сунца, паркови, купање у марту, извори питке воде, ријеке, слапови, природа иначе .... трагови прошлости, сама локација 20-так мин до обале итд итд.

.... пршут, лоза, кухиња .... некако, људи су високи, ходају усправно, причају можда мало спорије ваљда не журе нигдје па тако нпр. што ми је у сјећању да од 15-17h слабо ко да је напољу, ручају, одмарају, немој их звати у то доба - узнемираваш.

Овај родољуб је урадио доста тога колико могу прочитати па чак и купио земљу да прави аеродром (али је та прича завршила у политици па ...) исл.

Мени лично ови паркови нису занимљиви, што се тиче воде-купања исл. у Требињу два супер базена а узводно је насеље Ластва (и Тито вилу ту напавио) све је више него добро за роштиљ, забаву, слапови, питка вода .... нпр. неки већи а редован догађај који је на том мјесту је моторијада у јуну мјесецу.

Не знам за туризам какви су сада капацитети али мислим да треба ту још много улагања које не би баш чини ми се пријало тако малом мјесту-људима. Можда је лијепо баш такво какво јесте без неких аква-парова, кристалних небодера, хотела, претјерано пуно асфалта ..... превише гостију са намјером да новцем и тренутно надокнаде пропуштено.
 
Trebinje je jako lep gradić, onako mediteranskog tipa.
Glavni gradski trg, koji se vikendom pretvara u pijacu, hotel Platani, onda jako zanimljiv Stari grad, mostovi preko Trebišnjice, divan park...
Sam grad se veoma brzo može obići i dobro upoznati, ali tu je i okolina, poput manastira Tvrdoš ili Hercegovačke Gračanice na brdu Crkvina, odakle se pruža predivan pogled na celo Trebinje okruženo obroncima Leotara. Da ne pričam o tome da je Jadransko more na pola sata vožnje od grada.

Ja sam bio zimus i opet je bilo prelepo. Mogu samo zamisliti kako je u ovom periodu ili u proleće.

Ovo sa Akva parkovima i kojekakvim glupostima "a la Palma" mi se ne sviđa. Trebinje je lepo i bez toga.
 
Poslednja izmena:
Trebinje je jako lep gradić, onako mediteranskog tipa.
Glavni gradski trg, koji se vikendom pretvara u pijacu, hotel Platani, onda jako zanimljiv Stari grad, mostovi preko Trebišnjice, divan park...
Sam grad se veoma brzo može obići i dobro upoznati, ali tu je i okolina, poput manastira Tvrdoš ili Hercegovačke Gračanice na brdu Crkvina, odakle se pruža predivan pogled na celo Trebinje okruženo obroncima Leotara. Da ne pričam o tome da je Jadransko more na pola sata vožnje od grada.

Ja sam bio zimus i opet je bilo prelepo. Mogu samo zamisliti kako je u ovom periodu ili u proleće.

Ovo sa Akva parkovima i kojekakvim glupostima "a la Palma" mi se ne sviđa. Trebinje je lepo i bez toga.

Lepo je za onog ko nista drugo lepse nije video.

Za ljude koji poznaju svet tamo nista lepo nema.

Turizam mora da ima neki PROGRAM za goste, a sta ima Trebinje?

Da turisti idu i gledaju kako se muzu krave?
 
Sve ovo što sam nabrojao može da zadovolji prosečnog turistu.
A ostali koji su željni zabave i luna parkova, neka idu u Diznilend.
Za njih Trebinje i nije.

Sigurno je da neko neće da šipči u Trebinje da bi uživao u blagodetima akva parka.

Ali sta ce tutista u Trebinju da trazi qq....??????

Taj sto ide na turizam u Trebinje nije normalan.
 
@blajbi

Neko očigledno ide, kao da je bitno koji su mu motivi. Mislim da nisi kompententan da ocenjuješ mentalno zdravlje takvih putnika. Ima ljudi koji vole taj spori ritam malih mesta uz neku lepu prirodu,dobru hranu i vino....to im je odmor. Neko ide zbog toga u Normandiju, neko u bavarsku ili Tirol a nekom odgovara taj šmek mediteranskog zaleđa. Nije tvoje da sudiš. ako imaš konkretnu zamerku podeli je sa nama .

Ostali nek se uzdrže od komentarisanja lika i dela drugih forumaša i neka se skoncetrišu na temu. Hvala

@tema

Trebinje je lepo usputno stajalište da se popije kafa i odmori malo na putu za Dubrovnik,Kotor ili Herceg Novi. Ne vidim sebe kako ostajem duže od toga.
 
Zasto nebi ostao Idii na buking i pogledaj cijene smjestaja u Dubrovniku ,Herceg Novom pa uporedi sa cjenma smjestaja u Trebinju koje je nekih 15-20 minuta voznje udaljeno od Dubrovnika i 45 minuta od Herceg Novog
To je glavni razlog zasto su hoteli i hosteli puni,a o restoranima i hrani da ne pricamo koliko je jeftinije nego u obliznjem Dubrovniku a jos si svoj na svom

Inace sto se tice nekretnina najaktraktivnije je naselje Ivanjica koje se nalazi na granici Srpske i Hrvatske odnosno muslimansko hrvatske federacije na nekoliko km od mora i odkale se ima ljep pogled na jadran,zemljiste je dosta jeftinije nego dole ,a izgradjen je velik broj vila zadnjih godina
Sjedis na balkonu u Srpskoj Hercegovini i gledas Jadran i Dubrovnik
02.jpg
 
@blajbi

Neko očigledno ide, kao da je bitno koji su mu motivi. Mislim da nisi kompententan da ocenjuješ mentalno zdravlje takvih putnika. Ima ljudi koji vole taj spori ritam malih mesta uz neku lepu prirodu,dobru hranu i vino....to im je odmor. Neko ide zbog toga u Normandiju, neko u bavarsku ili Tirol a nekom odgovara taj šmek mediteranskog zaleđa. Nije tvoje da sudiš. ako imaš konkretnu zamerku podeli je sa nama .

Idu neki koji pojma nemaju o turizmu, koji idu samo zato da kasnije mogu pricati komsijama kako su isli...Kofer u Trebinje - kofer iz Trebinja...

Kada neko ide negde iz turistickih razloga i pobuda on treba da zna ZASTO IDE I STA HOCE DA VIDI I DOZIVI.

Turisticka mesta treba da imaju dobre PROGRAME da se covek uvek dobro oseca, da mu nikada ne bude dosadno.

Da postoji stotinu "mamipara" na svakom uglu ...

Onaj ko ide u mala mesta da tamo samo spava i pije da ga niko ne vidi - nije turista.

I od tog "turiste" velikog hajra nema.

- - - - - - - - - -

Idu neki koji pojma nemaju o turizmu, koji idu samo zato da kasnije mogu pricati komsijama kako su isli...Kofer u Trebinje - kofer iz Trebinja...

Kada neko ide negde iz turistickih razloga i pobuda on treba da zna ZASTO IDE I STA HOCE DA VIDI I DOZIVI.

Turisticka mesta treba da imaju dobre PROGRAME da se covek uvek dobro oseca, da mu nikada ne bude dosadno.

Da postoji stotinu "mamipara" na svakom uglu ...

Onaj ko ide u mala mesta da tamo samo spava i pije da ga niko ne vidi - nije turista.

I od tog "turiste" velikog hajra nema.

Jedna godina sam, lutajuci Peljescom, nabasao na divno pintoreskno seoce, odusevio se usamljenoscu i uzeo sobu za male pare...

Sve je bilo ok, ali dosadno brate...Dosadno Boze sacuvaj...Samo se kupas, jedes i spavas...

Brzo mi je dosadilo, pa sam prekinuo muke i otisao u zivahni Trpanj...
 
IMG_4535.jpg

IMG_4576.jpg

IMG_4564.jpg


- - - - - - - - - -

Zasto nebi ostao Idii na buking i pogledaj cijene smjestaja u Dubrovniku ,Herceg Novom pa uporedi sa cjenma smjestaja u Trebinju koje je nekih 15-20 minuta voznje udaljeno od Dubrovnika i 45 minuta od Herceg Novog
To je glavni razlog zasto su hoteli i hosteli puni,a o restoranima i hrani da ne pricamo koliko je jeftinije nego u obliznjem Dubrovniku a jos si svoj na svom

Inace sto se tice nekretnina najaktraktivnije je naselje Ivanjica koje se nalazi na granici Srpske i Hrvatske odnosno muslimansko hrvatske federacije na nekoliko km od mora i odkale se ima ljep pogled na jadran,zemljiste je dosta jeftinije nego dole ,a izgradjen je velik broj vila zadnjih godina
Sjedis na balkonu u Srpskoj Hercegovini i gledas Jadran i Dubrovnik
02.jpg

Mislim da je granica Republike Srpske i Federacije napravljena da se ne vidi more iz repub;like Srpske ,mora se u Federaciju.
 
Budite putnik, a ne turista... samo putnik uživa u bilo kom mestu...
Trebinje je jako lep grad. Lepo su se odužili Dučiću onim kompleksom oko crkve i samom crkvom, u blizini gradića je manastir Tvrdoš (i njihovo čuven vino ;) ), sam grad je živopisan, ljudi prijatni, a na zgodnom je mestu za obilaziti morske gradove. Meni lično je bilo lepše u Trebinju nego u Dubrovniku - ne volim hladne, otmene i gorde gradove, lepe ali bez duše i atmosfere....
A da mu ne treba Akva park - tu se slažem....
 
OK je Trebinje, ima zanimljivih i lijepih mjesta, ali opet generalno nije to ništa posebno što vas tu može zadržati duže od par dana!

Neko reče da je ugodna klima. Možda veći dio godine jeste, ali ljeto je pakleno. Svaki dan po 35-40 stepeni, onaj kamen gori na sve strane! Nije to baš za svakoga.
 
bre blajbi,
svez vazduh, nema zagadjenja, to ti treba da pravis nova pokolenja,
penjes se na brda i planine kao bekpeker, i mislis da si boris beker,
zajases kros motor i ores njive, da ne budu samo koprive,
postavis sator i kampujes nocu na vrhu brda ... dok se vrba mrda,
dzoint cini cuda, porastu ti muda,
zapalis vatru i obrnes orla na raznju,
onda drmnes pivce da ohrabris zivce,
kad dune vetar, letis kao vepar,
skocis sa brda paraglajderom u draskovicevu vilu, dobijes kokain u stilu.

rodoljub te ceka sa osmehom, ko zna cime se uradio, dok mu je i svestenik bogoradio.
rodja narucio gusara a oni poslali guslara.

trebinje.jpg
rodoljub-draskovic-investicije-trebinje-nevesinje.jpg
osvestanje%202.jpg
guslar%20%20i%20rodoljub.jpg
 
Требиње се може пролетети за дан, али ако хоћеш опуштено, онда је два дана сасвим лепо, а ко воли мале градова може да ужива и дуже.
Велика предност Требиња је што се налази близу Дубровника, где доста Требињаца ради, као и близу Херцег Новог. Зашто би бацао паре за смештај Хрватима и Црногорцима, кад је у Требињу ноћење преко аирбнб мање од 20е за двоје ... и то не причам о некој рупи на периферији, него о апартману где не делиш простор са странцима као у хостелу.

Поред ова два града које сам споменуо, одатле се лако може направити излет и до Мостара, а још лакше до Билеће где се налази највећи четнички спомен парк, Равна Гора код нас је ништа у поређењу са тим, као и излет до Гацка где постоји споменик посвећен Ратку Младићу.
 

Back
Top