Bude li se radnici nakon višedecenjiskog sna,šansa za socijalizam da ili ne ?

Tesko da radnici danas u Srbiji razmisljaju o tome.
Trenutni strajkovi pokazuju da djindjicevizam jos
uvek nije u potpunosti ubio svest u ljudima,
trebalo je dugo vremena da ljudi osete "blagodeti"
djindjicevizma i da pocnu misliti svojom glavom.
Mozda su i okasnili, skoro pola ljudskog radnog
veka trpeli su i ziveli pod ideologijom najveceg
foliranta kojeg je BG-ski asfalt iznedrio i cije
posledice traju i dan danas nebitno koja je
politicka provinijencija na vlasti.!!!
 
Svedoci smo radnickih štrajkova.Da li je na pomolu proleterska revolucija sa ciljem uspostavljanja diktature proleterijata i nesvrstanosti i samoupravljanja i čuvanja drugih tekovina revolucije i NOB ?
Naravno.Divljački kapitalizam koji se odvija kod nas izgleda se može zaustaviti samo ovakvim merama.Dosta su radnici trpeli nepravdu.
 
Svedoci smo radnickih štrajkova.Da li je na pomolu proleterska revolucija sa ciljem uspostavljanja diktature proleterijata i nesvrstanosti i samoupravljanja i čuvanja drugih tekovina revolucije i NOB ?

Ne, ovo je samo nebulozni, nekoordinisani pokusaj nekolicine da namaknu koju kintu za more.

Trebalo je da se dogovore pa da naprave generalni strajk ako su hteli neki znacajan pomak. Da malo Vozdu zabibere corbu. Ovako ce dobiti po sargarepu u goozu.
 
Нема ово везе са некаквим социјализмом, већ са дивљачким капитализмом.
Радници се само батргају, несвесни ситуације у којој су се нашли.
Још је рано.

Nece socijalizam, nece kapitalizam...?

PA STA ONDA HOCE RADNICI?
 
Nece socijalizam, nece kapitalizam...?

PA STA ONDA HOCE RADNICI?
Хоће да од њих од*ебу и комунисти и капиталисти.
Да раде, пристојно живе и минимално напредују; да буду безбедни, да могу да одхране децу, да возе свој Југо, понекад оду на село и обиђу фамилију.
Ништа више.
Али ни мање.
 
Хоће да од њих од*ебу и комунисти и капиталисти.
Да раде, пристојно живе и минимално напредују; да буду безбедни, да могу да одхране децу, да возе свој Југо, понекад оду на село и обиђу фамилију.
Ништа више.
Али ни мање.

Eh, kada bi stali na tome....

Da to dobiju, onda bi odmah trazili JOS...

Pa JOS....

Pa JOS...

I tako u nedogled...

Radnik ti je opasan, treba ga dobro drzati na uzdi.
 
Eh, kada bi stali na tome....

Da to dobiju, onda bi odmah trazili JOS...

Pa JOS....

Pa JOS...

I tako u nedogled...

Radnik ti je opasan, treba ga dobro drzati na uzdi.
Не познајеш раднике.
Ту подвалу стално подмеће овај дивљи капитализам, да би избегао своје обавезе из домена еементарне друштвене и економске правде.
СФРЈ је функционисала 40 година савршено, док се држала принципа који сам навео.
Свако машта о већој плати, о БМВ-у док вози Југа, о Хавајима док летује на Црногорском приморју; али, свесно- задовољан је док год осећа напредак; минималан, али- напредак.
То су одрасли, рационални људи, а не деца.
 
Не познајеш раднике.
Ту подвалу стално подмеће овај дивљи капитализам, да би избегао своје обавезе из домена еементарне друштвене и економске правде.
СФРЈ је функционисала 40 година савршено, док се држала принципа који сам навео.
Свако машта о већој плати, о БМВ-у док вози Југа, о Хавајима док летује на Црногорском приморју; али, свесно- задовољан је док год осећа напредак; минималан, али- напредак.
То су одрасли, рационални људи, а не деца.

Vise od decenije sam bio rukovodilac i odlicno poznajem psihologiju radnika.

Jednom, dok sam jos radio u Institutu, poceli smo da pritiskamo direktora da nam podigne platu....

A on, stari lisac, nam kaze: "Podigao bih ja vama platu da znam da je to zadnji put sto trazite...Ali vi cete vec vec za nedelju doci poonovo da trazite da vam podignem i tako u beskraj..."

Kasnije, kada sam postao rukovodilac u jednoj poljoiprivrednoj firmi uverio sam se da je to istina.

Radnici ne osecaju nikavu zahvalnost ili imaju ikakav obzir prema firmi, samo "daj danas" a sutra me ne zanima.

- - - - - - - - - -

Pa fino im das kolko treba, kolko je fer, i nema da brines. Tako je u svakoj normanoj drzavi.

U normalnoj drzavi radnik ne zna koliku platu ima radnik koji radi do njega. ZABRANJENO je pricati o visinama plata u jednom preduzecu. Ko to radi - leti napolje.

I plata se dize kada vlasnik smatra da ima mogucnosti da se plata podigne, odnosno da je bruto prihod firme znacajno uvecan.
 
Vise od decenije sam bio rukovodilac ----

Radnici ne osecaju nikavu zahvalnost ili imaju ikakav obzir prema firmi, samo "daj danas" a sutra me ne zanima.
Био сам и ја; како заслужиш, тако те и поштују.
Моји и дан- данас жале због мог одласка (технолошки вишак:lol:, а после два месеца на моје место довели двојицу); имали су у мени заштиту, кад раде добро, и судију, кад засеру.
Поштовање се заслужује.
 
Био сам и ја; како заслужиш, тако те и поштују.
Моји и дан- данас жале због мог одласка (технолошки вишак:lol:, а после два месеца на моје место довели двојицу); имали су у мени заштиту, кад раде добро, и судију, кад засеру.
Поштовање се заслужује.

Donekle - da.

Ali, samo donekle.

Kako su te otpustili kao tehnoloski visak ako si bio rukovodilac?
 
Смучио сам им се својим примедбама.
Незаконит отказ.

Imas losu narav.

I ovde si takav. :rtfm:

- - - - - - - - - -

Dojadilo narodu da nose na grbaci,politicare,mafijase i kriminalce.Ako je potrebno da se otarasimo gmazova,onda je bolje da sami sebi oderemo kozu s ledja.

Treba bolje organizacije rada i politicka podrska u tome.

Mafijase i kriminalce - u zatvor.

Imam utisak da se IPAK OKRECE...
 

Back
Top