ВУЧИЋ-ЦИПРАС-БОРИСОВ: Заједно стварамо будућност региона!

Cari-brod

Ističe se
Poruka
2.592
http://www.pravda.rs/2017/07/13/vucic-cipras-borisov-zajedno-stvaramo-buducnost-regiona/
ВУЧИЋ-ЦИПРАС-БОРИСОВ: Заједно стварамо будућност региона!
Лидери Србије, Грчке и Бугарске - Александар Вучић, Алексис Ципрас и Бојко Борисов - на добром су путу да формирају "балканску тројку" коју би чиниле ове три земље.
borisov-ciprac-vucic-boykoborissovbg.jpg

Балканска "Тројка": Борисов - Ципрас - Вучић (Фото: boykoborissov.bg)
Председник Србије Александар Вучић рекао је у Солуну да су Грчка, Бугарска и Србија заједно, не само три пута, већ десетоструко снажније него када иступају појединачно.
Error loading player: No playable sources found
Error loading player: No playable sources found

Он је, након трилатералног састанка са премијерима Грчке Алексисом Ципрасом и Бугарске Бојком Борисовим, оценио да су такви сусрети трију земаља од великог значаја.

- Снажнији смо кад смо заједно него кад наступамо одвојено. Могли бисмо тај модел да користимо чешће и да се у различитим питањима постављамо јединствено и заједнички, и тиме добијамо неупоредиво боље резултате за наше три земље. Спремни смо у свим питањима, спољним и унутрашњим изазовима заједнички да делујемо, а у складу са европским принципима, европским стандардима, рекао је председник Србије.

Вучић је додао да је захвалан Ципрасу и Борисову на подршци коју пружају Србији на европском путу и навео да очекује још снажнију подршку у наредном периоду.

- Спремни смо да са Грчком и Бугарском учествујемо у различитим пројектима, који су од економског интереса за све три земље, али и политичког интереса за наше земље и нације, рекао је Вучић.

Новинарима је пренео да је на трилатералном састанку било речи о бројним инфраструктурним пројектима, повезивању грађана, пословних људи, и о томе на који начин да заједнички постижемо најбоље резултате.
Заједно, као три народа, много смо јачи и можемо да ствароримо такву економску перспективу у региону, да ће и другу партнери на "Западном Балкану" имати корист од тога, рекао је бугарски премијер Бојко Борисов.
Извор: Танјуг, Правда

Шта мислите да ли су се договорили око јадне Македоније?
 
http://rs.n1info.com/a283233/Vesti/Vesti/Vucic-Cipras-i-Borisov-u-Solunu.html
Vučić: Grčka, Bugarska i Srbija zajedno deset puta snažnije
vucic-cipras-borisov-Tanjug-Dragan-Kujundzic.jpg

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Solunu da je Srbija spremna da sa Grčkom i Bugarskom, zajednički po svim pitanjima deluje u skladu sa evropskim standardima i principima.

On je posle trilateralnog sastanka, kome su prisustvovali predsednici vlada Grčke i Bugarske, Aleksis Cipras i Bojko Borisov naveo da se to odnosi na spoljne i unutrašnje izazove.

"Spremni smo da po svim pitanjima, spoljnim i unutrašnjim izazovima, zajednički delujemo, u skladu sa evropskim principima i standardima", rekao je Vučić.

Predsednik Srbije je ocenio i da su Grčka, Bugarska i Srbija deset puta snažnije kada istupaju zajedno, nego odvojeno.

Vučić je ocenio i da bi tri države mogle da taj model koriste češće i da se, kako je naveo po različitim pitanjima postavljaju jedinstveno i zajednički.

On je izrazio spremnost i za učešćem Srbije u zajedničkim ekonomskim projektima.

"Spremni smo da sa Grčkom i Bugarskom učestvujemo u različitim projektima, koji su od ekonomskog interesa za sve tri zemlje", rekao je predsednik Srbije.

- - - - - - - - - -

Grci i Bugari možda, mi sa time nemamo ništa.
"Spremni smo da po svim pitanjima, spoljnim izazovima, zajednički delujemo, u skladu sa evropskim principima i standardima", rekao je Vučić.

Предпостављам да је један од спољних изазова и Македонија.
 
http://www.blic.rs/vesti/politika/v...rgetskom-povezivanju-i-infrastrukturi/04v9ryy
Vučić, Cipras i Borisov o energetskom povezivanju i infrastrukturi
Trilateralni susret prilika je za razgovor o međusobnim odnosima, energetskom povezivanju tri zemlje i velikom broju infrastrukturnih projekata.

oqhktkqTURBXy9kNDRmYzYwY2ZjMGRlZDBhOGNjNDEyMGMyODdhOTQ4ZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Нешто ми се много кезе.Као да их је мало Ципрас послужио са узом.
 
"Spremni smo da po svim pitanjima, spoljnim izazovima, zajednički delujemo, u skladu sa evropskim principima i standardima", rekao je Vučić.

Предпостављам да је један од спољних изазова и Македонија.

Misliš da je u skladu sa evropskim principima i standardima da se mešamo u njihova posla? Mada, kad bolje razmislim... Ali, u svakom slučaju, nama ta teritorija jednostavno ne treba i uopšte mi nije jasno šta bismo radili sa bilo kojim njenim delom.

- - - - - - - - - -

Mi nemamo a Bugari imaju au al si pametan ... Makedonija je Juzna Srbija !!!!! Tako se zvala u Kraljevini SHS i u Kraljevini Jugoslaviji i zvace se tako ponovo jednog dana !

Pa, Bugari iskazuju pretenzije prema toj državi, a mi takve pretenzije nemamo. A i da se zove tako jednog dana, nešto me mrzi da prevaspitavam Čokalije. Jednom su otišli bez da ih je iko sa naše strane sprečavao, sad neka se vade bez nas.
 
Misliš da je u skladu sa evropskim principima i standardima da se mešamo u njihova posla? Mada, kad bolje razmislim... Ali, u svakom slučaju, nama ta teritorija jednostavno ne treba i uopšte mi nije jasno šta bismo radili sa bilo kojim njenim delom.

- - - - - - - - - -



Pa, Bugari iskazuju pretenzije prema toj državi, a mi takve pretenzije nemamo. A i da se zove tako jednog dana, nešto me mrzi da prevaspitavam Čokalije. Jednom su otišli bez da ih je iko sa naše strane sprečavao, sad neka se vade bez nas.
Нисам мислио да се било која држава меша у њихова посла....већ да ли су се договорили да све три земње подрже захтеве Бугарске и Грчке тј.да немају ништа против у вези имена и неразјашњених ствари са Бугарском око историје и језика.Македонија је увек била највећи камен спотицања за односе ове три државе.Ако су се договорили у вези ње мислим да више нема неких већих препрека за неку веома добру сарадњу у корист све три државе па и државе Македоније.
 
Poslednja izmena:
Mi nemamo a Bugari imaju au al si pametan ... Makedonija je Juzna Srbija !!!!! Tako se zvala u Kraljevini SHS i u Kraljevini Jugoslaviji i zvace se tako ponovo jednog dana !

Pa to gdje danas ima mnogo siptara to je Stara Srbija, Ohrid, Tetovo, Prilep, Skopje. Pola Albanije je Stara Srbija.
A Strumica, Kocani, Radovis, to moze biti Bugarsko.
 
Pa to gdje danas ima mnogo siptara to je Stara Srbija, Ohrid, Tetovo, Prilep, Skopje. Pola Albanije je Stara Srbija.
A Strumica, Kocani, Radovis, to moze biti Bugarsko.
Македонија ће опстати као држава и то нико и не спори.Само је питање под којим именом и какву ће историју учити у њиховим школама.

- - - - - - - - - -

Ја се већ осећам сигурније....
:hahaha:Ево и ја.Нека сигурност ме обузела...не могу ти описати.
 
http://www.blic.rs/vesti/politika/v...rgetskom-povezivanju-i-infrastrukturi/04v9ryy
Vučić, Cipras i Borisov o energetskom povezivanju i infrastrukturi
Trilateralni susret prilika je za razgovor o međusobnim odnosima, energetskom povezivanju tri zemlje i velikom broju infrastrukturnih projekata.

oqhktkqTURBXy9kNDRmYzYwY2ZjMGRlZDBhOGNjNDEyMGMyODdhOTQ4ZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Нешто ми се много кезе.Као да их је мало Ципрас послужио са узом.

Podsetio si me na mastiku, Sto bih voleo da je popijem ,nisam godinama.
 
Нисам мислио да се било која држава меша у њихова посла....већ да ли су се договорили да све три земње подрже захтеве Бугарске и Грчке тј.да немају ништа против у вези имена и неразјашњених ствари са Бугарском око историје и језика.Македонија је увек била највећи камен спотицања за односе ове три државе.Ако су се договорили у вези ње мислим да више нема неких већих препрека за неку веома добру сарадњу у корист све три државе па и државе Македоније.

Ako si mislio na bugarsku istoriju i jezik, onda to opet nije naša stvar. A ako si mislio na Čokalistan, ne znam baš kako to nije mešanje u njihova posla ako treba da se dogovaramo oko njihove istorije i jezika. Ta teritorija je možda bila kamen spoticanja u prošlosti, kada (ako) ste vi imali neko bugarsko stanovništvo tamo. Sada, kada vas tamo nema ni za lek (ili makar onih koji se izjašnjavaju kao Bugari), kada nema ni nas, a njihove brojne generacije su odrasle na pričama o potomcima Aleksandra Velikog, ni Srbija ni Bugarska tamo nemaju šta da traže.
 
Ako si mislio na bugarsku istoriju i jezik, onda to opet nije naša stvar. A ako si mislio na Čokalistan, ne znam baš kako to nije mešanje u njihova posla ako treba da se dogovaramo oko njihove istorije i jezika. Ta teritorija je možda bila kamen spoticanja u prošlosti, kada (ako) ste vi imali neko bugarsko stanovništvo tamo. Sada, kada vas tamo nema ni za lek (ili makar onih koji se izjašnjavaju kao Bugari), kada nema ni nas, a njihove brojne generacije su odrasle na pričama o potomcima Aleksandra Velikog, ni Srbija ni Bugarska tamo nemaju šta da traže.
Државе Србија,Бугарска и Грчка морају имати свој став о државама у региону.Као што свака држава има свој став о другој држави.Знамо историју те државе и знамо проблеме око имена које потенцира Грчка и око историје и језика које потенцира Бугарска.Претпостављам да је и Македонија поменута у разговорима.Било би лепо да су се договорили тј.усагласили да нема нико против става овог другог или трећег око Македоније.
 

Back
Top